Прескочи до съдържание

Полезни смартфон приложения за пътуващи


Препоръчани мнения

@ФилДа не е нещо временно? На мен днес ми изписа същото в България. После показа Безбог, Джано..., но странно местеше означенията по-високо и по-ниско. Ползвам от пролетта и работеше коректно. 

Споделям приложението RainViewer. Показва къде е облакът и така изкарахме почти 14 дни море и планина, без да ни вали - във валежен период и район. Безплатната прогноза е за 6 часа напред. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 12.06.2021 г. в 14:42, Яничка каза:

Изключително полезно за пътуващи и не само хора - Find My Device на Google: открива изгубено или откраднато Android устройство. 

1819977975_Screenshot_20210612-142839_OneUIHome.jpg.546d25a1c19dddc3b2c1afe3037184a8.jpg

 

В горните неприятни ситуации е необходимо от друго устройство да влезете в своя Google акаунт с паролата си за Gmail. Не е нужен номер на сим карта или друго. Арр-ът локализира и показва на картата изгубената вещ. Има опция да накараш изгубеното/откраднато устройство да звъни, докато е в чужди ръце, дори да се изпише съобщение на дисплея му. Необходими условия са устройството:

-  да е включено, за да бъде проследено

- да е с включени данни и wi-fi

- да е с включено Location

Не знаех това. Но едва ли щеше да ми помогне. През март три дни преди тръгване за Сирия в автобуса към Златните мостове, през втората част от маршрута му, ми бе отнет телефонът и още след първо прозвъняване 30-ина минути по-късно бе изключен, впоследствие му е извадена и картата, както установи Виваком час-два по-късно. Полицията още него е намерила, а е твърде умен (и непрежалим) Xiaomi Mi Note 10 от първите у нас, какъвто вече не знам защо не се намира. Добре, че в следващия работен ден ми донесоха подхвърления опразнен от дивайса калъф с л.к., кредитна и траспортна карти и не се наложи да вадя нов документ за самоличност. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

В процес на тестване съм на ново /за мен/ приложение, което до тук силно ме радва. Има много възможности за лични настройки, идеи за оптимизация, описания и даже аудио. Доста удобно в случай, че се отпрашва към непознато място внезапно и без подготовка 🙂Visit a city. С опция за сваляне за офлайн. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 24 минути , Яничка каза:

За бройкаджиите, каквито голяма част сме тук - приложението Countries Been - брои посетени държави и градове. Удобен интерфейс.

О даааа,ти не го ли ползваше,мисля отдавна ти го бях споделил

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
преди 3 часа, Marusinka каза:

Чували ли сте за това приложение? Попадна ми във Фб пост.

 

4CAF8C1F-92FC-4592-BABD-B01CA7645730.png

Има такава спонсорска организация, мисля че беше базирана във Великобритания. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Скоро  ми трябваше  офлайн  преводач на сръбски и не намерих. Сега ползвам  за други езици  Google  преводач приложение, а преди Microsoft  translator,но  не ми се изтегляха езиците . 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...
На 21.04.2023 г. в 18:53, Coo каза:

(това не е за смартфон специфично)

 

AI за пътуване: https://tripnotes.ai/app

Идеята е добра, но има още да поработят по базата данни, от която черпи информация ИИ-то. Питах го да ми направи седмична програма в долината Аоста в Италия без да ми дава ресторанти. Изплю ми една крепост и един музей и до края само предложения къде да се храня 3 пъти на ден по ресторанти, тратории и барове.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Напоследък всяка снимка я гледам като генерирана, а не автентично снимана, всяко нещо, го проверявам в Гугъл вярно ли е, всяка кръчма - има ли я наистина, всеки говорещ го слушам дали му е генериран гласа 🙂 ИИ отваря повече работа отколкото копи-пейста от добрия стар Гугъл едно време ни спести 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
On 8/31/2022 at 6:30 PM, Фил said:

Имам питане/молба за препоръки за приложения, които разпознават върховете в околния пейзаж. По възможност да са free, но пък ако е нещо изпробвано и добро и е с някаква еднократна такса едноцифрено число евро - мога и да се прежаля за първото си закупено приложение. 
Това, което откривам на първо четена са:
PeakLens, PeakFinder, PeakVisor, PeakHunter ... 

 

image.png.48a6de50efb09445867512fe17aeeee4.png


Впрочем - PeakLens го имах инсталирано и го бях пробвал инцидентно в България и май в някъде в Словакия и уж работеше, докато не дойде голямата издънка - обикаляме си из Алпите някъде около Шамони и когато го включих, ми излезе едно съобщение от сорта: "There are no peacks around"...   Мо-о-о-ля?!? :shok:  Доста се посмях. :lol:  После включвах/изключвах, въртях апарата според картинката на инструкциите, проверявах дали всичко е наред с нета и мобилните данни ... не, така и не зацепи, не разбрах защо. 
И съответно след тази случка се ядосах и го деинсталирах. 

Та някой ако има опит и впечатления с някакво подобно приложение, моля да сподели, че ми предстои скоро разходка по едни баири. 

Ползвам PeakFinder и върши добра работа.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Фил каза:

Имаш ли някакъв пример?

Тъкмо щях да си разкажа супер забавния разговор, който току-що проведох с хижарката на хижа “Рилски езера”.

Преди няколко дни питах AI за примерна програма за пътуването ми до Бг, да видя дали няма да изскочи с различен план. Останах изумена колко се припокрива с моя, съставен с помощта на доста магеланци и странични мнения. Питах специфични неща и всичко супер звучи. Сега идва обаче нелепата част. Мисля, че master_of_germs или някой друг известен планинар тук ме беше предупредил, че е абсурд без екипировка да се качвам до Рилските езера в средата на май. Една приятелка хижарка на Мусала каза, че е възможно, но в слънчев ден. АI обаче ме надъха, че мога с кола да се кача до хижа “Рилски езера” и от там за 20 мин да съм до първото езеро 🤦‍♀️ Аз не му се вързах напълно, защото все пак никой от сайта не ми каза - с кола може и после е на 20 минути, затова реших да се обадя в хижата да попитам. И хижарката като ми чу въпросите - припадна (от смях ли, от абсолютното ми невежество ли, не знам). Дума по дума потвърди 1) лифтът ще е в профилактика през целия май, заради обилните снегове тази година; 2) дори да работеше, няма как в сезона на кишата без екипировка да се катеря (1час поне в едната посока) с малки деца; 3) забранено е с кола да се качваш до хижата; 4) пред AI и мегеланец-планинар  винаги слушай съвета на втория

 

Качвам снимки на нещата, към които правилно ме насочи ChatGPT и си връщам думите назад, че е супер 🙄

IMG_3513.jpeg

IMG_3514.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Marusinka каза:

Преди няколко дни питах AI за примерна програма за пътуването ми до Бг, да видя дали няма да изскочи с различен план. Останах изумена колко се припокрива с моя, съставен с помощта на доста магеланци и странични мнения.

Благодаря.

А се поинтересувах, понеже и аз преди време реших да го питам да ми намери някаква комбинация от полети за една схема по която бях зациклил и нищо не успявах да сглобя. 
И гадината ми отговори: не ме занимавай с глупости - за целта си има Kayak, Skyscanner, Google flights, оправяй се! :grin:  E, разбира се не с тези думи, а любезно, но в този дух. :biggrin:
Все пак се заприказвахме, но пък го хванах, че не знае, че Wizz не летят до Схипхол. Е, поне, за разлика от естествения интелект,  веднага си признава грешките и се извинява! :yes: :biggrin:

 

image.png.9a230a7b158dc8d3fa72fedafcbda741.png

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Marusinka каза:

Тъкмо щях да си разкажа супер забавния разговор, който току-що проведох с хижарката на хижа “Рилски езера”.

Преди няколко дни питах AI за примерна програма за пътуването ми до Бг, да видя дали няма да изскочи с различен план. Останах изумена колко се припокрива с моя, съставен с помощта на доста магеланци и странични мнения. Питах специфични неща и всичко супер звучи. Сега идва обаче нелепата част. Мисля, че master_of_germs или някой друг известен планинар тук ме беше предупредил, че е абсурд без екипировка да се качвам до Рилските езера в средата на май. Една приятелка хижарка на Мусала каза, че е възможно, но в слънчев ден. АI обаче ме надъха, че мога с кола да се кача до хижа “Рилски езера” и от там за 20 мин да съм до първото езеро 🤦‍♀️ Аз не му се вързах напълно, защото все пак никой от сайта не ми каза - с кола може и после е на 20 минути, затова реших да се обадя в хижата да попитам. И хижарката като ми чу въпросите - припадна (от смях ли, от абсолютното ми невежество ли, не знам). Дума по дума потвърди 1) лифтът ще е в профилактика през целия май, заради обилните снегове тази година; 2) дори да работеше, няма как в сезона на кишата без екипировка да се катеря (1час поне в едната посока) с малки деца; 3) забранено е с кола да се качваш до хижата; 4) пред AI и мегеланец-планинар  винаги слушай съвета на втория

 

Качвам снимки на нещата, към които правилно ме насочи ChatGPT и си връщам думите назад, че е супер 🙄

IMG_3513.jpeg

IMG_3514.jpeg

 

Това нещо ме вдъхнови да почна да се гъбаркам с този изкуствен интелект.

Нещото отговори правилно, че на Вихрен и Кончето не може да се отиде с кола. Но за старопланинския Купен ....😁

image.png.ecd5bccb7ef0477a87e4b556ba6f0c95.png

 

 

@master_of_germs в момента се залива от смях. За незапознатите, върхът е този:

 

image.thumb.png.4b6298c2035d4b95349fa09e05bd2d55.png

 

Евала! Продължавам 😁

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар

за пътя, дали не възможно просто на картите да има някакъв път нарисуван (както знаем може да не е проходим изобщо, но да го има на картата) и оттам да черпи информация?

ясно е, че той самият никога не е минавал оттам 😁

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.