Прескочи до съдържание

Европа - Бразилия - двупосочен от 182eur


Препоръчани мнения

Какво стана , уважиха ли билетите ?

 

И аз това се чудя :lol:

В един от сайтовете, където излезе офертата, някакъв е писал, че отишъл в офис на авиокомпанията в неговия град, там му потвърдили резервацията и дори си избрал места в самолета.

 

Аз искам да ги попитам за това:

A complimentary hotel accommodation (maximum 2 nights) will be provided to our valuable passengers when there are more than 10 hours (for economy cabin passengers) and 7 or more hours (for business cabin passengers) waiting during their international connecting flights due to Turkish Airlines’ schedule structure. This service is not applicable when there is a shorter connection available within the time frame mentioned above. The first and the connecting flights must be with Turkish Airlines. All passengers must hold a confirmed reservation for the first and the connecting flights. Complimentary accommodation will be arranged with Turkish Airlines’ corporate partners and will be provided through the “Hotel Desk” located after the customs’ check point at the arrival.

 

Разбирам, че на гише на летището трябва да си поискаш нощувката. Не може ли предварително да ти дадат някаква резервация, име на хотел?

Връзка към коментар

Ако ти ги канселират, ще разбереш, уверявам те :)

Не ти се караме, човек. Това е аксиоматично правило, което го пише във всички подобни оферти, появили се публично. Ако при всеки такъв случай някой все се обажда на авиокомпанията да пита дали му е ОК билета, в един момент ще секнат. Просто на хората ще им писне да ги обявяват, и ще спрат. Тогава всички дружно ще кажете "сбогом на Азия, Африка, Оз и НЗ, Южна и Северна Америка за 1/2 от нормалните цени". Вече и да ги има, никой няма да ги публикува. Ще си ги летят само ограниченият кръг от хора, които ги откриват.

Помисли, и сам ще откриеш логиката в думите ми. Ако пак не успееш, обаждай се и питай, никой не може да те спре насила. После "силно нетърпеливите" на теб ще се радват ;)

Знам, шегувам се. 

Само че, ако ще се лети, ще е с турците, а не с експедия и официалното потвърждение на този билет могат да ми го дадат единствено те. 

А и нали не смяташ, че съм ги питал дали ми е ок билетът, понеже съм го взел на много ниска цена? Идеята ми беше просто да вляза в контакт с тях на друга тема и ако има някакъв проблем, те сами да си кажат. 

Минаха 2 седмици вече и не само, че не са го канселирали, но и дори ми го потвърдиха, така че смятам, че сме в играта. Аз лично ще изчакам още месец преди да си взема вътрешните полети и хотели в Бразилия.

Връзка към коментар

Аз искам да ги попитам за това:

A complimentary hotel accommodation (maximum 2 nights) will be provided to our valuable passengers when there are more than 10 hours (for economy cabin passengers) and 7 or more hours (for business cabin passengers) waiting during their international connecting flights due to Turkish Airlines’ schedule structure. This service is not applicable when there is a shorter connection available within the time frame mentioned above. The first and the connecting flights must be with Turkish Airlines. All passengers must hold a confirmed reservation for the first and the connecting flights. Complimentary accommodation will be arranged with Turkish Airlines’ corporate partners and will be provided through the “Hotel Desk” located after the customs’ check point at the arrival.

 

Разбирам, че на гише на летището трябва да си поискаш нощувката. Не може ли предварително да ти дадат някаква резервация, име на хотел?

 

Ти билет от дискутираната тарифа ли имаш? Вижда ми се малко нахално за 180 евро и да те извозят до Бразилия, и хотел да искаш... Не че ти се карам, но аз лично едва ли бих рискувал да ми откажат билета заради една нощувка в Истанбул. Дали са всички изисквания това? Катарците имат и нещо като тарифата на билета да не е най-ниската възможна.

(Аз лично не съм наясно дали цитираната тарифа е грешка, но ако не се е появила официално в рекламите на Търкиш най-вероятно е)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Силвия, моите лични впечатления са, че на летище Истанбул много трудно дават безплатен хотел. На въпросното гише беше пълно с изнервени хора, на които се отговаряше само ноу и йок. Мен също не ме огря, макар че им показах имейл от Търкиш, че в конкретния случай имам право на тази екстра.

Връзка към коментар

Силвия, моите лични впечатления са, че на летище Истанбул много трудно дават безплатен хотел. На въпросното гише беше пълно с изнервени хора, на които се отговаряше само ноу и йок. Мен също не ме огря, макар че им показах имейл от Търкиш, че в конкретния случай имам право на тази екстра.

Не знам колко е трудно, понеже не съм се възползвала досега лично, но мои близки летяха преди месец и бяха настанени в хотел без никакъв проблем. Просто малко повече е било чакането.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Аз искам да ги попитам за това:

A complimentary hotel accommodation (maximum 2 nights) will be provided to our valuable passengers when there are more than 10 hours (for economy cabin passengers) and 7 or more hours (for business cabin passengers) waiting during their international connecting flights due to Turkish Airlines’ schedule structure. This service is not applicable when there is a shorter connection available within the time frame mentioned above. The first and the connecting flights must be with Turkish Airlines. All passengers must hold a confirmed reservation for the first and the connecting flights. Complimentary accommodation will be arranged with Turkish Airlines’ corporate partners and will be provided through the “Hotel Desk” located after the customs’ check point at the arrival.

 

Разбирам, че на гише на летището трябва да си поискаш нощувката. Не може ли предварително да ти дадат някаква резервация, име на хотел?

 

По принцип дават без проблем хотел, ако са спазени следните условия:

1. По маршрута, по който се пътува да няма по-кратки връзки и/или връзки без нощувки в деня, в който пътувате. Полетите България-Бразилия и в двете посоки нагалат задължителна нощувка в Истанбул... по тази точка безплатен хотел се полага.

2. Трябва да се връзва престой над 10 часа в Турция. Като гледам на прибиране има 9ч55мин, но не пречи да се пробва.

3. Трабва да пристигате и да отпътувате с полети на Турски авиолинии, издадени на един билет.

На гишето Hotel Desk никой не се вълнува, колко ви е струвал билета и на какви тарифи е. Там проверяват дали сте ОК по горните три точки и това е.

Предварителна резервация не се прави- явявате се на гишето и от там ви разпределят по хотелите, с които работят според наличностите в момента. Осигурен е трансфер, настаняване и дори някакво изхранване, но то зависи от часовете на пристигане/отпътуване.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Еее, благодаря, Митко. И аз мисля, че няма значение колко струва билета. Спазваме точките и ще питаме на отиване. На връщане може и да не изкараме целия билет, а да хванем автобус от Истанбул.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

В експедия ми дава, че имам билет Болоня-Истанбул-Болоня, но нищичко за полет до Сао Пауло. Въпреки това в сайта на турците всичко си стои нормално. Интересно.
Някой друг с подобни проблеми?

П.П. Забравих да кажа и че в експедия има следното съобщение след потвърждението за полета Болоня-Истанбул - "Your flight has been changed. We will contact you by email or phone to confirm the changes."

Редактирано от ACM
Връзка към коментар

Те турците не са с Амадеус, така че чекмайтрип отпада, а трипкейс никога не съм използвал и сега се опитвам да се ориентирам, ама нещо се получава. Регистрация, че препращане на confirmation mail, че глупости... 
 

Връзка към коментар

Нищо не излиза. Някой има ли актуална резервация за полет с турците? Аз четох по разни форуми и честно казано не открих сайт, различен от този на турците, в който да излиза резервацията. 

Връзка към коментар

Аз имам резервация, във viewtrip трябва да вкараш Галилео референцията, а не на турците PNR-a. Моят билет е от агенция, не знам дали те я закачат тази референция. При мене излезе така:

 

На сайта на турците влез в APIS и вкарай номера на Turkish и фамилията ти:

 

post-2748-0-60531700-1445022005_thumb.png

 

 

Цъкни на билета си:

 

post-2748-0-28200300-1445022079_thumb.png

 

Тука първия код е Galileo Reference, второто е номера на Turkish. Ползвай Галилео номера във Viewtrip и трябва да излезе.

 

post-2748-0-74400600-1445022247_thumb.png

Редактирано от DimitarD
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Те турците не са с Амадеус, така че чекмайтрип отпада, а трипкейс никога не съм използвал и сега се опитвам да се ориентирам, ама нещо се получава. Регистрация, че препращане на confirmation mail, че глупости... 

 

 

Aми всъщност е елемeнтарно и не съм напълно сигурен , но мисля , че турците са към Sabre  и съответнo TripCase.

Пробвай и при саудитите : http://www.saudiairlines.com/portal/site/saudia/Home

Връзка към коментар

 

 

Тука първия код е Galileo Reference, второто е номера на Turkish. Ползвай Галилео номера във Viewtrip и трябва да излезе.

 

attachicon.gif3.png

Ето това ми излиза там (скривам кодовете, за да не наруша някое правило на форума): TK/U3E***/1S/ZTI***/0126667/91*********

 

Нито един от тези кодове не излиза, в който и да било сайт.

 

Връзка към коментар

Май се сещам защо, при мен е 1G/XXXXXX, и според мен G = Galileo, и излиза във viewtrip. При теб е 1S, което предполагам, че е Sabre, така че виж дали този номер U3E.... излиза на virtuallythere.com ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Aферим. Да беше пробвал още в началото ...

virtuallythere.com вече са си tripcase и там излизат резултатите.

Аз не разбрах, че трябва да се сваля на телефона и затова ми изглеждаше сложно, понеже в сайта им не намерих много полезно инфо :D

Както и да е, благодаря на всички :)

Връзка към коментар

С 1S #-а, а другият не го прие. 
Все пак ще им дам още 2 седмици да видим, дали турците няма да го канселират и ще започвам да буквам другите полети по програмата. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.