Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

Не разчитай на дупките. По-скоро те ще бъдат запълнени с допълнителни "двойки" дати в същи градове. Нали не очакваш група, която продава за часове стадиони да мине само с по два концерта в зала за 15 000 зрители? Ясно е, че дупките са оставени с тази цел. Този прийом беше използван от самите U2 преди години, както и от Роджър Уотърс наскоро...

 

Бил съм на концерт в Берлин. Не мога да нарека берлинската публика особено ентусиазирана, по-скоро умерена в реакциите. За сметка на това холандската публика е истинско удоволствие за изпълнител и посетител. Ако трябва да избирам между Берлин и Амстердам за посещение на концерт, при всички случаи бих избрал Амстердам...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Точно обратното впечатление имам от холандската публика, а съм бил на поне 5-6 концерта там. (Роджър Уотърс х3, AC/DC, Rammstein, The Who). Малко по-добре беше в клубните концерти там (Garbage x2, Offspring), но като цяло са от по-заспалите публики и нямат енергия. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не ,че са заспали...Поразглезени са от имане на концерти.Тук по Балканите е малко гладна ситуацията за емоции и за групи ,които се чакат ,а не идват...А там всичко е ясно,има ли турне ,която и да е група,все през тях ще мине 100 %...при нас...все се надяваме!

Така,че това мисля е...не са заспали а просто пренаситени и свикнали :) На мен по ми харесва идеята Стадион...някак си U2 не ги виждам в зала :) Та нека 2016 са по стадиони както твърдите...и дано единия от тях е Васил Левски! Гледам за Лондон ,че има 4 дати...също и за Лос Анджелис и Ню Йорк...другите са по 2 дати. Логично е и някъде другаде в Европа да станат по 3 дати или 4....сигурно зависи от продажбите!На мен обаче това вече ми прилича на Цирк...Цирк-а U2 при вас само за 4 дни.. :)

Връзка към коментар

Точно обратното впечатление имам от холандската публика, а съм бил на поне 5-6 концерта там. (Роджър Уотърс х3, AC/DC, Rammstein, The Who). Малко по-добре беше в клубните концерти там (Garbage x2, Offspring), но като цяло са от по-заспалите публики и нямат енергия. 

 

Може би е въпрос на определен тип музика. Холандците са изключителни фенове на прогресив рока. Тъй като аз посещавам преимуществено концерти на прогресив рок групи и изпълнители, имам отлични впечатления от холандската публика. От друга страна виждам, че си гледал със "заспали" холандци и шоуто на Роджър, което ме озадачава. Явно е било лош късмет. От друга страна немците също са принципно ентусиазирана публика. На доста концерти в Германия съм бил, но този в Берлин беше с най-заспалата публика...

Връзка към коментар

Може би е въпрос на определен тип музика. Холандците са изключителни фенове на прогресив рока. Тъй като аз посещавам преимуществено концерти на прогресив рок групи и изпълнители, имам отлични впечатления от холандската публика. От друга страна виждам, че си гледал със "заспали" холандци и шоуто на Роджър, което ме озадачава. Явно е било лош късмет. От друга страна немците също са принципно ентусиазирана публика. На доста концерти в Германия съм бил, но този в Берлин беше с най-заспалата публика...

 

Да, силно е вероятно да зависи от типа музика :) Защото пък в Германия съм бил на Green Day и пак на The Offspring и публиката беше 1-2 нива нагоре като енергичност спрямо Холандия.

Връзка към коментар

Има специално шоу на Dark Side of the Moon в един холандски планетариум в Грьонинген. Всяка събота вечер, следващите 1-2 месеца.  Ние едва ли ще се вдигнем, но за сина на Duke може да е интересно: https://www.infoversum.nl/index.php?id=49&pi=22&news_item_id=41


Infoversudarkside.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Какво се случи днес? Както се очакваше... точно в 10 наше време заех позиция, като се логнах в очакване за Торино 5 минути по-рано. Почти за никакви зони нямаше билети и в 10.10 максимум всичко приключи. Само от най-скъпите билети имаше (200 евро). Берлин и там така, в Антверп въобще страницата не се отвори. За Амстердам за моя изненада имаше шансове, но не стана. 

 

Май няма друг вариант освен през фенклуба. Дано фенове са си взели билетите, а не ония алчни нещастници от сайтовете за препродажби. В момента билет за правостоящи (70) евро се препродава за между 600 и 700 долара. И абсурдното е, че даже да платиш умопомрачителната сума е възможно да не влезнеш (разминаване между името на купувача и притежателя на кредитната карта).

Редактирано от Spqr
Връзка към коментар

След закупуване на членство във фенклуба всичко мина перфектно за 4 минути. Берлин като специално място за U2 надделя, а и O2 Berlin изглежда впечатляващо съоръжение (в Амстердам залата от едната страна няма седящи места, а сцената ще е без гръб, т.е. тип 360 и по-добре ще излгежда залата като е запълнена от всички страни). 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

След закупуване на членство във фенклуба всичко мина перфектно за 4 минути.

 

Разбра ли сега каква била работата? Трябвало да си платиш допълнително!

Пустият му Боно! Нищо не прави pro bono ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Разбра ли сега каква била работата? Трябвало да си платиш допълнително!

 

Не можах да мина нискотарифно, но като цяло билетите за някои зони са доста ниски, така че допълниятелният разход влизаше в предварителните планове. 68 евро за правостоящ на няколко метра от групата е супер цена. А спокойно можеха да пуснат 200 евро и пак щяха да се изкупят. 

 

Понеже чух и от друг източник наскоро за концерта в София през 2016г. готов съм да се обзаложа, че ако действително се случи, ще е най-посетеният концерт състоял се в България. Онзи на Лепа Брена е доста мъгляв като данни за посещаемост и предполагам е бил на цената на една ракия  :P. На ACDC стадионът беше запълен до дупка, на Бон Джови имаше малко по-малко, на Мадона не знам, но вероятно като на ACDC. 

 

Ако U2 използват сцена, която да вдигне капацитета за посещаемост, ще имаме рекорд.

Ако построят по-стандартно съоръжение като на ACDC, ще имаме подобни резултати, т.е. на макс.

Връзка към коментар

Днес станаха ясни почти всички дати за мащабното тримесечно турне на ACDC в Европа. Засега няма нито една дата на Балканите, но намирам едно много интересно и нетрадиционно място - Имола. Единствената италианска дата ще е на пистата. Билетите до Болоня са евтини и се замислям...

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Турнето на U2 започва след около две седмици и маниаците от Ванкувър (където репетира групата) слухтят около залата и докладват какво са чули:

Boy - I Will Follow, Out of Control, Electric Co.
October - 
War - Sunday Bloody Sunday
UF - Pride, Bad
JT - Streets, Still Haven't Found, With or Without You, Bullet The Blue Sky, Running To Stand Still
R&H - Desire
AB - Even Better Than The Real Thing, One, Until The End of the World, Mysterious Ways
Zooropa - 
Original Soundtracks I - 
Pop - The Playboy Mansion
ATYCLB - Beautiful Day, Elevation
HTDAAB - Vertigo, Miracle Drug, City of Blinding Lights, One Step Closer
NLOTH - Magnificent
SOI - Every Breaking Wave, The Miracle, California, Song for Someone, Iris, Volcano, Raised by Wolves, Cedarwood Road, Sleep Like A Baby Tonight, This Is Where You Can Reach Me Now, The Troubles

 

Non-Album - Ordinary Love, Invisible, Johnny Cash Cover

Italics = Not Played on 360 Tour
Bold = Never Played At A Regular Gig

 

Иновативното като че ли в това турне ще е звукът. Някаква нова технология, която виси от тавана. Нещо като съраунд може би или по-различно, не мога да си го представя. Другото интересно е, че концертът се очертава в две части с пауза. Като по-хитовата втора част ще варира в различните дни, а първата ще е по-постоянна и с по-нов материал. Сцената и екранът също имам усещането, че ще надминат високите ми очаквания. Датите за Дъблин скоро ще бъдат пуснати. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Датите за Дъблин скоро ще бъдат пуснати. 

 

И както повелява традицията, в секундата на пускането им ще грейне "sold out". Вече споменах, че поради логистични причини пропускам първият европейски лег от това турне, но въобще не съм се отказал от идеята да ги видя догодина, ако не на националния стадион в София, тогава някъде наоколо из Балканите...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

В U2 форумите има спорове и някои твърдят, че е фотошоп. Но даже и да е, според мен e близко до описанието. Турнето ще е изключително, усещам го, а екраните и звукът... Статията тук. Догодина като тръгнат по стадионите, каква ли ще е сцената? Уголемен вариант на тази, което пак си е нещо като 360 или някаква друга форма? 

Връзка към коментар

Няма връзка със сцената от 360, но определено тази е по-справедлива от гледна точка на редовия фен, като "front row" на практика става огромен. Видимостта от всяко кътче на залата/стадиона ще бъде прекрасна, но не съм убеден, че това чудо ще работи в този си вид по време на стадионния лег от турнето. Не виждам как точно ще бъде решен от техническа гледна точка въпросът с "light show"-то по тази пътека и допълнителна сцена на стадион. По всяка вероятност за стадионната част пътеката ще бъде доста по-къса...

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.