Прескочи до съдържание

Полезни смартфон приложения за пътуващи


Препоръчани мнения

преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Имам приложението  Google преводач и изтеглени няколко офлайн езика. Без интернет се опитах да преведа от един езика друг и не става. 

Става, но трябва да се пише. Гласов превод не става. Пробвала съм в Турция, където нямах нет.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
В момента, Argentique каза:

Става, но трябва да се пише. Гласов превод не става. Пробвала съм в Турция, където нямах нет.

Сега пак опитах и показва това.

Ще си изтегля някой друг офлайн преводач. Преди бях с Microsoft. 

2023_09_12_10.37.04.jpg

2023_09_12_10.35.56.jpg

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , dimitrov6 каза:

Сега пак опитах и показва това.

Ще си изтегля някой друг офлайн преводач. Преди бях с Microsoft. 

2023_09_12_10.37.04.jpg

2023_09_12_10.35.56.jpg

Твоят преводач не ми прилича съвсем на моето приложение.

 

Моят изглежда така.

 

20230912_110534.jpg.bfb823b9c546c70433b5707015f1a538.jpg

 

20230912_110828.jpg.39bf1268821762e93b2eb7598eba3450.jpg

 

Превежда и снимки криво-ляво, но при включен нет.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 28.04.2023 г. в 20:21, stanimir каза:

От FB не можах да се опазя, но от това ще опитам да се държа далеч до последния възможен момент.

Във връзка и с последните мнения се сетих, че първата реална полза от Chat-GPT, която открих е, че в общия случай превежда по-добре от Google-Translate.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 1 минута , neuromancer каза:

Е за него със сигурност трябва мрежа.

Кога ли ще си носим изкуствения интелект на флашка.

Всъщност, проблема тогава ще е дали ще ни стига естествения, за да включим изкуствения.

:biggrin:

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към мнение

Google translate не превежда добре през български, поради това въобще го нямам инсталиран тоз език в приложението. :smile3:
Ползвам английския за база и досега съм нямала проблем. Идеално става за разговор с гръцки и турски баби или с разни френскоговорящи, дето не са си направили труда да научат някой език, пък работят в туризЪма.
За декстоп deepL превежда по-добре от google, но на приложение не съм го пробвала.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, Argentique каза:

За декстоп deepL превежда по-добре от google, но на приложение не съм го пробвала.

Точно щях да пиша за него. Супер съм доволна. Редовно си превеждам сложни текстове, за да пестя време и крайният резултат е много добър.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 4 часа, Argentique каза:

Google translate не превежда добре през български, поради това въобще го нямам инсталиран тоз език в приложението. :smile3:
Ползвам английския за база и досега съм нямала проблем. Идеално става за разговор с гръцки и турски баби или с разни френскоговорящи, дето не са си направили труда да научат някой език, пък работят в туризЪма.
За декстоп deepL превежда по-добре от google, но на приложение не съм го пробвала.

Предпочитам сам да си превеждам нещата и ползвам транслаторите (този на Collins ми е особено любим, но там няма български) само за отделни думи 🙂 Изкуственият интелект има още ток да яде …

 

П. п. Тествах го набързо тоя дийпЛ с едно корпоративно текстче от един от сайтовете ни и изкара доста скучен и видимо машинен превод …

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 38 минути , Брани каза:

Предпочитам сам да си превеждам нещата и ползвам транслаторите (този на Collins ми е особено любим, но там няма български) само за отделни думи 🙂 Изкуственият интелект има още ток да яде …

 

П. п. Тествах го набързо тоя дийпЛ с едно корпоративно текстче от един от сайтовете ни и изкара доста скучен и видимо машинен превод …

 

Естествено, че е скучен и машинен, все пак на някои хора още ни плащат за умения, непостижими за машините. :wink:
deepL става за средния потребител – да разбере текста или да си ползва превода за база, от която по-бързо да си направи самостоятелно човешки текст. Но като цяло онлайн преводачите не са много полезни за по-творческите текстове. И последните десетина години не виждам да има развитие в тази посока. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 12 часа, dimitrov6 каза:

Сега пак опитах и показва това.

Ще си изтегля някой друг офлайн преводач. Преди бях с Microsoft. 

2023_09_12_10.37.04.jpg

2023_09_12_10.35.56.jpg

 

Причината е елементарна - не си избрал езика, от който да превежда. Офлайн не работи с "Разпознаване на езика".

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 12.09.2023 г. в 12:09, Фил каза:

Във връзка и с последните мнения се сетих, че първата реална полза от Chat-GPT, която открих е, че в общия случай превежда по-добре от Google-Translate.

Тук мога да кажа, че аз ползвам платената версия на GPT-4 (чакам 5 вече) и съм много доволен, но трябва много правилно да се задават въпросите..... (Иначе някой път много ме ядосва и се караме, просто му казвам, че бърка, но хубавото е, че ми се извинява) Много добър редактор е и има много информация, която ми спестява доста време от колкото да я търся в google примерно. 

Ако имаш текст и искаш примерно да го направиш в научен стил, той ти го прави без проблем, проверя за грешки и дава съвети на това, което не му харесва. 

И още нещо да вметна, че има програми, които редактират след използването на ИИ, дори се появиха и програми за правилно задаване на въпросите към GTP.

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Иван Попов каза:

И още нещо да вметна, че има програми, които редактират след използването на ИИ, дори се появиха и програми за правилно задаване на въпросите към GTP.

И програми, които проверяват дали един текст е писан от ИИ или от човек...

Абе въобще не е майтап тая работа 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 7 минути , neuromancer каза:

И програми, които проверяват дали един текст е писан от ИИ или от човек...

Абе въобще не е майтап тая работа 

Да, точно така.

Дори вече четох, че на много места си връщат изпитите на хартия.

Защото ИИ полага и изкарва успешно изпитите.....

 

Наиситна не е майтап работата, ето и една статия от петък 

https://dariknews.bg/novini/sviat/prouchvane-chatgpt-diagnosticira-pacienti-ot-speshna-pomosht-po-uspeshno-ot-istinskite-lekari-2359680

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Взех да пробвам Bard колко може да програмира, ми не може. В смисъл дава нещо, което ако не разбираш изглежда добре, но не работи. А ако аз мога сам да го направя, няма да го питам него...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Изтеглих си безплатно приложение за измерване на изминато разстояние MapMyWalk ,но направих няколко метра в къщи и отчело 1 км. Иначе навън си е точно,но по-добре часовник крачкомер.

20231113_111730.jpg

  • Смея се 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Външното министерство пусна мобилно приложение в помощ на всички пътуващи в чужбина

ТУК

Казва се "Пътувай информирано". На практика информацията от тук https://www.mfa.bg/bg/embassyinfo но като приложение. Единствено SOS сигнал/обаждане-то може да е полезно, ако някога се наложи. Чат-ботът не става.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

100-те обекта вече в приложението Yettel,дори да не си абонат.

• Добавяй дигитални печати и откривай многообразието на България

• Планирай следващите си приключения

• Виж обектите по един нов и интересен начин, благодарение на родни артисти

• Чуй историите им, както никога досега

1. Открий обект

   2. Избери "Добави печат"

   3. Позволи на приложението да вземе твоето местоположение

   4. Бравоо. Успешно добави твоя дигитален печат

 

Аз съм бил  на 73 от 100,но преди 1989 година имах само малко печати в хартиена книжка .

Screenshot 2023-12-06 at 12-48-17 Yettel.png

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
На 13.11.2023 г. в 11:25, dimitrov6 каза:

Изтеглих си безплатно приложение за измерване на изминато разстояние MapMyWalk ,но направих няколко метра в къщи и отчело 1 км. Иначе навън си е точно,но по-добре часовник крачкомер.

20231113_111730.jpg

Много ти голям апартаментът бе!

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой с apple ползва ли  приложението TaxiMe. Ще имам гост от чужбина и се кани да си поръчва такси на летището с него. Работи ли това приложение в бг?

Аз съм с андроид.

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 11 минути , Yto каза:

Някой с apple ползва ли  приложението TaxiMe. Ще имам гост от чужбина и се кани да си поръчва такси на летището с него. Работи ли това приложение в бг?

Аз съм с андроид.

Няма абсолютно никакъв проблем. Работи си супер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Понеже не видях някой да е споменал за Didi от известно време в Мексико ползвам по-добра алтернатива на Uber. По добра защото в 80% от случаите е по-евтина понякога с 50% от uber и второ защото опитът ми показва, че пристигат по-бързо. 

 

Освен опция за плащане в кеш предлагат такава и за плащане с карта, което я прави по-удобна от inDrive

 

Ако имате проблем с инсталацията от app store-a, може да си я свалите като APK и да си я инсталирате по този начин 🙂

 

Както uber предлага и голям набор за поръчка на храна от местни ресторанти и супермакети, както и доставка на пакети, нещо което предлага и Rappi

 

Освен в Мексико към момента оперира в следните държави:

 

Австралия, Бразилия, Чили, Колумбия, Коста Рика, Япония, Панама.

 

Screenshot_20240320_215801.jpg

 

Screenshot_20240320-215700_DiDi.jpg

Screenshot_20240320-215713_DiDi.jpg

Screenshot_20240320-215719_DiDi.jpg

 

Screenshot_20240320-215700_DiDi.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.