Прескочи до съдържание

MakeMyTrip - периодични промоции


Препоръчани мнения

Георги Матеев
преди 22 часа, Boo каза:

Този код BOOKTRIP важи само са Европа ли? 

Аз пробвах да резервирам хотел в Сеул и Шанхай, но не го приема. Някой знае ли код са отстъпка, различен от този, който автоматично излиза при резервация за Азия - интересува ме конкртетно за Шанхай, Сеул и Токио.

Важи и за Шанхай, но вероятно не за всички хотели. Преди малко с този код резервирах 3 нощувки (единична стая) в Amersino Hotel Shanghai, които излезнаха общо 20 британски паунда. След като върнат и кешбека, то крайната цена реално ще е 23 лева тотал за трите нощувки.

 

Е как да не обичам ММТ :)

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
2 hours ago, nadeto_nn said:

А как плащате през paypal, не го виждам като опция в мобилното приложение

През мобилното не може , трябва да я инсталираш и на лаптоп и тогава става .

Редактирано от nino
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Важи и за Шанхай, но вероятно не за всички хотели. Преди малко с този код резервирах 3 нощувки (единична стая) в Amersino Hotel Shanghai, които излезнаха общо 20 британски паунда. След като върнат и кешбека, то крайната цена реално ще е 23 лева тотал за трите нощувки.

 

Е как да не обичам ММТ :)

Много благодаря. Сега ще пробвам. Дано да има свободни места за моите дати. На три отделни резервации ли ги направи?

Редактирано от Boo
Връзка към коментар
3 hours ago, Георги Матеев said:

Важи и за Шанхай, но вероятно не за всички хотели. Преди малко с този код резервирах 3 нощувки (единична стая) в Amersino Hotel Shanghai, които излезнаха общо 20 британски паунда. След като върнат и кешбека, то крайната цена реално ще е 23 лева тотал за трите нощувки.

 

Е как да не обичам ММТ :)

Жоро, после да не забравиш да се отчетеш в твойта тема . :)

 

 

Връзка към коментар

Колко пъти може да се използва BOOKTRIP? Останах с впечатление, че няма ограничения, но при опит да резервирам втора нощувка в хотел ми излезе Coupon code used is invalid. Please check and try again. 

Връзка към коментар

Приема го. Аз друг акаунт ще направя лесно, но възниква въпроса по кои данни хотела преценя, че това са резервации направени от един и същи човек, за да ги обедини. Да не стане проблем?

Връзка към коментар

Хотелът нищо не обединява на своя глава, така или иначе трябва да им пратиш номерата на резервациите, които искаш да слееш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не всички хотели го приемат, дори и по принцип да приемат кодове и цената да е над 4000 рупии. Пробвай на различни хотели. Ако не завършиш резервацията, не изгаря, спокойно.

Връзка към коментар

Над 4000 е без намаление от други кодове, пробвах в над 15 различни и навсякъде излезе това, на такива които пише, че не приемат кодове не съм пробвал. Дали на някой го е приело днес ?

Връзка към коментар
преди 20 минути , edbloom каза:

Над 4000 е без намаление от други кодове, пробвах в над 15 различни и навсякъде излезе това, на такива които пише, че не приемат кодове не съм пробвал. Дали на някой го е приело днес ?

Днес резервирах хотел в България и ползвах кода BOOKTRIP. Трябваха ми две стаи и резервирах през два различни профила, защото този код го приема само веднъж от профил.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Когато си анулирате резервациите, гледате ли какво ви постъпва в сметката???

 

Не знам къде  точно е проблема или е съвкупност от няколко. Ето разбивка, която за по-сериозни суми ще е доста по-негативна.

 

Резервиран хотел на 03.04.17, платен директно с дебитна карта на Райфайзен. Според ваучера и извлечението на банката цифрите са следните:

2633 inr / 38 euro / реално платени 77,55лв. като разделих рупии на евро, излиза, че курса им е 69,2, а на мен са ми го сметнали еврото от банката по 2,03лв, въпреки, че избирам плащане в рупии накрая, иначе е още по-крив курса, ако се избере евро.

 

Преди два дни ми попадна същия хотел на по-ниска цена, а като бонус имаше и отделно връщане на кешбек, та го резервирах отново и цифрите са тези:

1896,45  inr / 26,3 euro / реално платени 53,83lv/  в момента курса рупия евро  е друг  72,1, а от банката са еврото ми е таксувано на 2,04лв

 

След това разбира се, анулирах първата резервация, а днес вече са се появили парите, но те не са 77,55лв или нещо около тази цифра, а 68,47лв или около 12-13% надолу.

 

Ако предположим, че са върнали 2633 рупии по вчерашния курс от 72,1, още там се губят 1,5 евро или 2-3%, но пак сметката не излиза. Освен това, не знам защо те  връщат рупии, във ваучера когато го резервирах  е написано рупии и евро, но в потвърждението когато канселирах пише само рупии.

 

От крайните цифри излиза, че някой по веригата търгува еврото по 1,87, ако зачета новия курс рупия-евро, но реално на мен ми е таксувано по 1,80лв.

 

При евентуални резервации от 500-600-700+ лв, загубата може да стане доста осезаема дори при безплатна анулация. Поне аз ще гледам да не анулирам за в бъдеще, особено, ако са по-сериозни сумите, защото на практика те не са безплатни за крайния потребител.

В случая дори с всички проблеми, пак съм на +, но утре може да съм на -.

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нормална е тази разлика (подобно е с курса на превалутиране на пейпал ) , все пак ММТ не работят на загуба. Ако ви дразни трънският курс ,правите плащане през пейпал с валута паунд , и картинката е много по-различна.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 35 минути , Alexander каза:

Когато си анулирате резервациите, гледате ли какво ви постъпва в сметката???

 

Не знам къде  точно е проблема или е съвкупност от няколко. Ето разбивка, която за по-сериозни суми ще е доста по-негативна.

 

Резервиран хотел на 03.04.17, платен директно с дебитна карта на Райфайзен. Според ваучера и извлечението на банката цифрите са следните:

2633 inr / 38 euro / реално платени 77,55лв. като разделих рупии на евро, излиза, че курса им е 69,2, а на мен са ми го сметнали еврото от банката по 2,03лв, въпреки, че избирам плащане в рупии накрая, иначе е още по-крив курса, ако се избере евро.

 

Преди два дни ми попадна същия хотел на по-ниска цена, а като бонус имаше и отделно връщане на кешбек, та го резервирах отново и цифрите са тези:

1896,45  inr / 26,3 euro / реално платени 53,83lv/  в момента курса рупия евро  е друг  72,1, а от банката са еврото ми е таксувано на 2,04лв

 

След това разбира се, анулирах първата резервация, а днес вече са се появили парите, но те не са 77,55лв или нещо около тази цифра, а 68,47лв или около 12-13% надолу.

 

Ако предположим, че са върнали 2633 рупии по вчерашния курс от 72,1, още там се губят 1,5 евро или 2-3%, но пак сметката не излиза. Освен това, не знам защо те  връщат рупии, във ваучера когато го резервирах  е написано рупии и евро, но в потвърждението когато канселирах пише само рупии.

 

От крайните цифри излиза, че някой по веригата търгува еврото по 1,87, ако зачета новия курс рупия-евро, но реално на мен ми е таксувано по 1,80лв.

 

При евентуални резервации от 500-600-700+ лв, загубата може да стане доста осезаема дори при безплатна анулация. Поне аз ще гледам да не анулирам за в бъдеще, особено, ако са по-сериозни сумите, защото на практика те не са безплатни за крайния потребител.

В случая дори с всички проблеми, пак съм на +, но утре може да съм на -.

 

 

 

Гарантирам, че проблемът е само в Райфайзен, която между другото по мое мнение е една от най-скапаните и алчни банки в БГ.

 

Освен ако сам не избереш Пейпал опцията за плащане в паунди, при директно плащане с карта ММТ чарджва и рефъндва единствено в рупии, като самите те не правят никакво превалутиране. И винаги връщат пълната платена сума в рупии без удръжки, тоест те въобще не те тесларят.

 

Предполагам картата ти не ползва официалните курсове на Visa/Mastercard, а Райфайзен превалутират по техен курс-греда. Продали са ти прескъпи рупии в началото, а след това при рефънда са те прецакали с курса още един път. Банката сигурно допълнително ти е начислила и такса рефънд. Оттам идва разликата.

 

Смени банката, няма да съжаляваш.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Плащам и с Пейпал понякога, но вече ще плащам винаги.

 

Райфайзен ме дразни много, но лошото е, че не мога да се отърва от тях. От работата ми, ме накараха да си изкарам при тях сметка и карта. Опитах се да споря, казах им да ми удържат 2-3лв за превод на заплатата, но не можело. Всички са там и край..

 

Имам карти и на ПИБ, при първата резервация в ММТ, която беше неуспешна и се наложи връщане на парите, ми се струва, че нямах проблеми или ако са взели нещо е било  някакви стотинки.

 

 

Може ли на един акаунт в Пейпала да имам вързани  различни банкови карти от различни държави?

Какво пречи на Райфайзен дори да имам Пейпал и да плащам с него, пак да ме товари в курса???

 

Редактирано от Alexander
Връзка към коментар
21 minutes ago, Alexander said:

Може ли на един акаунт в Пейпала да имам вързани  различни банкови карти от различни държави?

 

Да

 

21 minutes ago, Alexander said:

Какво пречи на Райфайзен дори да имам Пейпал и да плащам с него, пак да ме товари в курса???

 

Нищо не им пречи. Забрави за Райфазен

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Като бивш клиент на Райфайзен мога да ти кажа да счупиш картата направо, наистина алчна банка. Мен ме сурвакаха на няколко пъти по схемата с курсовете.

Иначе наскоро анулирах резервация в ММТ и ми върнаха парите до стотинка с карта на ЦКБ.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 38 минути , Alexander каза:

казах им да ми удържат 2-3лв за превод на заплатата, но не можело.

Просто използвай тези 2-3 лева да си прехвърляш цялата заплата към друга банка с един-единствен банков превод (в случай, че имаш онлайн банкиране естествено) и не си хаби нервите с глупости. :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 минута , Oshko каза:

Да кажа и аз, с Маестро на ПИБ също ми таксуваха еврото по 2.03, но Маестрото е левове, с кредитна карта в евро може би не би се получило.

ПИБ прибират по 0.025% на транзакция при плащане в чужбина, както и при получаване на refund от чужбина, но на 2.03 никога не са ми прихващали евро.

Редактирано от chandni
Връзка към коментар
Just now, Oshko said:

Да кажа и аз, с Маестро на ПИБ също ми таксуваха еврото по 2.03, но Маестрото е левове, с кредитна карта в евро може би не би се получило.

Не, проблема е или в типа Маестро или в ПИБ.

С дебитна и крединта ВИЗА на ОББ, и двете са в лева, всичко се таксува по 1.956-1.958

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.