Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

Хей, съжалявам, че не сме успяли да се запознаем тогава. Аз съм Радина :), приятно ми е!

 

Да, Радина Димчева - избрана е с нечовешко прецизен кастинг. Не успяхме да се запознаем обаче.

Присъствахме 6 българи само, с нея 7 :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хей, съжалявам, че не сме успяли да се запознаем тогава. Аз съм Радина :), приятно ми е!

Ехааа!!!  Здрасти, Радина - удоволствието е мое! Да знаеш, че цялата ни малка група беше много горда с теб! 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ехааа!!!  Здрасти, Радина - удоволствието е мое! Да знаеш, че цялата ни малка група беше много горда с теб! 

 

Благодаря ти много! Всъщност аз успях да се запозная с две момчета, българи, които бяха там да гледат, но с никакви други сънародници :D

Даже с тях беше много смешна случката, защото единият от тях ме заговори, на английски, и така откарахме няколко минути, докато той не се усети, че името ми е Радина и ме попита откъде съм... и като казах България, той вика "Така ли?!" и смени езика.. :D

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам какво се случва с тази 2016-та, но вчера загубихме един от най-ярките китаристи от новата вълна в прогресив рока. Освен изключителен музикант, Пьотър беше и страхотен човек - винаги усмихнат, скромен и отворен към феновете! Щастлив съм, че съдбата ме дари с четири срещи с него и Riverside, последната от които преди около половин година. Любимата ми музика никога няма да бъде същата. Почивай в мир, приятелю...

 

post-53-0-92218900-1456126148_thumb.jpg

 

Връзка към коментар

Не знам какво се случва с тази 2016-та, но вчера загубихме един от най-ярките китаристи от новата вълна в прогресив рока. Освен изключителен музикант, Пьотър беше и страхотен човек - винаги усмихнат, скромен и отворен към феновете! Щастлив съм, че съдбата ме дари с четири срещи с него и Riverside, последната от които преди около половин година. Любимата ми музика никога няма да бъде същата. Почивай в мир, приятелю...

 

attachicon.gif30739_421710667052_2273796_n.jpg

 

Много гадно, наистина. И мен доста ме "хвана за гърлото" новината...

Прекрасен човек. :(

Групата ми е от най-най-любимите!

Връзка към коментар

Сега се замислих за новата вълна китаристи в прога (след 2000 г.) и май не са чак толкова много имената, които правят сериозно впечатление. Ако не броим Матю Белами към тази сметка, бих отличил Браян Джош и разбира се Пьотр. На първо четене наистина не се сещам за други, но ако пропускам някого, моля за допълнение...

 

Връзка към коментар

Този пазар полудя напълно!

 

Преди минути с кански мъки успях да се преборя за два "Front of Stage" билета за Bruce Springsteen & The E Street Band на "Olympiastadion" в Мюнхен. Не искате да знаете какво ми е струвало, наистина! Друго обаче ме изумява. През последните години се забелязва тенденция към постоянно вдигане на цените на билетите за концерти, съчетано с все по-истерични разпродажби на цели стадиони за броени минути. Навсякъде хората се оплакват от цените и навсякъде същите тези хора буквално блокират тикетинг системите в мига на пускане на билетите, като изкупуват всички наличности за минути. Всеки един от концертите на Боса се разпродава средно за около 45 минути. Говорим за огромни стадиони! При това с цел ограничаване на спекулата и черния пазар, има ограничение в бройката на билетите, а на някои места и отпечатване на името на купувача на самите билети. И сега идва интересното. Направих справка и установих, че за същите билети през 2012 г. съм платил, както следва: "терен" за Триест - 65 евро; "седящи" за Флоренция - 69 евро. Обща доставка до България - 40 евро. Днес, четири години по-късно, за "клетката пред сцена" платих по 120 евро за билет, плюс доставка от 25 евро. Не по-различна е ситуацията с останалите посетени от мен концертни събития. Не знам какво се случва, но промоутърите съвсем изтрещяха с тези цени, като истерията около пускането в продажба на всеки концерт очевидно им дава достатъчно основание, за да продължават да вдигат цените. Чудя се докога ще продължи този процес?

 

Да не излезе, че се оплаквам! Напротив! Ужасно съм радостен, че ще имам възможност да видя отново Боса и да чуя интегрирано изпълнение на албума "The River", плюс още два часа незабравимо шоу на един от най-великите живи артисти на тази планета...

 

post-53-0-91054800-1456567778_thumb.jpg

 

Да не говорим, че взех билети директно от сайта на "Луфти" до Мюнхен с ранния им полет на отиване и късния на връщане (което означава пореден дълъг уикенд с много бира) на невероятната цена от 540 лева за двама, което наистина е добра цена за тази авиокомпания...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Честито  :)

Не съм убеден, че им пука за спекулата, защото от няколко години на изпълнителите се плаща процент от печалбата от сайтове за препродажба като Viagogo.

Колкото до печатането на имената, няколко пъти съм влизал с билет с отпечатано име, не са сравнявали дали това съм аз..

Връзка към коментар

Зависи от мястото. Няма как в "Роял Албърт Хол" да влезеш по този начин. Там са достигнали съвършенството. Първо си получаваш билета срещу кредитна карта с която си го платил и документ за самоличност. После на входа отново сравняват отпечатаното на билета име с това в документа за самоличност. Накрая ти взимат билета и ти слагат гривна на ръката. Чак тогава влизаш...

Връзка към коментар

Да, предполагам, че при по-малки зали може да стане, но на стадион или арена, едва ли...

 

Тук грешиш - не е въпрос на големина, а на престижно мероприятие и място. Подкрепям изцяло 

Duke   в последните постове - и цените методично се вдигат, и времето за купуване на билети става нереално малко...  80 000 билета за Вакен2016 се продадоха за 6 часа, при ограничение от 3 билета наведнъж и доста солена цена... Тези същите 80 хиляди човека влизат след поименен(когато беше) контрол и сравняване с документ за самоличност, временна гривна и постоянна такава след още 1 контрола вече вътре в зоната на феста... Контролите приветствам (впечатляващата немска организация прави опашките минутни), срещу цените и да скачам, и да не скачам... ще се плаща и ще се ходи... 
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Истината е, че дори големите групи и изпълнители започнаха да разчитат на концертите, като основен източник на приходи. Продажбите на физически носители са сведени до санитарния минимум, разбира се, казано от гледна точка на еволюцията на рок музиката. Ако продажби от един милион копия през 70-те са изглеждали космически, днес е много по-лесно да бъдат достигнати тези граници, но в същото време чистата печалба за артиста е далеч по-малка. Дотук говоря за големите, малко по-добро е положението (на пръв поглед изглежда странно) на независимите групи и изпълнители, които разчитат на твърдо ядро от фенове и принципно могат относително точно да прогнозират продажбите, а оттам приходите и съответно възможните разходи. Темата е дълга и интересна...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Следете цените при концертите на The Rolling Stones. Те обикновено задават модата "може и още нагоре". Щом като си позволиха билети по 200 евро пред сцена по стадионите в Европа преди две години, защо не 300 евро следващия път? Пак ще се разпродадат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има и нещо друго. Аз съм ОК да платя 120 евро за FOS билет, който ми дава възможност да гледам изключително 3,5 часово шоу. Лошото е, че подобни цени се плащат и за съвсем ординарни двучасови концерти. Разликата е огромна! От друга страна, миналата година за 135 евро гледах 20 невероятни прогресив рок групи по време на най-престижния за този музикален стил тридневен фест край скалата "Лорелай". Наистина е трудно да се открие логика в ценообразуването, но очевидно търсенето предопределя предлагането и цените ще растат още...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

I swear I'll drive all night just to buy you some shoes
And to taste your tender charms
And I just wanna sleep tonight again in your arms

There's machines and there's fire waiting on the edge of town
They're out there for hire but baby they can't hurt us now
Cause you've got, you've got, you've got, you've got my love, you've got my love
Through the wind, through the rain, the snow, the wind, the rain
You've got, you've got my, my love heart and soul...

 

Връзка към коментар

Следете цените при концертите на The Rolling Stones. Те обикновено задават модата "може и още нагоре". Щом като си позволиха билети по 200 евро пред сцена по стадионите в Европа преди две години, защо не 300 евро следващия път? Пак ще се разпродадат.

 

Виж как дърпаш дяволът за опашката. Току що Стоунс обявиха безплатен концерт в Хавана на 25.03.2016 г. Познай какво ми иде да направя от яд сега?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.