Прескочи до съдържание

Официална тема за поръчки на календари!


Препоръчани мнения

И моите календари вече стигнаха до мен!  Чудесни са, благодаря от сърце на всички, участвали в приготвянето им!  Трябва да споделите малко ноу-хау как се правят, та да стават такива хубави... Аз миналата година пробвах да са правя календар от мои снимки - по системата: сваляш темплейт от нета, пляскаш си снимките и пращаш за печат... еми резултатът хич не беше впечатляващ, меко казано :(  ... снимките изобщо не изглеждаха като на монитора ми... :(  

Аз имам нулев опит в печатането, а то явно си е занаят.  Та ако някой би дал малко съвети за предпечатна подготовка и пр. - ще му бъда благодарна до гроб!  :) :) :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз най-сетне си взех календарите :) сигурно съм от последните, ама да се похваля :) много ми харесват. Сега като погледнах малките снимки отпред - еми то много хубави има; дори такива, които преди съм си мислила, че не ми харесват толкова - сега ми се струват страхотни. Добре, че не съм ги виждала на живо предварително.

П.С. Предчувствам, че за следващия календар ще ми бъде още по-трудно да избера снимки

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тъкмо ги получих, в перфектно състояние след доста път.

Календарите са уникални с много добро качество на снимките.

Благодаря на всички участвали в направата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Моят настолен календар пристигна онзи ден по пиян пощаджия!  :lol: На живо е почти като истински! :))))

 

Шегата настрана. Повечето снимки изглеждат неочаквано добре въпреки дискусионния формат. Предната страница с малките снимки и бранда на Магеланци отдолу е супер сполучлива - направо класа, веднага те грабва! Дизайнът на вътрешните страници за отделните месеци обаче е меко казано неудачен - снимките са допълнително подрязани на височина заради телчето, описанията и авторите са трудночетими, а самият формат на датите отдолу е просто отвратителен с тези две седмици на ред и неразличимите почивни дни заради тъмносиния цвят. Ако някой ентусиаст се е упражнявал - добре, разбираемо е. Ако пък ентусиастът е магеланец, нещата придобиват съвсем друг оттенък и недостатъкът се превръща в своего рода собствен чар. Но ако това е готов шаблон на някоя сериозна фирма и същата не предлага нищо по-добро като избор, не знам какво да кажа, освен да я сменяте за догодина.

 

Да оставим обаче тези дребни недостатъци, които сигурно само крайните фъншуисти като мен са забелязали. По-важна е сантименталната стойност, която носи календарчето. Благодарности на всички, участвали в тази хубава магеланска инициатива. Догодина - повеКе :) 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Моят настолен календар пристигна онзи ден по пиян пощаджия!  :lol: На живо е почти като истински! :))))

 

Шегата настрана. Повечето снимки изглеждат неочаквано добре въпреки дискусионния формат. Предната страница с малките снимки и бранда на Магеланци отдолу е супер сполучлива - направо класа, веднага те грабва! Дизайнът на вътрешните страници за отделните месеци обаче е меко казано неудачен - снимките са допълнително подрязани на височина заради телчето, описанията и авторите са трудночетими, а самият формат на датите отдолу е просто отвратителен с тези две седмици на ред и неразличимите почивни дни заради тъмносиния цвят. Ако някой ентусиаст се е упражнявал - добре, разбираемо е. Ако пък ентусиастът е магеланец, нещата придобиват съвсем друг оттенък и недостатъкът се превръща в своего рода собствен чар. Но ако това е готов шаблон на някоя сериозна фирма и същата не предлага нищо по-добро като избор, не знам какво да кажа, освен да я сменяте за догодина.

 

Да оставим обаче тези дребни недостатъци, които сигурно само крайните фъншуисти като мен са забелязали. По-важна е сантименталната стойност, която носи календарчето. Благодарности на всички, участвали в тази хубава магеланска инициатива. Догодина - повеКе :)

 

- Формата ще подлежи на дискусия, да, ще я започнем още август месец. Това, което няма да приемам е просто критика без контра предложение. Ограничени сме до А3 и А5, така че който има идея, ще има възможност да предложи как да се вмести и снимката и информацията от календара. "Аз искам 4:3, ама не знам как да го вместя в календар А5 без да оставям огромно бяло петно" няма да е много приемливо предложение. Но за това има време...

 

- Всички победители бяха информирани за подрязването от телчето и за няколкото милиметра изрязване отстрани. За това и бяха помолени или да дадат оригинали за да го наместим ние телчето, или да имат предвид подрязването. Всеки автор имаше възможност и да коментира готовата страница за предпечат. Имаше само едно оплакване за цветовете на една снимка и това беше. Технологично ограничение е това с изрязването, няма как да се избегне. Въпреки, че бях само посредник по въпроса, нямаш си на идея, наистина си нямаш, какъв гърч е да се нагласят толкова снимки снимани по толкова различен начин, от различни камери, минали през различна обработка. Това е очакван ефект, когато събираме снимки от много хора, не можеш да се надяваш всичко да е перфектно, нямаше как да филтрирам снимките преди гласуването предварително по това дали ще пречи телчето или не. А и, ако не се лъжа имаше само една снимка, където телчето пресича нещо различно от фон. 

 

- Относно описанията и авторите, тук се търси баланса. Да са достатъчно четими без да се набиват безкрайно на очи и да дразнят. Трудно можеш да направиш текст да изглежда еднакво добре на бял, син, черен и зелен фон. В противен случай надписа изглежда залепен като стикер отгоре и е неприятно. 

 

- Шаблона на месеците е избран от нас и е изработен според нашите желания. Шрифта на месеците е шрифта на форума. Цветовете на датите и почивните дни са цветовете на форума. Не говорим просто за "тъмно синьо на око да има", а за същият hex код. Не знам как се вписва това във фън-шуя, но няма нито един детайл, който да не е помислен и да не е свързан с форума. Относно разположението на датите, идеята беше снимката да заема максимално много място и фокусът да е на нея, номерцата и датите идват на второ място тук. Но ще има възможност да се дадат алтернативи и за това на следващия тур. National Geographic например не са две седмици на ред, а цял месец: http://www.nationalgeographic.bg/?cid=13&art_id=539

 

Съгласен съм, че всеки си има личен вкус, и съм далеч от мисълта всички да са доволни и никой да не може да намери кусури в календара. Но мисля, че крайни квалификации от рода на "вътрешните страници са меко казано неудачни" и "сменяйте фирмата" са малко прекрачване на границата и са отвъд просто личното мнение. Особено като не си запознат с цялата одисея по изработката, а и, поправи ме, ако греша, не си професионалист в областта. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ако вместо телчета се лепи?

Сами питам, не зная дали изобщо фирмата предлага такава възможност и колко би струвало.

Връзка към мнение

Ако вместо телчета се лепи?

Сами питам, не зная дали изобщо фирмата предлага такава възможност и колко би струвало.

 

Календари с повече от една страница без спирали аз поне не съм виждал. Освен тези еднократните дето им късаш страниците като свърши месеца. Дори не съм сигурен, че съществува като опция. 

Връзка към мнение

Поздравления! Избих рибата ! Ако има останали големи календари, моля да ги запазите че за мен не останаха,а ще мога да ги взема/платя след месец.

Аз пък бих желал, ако се приеме, още по-големи фотоси и по-малки надписи и цифри, да изглежда като картина.И още по-екзотични места и животни.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Поздравления! Избих рибата ! Ако има останали големи календари, моля да ги запазите че за мен не останаха,а ще мога да ги взема/платя след месец.

Аз пък бих желал, ако се приеме, още по-големи фотоси и по-малки надписи и цифри, да изглежда като картина.И още по-екзотични места и животни.

 

Няма - нито големи, нито малки. Всичко замина. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

дефицит, идеална ситуация за завихряне на спекула :) ха-ха, освен да направя едно наддаване и да видим кой дава най-много за да сваля календара от стената... майтап разбира се, календара си е безценен  :rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Календари с повече от една страница без спирали аз поне не съм виждал. Освен тези еднократните дето им късаш страниците като свърши месеца. Дори не съм сигурен, че съществува като опция. 

 

Снимката слиза малко надолу и се оставя една бяла лента, където да влиза спиралката, както е на календарчето на Нешънъл. Всъщност на голяма част от снимките се е получило доста добре и в сегашния формат, при други обаче е бая неприятно това продупчване отгоре, при трети продупченото пресича само фон, но създава допълнителен ефект на "сплескване" на снимката отгоре. 

 

За описанията и авторите предположих, че точно това е идеята, ефектът обаче е точно обратният - трудночетимото напряга окото и привлича излишно внимание. 

 

Вкарването на елементите от форума е много добра идея - тъй да се каже, календарът придобива характер :) Проблемът е, че двете седмици на ред и неизпъкващите почивни дни са може би най-лошата възможна комбинация за формат на отделните месеци. Нямаш интуитивен "маркер" и започваш да се луташ из цифрите. Можеше да се разчупи по някакъв начин и без да се посяга на основополагащите цветове и шрифтове.

 

Сега гледам, че сте отбелязали рожденната дата на форума - добре бееееееее : )))))))) Не знам доколко би се вписало и как би изглеждало, но едно малко лого на мястото на тройката би било доста оригинално решение :)

 

И все пак календарчето си е супер, много му се радвам въпреки "кусурите" - нали си е "наше" най-малкото :) 

 

Основател, не се засягай, ами хващай тефтера и молива и отбелязвай основателните забележки на видните фъншуисти, че догодина Нешънъла да гледат от тебе, а не ти от тях ;) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може би неразбирателството идва от това, че това е на първо място колекция от снимки и на второ място календар. Ако беше основно календар, щеше да има доста повече място да дишат цифрите, сигурно и квадратче, с което да си ги отбелязваш. Гледахме го и варианта с бялата лента отгоре, както е на NG, еми на инициативния комитет не му хареса толкова, а в крайна сметка той имаше субективната тежка дума :) 

 

Просто недей си мисли, че тия неща които не си харесал са там случайно и лесно поправимо. За една част от тях е мислено и не е могло да се измисли по-добре, друга част от тях са чисто лични предпочитания, които няма как да удовлетворят всеки вкус.  

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.