Прескочи до съдържание

Рискове "соло пътуване" Япония


gerido

Препоръчани мнения

Да , комунизъм и хармония цари в Япония.

И да не помисляте да оставяте бакшиш или дори жълтите стотинки в магазин. Обидно е и ще ви гонят до изхода.

Единствената държава , където съм виждал вход за забележителности и транспорта да е по-евтин за чужденци. Единствената държава където обменните бюра и магазини на летищата са по-евтини отколкото в града.

Изобщо опак народ са , нищо дето да бях виждал преди това.

Черешката на тортата е , че почти няма японец който не е чувал България макар повечето да нямат идея къде точно се намира. Десетилетията реклама на киселото мляко са им насадили от деца някакъв идеал за райско място на земята като България :)

Нещо от сорта като на нас американските реклами насаждаха с "Елате в страната на Малборо" или подобно беше ...

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Аз не разбрах какво точно те притеснява от солово ходене в Япония ако не е езиковата бариера? Престъпност? Единствените проблеми, които съм чула да имат чужденци тук е с други чужденци. В Роппонги има един район тип "червени фенери", та там едни доста съмнително изглеждащи нигерийци те подканят да влезеш в едни още по-съмнително изглеждащи барове и има случаи на източени кредитни карти. Тук по принцип ти ще си страшното нещо. :)

Погледни в airbnb за стаи и хостели - има много мнения на сами момичета. Можеш да си вземеш стая у някое семейство и да ти е по-весело и не така самотно. А ако си в хостел ще има да си разправяте истории с другите обитатели.

 

С тия ниски цени на билети направо ме гръмна! Може ли да ползвам темата и да попитам за евтини билети от Европа до Япония (предпочитам Кансай - Осака, Кобе, Нагоя) но може и Токио. За ноември-декември. Или да питам в друга тема?

 

П.С. Хич ама никак не я харесвам книгата на Марко Семов...

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

С тия ниски цени на билети направо ме гръмна! Може ли да ползвам темата и да попитам за евтини билети от Европа до Япония (предпочитам Кансай - Осака, Кобе, Нагоя) но може и Токио. За ноември-декември. Или да питам в друга тема?

 

Пусни запитване с повече подробности тук, за повечето подробности може да прочетеш първо тук :)

Връзка към коментар

И аз се бях загледал вчера по тази оферта, обаче тегавите връзки от София до Будапеща и Любляна ме отказаха, ще чакам друг тираж, с по-удобни свързващи точки в Европа ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предполагам Марко Семов не представя съвсем вярно ролята на японската жена ;)

Няма да навлизаме в детайли, че си е направо отделна тема.

Ако някой мисли, че може да се напише дебела книга за Япония като се дойде за две седмици без да знаеш поне английски и без да съществува интернет - моля, нека си я харесва. Книгата спокойно можеше да е написана и без автора да е стъпвал в страната и правилното й заглавие е "За стериотипите на българиназа Япония - разкази по картинка".

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Няма да навлизаме в детайли, че си е направо отделна тема.

Ако някой мисли, че може да се напише дебела книга за Япония като се дойде за две седмици без да знаеш поне английски и без да съществува интернет - моля, нека си я харесва. Книгата спокойно можеше да е написана и без автора да е стъпвал в страната и правилното й заглавие е "За стериотипите на българиназа Япония - разкази по картинка".

 

Моля те, ако имаш време, напиши нещичко за Япония. Съвсем различен е погледът на човек, живеещ на място. Тук имам няколко познати японки, с които си общуваме от време на време, но няма как да ги разпитвам, а любопитството ми е голямо. Предполагам, че и други във форума ще се зарадват на един поглед от вътре.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.