Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

 

А сега:-))).

Както казва народа-Те ти булка Спасов ден!!

И на преобразеното летище в София на входа му ще пише с големи букви на кирилица"Добро пожаловать" под него с по-малки на латински "Marhabaa askulsun":-)))).

Както се казва,нищо лично -само бизнес(забота,работа)...:-))

Много ми е чудно знае ли някой летища в ЕС+ Швейцария,Норвегия и Исландия с оператори руска и турска фирма??:-))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А сега:-))).

Както казва народа-Те ти булка Спасов ден!!

И на преобразеното летище в София на входа му ще пише с големи букви на кирилица"Добро пожаловать" под него с по-малки на латински "Marhabaa askulsun":-)))).

Както се казва,нищо лично -само бизнес(забота,работа)...:-))

Много ми е чудно знае ли някой летища в ЕС+ Швейцария,Норвегия и Исландия с оператори руска и турска фирма??:-))

 

Летище София е апетитна хапка, но нека предварително да не обявяваме крайният резултат. "ВТБ капитал" освен това е доста вероятно да е подставено лице ;) Виждаме ли сме ги и при други сделки в подобна роля ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

В стерилната зона има стълби към горния етаж (над конкорса) и терасата. Но може да няма свободен достъп до нея - по спомени там се ходи само с придружител от летището и таксата беше в поряъка на 50-70лв на час. Таксата, разбира се, се плаща в административната част при Терминал 1 :)

Връзка към коментар

Като бях дете на стария терминал ходехме на терасата да гледаме самолетчета, мисля беше заведение още тогава, но спомените ми са много бледи.

Преди години пак бях там - в кафенето, но с придружител, който има служебен пропуск.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Като бях дете на стария терминал ходехме на терасата да гледаме самолетчета, мисля беше заведение още тогава, но спомените ми са много бледи.

Преди години пак бях там - в кафенето, но с придружител, който има служебен пропуск.

И на мене ми беше любимо, даже сме ходили сами на  около 12 - 13 годишна възраст. Представяш ли си!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И на мене ми беше любимо, даже сме ходили сами на около 12 - 13 годишна възраст. Представяш ли си!

Да, качвахме се на 84 на "Орлов мост" и право на летището...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

Терминал 1 на Летище "София" по-оборотен от Терминал 2

 

Старият и занемарен Терминал 1 на Летище "София" вече посреща и изпраща повече пътници от новопостроения Терминал 2, показва статистиката за пасажерите на аерогарата. Два месеца преди края на годината пътниците на Летище София вече са над 4 милиона (4 076 897).

През октомври процента на пътуващите се e увеличил с 33% (477 323) спрямо същия период на миналата година. Двоен за периода е броят на хората преминали през Терминал 1, които са достигнали 262 хил. През Терминал 2 са преминали 215 хил. пътници.

Причината за ръста на пасажерите на Терминал 1 е, че той се ползва изключително от нискотарифната компания "Райънеър", която от тази година оперира на столичната аерогара. Летищните такси са по-ниски именно на стария терминал.

Броят на пътуващите по редовните международни линии е нараснал с 35%, като вътрешните линии също бележат увеличение с 4% спрямо октомври 2015г, показват още данните на столичното летище. 

Ръст от 26% има и при чартърните полети към туристическите дестинации Гърция, Турция и Египет.

През октомври самолетодвиженията са 4 774 или 24% повече от същия период на предходната година. От тях 92 % са пътнически, а 3% – товарни.

Ръст от 18% през октомври отбелязва каргото. Обработени са общо 1 905 т. товарни и пощенски пратки, като увеличението в сравнение с миналата година при товарните е 19% и 10% при пощенските пратки.

 

http://sofia.topnovini.bg/node/737149

Връзка към коментар

 

Дано не се провали концесията :( Трябва му един истински стопанин на това летище, който да го развива професинално!

Връзка към коментар

Дано не се провали концесията :( Трябва му един истински стопанин на това летище, който да го развива професинално!

 

една кооцесия не могат да направят, ами кво става  на Филибето :lol: Иначе  Swiss започваш полети до/от Ниш догодина. :)

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Тоя прословут шатъл между двата терминала съществува май само на теория... Пълна цървулщина!!! 

Има го от 7,00 до 19,00.

През деня има и градски транспорт - еднопосочен от Т2 към Т1.  

Пътуването в обратна посока от Т1 към Т2 - само с такси. 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Има го от 7,00 до 19,00.

През деня има и градски транспорт - еднопосочен от Т2 към Т1.  

Пътуването в обратна посока от Т1 към Т2 - само с такси. 

Извън часовете на шатъла, за да стигна от Т1 до Т2 и за да се възползвам от метрото, отивам на спирката в обратна посока на 84 и 384, което отнема не повече от 6-7 минути вървене покрай сградата на България Еър.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Има го от 7,00 до 19,00.

През деня има и градски транспорт - еднопосочен от Т2 към Т1.  

Пътуването в обратна посока от Т1 към Т2 - само с такси. 

Само да уточня, че вече последният шатъл от Т1 към Т2 е в 18:30.

Връзка към коментар

То ако е на въпрос, може да вземеш и цялата отсечка между двата терминала пешечката и в общия случай ще стигнеш по-бързо, отколкото с автобуса. Но не това е въпросът. Който разбрал - разбрал... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

То ако е на въпрос, може да вземеш и цялата отсечка между двата терминала пешечката и в общия случай ще стигнеш по-бързо, отколкото с автобуса.

А това ли е правилното (оптималното) трасе и да не се окаже, че някъде има някаква ограда и не може да се минава? 

Връзка към коментар

А това ли е правилното (оптималното) трасе и да не се окаже, че някъде има някаква ограда и не може да се минава? 

 

Не, с това ще се надъниш на стария вход на Луфтханза, в момента май DHL ще става. 2-3 пъти ми се е случвало да срещам объркани чужденци там :)

 

Ето го верния маршрут

 

chrome_2016-12-29_19-25-02.png

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.