Прескочи до съдържание

10 дни в Япония, план на действие


Alexander

Препоръчани мнения

Вече се похвалих в другата тема, че си взех билети и в началото на ноември ще съм там.

Ще летя с Iberia и British до Токио и с Jal и Iberia на връщане. Ще се кача за първи път на 777.

Смятам да летя само с ръчен багаж, понеже не ми се занимава с влачене на куфари, а и има опасност от загубване -забавяне, имам малко време при прехвърлянето в Лондон на отиване. Друг плюс е, че Иберия и Бритиш нямат ограничение в килограмите в ръчният багаж, което е супер. За на  връщане мога да им го дам, а и не знам Jal какви условия има за ръчния багаж.

Разгледах подробно темите

http://magelanci.com/topic/2224-japan-rail-jr-pass/

http://magelanci.com/topic/3307-%D1%8F%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B5%D0%B5%D0%B5%D1%85-%D1%8F%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F/

http://magelanci.com/topic/5246-%D1%8F%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8/

 

Първото ми чудене е, в кой квартал на Токио да ми бъдат нощувките?

Гледам, че някои магеланци са отсядали в старата част Asakusa, други до кметството, което e на другия край и т.н.

Та първото ми чудене е къде да търся място за нощуване, в кой квартал?

 

Смятам да направя 5 нощувки в Токио и 5 в Киото

Плана ми е да разгледам основните забележителности на Токио и един ден да прескоча до Нарита, това в рамките на 4-те нощувки. Чудя се, дали да не направя 4+5+1 нощувките, като 4-те и последната да са в Токио, понеже излитам и кацам оттам, на връщане от Ханеда  преди обед. Може да оставя Нарита за последния ден преди тръгването, когато ще се връщам от Киото и първите 3 дни да са само за Токио. Кацам в Нарита в 9:30 сутринта и не ми се губи напълно деня.

Видях, че се говори за One day open ticket  за 720 йени в Токио, та това е добър вариант, от машините ли се взима този билет?

Също чета, че има вариант да се използва JR паса и вътре в Токио, ако има такъв вариант ще е супер.

Предполагам има карти със забележителностите и как се стига до тях  на летищата, както и в хотелите.

На първо чете съм планувал това

Tokyo Sky Tree

Императорският дворец 

Асакуса, търговската улица Накамисе, храма Сенсоджи 

Одайба 

Гиндза вечерта

Електронният квартал Акихабара

Храма с 40-те ронин Сенгакуджи 

Парка Уеноа на Шибуя

Ако има време Фуджи, но не ми е приоритет, а и май ще е трудно с времето.

 

Другите 5 нощи ще са в Киото, като смятам да видя за няколко часа Осака и задължително един ден в Нара. За други градове не знам дали ще има време.

В главата ми се въртят Yokohama и дори Kanazawa.

Като цяло всичко ми е пълна мъгла, но се надявам да се изясни с времето.

 

То от бързане се оказа, че не са 9 нощувки, а 10!! Та още по-добре

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

Добре ти е плана.
Бих добавил в Токио и Хараджуко (квартала).

За Фуджи можеш да направиш стоп в посока Киото, без да го изкачваш.

Каназава си заслужава много, стига да имаш време (за там поне два дни).

Добре си се спрял на Киото, по-добрата отправна точка от Осака за интересното в района.
Браво, освен да посъветвам от много култура, телешкото да не пропуснеш :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще го добавя в листата.

След четене и мислене, се зачудих не е ли по-добре да си активирам паса първият ден, да ходя където ходя, Киото, и другите далечни и последните 3-4 дни да ги оставя за Токио, като първият или вторият ден там  ще отида до Нарита, преди да свърши паса. Така няма да сменям хотели 3 пъти, а само два и ми се струва по-удачен вариант. Как ви се струва на вас?

Зоната над императорския дворец как е?

Връзка към мнение

Виж в Хигаши Мукоджима - намират се по-тънки квартири, хем ти е на един булевард до небесното дърво, а после през моста на Сумида си за 15 мин. пеш до Асакуса. Иначе в Минато кю и край Гиндза е доста солено.

Редактирано от Бай Добри
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля няма задължително изискване. Не пречи разбира се да имаш нещо подсигурено. Нивото на здравеопазване е много високо, което подсказва и за високите цени на тези услуги, ако ти дотрябват. Към кредитната карта също може би имаш някакъв минимален застрахователен план?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Токио района на Икебукуро е един от най-добрите като съотношение цена-качество. Намира се на линията Яманоте (кръговта на JR) която се ползва с паса, има удобни връзки до навсякъде, много ресторанти и хотели, има и не лош аквариум в Сънплаза-та.

Ето всичко, което може да бъде достигнато и видяно с Яманоте:

http://www.japan-guide.com/e/e2370.html

 

В съседната тема имаше питане за регионални пасове, ще отговоря тук за да е накуп. За Района на Оска, Киото, Нара силно препоръчвам Кинтецу пасс:

http://www.kintetsu.co.jp/foreign/english/useful/ticket/rpw1-3.html

Частната Кинтецу линия е много удобна и бърза, паса се купува на място и цената е съвсем прилична.

 

Фуджи с малко късмет ще го видиш от шинкансена Токио-Киото. Фуджи е най-красив отдалеч, самата планина е купчина вулканичен каманак, но природата наоколо е фантастична.

 

А защо държиш на Нарита?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
 

Самурайкаааа, добре дошла! :hi: :hi: :hi: Аз съм Елиния от другия форум. Миналата година твоите съвети ми помогнаха много за нашето пътуване. Много ти благодаря, радвам се, че си тук! :) Късметлии са тези, . които сега отиват, защото ще получат  твоите съвети направо тук.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Токио района на Икебукуро е един от най-добрите като съотношение цена-качество. Намира се на линията Яманоте (кръговта на JR) която се ползва с паса, има удобни връзки до навсякъде, много ресторанти и хотели, има и не лош аквариум в Сънплаза-та.

Ето всичко, което може да бъде достигнато и видяно с Яманоте:

http://www.japan-guide.com/e/e2370.html

 

В съседната тема имаше питане за регионални пасове, ще отговоря тук за да е накуп. За Района на Оска, Киото, Нара силно препоръчвам Кинтецу пасс:

http://www.kintetsu.co.jp/foreign/english/useful/ticket/rpw1-3.html

Частната Кинтецу линия е много удобна и бърза, паса се купува на място и цената е съвсем прилична.

 

Фуджи с малко късмет ще го видиш от шинкансена Токио-Киото. Фуджи е най-красив отдалеч, самата планина е купчина вулканичен каманак, но природата наоколо е фантастична.

 

А защо държиш на Нарита?

Благодаря за насоката за район.

Проблема е, че отначало няма да имам активиран JR пас. Колко струва допълнителен дневен пас за да обикалям в Токио примерно за тази линя Ямонте? Или става с One day open ticket  за 720 йени или картите от сорта на Pasmo/Suica?

Исках да кажа Нара :unsure: , писал съм Нарита и сега видях къде се намира. Нямам планове за него. :)

След като ще взема JR паса, за какво ми е този Кинтецу? Дори да е по-бързо и удобно с втория, ако с другия мога да се движа бих се въздържал. Единствено за автобусен пас в Киото се замислям,

Kyoto Bus Only Passes City Bus All-day Pass

  • Adult: Y500/Child: Y250

нали там всичко е в близост?

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще използвам темата на Александър, и без това плана му е почти като моя, само ние сме шо-набръжко там, и като стана дума за застраховки, смятам да си направим със 100 000 покритие,към Армеец,с Асистънс е. Дали е достатъчно? Номадите са бая скъпи и си заслужават/за мен/ ,ако се направят по-рано и защото покриват и отказ от пътуване. Така, като се знае,че ще се ходи... Цената при това покритие е 1.80 евро на човек на ден, пиша го за инфо на Александър. За джи ар паса, доата може и с него в Токио да се обикаля, Стенк беше писал,че е джъткал без други билети. Само за изкуствения остров си трябват.

Линка,даден от самурайка за забележителностите е много удобен ,и аз тенкс.

Редактирано от luba_rizova
Връзка към мнение

samuraika, много се радвам, че си тук. С удоволствие чета темата ти за Япония и за опита ти там. Догодина планирам по-дълго и подробно пътуване из Япония, така че ще се наложи скоро да започна да мисля за организацията.

Връзка към мнение

За Токио района на Икебукуро е един от най-добрите като съотношение цена-качество. Намира се на линията Яманоте (кръговта на JR) която се ползва с паса, има удобни връзки до навсякъде, много ресторанти и хотели, има и не лош аквариум в Сънплаза-та.

Ето всичко, което може да бъде достигнато и видяно с Яманоте:

http://www.japan-guide.com/e/e2370.html

 

В съседната тема имаше питане за регионални пасове, ще отговоря тук за да е накуп. За Района на Оска, Киото, Нара силно препоръчвам Кинтецу пасс:

http://www.kintetsu.co.jp/foreign/english/useful/ticket/rpw1-3.html

Частната Кинтецу линия е много удобна и бърза, паса се купува на място и цената е съвсем прилична.

 

Фуджи с малко късмет ще го видиш от шинкансена Токио-Киото. Фуджи е най-красив отдалеч, самата планина е купчина вулканичен каманак, но природата наоколо е фантастична.

 

А защо държиш на Нарита?

 

Чудесно е, че се появи човек, който живее на място и ще даде още по-качествени съвети за Япония. Разбира се, Икебукуро на Яманоте е също много добър вариант. Подкрепям и идеята за Кинтецу. Goshinsetsu ni doomo, samuraika san! Nihongo ga hanase mas ka?

 

Междудругото, имете и 3 вида day pass-а:

 

1. Tokyo Free Kippu (1590 йени) - дава възможност за метрото и за JR линиите;

2. The Toei и Tokyo Metro One-Day Economy Pаss (1000 йени) - само за метрото (но може да бъде използван като компонент за JR Pass) и 

3. Tokyo Metro Open Ticket (710 йени на ден, 980 йени за 2 дни) - само и единствено за линиите на Токийското метро

 

Редовното качване на автобус в града е 210 йени. Главната компания, която оперира е Тоei. Има и едни Одакю и Кейо, които също са добре. Вариант за разглеждане на старата част на града с Тоеи е "Tokyo Shitamachi Bus" 

 

За такситата имайте предвид, че нощната тарифа започва от 11 ч. и не е шега работа, особено при по-големи разстояния. 

 

Има един страхотен, бърз, чист и евтин начин за придвижване - и това са масовите колелета, които препоръчвам  :)

Редактирано от Бай Добри
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много благодаря за топлото посрещане. Чак :wub: се позасрамих.

Александра в другия форум темата позамря. А и отдавна си мислех, че мястото й по принцип не е там. Радвам се че ви намерих и че се престраших. Ако щете вярвайте почти година ми отне. :rolleyes:

Бай Добри shaberu nara dekiru kedo yomi kaki wa muri 'su

 

За пасовете в другата тема някой беше питал за локален при липса на джей ар и аз съм омешала като новак, отивам да се поправям.

Да си кажа че Кансай ми е силата, за други места не съм много веща, тук има хора с повече опит.

И още нещо - ако се чудите къде да отседнете - пробвайте airbnb при местен. Има уникални предложения, а и както се спомена и от другите колеги - най-голямата забележителност на Япония са хората й и няма по-добър начин човек да го усети от това да отседне у местно семейство - преживяване само по себе си, а и като бонус - доста по-евтино от хотел.

Ноември е много силен сезон, побързайте с избора на хотели и резервации, особенно за Киото и Нара.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

...Бай Добри shaberu nara dekiru kedo yomi kaki wa muri 'su...

 

 

оmedetoo godzaimаааs - аnata wa subarashii nihongo o hanashimas! O genkide!  :)

 

 

И още нещо - ако се чудите къде да отседнете - пробвайте airbnb при местен. 

 

това дори с пълна сила, ако сте повече хора. Трудно се свиква с тесните японски жилища и спането на земята в традиционна японска къща за средностатистическия българин, но се попива много от местния живот. И не се плашете, ако нон-стоп жилището се люлее, без да има земетресение - гарите, скайлайнера, метрото и трафика навън се грижат доволно за постоянния тремор, от който може да се събудите няколко пъти нощем първоначално. И най-добре пригответе няколко парчета домашна баница за домакините - автоматично ще придобиете статут на божество!  :lol:  

Редактирано от Бай Добри
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За Киото ще гледаме спане през airbnb, даже съм набелязал някои вече. Има много нови потребители без нито един отзив и ще ги избягвам. Искам да пробвам да спя на земята.

Връзка към мнение

За Киото ще гледаме спане през airbnb, даже съм набелязал някои вече. Има много нови потребители без нито един отзив и ще ги избягвам. Искам да пробвам да спя на земята.

 

Точно за Киото можеш да заложиш и на хостел. Скъп град е като цяло, предвид по-големия туристически поток и търсене. Някъде препоръчах едно много добро спане (и дори бюджетно) Avocado Village & Dorm Rooms на Rita Rita - мила, гостоприемна и услужлива домакиня - чист хостел, с ред, тишина, много добро свободно пространство за мегаполис, удобни легла, лесен достъп до метро и артерии. Но са легла все пак, няма да спиш на земята. Най-прекият достъп до метро от там е с Тоузай лайн от съвсем близката спирка до хостела - Ишида, изход 2. Това е на две спирки от огромния шинтоистки комплекс Фушими Инари Тайша. Но дори и да не се справиш, Рита дава карти, обяснява подробно кое къде, за колко време кои храмове, колко струва всичко, с какво, кога и как, съобразно времето ти при нея. Цял Гугъл е тази жена - много популярна е в Киото сред чужденците. Държи на тишината след 23 ч., чистотата и по възможност чек ин да става от 14 до 20 ч., a чек аут преди 11 сутринта. Per capita на легло идва към 30 евро, в зависимост вече и бройка хора и кога е резервирано.

Адресът и е: 20-5, Kyoto Fushimi-ku Ishida Oyama-cho, Kyoto Prefecture 601-1433, Japan 

Мястото дори е по-добро, отколкото снимките го представят.

Връзка към мнение

Имам едно питане.

Смятам да посетя Kanazawa за половин ден, когато се прехвърлям от Токио към Киото.

http://jprail.com/trains/sort-by-type/limited-express/limited-express-shirasagi.html

Пуснали са някакъв влак Express Shirasagi, който пише, че се покрива от JR паса. Пише, че може да се хване от Nagoya или Maibara, ако се идва от Токио.

От къде е по-лесно и по-бързо да се хване? До скоро май е нямало влак, който да се покрива от този пас.

Връзка към мнение

До Каназава пуснаха шинкансен какъвто нямаше преди, имаше само експреси.

https://www.japan-rail-pass.com/japan-by-rail/travel-tips/hokuriku-shinkansen

Паса важи за всички линии на JR и всички влакове по тях. За да се ориентирате по-лесно гледайки гугъл карта линиите на джей ар са отбелязани със сиво-черна пунктирн линия - само те се отбелязват така. Видите ли че до хотела ви има такава линия, значи паса важи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Излиза, че е по-добре да се хване директно от Токио през Нагано до Казанава. Най-малко ще е по-бързо дават до 2,5 часа. А къде може да се гледат разписанията на тези бързи влакове.

След като видим Казанава, в късният следобед ще хващаме  по-бавния влак към Киото явно.

Връзка към мнение

А къде може да се гледат разписанията на тези бързи влакове.

След като видим Казанава, в късният следобед ще хващаме  по-бавния влак към Киото явно.

Има едно магическо приложение за смартфон, което е благодат за всеки турист. Всичко, от което се нуждаете на върха на пръстите ви!

http://www.japan-guide.com/news/0030.html

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Оказва се, че има доста какво да се прави в Каназава, не е само известната градина.

http://www.japantoday.com/category/travel/view/kanazawa-7-things-you-must-do

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оказва се, че има доста какво да се прави в Каназава, не е само известната градина.

http://www.japantoday.com/category/travel/view/kanazawa-7-things-you-must-do

 

Това да, само не знам защо в иначе безотказната hyperdia не ми излизат разписания на Хокурику Шинкансен, който ходи до Каназава (бившия Нагано Шинкансен, който удължиха пролетта). И не виждам отделни pdf разписания с класическите таблици по минути и часове, както слагат линкове с разписанията за Токайдо на юг и Тохоку на север... Знаете ли защо е така? То до Каназава като гледам нямат Нозоми и Музухо, а са ени сравнително по-бавни (доколкото 260 км. е бавно за влак!), предвид планинската област.  

Редактирано от Бай Добри
Връзка към мнение

Това да, само не знам защо в иначе безотказната hyperdia не ми излизат разписания на Хокурику Шинкансен, който ходи до Каназава (бившия Нагано Шинкансен, който удължиха пролетта). И не виждам отделни pdf разписания с класическите таблици по минути и часове, както слагат линкове с разписанията за Токайдо на юг и Тохоку на север... Знаете ли защо е така? То до Каназава като гледам нямат Нозоми и Музухо, а са ени сравнително по-бавни (доколкото 260 км. е бавно за влак!), предвид планинската област.  

 

Можеш да ползваш екикара.

http://www.ekikara.jp/top.htm

Nozomi се движи по Токайдо Шинкансен линията. Тази до Каназава е Хокурику Шинкансен, тамошното "нозоми" се казва Кагаяки. Много е готина тази нова линия. Фукуи, Тояма, Нагано - все префектури с невероятна красота! Ама как ви завиждам за тия пасовеее...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всички нощувки са готови.

Първите 4 в Токио

5-та в Казанава

6-7-8 в Киото

9-Камакура

10-Токио

 

Предния сайт за влаковете е само на японски. Има ли сайт, където мога да видя разписанията на Шинкансените?

Ако няма такъв, искам да знам на 05.11.2015 в колко часа има влакове от Токио за Казанава. Трябва ми такъв, който да стига в Казанава между 13 и 17 часа  на 05.11 примерно. Трябва да изпратя на човека в чиято къща ще спим точен час на пристигане минимум 3 дни преди датата, понеже ще дойде да ни вземе.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.