Прескочи до съдържание

дневник Бирма, Лаос, Тайланд


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Здравейте,

Наближава моето ново пътуване в Югоизточна Азия и реших да си пусна нова тема, с идеята дано съм полезен на някого, който отива в този район.

И както винаги ще започна с програмата:

 

:P

 

 

       П Р О Г Р А М А       Б И Р М А, Л А О С, Т А Й Л А Н Д 2 0 1 5

 

 

11 ноември (сряда) Самолет София – Доха – Банкок 17,25 – 11,35 ч. Qatar Airways

12 ноември (четвъртък) - Пристигане на обяд и разглеждане Банкок нощувка – Банкок

13 ноември (петък) - Самолет Банкок – Мандалай 10,55 – 12,20 ч. Air Asia

Разглеждане Mandalay Hill и храмовете около него                 нощувка – Мандалай

14 ноември (събота) - Посещение с такси на древните градове около Мандалай – Amarapura,

Inwa, Sagaing & Mingun                                                             нощувка – Мандалай

15 ноември (неделя) - Автобус Mandalay – Monywa (4 часа) Следобяд – посещение с такси на

Hpo Win Daung Caves                                                               нощувка – Monywa

16 ноември (понеделник) Сутринта посещение с такси на Thanboddhay Paya & Bodhi Tataung

Следобяд 14ч. Автобус Monywa – NyaungU                                   нощувка - Баган

17 ноември (вторник) - целодневна обиколка храмовете на Баган нощувка - Баган

18 ноември (сряда) - екскурзия до Mt. Popa               нощен автобус NyaungU - NyaungShwe

19 ноември (четвъртък) – разглеждане езерото Инле с лодка и посещение на местните племена

                                                                                                          нощувка - NyaungShwe

20 ноември (петък) – екскурзия до пещерата Пиндая                     нощен автобус до Янгон

21 ноември (събота) – сутринта автобус до Кинпун. След обяд – Golden Rock нощ – Кинпун

22 ноември (неделя) - автобус до Баго (4ч.) - Разглеждане храмовете на Баго

вечерта - автобус до Янгон                                                                   нощувка – Янгон

23 ноември (понеделник) – Разглеждане Шведагон и другите красоти нощувка – Янгон

24 ноември (вторник) – Доразглеждане бившата столица и пазар

Самолет Янгон – Банкок 12,50 – 14,40 ч. Air Asia

Обиколка на Банкок                                                                                 нощувка – Банкок

25 ноември (сряда) - Разглеждане Банкок                          нощен автобус Банкок – Виентян

26 ноември (четвъртък) – Разглеждане забележителностите на Виентян, както и посещение на

Буда парк                                                                                                      нощувка – Виентян

27 ноември (петък) – Сутринта автобус Виентян – Ванг Виенг, следобяд обиколка на

красивите околности на Ванг Виенг – пещери, водопади                             нощ – Ванг Виенг

28 ноември (събота) – автобус до Луанг Прабанг (7-8 часа) – красиви панорами нощ – Л.Прабанг

29 ноември (неделя) – 2 екскурзии (до пещерите Pak Ou и водопада Tat Kuang Si) нoщ – Л.Прабанг

30 ноември (понеделник) – Разглеждане забележителностите на Луанг Прабанг

                                                                                 нощен автобус Luang Prabang – Huay Xai

1 декември (вторник) – Минаване лаоско-тайланската граница и автобус до Чианг Май

Нощния пазар на Чианг Май                                                                     нощувка – Чианг Май

2 декември (сряда) – Сутринта - посещение на резервата за тигри около Чианг Май

Самолет Chiang Mai – Surat Thani 12,30 – 14,20 h. Air Asia

Bus & Ferry Surat Thani – Ko Phangan 16,00 – 20,30                               нощ – Панган

3 декември (четвъртък) – Плажа Thong Sala                                           нощувка – Панган

4 декември (петък) – Екскурзия до Ang Thong Marine NP                       нощувка – Панган

5 декември (събота) - Лодка и плаж на Hat Rin                                       нощувка – Панган

6 декември (неделя) - Фери до Ко Самуи – обиколка на острова и плаж нощувка – Панган

7 декември (понеделник) – Лодка и плаж на Hat Salad                           нощувка – Панган

8 декември (вторник) - Фери и бус Панган – Сурат Тани 7,00 – 11,30 ч.

Самолет Сурат Тани – Банкок 13,20 – 14,20 ч. Air Asia

Отново и за трети път – Банкок (пазарите)

9 декември (сряда) - Самолет Банкок – Доха – Белград 1,40 – 12,45 ч. Qatar Airways

Разглеждане Белград

Нощен влак Белград – София

10 декември (четвъртък) - Прибиране преди обяд от азиатското пътешествие....

 

 

Специални благодарности за съветите по комплектоване на програмата на Стефан Русев и Маргото (стрелец72)

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 22
Връзка към мнение

По-удобният самолет от Чианг май е до Ко Самуи, оттам ферито до Панган е 25 минути, ама ти май вече си букнал всичко...

Лек път и дано всичко мине гладко

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еееех, да можех и аз да съм така прецизен в подготовката и планирането... :blush:

2 декември (сряда) – Сутринта - посещение на резервата за тигри около Чианг Май

Самолет Chiang Mai – Surat Thani 12,30 – 14,20 h. Air Asia

Bus & Ferry Surat Thani – Ko Phangan 16,00 – 20,30                               нощ – Панган

... но тъй като не съм, само мога да предполагам все още, че има вероятност поне 50/50 да сме в един и същи полет. Другите 50% ги оставям за 3 дек.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

По-удобният самолет от Чианг май е до Ко Самуи, оттам ферито до Панган е 25 минути, ама ти май вече си букнал всичко...

Лек път и дано всичко мине гладко

Предпочел е цената за сметка на удобството ;)  Не съм проверявал за конкретните дати, но обикновено разликата е в пъти. Bangkok Airways не си поплюват!

Връзка към мнение

По-удобният самолет от Чианг май е до Ко Самуи, оттам ферито до Панган е 25 минути, ама ти май вече си букнал всичко...

Лек път и дано всичко мине гладко

Така е, но бяха доста по-скъпи. Не, че и този го взех евтино, тъй като доста изчаквах.

Връзка към мнение

Само да ти обърна внимание, че катарците излитат от София в 17.25 вместо в 16.45, както си го написал в програмата. Не че е кой знае колко важно (особено ако ще убиеш времето до boarding в салон Преслав с едно-две питиета за отпускане), но все пак да го имаш предвид.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хубава програма, но от Луанг Прабанг до Чианг май аз бих пътувал със самолет. Малко е по скъпо, но за сметка на това ще спестиш един ден. Aко пътуваше през деня, поне щеше да видиш нещо, но така ще е само мъка :(

Връзка към мнение

Само да ти обърна внимание, че катарците излитат от София в 17.25 вместо в 16.45, както си го написал в програмата. Не че е кой знае колко важно (особено ако ще убиеш времето до boarding в салон Преслав с едно-две питиета за отпускане), но все пак да го имаш предвид

Да, точно така. И аз получих имейл преди около месец. Знам го. Но все пак , благодаря.

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение

Хубава програма, но от Луанг Прабанг до Чианг май аз бих пътувал със самолет. Малко е по скъпо, но за сметка на това ще спестиш един ден. Aко пътуваше през деня, поне щеше да видиш нещо, но така ще е само мъка :(

Правя го от бюджетна гледна точка. Няма да е особено приятно през нощта, но един ден как да го спестя. Ако спя в Луанг Прабанг, на следващия ден евентуално по някое време самолета, трансфер, летене, следващ трансфер и деня минал. А е и доста по-скъпо, не малко.  А също гледам да избягвам , колкото е възможно самолетите в района. Така искам да мина сухопътно тази граница, река, мост, и после през деня до Чианг Май. Ако има добри връзки и малко късмет мога да стигна в ранния следобед и да пообиколя храмовете.

Връзка към мнение

Правя го от бюджетна гледна точка. Няма да е особено приятно през нощта, но един ден как да го спестя. Ако спя в Луанг Прабанг, на следващия ден евентуално по някое време самолета, трансфер, летене, следващ трансфер и деня минал. А е и доста по-скъпо, не малко.  А също гледам да избягвам , колкото е възможно самолетите в района. Така искам да мина сухопътно тази граница, река, мост, и после през деня до Чианг Май. Ако има добри връзки и малко късмет мога да стигна в ранния следобед и да пообиколя храмовете.

 

Докато по линията Луанг Прабанг -Чианг Май може да се постигне някакво спестяване на средства, от Банкок до До Виентян не разбирам защо не летиш? Там врътката е да не си купиш самолетен билет до Виентян, а до съседния тайландски град Удон Тани (Udon-Thani) За твоите дати от Банкок на почти всеки час има самолети за 15-20 евро до Удон Тани. От летището се качваш на един микробус до границата с Лаос, преминаваш пеша, а от другата страница се пазариш с друга маршрутка до Виентян.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Предпочел е цената за сметка на удобството ;) Не съм проверявал за конкретните дати, но обикновено разликата е в пъти. Bangkok Airways не си поплюват!

Дано не викам опашатия, но последното ми пътуване с фери от Чумпон до Ко Тао ще го помня цял живот. Децата също, особено едното, което така и не излезе (2:30 часа) от кенефа - долби стерео съраунд:).

Такъв вятър и такова вълнение никога не бях виждал. Отделно феритата в Тайско ги тъпчат без оглед на вместимостта им и няколко пъти, след като съм оцелявал от тях, се бях заричал - повече морски транспорт там никога, освен ако не е някоя дестинация, до която мога да доплувам при потъване:). Но след това приключение вече приключих със заканите и минах в действие:).

А на Оги ферито ще го лангърка 4-5 часа..."Попътен вятър" е добра приказка в неговия случай:)

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Докато по линията Луанг Прабанг -Чианг Май може да се постигне някакво спестяване на средства, от Банкок до До Виентян не разбирам защо не летиш? Там врътката е да не си купиш самолетен билет до Виентян, а до съседния тайландски град Удон Тани (Udon-Thani) За твоите дати от Банкок на почти всеки час има самолети за 15-20 евро до Удон Тани. От летището се качваш на един микробус до границата с Лаос, преминаваш пеша, а от другата страница се пазариш с друга маршрутка до Виентян.

Верен на ника си - летене и пак летене. Тази врътка за Удон Тани, я знаех, но в интерес на истината не съм я проверявал. Би ли подсказал на 25 ноември, коя авиокомпания дава такива или подобни цени. Още не е късно да полетя натам...

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.skyscanner.net/transport/flights/bkkt/uth/151125/airfares-from-bangkok-to-udon-thani-in-november-2015.html?adults=1&children=0&infants=0&cabinclass=economy&rtn=0&preferdirects=true&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false#results

 

Аз обаче не бих летял с Лайън . Еър Азия по принцип вадят същата цена, просто имаш малшанс за датата, но цената не е много по висока, най-добре с тях. :)

Връзка към мнение

Верен на ника си - летене и пак летене. Тази врътка за Удон Тани, я знаех, но в интерес на истината не съм я проверявал. Би ли подсказал на 25 ноември, коя авиокомпания дава такива или подобни цени. Още не е късно да полетя натам...

 

Според скайскенер 6 авиокомпании летят по маршрута, но аз съм ползвал само Nok air (дъщерна нискотарифна на Thai airways),  Air Asia и Thai Airways. Най-евтините от 15 евро са Thai Lionair,, но с тях не съм летял.

Връзка към мнение

Според вас, с Лайън включен ли е някакъв чекиран багаж, че не мога да разбера, или се доплаща.

 

Според тази информация има включен 15 килограма чекиран багаж и 7 кг ръчен цък

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е нова, изключително рискова копмпания, която изсипа едни пари и нае персонал на кило. Преди година паркираха в морето вместо на летището в Бали, че им дойде къса пистата. Помисли си наистина ли искаш да пестиш 10-20 лева точно от този полет.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да. Благодаря и на двамата. До тогава има повече от месец. Има много полети. Цените варират от 17 до 40 $. Ще си мисля още .

А и винаги ми остава варианта с автобуса. Но определено да се лети по тази отсечка е за предпочитане.

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е нова, изключително рискова копмпания, която изсипа едни пари и нае персонал на кило. Преди година паркираха в морето вместо на летището в Бали, че им дойде къса пистата. Помисли си наистина ли искаш да пестиш 10-20 лева точно от този полет.

 

Дори и най-рисковите авиокомпании в света са по малко рискови от колкото возенето в Тук тук или кола в Тайланд. Не мисля, че трябва да се панира човек, но аз също бих избрал Nok Air или Air Asia, които са с много по добър имидж.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Абе, с изключение на тук-тук в Банкок, возенето особено с кола в Тайланд не го намирам за рисково, дори, напротив, много добро впечатление ми правят шофьорите, които досега съм наемал. Виж за Камбоджа и Виетнам, там е мамма миа положението.  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сега нещо друго.

Сутринта аплайвах за електронна виза за Бирма и буквално за една минута на мейла ми , визата пристигна. Това нормално ли ви се струва? Така ли бързо и автоматично стават нещата?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами, амбицирали са се да се отварят за туризма с бързи темпове, още повече военните, които са на власт, държат и туризма, та нищо чудно. :)

Връзка към мнение

Абе, с изключение на тук-тук в Банкок, возенето особено с кола в Тайланд не го намирам за рисково, дори, напротив, много добро впечатление ми правят шофьорите, които досега съм наемал. Виж за Камбоджа и Виетнам, там е мамма миа положението.  :lol:

 

Какво ти е усещането е един въпрос, но статистика е друго. ;) Спрямо България в Тайланд загиват близо 4 пъти повече хора на 100 000 души цък  

Целият регион също не изглежда добре

 

kozutbaleset-20151019.png

Връзка към мнение

Дано не викам опашатия, но последното ми пътуване с фери от Чумпон до Ко Тао ще го помня цял живот. Децата също, особено едното, което така и не излезе (2:30 часа) от кенефа - долби стерео съраунд :).

Такъв вятър и такова вълнение никога не бях виждал. Отделно феритата в Тайско ги тъпчат без оглед на вместимостта им и няколко пъти, след като съм оцелявал от тях, се бях заричал - повече морски транспорт там никога, освен ако не е някоя дестинация, до която мога да доплувам при потъване :). Но след това приключение вече приключих със заканите и минах в действие :).

А на Оги ферито ще го лангърка 4-5 часа..."Попътен вятър" е добра приказка в неговия случай :)

 

Такива постове гледам да ги подминавам. Остава да го види и жена ми.....Още повече, че тогава е времето на ветровете по тези места.  Не ми трябва 'попътен вятър", никакъв не ми трябва. Планирам и разни други острови в района. Но каквото , такова.  Смело напред. Само да вметна, че ферито е два часа и половина, другото е автобус. Не, че е малко, но по-страшно е, ако фериботите спрат да се движат и си изпусна самолета. Но за такива неща не гледам да не се натоварвам предварително. Че иначе, за какво тогава отивам...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.