Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

http://sme.bg/bg/news/51/brit-floyd

"...Brit Floyd, най-великото Pink Floyd шоу в света, официално одобрено от легендарната група, ще покори Европа през 2015 със своето ново световно турне Space & Time World Tour. Това е най-грандиозният спектакъл представян досега, с още по-мащабна продукция, включваща уникални светлинни ефекти и смайваща 3D анимация!
...На 6 ноември в „Арена Армеец“ българските меломани ще имат уникалния шанс за първи път да видят на живо грандиозното шоу Brit Floyd. То е сравнимо единствено с разтърсващия мюзикъл We Will Rock You и също като него ще бъде представенo в залата с лимитиран капацитет от 5 000 души. Разликата е, че поради запълнения график и мащаба на продукцията спектакълът у нас ще бъде, за жалост, само един!

...Цени от 40 до 90 лева, продажбата стартира на 1 юни (понеделник) 2015 г. от 10:00 ч.
Всички билети, закупени през първите 10 дни от 1 до 10 юни включително, ще са на промоционална цена с 10 % отстъпка"

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз това се чудя, коя баш от тези униклани, единствени и неповторими трибют групи е най-добре да се види? То е ясно, че тази която ни идва на гости :) Гилмор беше казал, че австралийците са едно много скъпо караоке :) Ма така е, като няма риба и рака е риба...

Връзка към коментар

Следва спойлер съдържащ сетлист на предстоящото шоу в София...

 

 

 

 

 

 

 

 

Set 1:
1. Speak to Me
2. Breathe
3. On the Run
4. Time
5. Breathe
6. The Great Gig in the Sky
7. Shine On You Crazy Diamond (Parts I-V)
8. See Emily Play
9. The Happiest Days of Our Lives
10. Another Brick in the Wall Part 2
11. Keep Talking
12. On the Turning Away
13. Sheep

20 minute intermission

Set 2:
14. One of These Days
15. Louder Than Words
16. Money
17. Set the Controls for the Heart of the Sun
18. Have a Cigar
19. Wish You Were Here
20. The Final Cut
21. Comfortably Numb

Encore:
22. The Show Must Go On
23. In the Flesh
24. Run Like Hell
25. Waiting for the Worms
26. Stop
27. The Trial
28. Outside the Wall

 

https://www.youtube.com/watch?v=Whyg6NnMpyQ

Връзка към коментар

Сега гледах един-два клипа от фестивалния тур на Muse от вчера и като цяло като доста "по-бедно", отколкото на самостоятелен гиг. Мислиш ли дали ще има турне по техните стандарти с високотехнологичните сцени тази година или чак за догодина ще е?

Връзка към коментар

По-скоро за догодина ще го оставят, защото все още не са обявили нищо, а времето е фактор при организиране на големи турнета. Възможно е разбира се и да започнат есента с турне в щатите, където принципно този бизнес се движи по други правила. Във всички случаи ще гледам да посетя предстоящото турне, защото наистина MUSE на живо е нещо уникално...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Страхотен концептуален албум се оказа "Drones"!! Идеята, историята и реализацията са на изключително ниво. Ще направя всичко възможно да видя някое шоу от евентуалното самостоятелно турне на MUSE посветено на новия албум. Убеден съм, че концепцията на "Drones" е благодатна за развитие на типична MUSE сценография...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А бе само на мен ли тези Muse му звучат като от средата на 80-те?

 

Звученето на MUSE е тема за много дълъг разговор. Лично аз следя тази група още от "Origin of Symmetry", който излезе през 2001 г. Белами е гениален композитор и изпълнител. Доминик и Крис, макар и скрити в неговата сянка, представляват изключителна ритъм секция и напомнят на величавата двойка Карл Палмър - Грег Лейк от легендата ELP. Музикалните влияния, които ясно могат да бъдат открити в албумите на MUSE са разнородни, като по всеобщо мнение най-ясно отчетливо е това на QUEEN. Според мен, Матю Белами опитва и до голяма степен успява, да създаде гранично изкуство, което освен рок музика съчетава в себе си елементи от класическата музика, както и съдържа задължителна концепция и конкретна сценография по време на живото изпълнение. Повечето хора така и не успяват да свикнат с фалцетите на Белами, но неговата идея е отново свързана с граничното изкуство и по-конкретно вплитането на оперетни и водевилни елементи в музиката. Изисква се време за възприемане на MUSE, затова лично аз ги наричам най-значимата (от гледна точка на влияние) група на новото хилядолетие...

 

Връзка към коментар

Специално в Dead Inside има нещо такова осемдесатарско, но цялостно са хамелеони. Голямото им умение е да вплитат различни музикални стилове в един завършен продукт. Подобно на Куин, между другото.

Редактирано от Spqr
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Този уикенд ще отскоча до кв.(с.) Войнеговци (Област София, Община Столична) заради Wrong Fest 2015.
Изпълнители и програма: http://www.wrong-fest.com/#program

събота - Kottarashky & The Rain Dogs, Valley of the Sun (USA), Анимационерите, Planet of Zeus (GR), Tuber (GR), Marauders Inc, Tona (SRB), The Flying Detachment;
неделя - The Subways (UK), Truckfighters (SWE), Babyface Clan, Popa Sapka (RO), Hayes and Y, Wooldozer (RO), Plastic Bo.

Билети: not sold out
Транспорт:
традиционен - aвтобус номер 21-22 (1.00 лев one way, macf1an сигурно ще намери начин да ги свали на 0.90, 0.80, ...);
low cost - велосипед https://www.facebook.com/events/350829981773315/(организаторите обещават 15% намаление на цената на билетите за пристигналите с велосипед);
за богаташите - автомобил (4-5 лева дизел или 3 лева газ).

Редактирано от VladimirK
Връзка към коментар

Изненадан съм от лошата организация за кино прожекциите на The Wall. От сайта може да се купуват по местоположение. Понеже засега няма България и не излиза нищо. Толкова ли не можеше един списък с всички кина да сложат. Блъскам си главата и не мога да намеря кино за Берлин (по щастливо стечение на обстоятлствата ще съм там тогава).

 

Май доста държави са пропуснати или всъщност няма как да се разбере.

Връзка към коментар

Изненадан съм от лошата организация за кино прожекциите на The Wall. От сайта може да се купуват по местоположение. Понеже засега няма България и не излиза нищо. Толкова ли не можеше един списък с всички кина да сложат. Блъскам си главата и не мога да намеря кино за Берлин (по щастливо стечение на обстоятлствата ще съм там тогава).

 

Май доста държави са пропуснати или всъщност няма как да се разбере.

 

Да, само Западна Европа покрива, аз се надявам все още да са нещо в процес на преговори и да има прожекция и тук. Ще има интерес задължително. 

 

Иначе виждам три кина в Берлин, по картата не можеш ли да цъкаш?

 

blabla.jpg

 

Грешка, и в Източна Европа има. България е от малкото сиви петънца... и в Букурещ, и в Скопие, и в Белград, и в Истанбул има... Странно, че Гърция липсва, ако не се лъжа една от локациите, на които снимаха за филма. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

http://rogerwatersthewall.com/ако е това, не виждам никаква карта. Tickets are not available in your country. И дотук.

 

Странно, че Гърция липсва, ако не се лъжа една от локациите, на които снимаха за филма. 

 

Точно така. Лондон, Буенос Айрес, Квебек и Атина. А аз бях на един от трите атински концерти.  :)

Връзка към коментар

http://rogerwatersthewall.com/ако е това, не виждам никаква карта. Tickets are not available in your country. И дотук.

 

 

Точно така. Лондон, Буенос Айрес, Квебек и Атина. А аз бях на един от трите атински концерти.  :)

 

Същия сайт де, не ти ли се зарежда google maps карта на Европа с всички дестинации? Както и да е, трите берлински кина са от скриншота по-горе, виж кое ще ти свърши работа :) Colosseum изглежда най-подходящото, че е относително близо до S-bahn, всичките са извън идеалния център. 

Връзка към коментар

Нова официална дата за Dave Gilmour:

 

25.06.2016 - Вроцлав, Полша

 

Билетите ще бъдат пуснати скоро в продажба. Разбира се, очакват се и други дати през следващата година, но не очаквайте гигантски тур. Който има желание да го види е добре да се ориентира моментално...

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Тъй като темата е за рок,блус и производни си позволявам да кача едно клипче с един голям "СОЛО" артист.А  както се знае рока и блуса са производни на соло-то....а може и обратно:-)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сигурно от две години не съм ходил на концерт в България, но тази вечер ще мина да видя тези легенди...

 

Бях им на концерт в София през....мисля 2001 година,НДК.Голям концерт направиха тогава,въпреки не и в първа младост.И братята Поркаро,и Боби Кимбъл.Сега единият брат го няма и са с 14г по-стари.Всичко това ме кара да не ходя на концерт.Също така и на Джудаст Приист,Роксет.Хем се дразня ,че не стават вече,хем ми е мъчно.Толкова за концертите-идват само пенсионирани музиканти:-))

Сега специално да ти кажа се готвя да посетя дербито ЦСКА-Сливнишки герой по път за фестивала в Гуча,Сърбия,а след 2 седмица съм на Беласица Петрич -ЦСКА на връщане от Кавала:-))))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.