Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

Изплува ми темата в този ранно-късен час, точно когато правя плавен преход от "Dream Teater", към "Ministry". Тааааа, пускам поздрав от DJ-я с този любим кавър. 

 

Ps. Duke, с "Muse" те признах, Мат Белами е голяма работа,  :)))

Връзка към коментар

 

 

Истинско изкуство, може да звучи много елементарно ма  в ей такива моменти си личат гениалните творци :) Toy Dolls имат от най-добрите възможни текстове, кефят ме страшно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз отдавна повтарям, че група с наименование Pink Floyd не съществува след издаването на "The Final Cut". Всичко издадено след този албум под това име всъщност представлява солови албуми на Dave Gilmour "с малко помощ от приятели", които в края се превърнаха в солови албуми на влюбения Gilmour, издадени под давлението на някоя си Polly Samson...

 

За U2 отдавна вече ти казах. Очакваме ги в София през 2016 г. На този етап няма информация за тяхно турне през 2015 г., а ако в крайна сметка се случи нещо, със сигурност това нещо ще се случва отвъд океана...

Колкото и да се говори за Флойд , The Division bell e един от хубавите албуми,ако и казваш ,че е на Гилмор и приятели.Всъщност тези приятели са част от Флойд. Относно "новия"...ами някакво по слабо продължение на "камбаната",че даже и без вокал(с изключение на последното парче),става за слушане,но нищо различно от това ,което прави Гилмор.

 

За U2...горещо се надявам да си прав,но за да има концерт някъде в България,логично е да има първо стадион за мащаба на сцената им.Преди време четох ,че причината да няма концерт в София е била ,че тировете с техника не са могли да влезнат на Васил Левски...а и терена не е подходящ за мащабна сцена като от тура 2009/2010.Новото турне едва ли ще е нещо по скромно като сцена и шоу oт тура 360",и в зала не ми се вярва това да се случи...Залите трябва да са поне по 30 000.Не си представям нещо по малко за концерт на U2.Колкото до албума им...Songs of innocense,на мен лично ми харесва! Едва ли група  като U2 ще копира някой,по скоро с някой парчета влизат по актуално в музиката на прогресив и алтернатив рок-а...за да не тъпчат като в новите "албуми" на АС/DC (ако съдя по 2 те парчета пуснати в момента) или на Флойд. Колкото до албума им,слагам го на едно ниво с No Line On The Horizon  и All That You Can't Leave Behind  и повече ми допада от How to Dismantle An Atomic Bomb.

 

Покрай албума Ghost stories  на Coldplay сигурно ще има и тур 2015/2016,нови албуми ще имат Nightwish с новата вокалистка  Флоор Йенсен,вече даже гледам че имат и дати за тур 2015 вкл.Европа...АC/DC на 27 ноември/2 декември 2014...и тур-а им ще бъде без Малкълм Йънг.Някой със сигурност ще минат през България :) а защо не и Muse(четох че октомври 2014 са завършили 7 мия си албум),Coldplay....(наблизо до България да са,пак си струва!

Редактирано от Botko
Връзка към коментар

За U2...горещо се надявам да си прав,но за да има концерт някъде в България,логично е да има първо стадион за мащаба на сцената им.Преди време четох ,че причината да няма концерт в София е била ,че тировете с техника не са могли да влезнат на Васил Левски...а и терена не е подходящ за мащабна сцена като от тура 2009/2010.Новото турне едва ли ще е нещо по скромно като сцена и шоу oт тура 360",и в зала не ми се вярва това да се случи

 

Турнето на U2 ще бъде скоро обявено до няколко седмици. Според изявления на групата ще бъде по зали 2015 и евентуално 2016 на стадиони. Сцената няма да е толкова колосална като 360, въпреки че знаем Боно какъв мегаломан е. А и скромните сцени на U2 като Elevation тура пак са си технически иновативни, и направо да си го кажем достатъчно мащабни.

 

Националният стадион не е проблем. Даже имаше изявление на Амебата, че за 360 е имало дата, но някой друг град ни я беше отмъкнал. Цялото оборудване си пристига с тирове и контейнери (не знам дали това е терминът), сглобяват се една част с кранове (за 360 U2 се движеха с 4 крана). The Wall например мисля се строеше с 2 крана. За любопитните

 

Duke, според теб заслужава ли си членството във фенклуба за закупуване на билети? Ако Европа е по зали, търсенето ще е неописуемо.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма проблем с националния стадион. Проблем от подобен характер съществува само със ст. "Българска Армия", но само по отношение на сцени с големи мащаби. Иначе и там може да се построи достатъчно голяма сцена, като тази по време на фестивала "Sofia Rocks" преди няколко години. Не съм съгласен, че можем да приравним Songs of Innocense с изключителна творба като "All That You Can't Leave Behind".

 

Покрай албума Ghost stories  на Coldplay сигурно ще има и тур 2015/2016,нови албуми ще имат Nightwish с новата вокалистка  Флоор Йенсен,вече даже гледам че имат и дати за тур 2015 вкл.Европа...АC/DC на 27 ноември/2 декември 2014...и тур-а им ще бъде без Малкълм Йънг.Някой със сигурност ще минат през България :) а защо не и Muse(четох че октомври 2014 са завършили 7 мия си албум),Coldplay....(наблизо до България да са,пак си струва!

 

Шансовете за концерт на Coldplay и MUSE в страната са нулеви. Прекалено скъпи групи са те за родния пазар...

 

Националният стадион не е проблем. Даже имаше изявление на Амебата, че за 360 е имало дата, но някой друг град ни я беше отмъкнал. Цялото оборудване си пристига с тирове и контейнери (не знам дали това е терминът), сглобяват се една част с кранове (за 360 U2 се движеха с 4 крана). The Wall например мисля се строеше с 2 крана. За любопитните

 

Duke, според теб заслужава ли си членството във фенклуба за закупуване на билети? Ако Европа е по зали, търсенето ще е неописуемо.

 

Истанбул ни изпревари тогава, но се получи същата картинка като с изпреварването на София от Белград при първото кръгче от турнето на AC/DC. Въпреки уверенията на хората от SME, че концерт на U2 и AC/DC в София ще бъде далеч по-успешно начинание от концерт на същите групи в Истанбул и Белград, Марсел Аврам и хората от "Live Nation" не повярваха на думите, но бяха принудени да се съгласят с фактите. Всички знаем колко успешно беше шоуто на австралийците в сравнение със същото шоу в сръбската столица, а що се отнася до ирландците - концертът в Истанбул беше истински провал - като се започне от полупразния олимпийски стадион и се стигне до освиркването на Боно от страна на феновете...

 

Бояне, аз така си купих билети за предишното турне. Нямаше начин да стане работата без членство. Тогава концертите се разпродаваха буквално за броени минути и то само между членовете на фенклубовете. Според мен онази истерия няма как да се върне. Живеем все още в условия на глобална финансова криза. Лично аз мисля да си спестя тези 50$, а и имам уверението на Амебата, че в крайна сметка U2 ще свирят в София...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Въпрос на вкус и усещане е каква музика и кой албум на изпълнител ще ти хареса повече от друг!

За някой групи имам страст да ги видя на живо ако и да не са в България.Такъв бе случая с U2 в Истанбул 6 септември 2010.Хич не ми е пукало ,че назад е било полупразно на Ататюрк...аз бях във фен-зоната на късмет(отидох много рано и докопах номерче :) и това ,че не е бил пълен стадиона беше само като се обърна назад...а това по време на концерта не ми се случи!

И не знам каква е била причината да не изберат София тогава,но аз пък точно от Амебата четох в интервю,че габарита на стадиона не е била подходяща за "паяка" и допълнението е било,че на Балканите 3 концерта са били достатъчни...Атина заради  Гърция и традициите и да огранизира музикални и спортни прояви и новия и Олимпийския стадион...ст. Максимир в Загреб, град който  е на близко разстояние и от Словения,Австрия,Сърбия,Унгария...а и самата Хърватска...и не на последно място Истанбул,защото 6 септември беше последния ден в който града беше Европейска културна столица за 2010 г.Един вид завършека на събитието за този град..Сигурно някой ги беше подлъгал,че 82 000 Ататюрк ще се напълни лесно..а те Не продаваха в началото билети онлайн!Аз съм си го купувал ,чрез човек пътуващ и живеещ там.

 

Ето това явно е било логиката на организаторите...а не на Боно и Компания...те са изпълнители,друг се грижи и се съобразява къде...И хич не ми се вярват обещания и заричания на Амеби и подобни,освен ако нямат договори вече сключени,Въпроса е кога ще свирят....а не че в крайна сметка ще свирят...де да ги знам на 70 може и да се случи :)

 

 

Относно Coldplay и Мuse съм напълно съгласен....затова вметнах....близо до нас ;)Или пък на място в Европа,удобно с нискотарифни компании.

Връзка към коментар

Spqr

Проблема е бил точно в габарита на транспортните входове към терена и съм чел ,че дори и със спуснати гуми не са могли да влезнат част от тировете в които явно има нещо по специфично...примерно кранове или краката на "паяка" от 360'.Не е стигала височина....Сега ако има друг тип сцена ,сигурно няма да е проблем ,но понякога каприза на тези ,които организират и приемат условия е такъв,че нещо като му създава проблеми,пречки или го бърка да мисли варианти....просто си претегля и си приема условията на друга страна и това е.Хич не им дреме ,че феновете в София били върли или много искали...После разбират,че са се минали,например...като мина концерт като в Истанбул,ама дано следващия път го имат в предвид. А и в днешно време,това с жеста към публиката и персоналните покани от някой фен клуб....не хващат дикиш. Е...при много искане -упорито от организатори всяко турне...и добри условия,рано или късно всеки къндисва :)Ролята на групата обаче е почти минимална в това къде да свирят и къде не.Може би реверанси може да има първия или последния им концерт в собствената им страна.

Връзка към коментар

Spqr

Проблема е бил точно в габарита на транспортните входове към терена и съм чел ,че дори и със спуснати гуми не са могли да влезнат част от тировете в които явно има нещо по специфично...примерно кранове или краката на "паяка" от 360

 

Интервюто може да го прочетеш тук  :). Малко преди средата цитирам: "Причината да не дойдат тук е неблагоприятно стечение на обстоятелствата. Ще дам пример с U2 - с тях имахме предварителна договорка и дори конкретна дата, която беше след концерта им в Турция миналата година. Те трябваше да свирят в София на 10 септември. В последния момент ни откраднаха шоуто от Цюрих, където групата изнесе два концерта в два поредни дни.

 

Новият клип на ACDC е доста разочароващ. Не че съм очаквал чудеса, но ми се струва един от най-слабите въобще. И не толкова идейно, а по-скоро стои аматьорски, и евтин. На 2.40 мин. чуваме и виждаме разминаване на звук и картина (чинеленият удар на непознатия барабанист се разминава с клипа). Не знам въобще как такъв гаф е възможен да бъде допуснат от група с колосални финансови възможности? Надявам се турнето да е обещаващо и догодина май-юни....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Интервюто може да го прочетеш тук  :). Малко преди средата цитирам: "Причината да не дойдат тук е неблагоприятно стечение на обстоятелствата. Ще дам пример с U2 - с тях имахме предварителна договорка и дори конкретна дата, която беше след концерта им в Турция миналата година. Те трябваше да свирят в София на 10 септември. В последния момент ни откраднаха шоуто от Цюрих, където групата изнесе два концерта в два поредни дни.

 

Новият клип на ACDC е доста разочароващ. Не че съм очаквал чудеса, но ми се струва един от най-слабите въобще. И не толкова идейно, а по-скоро стои аматьорски, и евтин. На 2.40 мин. чуваме и виждаме разминаване на звук и картина (чинеленият удар на непознатия барабанист се разминава с клипа). Не знам въобще как такъв гаф е възможен да бъде допуснат от група с колосални финансови възможности? Надявам се турнето да е обещаващо и догодина май-юни....

Любимо оправдание....Неблагоприятно стечение на обстоятелствата :) Обикновенно такива неприятни стечения си имат причина,която не се назовава.Конкретно и на интервюта не вярвам 100%...там се казва което е удобно за "публиката" един вид оправдание.Ние видете ли всичко направихме,но ни го откраднаха...Айде де! С U2 не са имали уговорка...а с тези които бяха организатори на турнето им Live Nation .И продължавам да твърдя ,че Концерта в Истанбул беше ЖЕСТ към града защото това беше последния ден на проявата Истанбул европейски град на културата за 2010...А след това какво е било не мога да знам...Знам само ,че преди Истанбул беше в Атина и ако е имало някакъв минимален шанс след Истанбул,то причината не е ,че са ти "откраднали" концертите.И в Цюрих са имали 2 концерта,защото са могли да запълнят 2 пъти стадиона и без допълнителни разходи за местене на сцената.Тук проблема беше друг и Амебата си го знаe,дано го отстранят за това турне което предстои!М/у другото в тази статия някъде неволно го спомена...ЛОГИСТИКА..ама и нещо друго е ,което е част от логистиката специално за Васил Левски.

 

А колкото до Ди-си.....Ама никога,...никога не ми се е случвало да се заглеждам на техни клипове :) Никой не помня,просто защото те не са група с някаквии забележителни  клипове...Всъщност сещам се само за Tunderstruke в клип с нещо като театрална сцена в стар английски театър на етажи :) Но пак е клип на сцена!Те са група за шоу на живо и това е :)Ако някой е бил с София или поне е гледал концерта им в Ривър плейт в Буйнос Айрес,ще се сети какво имам предвид.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вчера в Пловдив трябва да са докарали новия на „Pink Floyd" в три варианта. Срещнах Елка от „Отец Паисий“ и тя каза, че „стоката е на път“ :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вчера в Пловдив трябва да са докарали новия на „Pink Floyd" в три варианта. Срещнах Елка от „Отец Паисий“ и тя каза, че „стоката е на път“ :)

новия на Флойда го чухме и без дискове ;)Ама за ценители,нека се кефят и на СиДжита ;)

Връзка към коментар

Ролки има, за бетамакса не съм сигурен :) Но албума на „Pink Floyd" каза, че го чака и на винил :)

 

Впрочем носителите, които изброих по-горе - пак за въпросния албум говорех :)

Редактирано от captain_oveur
Връзка към коментар

Не знам за Елка, но аз все още чакам моето делукс CD+DVD издание, за да чуя "The Endless River" в DTS съраунд вариант и да напиша своята окончателна диагноза...

 

Дотогава е време за малко нова класическа музика:

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Най-после се наканих да прочета книжката към новия албум на U2. Трябвало е да го сторя много по-рано. Сега вече ми стана ясна идеята на този албум. Боно е описал своите ранни тинейджърски спомени от размирен Дъблин, ерата на пънка, първата му среща с Али... В текстовете има страшно много препратки към действителни персонажи, събития, улици и места в Дъблин, както и множество трибюти в памет на повечето тогавашни кумири на групата, като например ето този:

 

"The Velvets beginning to see the light
Amen..."

 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Много любопитна идея за провеждане на два концерта в две поредни вечери във всеки град с коренно различен сетлист. Това турне определено ще бъде посетено от мен. Интересно ми е дали този формат ще бъде запазен и през 2016 г., когато най-после се очаква групата да посети и София...

 

http://www.u2.com/news/title/u2-innocence-experience-tour-2015

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А сцената като гледам схемата на местата каква ще е! Лелеле, ей такива неща искам от U2. Торино е градът, ще се пробва и 2-те дати, само че имам притеснения, че може и да се "гризне дръвцето" за билетите. Всъщност още не се знаят цените. Резервен вариант  - Берлин.

Връзка към коментар

Много любопитна идея за провеждане на два концерта в две поредни вечери във всеки град с коренно различен сетлист. Това турне определено ще бъде посетено от мен. Интересно ми е дали този формат ще бъде запазен и през 2016 г., когато най-после се очаква групата да посети и София...

 

http://www.u2.com/news/title/u2-innocence-experience-tour-2015

 

Не. Това е елементарен трик за увеличаване на продажбите при намаляване на транспортните разходи. Трикът работи, но в платежоспособни райони, а София не е такъв.

Всичко това - за да може „спасителят на света“ Боно да си вози шапката в първа класа по самолетите.

Колко ли неприятно би се изненадал, ако срещнеше другия подобен „месия“ с вселенско его - Коцето Калки :D

Връзка към коментар

Не. Това е елементарен трик за увеличаване на продажбите при намаляване на транспортните разходи. Трикът работи, но в платежоспособни райони, а София не е такъв.

Всичко това - за да може „спасителят на света“ Боно да си вози шапката в първа класа по самолетите.

Колко ли неприятно би се изненадал, ако срещнеше другия подобен „месия“ с вселенско его - Коцето Калки :D

 

Не е това. Прийомът два последователни концерта в две поредни вечери в един и същи град не е патентован от U2, но се използва и от тях от много години. Сега става дума за нещо коренно различно. Идеята е да бъдат осъществявани два напълно различни по между си спектакъла в две поредни вечери. Продажбите са последното нещо, което може да се окаже проблем точно за U2. Искаш ли да се хванем на бас, че обявените европейски дати ще бъдат разпродадени още по време на предварителната продажба утре? Обзалагам се, че не повече от 20% от билетите ще останат не продадени за официалната продажба, която стартира в понеделник...

 

Относно София. Не знам за кой път повтарям, че U2 ще свирят в София, но през 2016 г. по време на стадионното си турне. Въпросът е дали този формат ще бъде запазен и за турнето през 2016 г., защото идеята да бъдат посетени два поредни концерта на U2 с два коренно различни сетлиста е твърде блазнеща поне за мен. В случай, че единствената дата на Балканите (извън Атина) остане София, не виждам причина да не получим две дати на националния стадион и да се окажем в епицентъра на събитието в нашия регион...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чета, че за правостоящи в Северна Америка ще са paperless или влизаш с кредитната карта, която е твоят билет. Въпросът ми е ако името на притежателя на кредитната карта се различава от влизащите дали би било проблем? И въобще дали в Европа ще е така?

Връзка към коментар

На много места в Европа вече се използват различни "paperless" системи за допуск до различни по вид мероприятия. Обикновено обаче става дума за потвърждение чрез мобилно приложение, а не чрез кредитна карта или пък комбинация между тях. Във всички случаи тикетинг системите ще отразят всички необходими детайли при онлайн покупка на билет, включително и евентуалното изискване за представяне на използвания платежен инструмент (кредитната/дебитна карта) при влизане в залата/стадиона. Според мен "Live Nation" надали ще променят драстично нещата за Европа и тикетинг системите с които работят ще продължат да продават физически билети със съответна доставка или възможност за принтиране от PDF файл...

Връзка към коментар

Ами като разгледах европейските градове от тур-а на U2 за 2015  и залите...Оказва се ,че като възможност по брой зрители, във концертен вариант Армеец София превъзхожда поне 2...Глубена в Стокхолм (с малко) и SSE Hydro в Глазгоу...a пък Ziggo Dome в Амстердам е със същия капацитет. Така,че ако варианта за 2015 е "богатата" Западна Европа...вероятно е 2016 да е Централна и Източната част на континента и в това шансовете на София са големи.Първо залата е нова и функционална,второ капацитета и е достатъчен и за 2 концерта да се напълни. Тук шанса е ,че София е в центъра на Балканите и югоизточна Европа .Платежоспособността не е от толкова голямо значение,защото и на цените в Западна Европа ,тук 2 х 17 000 билета,биха се разпродали много бързо дори и от комшиите ни. Според мен шанса за София е много повече във формата ЗАЛА отколкото Стадион Васил Левски. Реално стадион Васил Левски има много...ама много конкуренти в тая част на Европа...да не кажа ,че е много зле.Единствено опита от предишни прояви и мерака на организатори и фенове,няма да е достатъчен....а за залата е друга бира. Армеец има конкуренти  в Атина и Тюрк Телеком в Истанбул. Нито в Букурещ има зала с капацитета на Армеец (ако са я пострили през тази година ще е за 16 000) Белград също е конкурент на София с Белград Арена с 20/25 000 души.. Докато Атина е възможен избор ,за Истанбул е възможно да Не ги огрее заради спомените от "големия интерес към Боно и компания на Ататюрк 2010. Та в тоя ред на мисли...шанса за 2016 е по голям за България във формата ЗАЛА отколкото стадион.Виж ако имахме някой нов стадион за около 40 000 души можеше и да има шанс,но към настоящия момент шансовете повече са за Зала. Най вероятно за 2016 ще има концерти във Варшава,Виена,Прага, Будапеща Хърватска-Загреб/Сърбия-Белград.....България и Гърция.Възможно е още някой концерт в Дъблин и Скандинавия (Осло).За стадиони ,дано Duke е прав :)

Връзка към коментар

По принцип турнето 2016 ще е по стадиони, така че зали ще е само 2015. Това го потвърди и The Edge вчера. Някой бил ли е на концерти в Берлин и Амстердам? Добре място ли е за рок концерти или е по-заспало? Между другото се очаква още концерти да бъдат обявени, но не в нови градове, а в досега обявените. Както виждаме има доста дупки в разписанието.

Редактирано от Spqr
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.