Прескочи до съдържание

Как да резервираме изгодно за Италия и Рим


ivan2

Препоръчани мнения

Мда. съгласна съм с mililia. Повечето от нас познават сравнително добре Италия,

Бре, Bliss, че то един живот не стига само за Рим... пък ти... :lol:

 

Що се отнася до италианските пристрастия, ми нека да ги има във форума, какво по-хубаво от това. 

 

Макар и пътуващите да сме различни, често, ако хотелът е лош, е неприятно. Това веднага се усеща от красния пол, носа му се сбръчква и отпочват проблемите. Рим предлага доста лоши хотели: кир, пот, петна по мокета, усещане, че поне няколко легиона са минали през леглото ти.

Специално аз бих се радвала да науча нещо от рода на "на еди коя си уличка има една невзрачна църквичка, в която може да видите еди-какво си", "или ето тази пицария е страхотна" и "ако вземете този превоз и прекачите на спирка еди-коя си ще стигнете до едно невероятно прощадче" и др. Именно тази информация би била ценна за почитателите на Италия.

 

Иначе тук има такива спецове по самолетни билети и хотели, че препоръките Ви в тази насока са леко наивни.

 

 

Обърни внимание и на тази тема.

 

http://magelanci.com/topic/1911-рим-магелански-пътеводител/

 

Това е направено доста професионално.

Хубаво ще е, с твоя помощ да надградим тази информация.

 

Пътеводителят е доста любителски (субективно мнение), но от нас си зависи да го актуализираме и да направим по-хубав и полезен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бре, Bliss, че то един живот не стига само за Рим... пък ти... :lol:

 

 Хайде не преувеличавай. Прекрасно се разбрахме според мен какво се има предвид.

 

А пък и кой магеланец цял живот само в Рим ще ходи?!?!!? ;) Има толкова други места в света!

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Но да не се караме, а да се обичаме, амичи - така или иначе аз още веднъж приветствам adriana (познавам я от години), чест и удоволствие е да има такъм участник тук.

 

Така или иначе поне аз смятам да я затрупам с въпроси идните месеци.


 Хайде не преувеличавай. Прекрасно се разбрахме според мен какво се има предвид.

 

А пък и кой магеланец цял живот само в Рим ще ходи?!?!!? ;) Има толкова други места в света!

 

А-а-а, има и едни други луди, дето цял живот не могат да се наситят на Рим. За мене си говоря...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

Пътеводителят е доста любителски (субективно мнение), но от нас си зависи да го актуализираме и да направим по-хубав и полезен.

 С оглед на сайта, на който се намира, пътеводителят за мен дава необходимата информация, за да си организираш пътуване до някои градове в Италия сам. Разбира се, може още много да се изисква, но както ти самият пишеш това си зависи от нас.

 

Глупаво е, че започнахме един безмислен спор в тази тема. Всички бихме могли да научим много за Рим, но с оглед на разгорялата се дискусия, оставам с впечатление, че това няма да ни се получи.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Пътеводителят е доста любителски (субективно мнение), но от нас си зависи да го актуализираме и да направим по-хубав и полезен.

 

Което го прави по-привлекателен. Иначе започва да страда от сухотата на телефонния указател ...

А това как някои любители от този форум си правят пътуванията, не може да го постигне никой професионалист.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

 

 

Италия  най-красивата страна в света, струва си да се дадат няколко евро в повече за билет

Това не само че не го споделям, но и не го разбирам.

Извинявам се, но моля някой да ми го преведе.

...или поне да ме насочи към някаква логическо-следствена връзка, че явно съм тъп.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

ами определено цена 100/150 евро за двупосочен до Италия си е много... за толкова пари можеш да идеш до доста по-далечни местица...

 

За някои хора 100-150 евро са пари за закуска на децата(или пари за семки),за други достатъчно да "обиколят света"....толкова е субективно когато се говори за пари,цени!!Иначе дамата не е излъгала или не е рекламирала тази или онази компания.Билет до Рим или Милано и обратно е в този порядък.Ако на някой му се виждат много тези пари или пък безинтересно да види Рим или Флоренция спокойно може да отиде я Одрин за 30 лева,я да полежи на плажовете на Синай(седем дена) за 600 лева +полет+закуска и вечеря....Та хора всякакви,вкусове също.:-)))

Връзка към коментар

честно казано не схващам защо продължава да ни се внушава, че 100-150 евро двупосочен билет до Рим / Милано е нормална цена... лично аз пътувам за по 20 - 30 евро... разликата не е малка, а умножено и по 4 човека си става по-сериозна... пък ако някой иска може и да пътува за 1000 евро... няма проблем, ама не върви да се обяснява, че това е "изгодно"...

 

пък за рекламата не знам, ама моята препоръка е споменатите 2 авиокомпании (тези с изгодните билети) да се ползват само в краен случай

Редактирано от logist13
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ха-ха, темата прие типичен италиански уклон... :lol:

Бе стана си малко нашенско -махленско:-))

А бе ти на мен ли ще ми каа'ш?Знаеш ли аз колко пъти съм....колко еди какво си:-))))А ти мен уважаваш ли ме??

 Мисля,че не е никак лошо дамата да пише.Човек винаги има какво да научи,да разбере.Стига да е отворен и да не подхожда с тежки съмнения:-))

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Драги приятели, с най-голямо удоволствие бих дала препоръки за всичко възможно за Италия, което е по силите ми, имайки предвид, че живея и пътувам непрекъснато из нея от 1993 г....За жалост, нямам възможност да участвам в дълги дискусии поради липса на време, но ако ми пишете на пощата, ще се опитам да ви отговоря. За много от напълно практичните неща, свързани с пътуванията из Италия, тепърва ще пиша в собствения си блог, който е създаден от обичта ми към Италия, а не с комерсиална цел.

Сърдечни поздрави на всички!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Когато пътуваш за 250/евро до Австралия или Рио , 150 до Италия , дето е ей там зад хълма е сериозна цена в която не намирам смисъл. Не мога да видя никаква връзка между красотата на страната и цената на полета. Водя се единствено , че става въпрос за полет от няма час и половина и авиокомпанията просто не е фактор.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Когато пътуваш за 250/евро до Австралия или Рио , 150 до Италия , дето е ей там зад хълма е сериозна цена в която не намирам смисъл. Не мога да видя никаква връзка между красотата на страната и цената на полета. Водя се единствено , че става въпрос за полет от няма час и половина и авиокомпанията просто не е фактор.

150Е за билет, като има по 30?! И то да драснем някой графит като Джизъса на Колизема. Аре нема нужда... или както беше споменл един форумджия, явно софиянец - "По-евтино си е да имаш гадже от Италия, отколкото от Варна".

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Може би е достатъчно да бъдат ограничени външните линкове... ;)

 

А още по-достатъчно би било на реципрочна основа и в духа на коректността да се активират други линкове на другото място. ;)

 

И така в един "абсолютно безплатен сайт" да се появят и линкове към един абсолютно безплатен форум, който с част от подтемите и специалистите си има доста общо с предмета и целта му - да информира за пътуванията в Италия.

 

Така ще спечелят всички!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз не виждам нищо лошо в абсолютните твърдения, когато става въпрос за дестинация. Всички сме достатъчно интелигентни да разберем, че когато някой каже "Най-красивата държава е ХХХ", това си е негово лично мнение, а не нещо, с което всички трябва да се съгласят обезателно. 

 

adriana12, интернет форумите са за публични дискусии. Не са място, на което да си метнеш визитката (в случая десетина връзки към блога) и да си тръгнеш понеже нямаш време. Ако се чудиш на по-острата реакция от повечето хора, тя е предизвикана от това, че очевидно имаш много познания за Рим, недостъпни за хората, които не живеят там, но сякаш изпитваш желание да ги задържиш и споделяш само в блога си или на имейл. В което няма нищо лошо, но както ти не искаш да споделяш знанията си тук, така и ние не би трябвало да сме задължени да водим трафик към сайта ти. 

 

И да, понякога сме трудна публика, което е една от красотите на дискусиите във интернет форуми, позволява да се видят максимално много гледни точки. 

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Италия  най-красивата страна в света, струва си да се дадат няколко евро в повече за билет. С един куршум тук улучваш 7 заека - красота, кухня, климат, история, изкуство, топли хора, стил.

Никъде, в никяо точка на света не го има това!

Съгласен съм, но като махна топлите хора. Точно италианците не са ми любимите хора, дори не са в топ 5, по-скоро са в топ 5 на опашката

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

зависи, в големите туристически и емигрантски градове - Рим, Милано, Флоренция, определено хората не са прекалено мили, но в Южна Италия и Сардиния е друго нещо.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

То и аз съм голям фен на Италия, Ходя там винаги, когато имам време и възможност. Южняците са по-топли хора. А за пътуването всичко е относително, промоции има често и не е толкова страшно и скъпо. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.