Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 6 минути , Diana Alexandrova каза:

От посочените кандидати, все си мисля, че  Летище Цюрих или Летище Сеул са едни от най-подходящите от това, което съм чувала и виждала на двете летища. 

Двете летища нямат нищо общо според мен. Да сравняваме летище София и Цюрих е както да сравняваме  цюрихското и сеулското.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Двете летища нямат нищо общо според мен. Да сравняваме летище София и Цюрих е както да сравняваме  цюрихското и сеулското.

Защо трябва да сравняваме самите летища по превозени пътници или нещо от сорта? Важно е дали летищният оператор има know-how как се ръководи и развива едно летище.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Alexander каза:

а по удобство, качество,  архитектура, технологии и пр.

По принцип си прав, но за мен азиатците хвърлят ненужно много пари, за да се надпреварват кое летище е най-добро. Не случай в класацията на Skytrax първите 4 места са на азиатски летища. В София не е хъб и на дали някога ще бъде, така че кой знае какви удобства за транзитни пътници и т.н. не са нужни.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Днес видях това което бях чувал, че се случвало на  нашето летище. Опашката преди ескалаторите на Т2 минаваше през цялото летище и стигаше почти до края, чекинги 29-30.

Имаше само единични пререждания, но горе преди скенерите започнаха масово да се изпреварват хората.

когато ми дойде реда за скенер един чужденец пита най-учтиво дали може да може служителката, понеже си изтърва полета. 

Тя беше нервна и на глас говореше че не можела, какво ще кажат другите и т.н.

Добре че друга се смили и го пусна.

Явно ако си нахален няма проблеми и никой не казва нищо, ако си културен лошо..

 

Като бързина бяха много бързи, отне ми общо 40мин чакане, не вярвах че ще успя да хвана самолета.

 

  • Шок 1
  • Замислям се 4
Връзка към коментар

Опашките на скенерите не са новост, но последната изненада за мен беше дългите опашки на паспортен контрол. Имаше полетдо Доха (и може би Истанбул) - след скенерите беше море от хора.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
1 hour ago, akair said:

Опашките на скенерите не са новост, но последната изненада за мен беше дългите опашки на паспортен контрол. Имаше полетдо Доха (и може би Истанбул) - след скенерите беше море от хора.

Време му е на софийското летище да го вземе един концесионер. Най-малкото което може да направи е да въведе един платен fast track. Проблемът с паспортните проверки в голяма степен ще се реши след влизане в Шенген...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 31 минути , Topfly каза:

Време му е на софийското летище да го вземе един концесионер. Най-малкото което може да направи е да въведе един платен fast track. Проблемът с паспортните проверки в голяма степен ще се реши след влизане в Шенген...

А дано, ама скоро няма да се случи - западняците са се хванали за главата от беззаконието при нас и използват Шенген за политически натиск, ама не се получава - пък и на избранниците не им пука много от Шенген - минават си през разни ВИП коридори и това е.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Скъпи магеланци, не се надявайте скоро България да влезе в Шенген. Няма как да стане това, тъй като ние ще бъдем най-слабото звено във веригата. Ние сме като отворена врата за трети страни. Справка: пристанище Росенец, където българската държава не припарва.

  • Харесвам 8
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Информационната система на летището е спряла да работи. Засегнати са и двата терминала. Отделете си повече време, ако днес имате полет от София.

https://offnews.bg/obshtestvo/informatcionnata-sistema-na-letishte-sofia-blokira-691509.html

  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, akair каза:

Информационната система на летището е спряла да работи

То пък една новина, та чак вестниците да я пишат. Мониторите не работят. Не видях на някого да му прави впечатление или да му се отразява на бързината на минаване през процедурите

  • Харесвам 5
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Скоро може да се наложи да сменята заглавието на темата. Има предложение летището да се казва Желю Желев.

Малко от новинарските сайтове: тук и тук.

Интересно ще се получи с някои чуждоговорящи, които нямат Ж в азбуките си или по- скоро не могат да изговорят буквата Ж. 🤣

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , aleksandrina каза:

Скоро може да се наложи да сменята заглавието на темата. Има предложение летището да се казва Желю Желев.

Малко от новинарските сайтове: тук и тук.

Интересно ще се получи с някои чуждоговорящи, които нямат Ж в азбуките си или по- скоро не могат да изговорят буквата Ж. 🤣

Веднага се сещам, как ще звучи на гръцки😀

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , aleksandrina каза:

Интересно ще се получи с някои чуждоговорящи, които нямат Ж в азбуките си или по- скоро не могат да изговорят буквата Ж.

Какво е интересното?

Да не си избираме президент с "ж" в името ли?

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
6 minutes ago, домосед said:

Какво е интересното?

Да не си избираме президент с "ж" в името ли? 

И @AlexandraKo се е сетила същото като мен. Гърците не могат да каЗат Ж (както и Ч) и ще го произнесат Зелю Зелев. 😀

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , домосед каза:

Какво е интересното?

Да не си избираме президент с "ж" в името ли?

Шегуваме се,дееее!:dance2:

Те и всички азиатци викат “Сен кю”, която много ме забавлява.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
On 10/14/2018 at 11:49 AM, vorbis said:

Скъпи магеланци, не се надявайте скоро България да влезе в Шенген. Няма как да стане това, тъй като ние ще бъдем най-слабото звено във веригата. Ние сме като отворена врата за трети страни. Справка: пристанище Росенец, където българската държава не припарва.

Не е хубаво да сме прекалени песимисти 😉

 

Влизаме в Шенген! Oт май бългаpите минават бъpзо по летищата в Евpопа

https://www.24chasa.bg/novini/article/7162230

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Това все още не е потвърдено официално, а освен това е само т.н въздушен шенген. Продължавам да държа на думата си че ПЪЛНОПРАВЕН шенген (с пристинища, шосета, ЖП) няма да се видим докато ХХХХХХХХ... Спирам тук, защото сме форум за пътешествия. 😉

Редактирано от chandni
Благодаря, че спря навреме... :D
  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, tch каза:

се "обслужват" като шенгенски 😉

Онези полети бяха тренировъчни за Шенген.  Всъщност,  тренировъчните полети, за мен бяха индикация, че Шенген  е близо.  Затова аз изобщо не се учудих на новината за предстоящото влизане в Шенген  по въздух  през първата половина на 2019 годна.

Редактирано от epetkov
Връзка към коментар

По някаква причина нямам много доверие на 24 часа. Статията е малко в стил ЕЖК...bTV и Нова също са публикували новината. Нова са цитирали  часовете. bTV  твърдят, че си имат техни източници:

https://btvnovinite.bg/bulgaria/balgarija-vliza-v-shengen-po-vazduh-prez-maj-dogodina.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искам да ви попитам на летището има ли къде да си премериш багажа? Идеята ми е ако евентуално надвиша допустимите килограми да извадя нещо от куфара преди да го чекирам.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.