Прескочи до съдържание

Мобилната версия се сбози


Препоръчани мнения

iOS 9, Chrome

 

magelanci.com, там излизат последните както си му е реда. Отварям тема и бутон горе в дясно отказва да върне назад. Общо взето бутона не работи никъде, URL-тата излизат така:

 

http://magelanci.com/topic/.../undefined

Връзка към мнение

Бутон горе вляво трябва да те върне назад, този в дясно е за менюто. Пробвах на моя телефон и си работи, но е с андроид. 

 

Някой друг оплаквания? Като всяко IT, на което не му се занимава да те накарам първо да изчистиш кешове, бисквитки и т.н.? :)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз имам един заплетен казус.

 

Android 5.1.1, телефон Galaxy S6 Edge +, проблемът е еднакъв и при двете версии на форума (мобилна + десктоп), независимо от използвания броузер.

 

Когато ползвам мобилен интернет (Mtel) и от главната страница опитам да отворя последното публикувано мнение от която и да е тема, получавам бял екран + съобщение, че търсената страница не може да бъде заредена. В същото време ако първо кликна името на темата и после дам стрелката за последно мнение то страницата зарежда както трябва.

Мистерията се задълбочава от факта, че когато съм на wi-fi проблемът магически изчезва и всичко е напълно ОК.

 

Още по-странното е, че на предния ми телефон (Galaxy Note IV) този проблем въобще го нямаше.

Та не мога да преценя дали "повредата" е в мобилния нет, в телефона или във форума. Идеи?

Връзка към мнение

Мтел подават някакво прокси, погледни в Мобилни мрежи --> имена на точки за достъп --> и в двете опции за прокси. ако има такова го махни и виж дали ще се коригира проблема /когато си на Мтел , а не на корейски оператор.... :) /

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Няма значение дали е в Корея или в България - трафикът винаги минава през МТел и през тяхното прокси, ако е сетнато такова. Особеност на технологията... Евентуална разлика би било тарифирането :)

Редактирано от akair
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Няма значение дали е в Корея или в България - трафикът винаги минава през МТел и през тяхното прокси, ако е сетнато такова. Особеност на технологията... Евентуална разлика би било тарифирането :)

 

Тази евентуална разлика всъщност е доста неприятна :) В Папуа Нова Гвинея по погрешка ползвах мобилен интернет вместо wi-fi и за 45 секунди онлайн (докато се усетя да го изключа) имах 100 лв. сметка. Та ще тествам в София :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бутон горе вляво трябва да те върне назад, този в дясно е за менюто. Пробвах на моя телефон и си работи, но е с андроид.

 

Някой друг оплаквания? Като всяко IT, на което не му се занимава да те накарам първо да изчистиш кешове, бисквитки и т.н.? :)

Ляво, ляво...

Връзка към мнение

Бутон горе вляво трябва да те върне назад, този в дясно е за менюто. Пробвах на моя телефон и си работи, но е с андроид. 

 

Някой друг оплаквания? Като всяко IT, на което не му се занимава да те накарам първо да изчистиш кешове, бисквитки и т.н.? :)

 

Аз.

От скоро се опитвам да ползвам мобилната версия - неуспешно. Зареждат ми се страниците с темите, но при опитите да си отварям конкретни теми, не се зареждат, а се появява следното съобщение:

 

"Системна грешка.

The requested item could not be loaded!

(Status Code:500)."

 

Телефонът е Samsung Galaxy S4 Mini, Android 4.2.2.

Редактирано от Jenbel
Връзка към мнение

Бутон горе вляво трябва да те върне назад, този в дясно е за менюто. Пробвах на моя телефон и си работи, но е с андроид. 

 

Някой друг оплаквания? Като всяко IT, на което не му се занимава да те накарам първо да изчистиш кешове, бисквитки и т.н.? :)

 

От няколко дни мобилната версия и при мен дава проблеми. Като отворя някоя тема не ми разрешава да сменя страницата. Натискам стрелките и просто зарежда наново, но си е първата страница.  - iOS 9, Chrome

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение
Георги Матеев

Мтел подават някакво прокси, погледни в Мобилни мрежи --> имена на точки за достъп --> и в двете опции за прокси. ако има такова го махни и виж дали ще се коригира проблема /когато си на Мтел , а не на корейски оператор.... :) /

Това беше гениално предложение. Сега тествах и проблемът изчезна изцяло, вече ползвам форума напълно нормално и през мобилния интернет. Остава въпроса Мтел за какво въобще са го сложили това тъпо прокси.

Връзка към мнение

Това беше гениално предложение. Сега тествах и проблемът изчезна изцяло, вече ползвам форума напълно нормално и през мобилния интернет. Остава въпроса Мтел за какво въобще са го сложили това тъпо прокси.

 

Честата причина, поне едно време, беше за да кешират трафик и да пестят от разходи. Например ако 10 човека в момента отварят magelanci.com, единия ще ползват за да запазят копие, а на другите 9 ще предоставят копието без да плащат трафик. 

Връзка към мнение

Не им е проблем на МТел трафикът към Интернет - не им коства толкова много пари. По-голям проблем са резолюциите на екраните на телефоните. Проксито има за цел да намали резолюцията на картинките - така клиентът пести трафик към телефона си, а МТел пести ресурси в мрежата си :). Част от сайотеве (като магеланци) имат мобилна версия и постепенно необходимостта от това прокси ще отпадне :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моят проблем продължава да стои, но с малка промяна. Вече ми зарежда конкретна тема и мога да чета публикуваните мнения, но не мога да отговарям. Не зарежда страницата за отговор, дава същото съобщение:

 

Системна грешка.

The requested item could not be loaded!

(Status Code:500)

 

Връзка към мнение

Моят проблем продължава да стои, но с малка промяна. Вече ми зарежда конкретна тема и мога да чета публикуваните мнения, но не мога да отговарям. Не зарежда страницата за отговор, дава същото съобщение:

 

Системна грешка.

The requested item could not be loaded!

(Status Code:500)

 

Тотално съм аут откъм идеи. Освен да пришпорим миграцията, но няма да стане преди нова година...надявам се, че поне с нормалната версия няма проблем, дори на мобилен телефон. 

Връзка към мнение

Да, пълната версия си върви отлично и на мобилния телефон.

 

Единственото, което се сещам е да е свързано с тая добавка за "бисквитките". Друга промяна не е правена във форума от седмици. Сигурна ли си (и ти, и другите с проблеми), че си се съгласила със съобщението отгоре, така че да се махне. Ако се съгласиш на пълната мисля, че няма да излиза никъде повече :)

Връзка към мнение

Само аз ли не мога да пействам линкове в сайта през телефона?

 

Редакция: Пробвах се през мобилната и нормалната версия

Редактирано от lisska99
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.