Прескочи до съдържание

10 дни в Япония, план на действие


Alexander

Препоръчани мнения

Забравих да спомена, че пробвах и телешко. Не е точно от най-скъпите с кобе сертификат по 200 евро кг...

В Киото имахме кухня и си взех една пържолка. Наистна е много различна от всичко което съм ял.

Самото месо е много мазно, навсякъде в него има втъкани нишки мазнина, точно както е най-скъпото свинско в Испания, от което правят най-скъпите хамони.

Ето как изглеждат парчетата месо

 

IMG_5930.jpg

 

Така няма как да изсъхне докато се пече, с две думи хареса ми доста.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Тогава резервирайте каквито хотели намерите, ако после намерите нещо по-добро - идеално. До 17ти по влаковете ще е ужас, на 16-17ти ще е т. нар. U turn, когато всички се прибират в Токио и няма да има места ни по шинкансени, ни по влакове, ни автобуси. В тези два дни ще е по-добре да си обикаляте из Токио. И много добре премисли идеята за изкачване на Fuji. Това лято имаше рекордни дни през агуст с по 10 000 изкачващи се за ден. Още повече сте с дете. Ако ще спите на Коя сан помисли за преход Кумано-Кодо - древните поклоннически пътеки. Много красиви и митични планини.

http://www.tb-kumano.jp/en/kumano-kodo/

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Аз също съм за "Мемоарите на една гейша".

Гледал съм само филма който предполагам е по-слаб от книгата покрай която също се вихреха много скандали.

Точно за нея обаче си мислех катерейки Фушими Инари :)

Бих препоръчал и "Последният самурай" :)

Аз не бях гледал нито филма, нито бях чел книгата, но след връщането ми прочетох книгата и след това изгледах филма.

Май трябваше да го преди ходенето ми, но и така става.

С две думи, може би след като прочетох твоя пост, си свалих книгата. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

След като прочетох една част от темите във форума,сметнах че тази програма в общи линии ще ми бъде нещо като база. Надявам се Alexsander да няма нищо против.В част транспорт ще се придържам на 100% пасове и др. За Токио вече съм направил резервация така че там е ясно. Остава да разпределя 6 нощувки като последния ден да пристигна директно на Нарита примерно от Киото. Летиме късно вечерта с катарците. За Фуджи планината вече се отказвам, ще е друг път с планинарската група /само да ги навия/. Предпочитам традиции, история, култура като програма. Не си падам по модерно изкуство, стърчилки, молове, така че ден два в някое село може да ми дойдат добре. Очаквам идеи може и щури. Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Ние също последния ден пътувахме даже Нара-Киото-Нарита.Чудехме се какво да вмъкнем и решихме Готемба мол,но не заради мола,а да погледаме Фуджи.Погледахме го,но само от влака.Докато стигнем маранята беше паднала и не се виждаше почти нищо.За сметка на това от Нара до Нарита сменихме осем влака.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След като прочетох една част от темите във форума,сметнах че тази програма в общи линии ще ми бъде нещо като база. Надявам се Alexsander да няма нищо против.В част транспорт ще се придържам на 100% пасове и др. За Токио вече съм направил резервация така че там е ясно. Остава да разпределя 6 нощувки като последния ден да пристигна директно на Нарита примерно от Киото. Летиме късно вечерта с катарците. За Фуджи планината вече се отказвам, ще е друг път с планинарската група /само да ги навия/. Предпочитам традиции, история, култура като програма. Не си падам по модерно изкуство, стърчилки, молове, така че ден два в някое село може да ми дойдат добре. Очаквам идеи може и щури. Благодаря предварително.

 

Селата са много интересни, ако подбереш добре може да се получи комбинация между селска идилия и исторически забележителности. За целта е добре да си близо до гара, на някоя линия водеща до интересни места - така хем ще си на село хем ще можеш да видиш и известни забележителности.

Ако си си харесал програмата на Александър като подходящи "селски" райони се очератват край Каназава (може по протежението на Японско море), северната част на Киото (езерото Бива примерно) и южната част на Нара (района между Нара и Уакаяма - Йошино, Аска и т.н. - красива природа, история и удобно за Нара, Осака и Уакаяма (рибния пазар). ю

 

Можеш да погледнеш из airbnb какво ще си харесаш по тези места (а и по други места - само избягвай района на Кумамото и въобще Кюшу заради скорошното земетресение), има доста предложения от къщи за гости и частни лица.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Подреждам си тук една забравена чанта и отвътре изпадна нещо останало от Япония :)

Сетих се , че е много популярно вместо флайери по улиците да раздават носни кърпички с реклами върху тях.

Много практично ;)

post-140-0-28092800-1466444727_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.