Прескочи до съдържание

Air Canada - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 5 часа, stanislavpp каза:

Няма такова нещо като включен чекиран багаж вече  при “големите компании”.

Turkish, Qatar, Emirates, Etihad, Singapore, Aeroflot че дори и LOT  (а вероятно и други) все още "държат фронта" и продават билетите си с включен чекиран багаж.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така, следния казус. Сега ми изпратиха от gotogate.it PNR кодовете и мога вече да си видя пътуването на сайта на Air Canada. Въпросът е, че не ми дава да добавям багаж. 

Май иска това да стане през посредника. Не знам дали нещо няма да се обърка, ако се пробвам да добавя през посредника. 

 

EDIT: не намирам през посредника къде да добавя багаж... 

Screenshot 2018-11-27 at 12.09.35.png

Редактирано от Loverboy
Връзка към мнение

Май не може да се плати предварително за чанти. Това е възможно при чекиин на летището или онлайн (https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g1-i10702-k9684808-Checking_bags_Air_Canada-Air_Travel.html)

Подобна е ситуацията и с някои от а/к в САЩ.

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

От 4 май 2020 Air Canada ще въведе нов тип самолет за а/к - A220. Бройките А220-300 за AC ще се произвеждат в Мирабел, Канада. Първото самолетче вече е на поточната линия. Първите 2 обявени маршрута са Монреал до Сиатъл и Торонто до Сан Хосе, Калифорния. Самолетите ще имат IFE от Панасоник (eX1) и сателитна Интернет връзка

AC 565 Montreal 17:55 - Seattle 20:45 Daily
AC 564 Seattle 08:35 - Montreal 16:34 Daily

 

AC 765 Toronto 08:55 - San Jose 11:28 Daily
AC 766 San Jose 12:15 - Toronto 20:10 Daily

https://aircanada.mediaroom.com/2019-08-14-Air-Canada-Announces-First-Two-New-Routes-To-Be-Operated-With-Game-Changing-Airbus-A220-300

 

image.png.564c184737284e87372b86911a6b40e4.png

 

image.png.abde2b3b6a4ea332ab4375ceab48cc40.png

 

image.png.695d4836338f53336ed0ea2ad624f284.png

 

image.thumb.png.1d532457c0f26230924a3a2961c810ee.png

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Oт 4 юни 2020 Air Canada пуска нова директна линия, която ще свързва Монреал в Канада с Тулуза във Франция. Полетите ще бъдат изпълнявани 5 дни седмично със самолет А330-300

AC826

Montreal (YUL)

Toulouse (TLS)

19:15

08:15 +1 day

Tue, Thu, Fri, Sat, Sun

AC827

Toulouse (TLS)

Montreal (YUL)

10:00

12:00

Mon, Wed, Fri, Sat, Sun

 

Това е първото нововъведение след като Ербъс купи модела А220 от Бомбардие. Линията е своеобразен "Airbus Express" - неочаквайте там АС някога да пуснат самолет на Боинг. 🙂

 

От 4-ти май а/к пуска и полети между Монреал и Сиатъл. Заложени са самолети А220. Това е част от стратегията за развитие на а/к.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 27.11.2018 г. в 10:25, chandni каза:

Turkish, Qatar, Emirates, Etihad, Singapore, Aeroflot че дори и LOT  (а вероятно и други) все още "държат фронта" и продават билетите си с включен чекиран багаж.

LOT за полети в Европа нямат багаж при икономичните тарифи

Връзка към мнение

Двойка франкофони от Канада са се оплакали в съда, че на вътрешен полет на Ер Канада знаците са били само на английски и това е нарушило закона за еднаквото право на двата официални езика. Съдията е отсъдил а/к да плати на двойката 21 000 канадски долара и да им напише извинително писмо. А/к е обещала да работи за оправяне на този пропуск.

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-49532427

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Някой правил ли е трансфер между двете летища в Торонто? Ако пристигам на едното летище, а продължавам от другото с полет на Air Canada в един билет има ли възможност да си чекирам багажа до крайната дестинация?

Връзка към мнение

Купих един доста шантав билет, който първо се изпълнява от Air Canada до Торонто, на следващия ден имаме полет с Air Canada Express - Jazz до Монреал и след още един ден полет с Air Canada Rouge до Гваделупа.

 

Билетът е купен от Go to gate, но се появява и в сайта на Air Canada и в цената има един включен чекиран багаж. Не ми става ясно от сайта обаче кога мога да се чекирам и за тритете полета в един сайт ли трябва да се чекирам или отделно? С храната също е странно, че в Go to gate пишеше че има, но в сайта на Air Canada пише, че включена храна има само в полета на Air Canada. За Air Canada Express не пише нищо, а за Air Canada Rouge пише, че е платена.

Не ми става ясно и от кога и как мога да резервирам безплатни седалки. За сега в сайта на Air Canada не ми позволява да избера седалки.

Връзка към мнение
преди 5 часа, Topfly каза:

Купих един доста шантав билет, който първо се изпълнява от Air Canada до Торонто, на следващия ден имаме полет с Air Canada Express - Jazz до Монреал и след още един ден полет с Air Canada Rouge до Гваделупа.

 

Билетът е купен от Go to gate, но се появява и в сайта на Air Canada и в цената има един включен чекиран багаж. Не ми става ясно от сайта обаче кога мога да се чекирам и за тритете полета в един сайт ли трябва да се чекирам или отделно? С храната също е странно, че в Go to gate пишеше че има, но в сайта на Air Canada пише, че включена храна има само в полета на Air Canada. За Air Canada Express не пише нищо, а за Air Canada Rouge пише, че е платена.

Не ми става ясно и от кога и как мога да резервирам безплатни седалки. За сега в сайта на Air Canada не ми позволява да избера седалки.

На мен също ми предстои да летя с тях и моя билет е сложен под т.нар. "airport control", което ограничава и агента, и превозвача много по самата резервация от гледна точка на добавяне на багажи, седалки, FQTV номера и т.н., та може тук случая да е същия, макар че при мен всичко е под кодшер на Юнайтед.

За храната доколкото гледам на полетите на Руж до Европа дават безплатна (видях го на скорошно flight review video в YouTube), а на континенталните полети, какъвто е и този до PTP храната се заплаща.
За чекирането съм 99% сигурен, че в сайта на Ер Канада ще можеш щом ти отваря резервацията.

За избора на седалки - вече никой почти не дава предварителна резервация на места, включително за златни статуси, освен ако не си на някоя по-висока тарифа включваща seat choice in advance. Би трябвало по време на чек ина да имаш опция за безплатни места поне на полета, който е на истинската АС.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Topfly каза:

Купих един доста шантав билет, който първо се изпълнява от Air Canada до Торонто, на следващия ден имаме полет с Air Canada Express - Jazz до Монреал и след още един ден полет с Air Canada Rouge до Гваделупа.

 

Билетът е купен от Go to gate, но се появява и в сайта на Air Canada и в цената има един включен чекиран багаж. Не ми става ясно от сайта обаче кога мога да се чекирам и за тритете полета в един сайт ли трябва да се чекирам или отделно? С храната също е странно, че в Go to gate пишеше че има, но в сайта на Air Canada пише, че включена храна има само в полета на Air Canada. За Air Canada Express не пише нищо, а за Air Canada Rouge пише, че е платена.

Не ми става ясно и от кога и как мога да резервирам безплатни седалки. За сега в сайта на Air Canada не ми позволява да избера седалки.

Чекираш се на aircanada.com или през мобилното приложение, ти нямаш друг избор независимо с кое от подразделенията им летиш. По принцип е 24 часа преди полет и с безплатен избор от останалите стандартни места, но има една особеност със свързаните полети и тя е, че е 24 часа преди последния полет от резервацията.

 

Не е задължително да стане точно така, ще пробваш и ще видиш, евентуално може да не успееш да завършиш чекирането, но избраните места ще се запазят и ще се чекирате на летището. 

   

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Пътник е заснел как пада колело по време на излитане  на Air Canada Express полет

 

https://edition.cnn.com/2020/01/05/americas/air-canada-plane-wheel-falls-off-trnd/index.html

Връзка към мнение

Успяхме да си изберем безплатно места за всички полети 3 месеца преди пътуването 🙂 Вероятно не ни искаха пари, защото сме с деца 🙂 В разни стари статии чета, че е имало голяма кампания срещу Air Canada, че е искала пари от семейства с малки деца за да седят заедно и в резултат на това са си променили политиката 🙂

 

При резервацията децата получиха около 50 евро отстъпка за билета 🙂 При други авиокомпании не съм срещал често подобни отстъпки...

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Да, прочетох за разправията довела до промените, научихме нещо полезно... Написали са си условията и на сайта, семейства с деца под 14 години се настаняват заедно без заплащане 48 часа след като е направена резервацията.
https://www.aircanada.com/ca/en/aco/home/plan/special-assistance/travelling-with-children.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В моя случай около 16 часа след резервацията успях да запазя безплатните места...Интересното е, че системата не просто дава случайни места един до друг, а пътникът може да си избере безплатно точно на кои места да седи със семейството си...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Topfly каза:

При резервацията децата получиха около 50 евро отстъпка за билета 🙂 При други авиокомпании не съм срещал често подобни отстъпки...

За дълги полети все още винаги има отстъпки за деца (не с нискотарифни компании и понякога не трябва да е промоционална тарифа)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Air Canada Adds Extra Bag Fees for Basic Economy on Atlantic Flights

https://ca.travelpulse.com/news/airlines/air-canada-adds-extra-bag-fees-for-basic-economy-on-atlantic-flights.html

 

It will now cost $140 (roundtrip) to check one bag when travelling in Basic Economy Class on Air Canada to destinations over the Atlantic and $200 for your second bag.

 

Аз лично се радвам на тази тенденция, защото при сегашния билет абсолютно излично получаваме правото на 4 чекирани багажа, а вероятно ще пътуваме с един чекиран багаж.

 

On 1/6/2020 at 3:19 PM, neuromancer said:

За дълги полети все още винаги има отстъпки за деца (не с нискотарифни компании и понякога не трябва да е промоционална тарифа)

Eurowings, които са НТА и ще летим стях в Европа също дадоха отстъпка за деца. Техните “нормални“ цени обаче са доста по високи от тези на Ryanair и Wizz air и ги избирам само, когато няма друга алтернатива. Поради такива отстъпки обаче цената винаги е добре да се проверява с деца, защото отстъпката за деца може да наклони в една или друга посока решението кой билет е по изгоден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега получих потвърждение от Амадеус за полета ми с Air Canada и за първата отсечка пише следното:

 

DEPARTURE: VIENNA, AT (VIENNA INTERNATIONAL) 02 APR 10:25 ARRIVAL: TORONTO, ON (LESTER B. PEARSON INTL), TERMINAL 1 02 APR 13:40 FLIGHT BOOKING REF: XXXXXXX RESERVATION CONFIRMED, ECONOMY (T) DURATION: 09:15

NON STOP VIENNA TO TORONTO, ON EQUIPMENT: AIRBUS INDUSTRIE A330-300 *** ORIGINAL FLIGHT TIMES: 12:25 - 15:30

 

Някой има ли идея какво означава това ORIGINAL FLIGHT TIMES: 12:25 - 15:30 ?

Връзка към мнение
преди 27 минути , Topfly каза:

Сега получих потвърждение от Амадеус за полета ми с Air Canada и за първата отсечка пише следното:

 

DEPARTURE: VIENNA, AT (VIENNA INTERNATIONAL) 02 APR 10:25 ARRIVAL: TORONTO, ON (LESTER B. PEARSON INTL), TERMINAL 1 02 APR 13:40 FLIGHT BOOKING REF: XXXXXXX RESERVATION CONFIRMED, ECONOMY (T) DURATION: 09:15

NON STOP VIENNA TO TORONTO, ON EQUIPMENT: AIRBUS INDUSTRIE A330-300 *** ORIGINAL FLIGHT TIMES: 12:25 - 15:30

 

Някой има ли идея какво означава това ORIGINAL FLIGHT TIMES: 12:25 - 15:30 ?

Значи че времето на полета ти е променено от 12:25 на 10:25

Връзка към мнение
2 minutes ago, cybersimo said:

Значи че времето на полета ти е променено от 12:25 на 10:25

Когато резервирах беше същото разписанието. Може би преди това са променяли разписанието...

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

След финансова инжекция от правителство , от днес канадците започват да издават рифанди за всички полети , анулирани от февруари 2020г насам ...


If you canceled a non-refundable ticket due to coronavirus and didn’t travel, Air Canada will finally be giving you the option of a refund to your original form of payment. This applies as of today (April 13, 2021), and can retroactively be applied to tickets dating back to February 2020. You can start your refund request here.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Понеже досега не съм виждала оферта за полети до Бахамите, не че съм гледала де, споделям тук: 

 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/cheap-flights-from-amsterdam-to-bahamas/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.