Прескочи до съдържание

Помощ за едно приключение


lov3rka

Препоръчани мнения

Здравейте на всички. Досега не съм се представяла така че :) казвам се Ивелина и съм от Русе. Обожавам този форум. Влизам и чета всичко което споделяте с най-голямо удоволствие всеки ден.

Зад гърба си имам само три пътувания извън България. Едно в Атина и две до Италия и по скоро Наполи.И при двете бях на гости при роднини тоест не съм мислила къде ще трябва да спя или кое и как ще посетя. Но мисля че дойде времето и за моето първо самостоятелно организирано пътуване. Дестинацията е Рим. Ходила съм в Рим за един ден. При което посетих Ватикана, фонтан ди Треви и Испанските стъпала. Купих си билети за март месец от 16 до 21. Бяха  по 15Е и не успях да им устоя. Но проблема е че полетите са в кофти време - кацане  на 16 в 22:00 и излитане на 21 в 6 от летище Чампино. И почвам с въпросите :) Имали как да стигнем по това време от летището до Рим освен с такси. Все още нямам място където да отседна но смятам да е някъде около Термини.

Дали е удачно според вас последната ми нощувка да  е  на 20 март и съответно времето до полета на връщане да го прекарам из Рим или из самият град Чампино. Просто да отбивам някъде времето до полета. В друга тема четох че ако търсим хотел една седмица преди тръгване има възможност да ни излезе най евтино и изобщо кога е най удачното време за резервиране на хотел. Като трябва да кажа че с приятелят ми нямаме високи изисквания - само да не е хостел в който ще делим стая с други хора. Спирам до тук :) за сега . Ще се благодарна на всяко предложение.

Връзка към мнение

Вечерта може да хванете автобуса на Terravision за 4 евро

http://www.terravision.eu/airport_transfer/bus-ciampino-airport-rome/price-and-timetableciampino-airport-rome/

Сутринта съм пътувал 2 пъти до Букурещ и стоях на летището през нощта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно хотелите. Ако сте двама и на вашите дати няма голямо събитие, спортно, културно, някакъв празник, в последния момент излизат много добри предложения. Можеш и два дни преди това да запазиш. Поглеждай и в hrs.de преди това. Там излизат намаления за Рим често. Както много препоръчват тук airbnb е изгоден вариант.

За Термини. Спала съм в района. Много посолства са наоколо и според мен не е опасно. Около самата гара не е приятно - имигранти, търговци, лудница.  От Термини до центъра не е много близко. Не, че не може пеш, но ако се обикаля цял ден, става изморително. Иначе там се хваща метрото.

Връзка към мнение

Имали как да стигнем по това време от летището до Рим освен с такси. Все още нямам място където да отседна но смятам да е някъде около Термини.

Дали е удачно според вас последната ми нощувка да  е  на 20 март и съответно времето до полета на връщане да го прекарам из Рим или из самият град Чампино. 

 

Има как.  :) В пътеводителя  може да прочетеш за всички варианти от Чампино до Рим. 

 

За последната нощувка е интересна идея, която също съм я мислил, но не е осъществявана. Рим е прекрасен вечерно време, но не знам дали няма да е студено през март. И багажа да се предвиди. На гарата има багажно отделение, но май не е денонощно. Съответно вечерта го взимате и ако е неудобен ще попречи на нощна разходка. 

 

Има много теми във форума къде да се спи. Така че прегледай ги. Ето една.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За мястото, където да отседнете аз бих ви препоръчала, ако е хотел да си резервирате нещо предварително с безплатна отмяна и след това да следите до последно за други по изгодни варианти. Март месец не е толкова натоварен откъм туристи, така че ще намерите къде да отседнете без проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте отново. Честита нова година на всички магеланци. Почвам с леко глупав въпрос но... метрото в Рим работи ли през нощта и по какъв начин може да се стигне от Термини до стадион Олимпик. И ако някой е ходил на мач на Рома дали има билети в деня на мача и какви са цените.
 

Редактирано от Mary
Дублирано мнение
Връзка към мнение

Здравейте отново. Честита нова година на всички магеланци. Почвам с леко глупав въпрос но... метрото в Рим работи ли през нощта и по какъв начин може да се стигне от Термини до стадион Олимпик. И ако някой е ходил на мач на Рома дали има билети в деня на мача и какви са цените.

 

 

Ако ползването на метрото е свързано с посещение на футболна среща отговора е -да то ще работи.

Относно билетите: Много е важно срещу кой съперник играят "Римските вълци".Последно време "Стадио Олимпико" не се запълва дори и на 60%,има много свободни места и билети със сигурност ще има,но не мога да ти гарантирам дали ще са на касите.На черно със сигурност.Доста местни тарикати се занимават с продажбата на билети на черно.Ако мача е срещу някой от другите водещи отбори в Италия,трябва да имаш предвид и буферните зони от съображения за сигурност оставени от организаторите.Така стадиона може да ти изглежда празен а всъщност капацитета на отпуснатите билети да е почти изчерпан.Но билети ще намериш.Друг е въпроса с каква сума си готова да се разделиш?

За това дай малко повече подробности кога и срещу кого???

Връзка към мнение

На 20март срещу Интер. Преди малко се порових в сайта на Рома и доколкото видях се предлагат билети за мачовете през януари дали ги пускат така месец за месец. А за метрото питах и попринцип не само за деня на мача. Мерси :-)

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Гледах програмата на Рома за посочените дати от теб, играят с Интер, което си е добра среща за футболните запалянковци. Ако наистина искате да ходите на мач, ще трябва да си купите билети предварително т.е. онлайн. Има доста сайтове, които продават. Давам един от тях http://www.easysportstickets.com/, проверих най-ниската цена за билет е 56 евро. Октомври ползвах друг сайт, ходих на мач на Реал Мадрид, но не мога да си спомня сайта. Ако твърдо сте решили да ходите на мач, поръчайте билетите онлайн, като посочите на адрес на който да бъдат доставени. Адреса трябва да е в Италия. Не се заблуждавайте като попълвате вашите данни при закупуване като ви искат адрес за доставка като напишете такъв в България. Билетите се разпращат 2-3 дни преди мача с куриер. Колкото до цената, не са евтини. Аз за два билета срещу Леванте платих $200 долара. Тази цена, която гледате за един билет не е крайна. Има такса обработване и доставка.   

Колкото до спането, прегледайте освен хотелите и airbnb, както беше споменал някой в горните постове. С друго не мога да помогна, тъй като не съм бил никога в Рим

Връзка към мнение

Да така ги пускат.Месец за месец.

 

Ето едно много добро предложение и билета е електронен.За два билета направо си е удар.

 

post-259-0-49765500-1451762718_thumb.jpg

 

 

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

На 20март срещу Интер. Преди малко се порових в сайта на Рома и доколкото видях се предлагат билети за мачовете през януари дали ги пускат така месец за месец.

Виж ми предният пост. ;)

Връзка към мнение

Моля някой от администраторите да премести въпроса на Rosi Micheva в нова тема,а тази да я запазим за съветиза посещение на футболен мач на Рома.

 

П.П.Ако lov3rka е съгласна можем и името на темата да променим с цел по-добра ориентация.

Връзка към мнение

Следи си само официалния сайт, иначе хиляди сайтове на прекупвачи има, които ще продадат билета със сериозна надценка. viagogo и easysportstickets със сигурност са от тях. Просто ако билетите се продават месец за месец, гледай да ги провериш в момента, когато ги пускат и няма да имаш проблеми. 

 

Това си е темата на loverka, ОК си е тук като цяло, ако тя не прецени да я преименуваме :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Следи си само официалния сайт, иначе хиляди сайтове на прекупвачи има, които ще продадат билета със сериозна надценка. viagogo и easysportstickets със сигурност са от тях. Просто ако билетите се продават месец за месец, гледай да ги провериш в момента, когато ги пускат и няма да имаш проблеми. 

 

Тук искам да отбележа,че при всички опити за закупуване на билет за мачове на италиански отбори от официалните сайтове на отборите винаги се стига до един и същи сайт  http://www.listicket.com.Нека да разгледа добре и да купи билети от където и излиза най-евтино.

Връзка към мнение

Тук искам да отбележа,че при всички опити за закупуване на билет за мачове на италиански отбори от официалните сайтове на отборите винаги се стига до един и същи сайт  http://www.listicket.com.Нека да разгледа добре и да купи билети от където и излиза най-евтино.

 

Да, това е техният eventim, логото е подобно даже :) Просто мисълта ми беше да се търсят официални сайтове, или на самият сайт на отбора или на някой, с който работи отбора. Иначе нета е пълен с ужасно много сайтове, някой от тях дори не ти гарантират билет - взимат ти Х пари, после се опитват да ти намерят билет (вероятно на тях им струва Х/2 например), ако успеят те цакат, ако не успеят ти връщат парите и са чисти, ма ти пак оставаш без билет :) Силна сигнална лампа е точно, когато се продават билети за събитие, за което все още не са пуснати официално. 

 

Ако изпуснем момента и билетите са пуснати и разпродадени е друга бира, тогава всичко е въпрос на желание и пари :)

 

P.S. viagogo сега го погледнах, че си е ок, той е на практика от серията официални черни борси, може да си продадеш твоя билет на някой друг и системата е такава, че нулира билета на първия и издава втори и така няма как да има измама. На теория може да се купят билети дори под корична цена, стига да има будала, който да ги продава на такава :)В тоя ред на мисли, цената там е ок, но слагат към $25 такси, от които изглежда няма мърдането. 

 

Което пък ни води към това, че билетите най-вероятно са си пуснати в продажба и наистина си ги има във втория сайт пуснат от теб: http://www.listicket.com/ticketing/acquisto/acquistoStep1/32873/ROMA-vs-INTER-Serie-A-TIM-2015-2016Там таксата е 4€ за два билета от най-евтините. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

но... метрото в Рим работи ли през нощта и по какъв начин може да се стигне от Термини до стадион Олимпик. И ако някой е ходил на мач на Рома дали има билети в деня на мача и какви са цените.

 

 

Не е денонощно, така че по някое време го затварят метрото. Няма метро около стадиона.

 

От Термини има някакъв автобус мисля, но не знам номера. Аз съм ходил с трамвай номер 2 от Piazzale Flaminio (от другата страна на Piazza del Popolo) и се слиза след няколко спирки на piazza Mancini. Мачът е следобеден , което е по-добре от вечерен от гледна точка на прибиране. Маршрут до Олимпико от piazza Mancini.

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение

Здравейте на всички :)

С моя приятел също планираме едно дебютно ходене до Рим в началото на април. В момента билетите са около 90-100 лв. двупосочно на човек от Букурещ. Чудя се дали да купувам или да изчакам още някоя седмица :huh:

Редактирано от Peps
Връзка към мнение

Здравейте на всички :)

С моя приятел също планираме едно дебютно ходене до Рим в началото на април. В момента билетите са около 90-100 лв. двупосочно на човек от Букурещ. Чудя се дали да купувам или да изчакам още някоя седмица :huh:

Другият ми въпрос е за автобуса от летището в Рим до града - мога ли да ги купя билетите на място или трябва предвалително? Нямам кредитна или дебитна карта и това малко усложнява нещата.

 

Тъкмо изпусна намалението на Уиз, ако с него е било по-евтино. 50 евро за двупосочен билет си е супер, според мен няма какво да чакаш. 

 

Можеш и на място, евентуално би било по-скъпо с някакви центове, но няма от какво да се притесняваш. 

Връзка към мнение

И моят син ще пътува април месец към Рим, възползвайки се от намаленията -20 %, отиване и връщане от Букурещ с багаж  от 23 кг. за двама души им излезе общо 185 лв. А полетите са супер удобни: тръгване в 6 сутринта, а на прибиране в 8 вечерта. 

 

Определено от Букурещ си струва, ако си от Североизточна България не се колебай и ги вземай :)

Редактирано от a6olq
Връзка към мнение

И моят син ще пътува април месец към Рим, възползвайки се от намаленията -20 %, отиване и връщане от Букурещ с багаж  от 23 кг. за двама души им излезе общо 185 лв. А полетите са супер удобни: тръгване в 6 сутринта, а на прибиране в 8 вечерта. 

 

Определено от Букурещ си струва, ако си от Североизточна България не се колебай и ги вземай :)

От Варна съм ;) И още един въпрос /сори ако е глупав/, но Раян еър може ли да се плаща по банков път?

Връзка към мнение

От Варна съм ;) И още един въпрос /сори ако е глупав/, но Раян еър може ли да се плаща по банков път?

Може

И няма глупави въпроси  :)

Връзка към мнение

Ейй супер  :)  Страхотни сте всички във форума, не мога да се нарадвам, че ви открих :yahoo:

Опс ,Аз казах ,че няма глупави въпроси ,ама не уточних че има глупави отговори-в случая моя.По инерция приех ,че под банков път имаш предвид с карта и по такъв начин може.Другият вариант е с paypal,ако имаш акаунт.А ако си питала за банков трансфер-не става.

Съжалявам ,ако съм те подвел!  :blush:

Редактирано от christuff
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Магеланци някой има ли представа при полет на човек с метален инплант в крака трябва ли му някакъв документ,сертификат,епикриза или нещо подобноот от лекар :-)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.