Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

Аз пък бях на Роксет и съм страшно доволна! Може би аз съм си такава, не знам, но енергията от музикантите и публиката много ме завладява и не мога да съм безучастна. Специално Мари, въпреки проблемите си излъчваше такова досталепие и не показа с нищо, че и е трудно да изкара концерта, напротив през цялото време се усмихваше и пееше страхотно. Страхотни бяха, просто страхотни  :)

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

На 13.07.1985 г., пуснах машинално телевизора около обяд. В един момент започна пряко предаване от ст. "Уембли", Лондон. Появиха се принц Чарлз и принцеса Даяна, съпроводени от позната за мен физиономия. Зад тях на трибуната разпознах лицата на Браян Мей от QUEEN и Марк Нопфлър от Dire Straits. В един момент осъзнах, че познатата физиономия е на човека, който изигра ролята на Пинки във филма "The Wall" на Алън Паркър няколко години по-рано. По онова време познавахме тези лица от шоубизнеса само от списанията и разпознаването ставаше далеч по-трудно. Скоро след това започна концерт. И това по никое време в събота. Неусетно разбрах, че ставам свидетел на исторически момент! Не се отлепих от телевизора цял ден. Беше велико! Видях как една ирландска група превзема "Уембли", видях как един човек попя и подрънка на пиано, а после прелетя океана, за да посвири на барабани с останките от една легенда на паралелен концерт във Филаделфия. Видях как Пийт "Вятърната мелница" Таузенд се подхлъзва и пада на сцената, видях как Фреди контролира 75 000 пред себе си, видях много........и никога не забравих! Днес, един ден преди събитието отпреди 30 години ще изгледам отново този исторически ивент, както е модерно да се казва сега. Неусетно изминаха тези 30 години, почти толкова неусетно колкото онези около 12 часа през съботния ден на 13.07.1985 г. Жалко, че не всички изпълнители дадоха права за издаване на техните сетове и сега четворното официално DVD е леко непълно, но останалия материал така или иначе го има наличен от оригиналния телевизионен рип...

 

https://www.youtube.com/watch?v=55f2AJLkMUU

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Не е много по темата. Понеже съм платен член на фенклуба на U2 и получавам подарък книга. Изпратена е от САЩ през UPS. Имам order number, но няма tracking number, защото за международни пратки нямали (така ми отговориха). Води се безплатна. Нямам известие в пощенската кутия. 

 

Книгата обаче не пристига и къде да я търся? На митницата, локалната поща или някъде другъде? Опасявам се да не я върнат като непотърсена.

Връзка към коментар

Не е много по темата. Понеже съм платен член на фенклуба на U2 и получавам подарък книга. Изпратена е от САЩ през UPS. Имам order number, но няма tracking number, защото за международни пратки нямали (така ми отговориха). Води се безплатна. Нямам известие в пощенската кутия. 

 

Книгата обаче не пристига и къде да я търся? На митницата, локалната поща или някъде другъде? Опасявам се да не я върнат като непотърсена.

 

Търси я при UPS, разбира се. Мързи ме да проверявам, но техните представители в България май бяха "In Time".

 

...Добре де, проверих: http://www.intime.bg/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е много по темата. Понеже съм платен член на фенклуба на U2 и получавам подарък книга. Изпратена е от САЩ през UPS. Имам order number, но няма tracking number, защото за международни пратки нямали (така ми отговориха). Води се безплатна. Нямам известие в пощенската кутия. 

 

Книгата обаче не пристига и къде да я търся? На митницата, локалната поща или някъде другъде? Опасявам се да не я върнат като непотърсена.

 

Споко! Тези пратките се бавят ужасно много. Преди години моето безплатно 2CD Medium, Rare & Remastered, изпратено от същия фен клуб се бави по пътя си до София около два-три месеца. Вече го бях прежалил и една сутрин го открих в пощенската си кутия. Иначе, принципно всичко е въпрос на късмет. Тъй като пратката идва от САЩ, същата подлежи на митнически контрол и евентуално обмитяване. Понякога обаче диспечерите в централна поща не виждат каква е щампата и пускат пратката към районните пощенски клонове, а не към митницата. Ако се случи второто, обикновено оттам се обаждат (ако си посочил телефон, разбира се) и ти предлагат услугата доставка на пратката до посочен от теб адрес. Разбира се, срещу заплащане на ДДС и такса за доставка...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Случи се най-логичното. След като от intime.bg ми казаха, че не е при тях. Отидох в пощата и хоп: приятна изненада. Не могли да ме уведомят, защото не съм написал кой е входът, а само блока. :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

След сблъсъка с товарен влак под формата на David Gilmour в Royal Albert Hall миналата седмица, следващото музикално събитие, което ще посетя в страната е наистина много специално. Видеото не блести с кой знае какво качество, но аудиото е прилично и като цяло дава представа какво ще чуем и видим след около месец в зала "Армеец". Това е един от двата сетлиста, които "британците" изпълняват по време на тазгодишното турне "Space and Time World Tour" посветено на 50-годишнината на Pink Floyd. Горещо препоръчвам на всеки с отношение към Вселената да посети този концерт и да си купи билети за трибуните срещу сцената, а не за партер, защото това е най-доброто място за гледане, чуване и създаване на усещане, че присъстваш на концерт на истинските Pink Floyd...

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Започвам с The Wall на кино прожекцията. Успях да го гледам в едно берлинско кино. Изненадата е, че имаше само 15-20 души. Самият филм е с марка Роджър Уотърс: креативност и високо качество. Като road movie е структуриран. Концертните записи от четирите града са вплетени с филмовата част. Съраунд ефектите допълнително са усилени на някои ключови момента и е прекрасно изживяване. През ноември ако някой се колебае, да не го пропуска.

 

За U2 мислех по-подробно да пиша, но мисля, че не си заслужава толкова. Хареса ми, не съм разочарован, но очаквах повече. Най-големият минус беше звукът. Не беше перфектен. Вокалните части бяха леко заглушени, все едно ти е влязла вода в ушите. Най-големият плюс е визуалната част: има удивително представени идеи, бих казал невиждани. Но те бяха епизодични. Концертът е на три сцени, има много движение и си личи, че е подготвян доста време. Концепцията на шоуто куца. Не останах с впечатление фокусът да е върху автобиографичност или върху ранните им години в Дъблин. Да, има такива моменти, но смесен с някой хит и някак остава недоизказано, фрагментирано. Липсва нещо, но въпреки проблемът със звука е един от най-впечатляващите концерти, на които съм присъствал. Предварително си мислех, че ще се доближи до The Wall, но разликата остава голяма.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Започвам с The Wall на кино прожекцията. Успях да го гледам в едно берлинско кино. Изненадата е, че имаше само 15-20 души. Самият филм е с марка Роджър Уотърс: креативност и високо качество. Като road movie е структуриран. Концертните записи от четирите града са вплетени с филмовата част. Съраунд ефектите допълнително са усилени на някои ключови момента и е прекрасно изживяване. През ноември ако някой се колебае, да не го пропуска.

 

Чакам с нетърпение да обяват датата за киноманията. Ще трябва да се купуват билети от рано за по-читави места. Акъла ми не го побира, защо България остана една от малкото страни без прожекция на точната дата. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чакам с нетърпение да обяват датата за киноманията. Ще трябва да се купуват билети от рано за по-читави места. Акъла ми не го побира, защо България остана една от малкото страни без прожекция на точната дата. 

 

На втория въпрос бих могъл да ти отговоря, но само в частен разговор...

 

По отношение на втория въпрос. Датата отдавна е обявена и тя е 21.11.2015 г. Ето и официално инфо (не съм го писал аз, можеш да се досетиш по безобразния стил и дилетанство по темата). За съжаление не очаквай съраунд звук. Не разполагаме с техниката на модерните кина...

 

НДК ПРЕДСТАВЯ!

 

"Роджър Уотърс Стената” е заснет на 4К и миксиран в Dolby Atmos по време на успешното турне на Уотърс "Стената на живо” в периода 2010-2013 г., гледан от повече от 4 милиона фена по света и съдържа никога непоказвани кадри от концертите на това грандиозно турне, включително на хитовете Another Brick in the Wall Part 2, Comfortably Numb и Run Like Hell. На КИНОМАНИЯ-2015 суперпродукцията може да бъде гледана на 21 ноември от 20:30 ч. в зала 1 на НДК, но ще има общо 9 прожекции, включително в Пловдив и Варна.

След филма ще бъдат представени „Чистите факти”, уникална възможност да видим Роджър Уотърс и приятеля му от бандата Пинк Флойд - Ник Мейсън, събрани пак заедно в необработен материал, показващ отговорите им на въпроси от фенове из целия свят.

 

В същото време онзи ден официално бе обявена датата на DVD/Blu-ray премиерата и тя е 16.11.2015 г. В момента в английския Amazon двойното специално издание на Blu-ray с бонус участието на Уотърс и Мейсън в един от концертите в O2 е на супер приличната цена от 19,99 паунда на pre-order...

 

 

За U2 мислех по-подробно да пиша, но мисля, че не си заслужава толкова. Хареса ми, не съм разочарован, но очаквах повече. Най-големият минус беше звукът. Не беше перфектен. Вокалните части бяха леко заглушени, все едно ти е влязла вода в ушите. Най-големият плюс е визуалната част: има удивително представени идеи, бих казал невиждани. Но те бяха епизодични. Концертът е на три сцени, има много движение и си личи, че е подготвян доста време. Концепцията на шоуто куца. Не останах с впечатление фокусът да е върху автобиографичност или върху ранните им години в Дъблин. Да, има такива моменти, но смесен с някой хит и някак остава недоизказано, фрагментирано. Липсва нещо, но въпреки проблемът със звука е един от най-впечатляващите концерти, на които съм присъствал. Предварително си мислех, че ще се доближи до The Wall, но разликата остава голяма.

 

Аз отдавна съм казал, че закъсняхме безвъзвратно с виждането на ирландците. Трябваше да ги видим още докато бяха ирландци, демек до "Ахтунг Бейби". После от ирландци станаха американци и лека полека се превърнаха в комерс - добър и качествен комерс, но далеч от бунтарството демонстрирано през 80-те. Нищо, догодина се ще проверим и в София за окончателна диагноза...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нищо, догодина се ще проверим и в София за окончателна диагноза...

 

Екстра, да го броим за сигурен концерт? Предполагам декември месец ще обяват датите за догодина?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Сега се замислих, че по стечение на обстоятелствата през тази година имах уникалната възможност да видя на живо голяма част от най-любимите ми китаристи: David Gilmour, Steve Hackett, Steven Rothery, Nick Barrett, Andy Latimer, Roine Stolt, Piotr Grudziński, Robin Boult, Steve Lukather, Daniel Cavanagh (предстои)... Май само Steve Howe липсва в колекцията от прог рок величия на китарата, но пък него съм го гледал преди време. Беше наистина страхотна година от тази гледна точка!

 

Естествено най-впечатляващото събитие беше посещението на Royal Albert Hall за концерт на великия David Gilmour. С тази зала имаме романтична история от 1992 г., когато за първи път я видях на живо. Да си призная честно май няма случай от десетките ми посещения в Лондон през всичките тези години, в който да не намеря време и начин да мина покрай RAH и Battersea Power Station. Винаги съм мечтал да посетя концерт в тази зала, но в същото време винаги съм искал този концерт да бъде специален. Най-логично беше това да се случи за концерт на Eric Clapton, който се чувства като домакин в RAH през последните двадесет и пет години, в които почти всяка година свири в залата. Но, вярвате или не - не съм си и мечтал, че ще имам уникалната възможност да посетя RAH, за да видя на живо най-любимия си китарист от най-любимата си група. Концерт на Dave Gilmour в RAH е събитие от друго измерение. В момента слушам буутлег от този концерт с учудващо добро качество и отново и отново се връщам там в галерията на Royal Albert Hall...

 

post-53-0-80537700-1445066635_thumb.jpg

 

На практика няма голям музикант, който да не е свирил в залата...

post-53-0-82361100-1445066658_thumb.jpg

 

From Wish You Were Here...

post-53-0-88755800-1445067378_thumb.jpg

 

...and Breath...

post-53-0-48303300-1445067717_thumb.jpg

 

...to Comfortably Numb

post-53-0-58695900-1445067841_thumb.jpg

Редактирано от Duke
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Сега се замислих, че по стечение на обстоятелствата през тази година имах уникалната възможност да видя на живо голяма част от най-любимите ми китаристи: David Gilmour, Steve Hackett, Steven Rothery, Nick Barrett, Andy Latimer, Roine Stolt, Piotr Grudziński, Robin Boult, Steve Lukather, Daniel Cavanagh (предстои)... Май само Steve Howe липсва в колекцията от прог рок величия на китарата, но пък него съм го гледал преди време. Беше наистина страхотна година от тази гледна точка!

 

 

Благородно мога да ти завидя за страхотното усещане, да чуеш на живо всичко това!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благородно мога да ти завидя за страхотното усещане, да чуеш на живо всичко това!

 

Благодаря, усещането е страхотно наистина!

 

Лошото е, че почти не остана музикант или група, които харесвам и които все още да не съм гледал на живо. Някои от тях по няколко пъти и в това отношение бройката расте. Не се оплаквам, но отбелязвам, че съществува неразривна връзка между пътешествията и посещенията на концерти. В един момент бройката на непосетените места/концерти започва застрашително да намалява и на човек му става леко криво... :(

 

Иначе, поздравче с най-близкото предстоящо музикално събитие от личния ми календар. Този път в София на 06.11.2015 г. Май се повтарям, но препоръчвам на всички това събитие с две ръце!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Отговарям ти тук, за да не омазвам темата за авиокомпаниите.

Какво е това, другарю Дюк? Другарят Уотърс по поръчение на партията ли се разкри или се...изпусна?

 

:blink:

Връзка към коментар

Отговарям ти тук, за да не омазвам темата за авиокомпаниите.

Какво е това, другарю Дюк? Другарят Уотърс по поръчение на партията ли се разкри или се...изпусна?

 

:blink:

 

Това въобще не е някаква новост. Той отдавна демонстрира социалистическите си възгледи. Още от онази лятна вечер в Монреал, когато наплю фен на първия ред, а по-късно случката го вдъхнови да създаде шедьовъра на живота си... ;)

 

Като заговорихме за Вселената, последно повикване за довечера?

 

Как е?

 

 

Ха-ха, без да се наговаряме сме пуснали една и съща композиция... :lol:

 

Хайде, аз ще пусна още една, пак от сетлиста довечера:

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Възхитен съм от Brit Floyd. Страхотна наслада. Толкова пипнато шоу, единствено във вокалите се усещаше разлика. Което е показателно колко стойностен е човешкият глас и колко трудно е бъде копиран.

 

Срещнах двама приятели, които от техни си различни източници ми казаха за U2 в Арена Армеец догодина. Единият обаче ми каза, че било планирано, но пропаднало. Duke, какво мислиш по въпроса?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вариантите са два. Основен - национален стадион. Резервен - новата зала в две поредни вечери. Българският организатор настоява за първия вариант, но всичко зависи от "Live Nation". Не знам защо се бави обявяването на европейския лег за догодина. Досега датите трябваше да бъдат ясни...

 

За снощи. Видях и чух това, което очаквах да видя и чуя. Нито за миг не ми липсваше Гилмор, дори и по време на Comfortably Numb. Казвам го като човек видял и чул на живо същата композиция в Роял Албърт Хол преди малко повече от месец в изпълнение на самия Дейвид Гилмор. Превъзходни Brit Floyd!!

 

 

И чудесен репортаж:

 

http://www.werock.bg/novini/brit-floyd-pochti-kato-pink-floyd-v-arena-armeetz-na-6-noemvri?id=33481

Връзка към коментар

Каква ли би била цената на билета?

 

Със сигурност горната граница за най-скъп билет би била счупена за родните стандарти. Но пък добрата новина е, че на настоящото турне правостоящата зона са приемливи цени (като за такъв концерт) - 70 евро беше билетът ми за Берлин. Но пък седящите ще се бръкнат доста дълбоко. Практически седящите финансират правостоящите, за да излезне сметката.

 

Също чух слух за преговори с Дейвид Гилмор в Античния театър  :). Ама това ми прозвуча в първия момент несериозно, обаче предвид афинитета му към римските театри: защо пък не! Ако пък се случи, каква битка ще падне за билети...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.