Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Не ми е ясно какво значи "трети страни" и почетна обиколка, кое я налага, какви са тези потоци, въобще - написано е неясно.

Когато кацаш например от Истанбул на Т2, минаваш през ръкав, после през един коридор и оттам долу, където се качваш на автобус. Оттам те закарват на паспортната проверка. Поне така беше до един момент.

Мисля, че вече имат друга процедура - отделят след ръкава пътниците с един параван, и така се достига до паспортната проверка. Все едно си под карантина...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Когато кацаш например от Истанбул на Т2, минаваш през ръкав, после през един коридор и оттам долу, където се качваш на автобус. Оттам те закарват на паспортната проверка. Поне така беше до един момент.

Мисля, че вече имат друга процедура - отделят след ръкава пътниците с един параван, и така се достига до паспортната проверка. Все едно си под карантина...

Точно така! Тъпотията пътниците от Москва, Доха, Дубай, Тел Авив, Истанбул да ги свалят през ръкав в автобус и от там към паспортната проверка вече има елегантно нашенско решение- самолетите се връзват на двата ръкава, които са в началото на терминала. От там, под надзора на няколко служители и заградени от подвижни паравани, пътниците се насочват към ескалаторите и пасопортната проверка :wub:

Редактирано от mitkobiker
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Свежи наблюдения от днес сутринта на Т 1: бях в терминала в 5:10 с полет в 6:40. Заедно с мен пристигнаха хора, които чакаха... за Лутън! Някъде към 5:35 казаха тези за Лутън и Дортмунд да минават бързо през проверката. Тези пътници имаха вина и наистина има основания да се твърди, че има небрежни...

 

Минах през всички процедури за 35 мин. На единия скенер се минава много бавно. Ако нямате багаж, пристигане 90 мин преди полета трябва да стигне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бяхме на този полет до лутън. МИнахме на проверка в 5.00 за няма и 20 мин на двата работещи скенера в лявата част. След това 5 минутки автобус е сме на борда.  Добро обслужване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Информация от днес за Т1. На първата проверка на бордните карти минах в 11,37, а на граничния контрол - 11,56. Имаше доста хора, но се минава бързо.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Един нервак от охранителите на скенерите на Т1 с вид на гол охлюв вече за втори път в последните месеци ми влиза в полезрението с неуравновесеното си и нагло държание към хора от опашката. При трети такъв случай определено ще последва оплакване по каналния ред. Интересува ме, към кого трябва да е адресирано то и има ли някакъв смисъл от такова?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Един нервак от охранителите на скенерите на Т1 с вид на гол охлюв вече за втори път в последните месеци ми влиза в полезрението с неуравновесеното си и нагло държание към хора от опашката. При трети такъв случай определено ще последва оплакване по каналния ред. Интересува ме, към кого трябва да е адресирано то и има ли някакъв смисъл от такова?

Има форма за обратна връзка на сайта на летището. Аз преди 1 месец пуснах оплакване за хигиената в тоалетните на Т2. Отне им 17 дни да ми върнат автоматичен мейл, че им е отнело 3 дни да заведат сигнала в деловодството им (явно в хартиен вид). Има линк за следене на развитието на случая, но той не работи :lol: Дали има смисъл сам прецени :)

Вода на Т2 в магазина срещу лаунджа на Суиспорт също има - 2 лева. Но не е в хладилника, който седи изключен, а буквално под тезгяха на касиерката

Има смисъл от концесиониране  :P

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Цената на водата в барчето и на duty free на Т1 е изравнена. 2 лв. и съответно 1 еуро.  :)

А в малкото магазинче срещу дютифрито? 

Връзка към мнение

А в малкото магазинче срещу дютифрито? 

 Явно инфото ми е старо

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вече има нормален автобус за трансфера между Т1 и Т2, току що го видях.

Разписание ? Часове от - до на първи и последен автобус ? Някакъв линк ? На сайта на летището - никаква информация :(

Връзка към мнение

Разписание ? Часове от - до на първи и последен автобус ? Някакъв линк ? На сайта на летището - никаква информация :(

Цък

Връзка към мнение

Благодаря Фичо, аз се надявах на нещо ново. Съобщението на Александър за миг ми даде надежда за по-голям период. А това "транспорт между Т1 и Т2 на интервал от 30 мин. във времето от 07:00 до 19:00 ч." си е от години. До 19:00 за мен не работи :( като кацна късно на Т1 и гоня нощния полет за Бургас от Т2. А такситата се дърпат за краткото разстояние.  

Връзка към мнение

Вече има нормален автобус за трансфера между Т1 и Т2, току що го видях.

 

От сайта на летище:

 

Местата за престой на трансферния микробус....

 

Т.е. да разбираме, че вече не са 'маршрутките' , а си е голям автобус тип 84?

Връзка към мнение

Поправка! Сега го видях новия вид шатъл. Точно тип 84. Голям и оранжев със сини надписи пише това, което и на микробусите пишеше. Вероятно за пиковите часове сутрин и вечер да върти, но и през деня да е - малко по-добър вариант все пак. Има място за куфари :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Бивш градски автобус на Карат-С - даже не са му махнали инвентарния номер. А и от вътре не е виждал почистване откакто е бил

Място за куфари няма специално правено

Снимката е от новото място на тръгване на Т1 (четвърто поред място за последните 6 месеца)

 

post-810-0-40586800-1487356597_thumb.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз нещо изпускам сигурно, но от къде изобщо се поражда това желание за смяна на името? Обявено ли е някъде публично, има ли официално запитване, кой определя кога и как да се избира ново име? В момент на смяна на началството на летището, неразбориите с концесията, всичката Мара втасала, та сега почнаха спекулации и с името. Много ми е странно и чудно :fool:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На полетна-информация/излитащи виждам

01/03/2017    07:10        JP763     Загреб/Faro    T2    Adria Airways    Излетял 07:21

 

Понеже Фаро ме интересува, пробвах разни търсачки, но не откривам такъв полет. Някой има ли информация?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.