Прескочи до съдържание

на море в България


jennie

Препоръчани мнения

Признавам си, че не съм била по нашето Черноморие от доволно много години. Така или иначе оттогава само негативни коментари чувам: "Прекалено е скъпо!", "Много е грозно всичко!", "Изобщо не си заслужава, ей я Гърция къде е..."

 

Ходите ли все още на море в България? Любими места?

Връзка към мнение

Аз не съм ходила на нашето Черноморие от 4 години. След 3 седмици обаче ще отида в Каварна и смятам  да пообиколя наоколо. Доколкото чета, на север е по-спокойно все още, а юга ме дразни с многото си хора и масова чалготия.

Надявам се морето да е чисто. Ще дам отчет като се върна.

Връзка към мнение

Аз също предпочитам северното черноморие. Всяка година му отделя по около седмица, най-малко е уикенд...все пак си ме влече.

С коментарите, не съм съвсем съгласна. Вярно ако си в Сл. бряг сигурно ще са актуални, но все още има запазени местенца или поне направени с вкус.

Връзка към мнение

Пробвахме преди години на север, Шабла и нагоре, но вятъра беше у-м-о-п-о-м-р-а-ч-и-т-е-л-е-н. Иначе по традиция си ходим на Созопол, със дневни преходи до близките къмпинзи (смокиня, каваци) за плаж. За съжаление и Созопол е крайно презастроен, на къмпинзите също цъфнаха нови строежи и не знам...продължаваме да ходим там само заради традицията, и защото знаеш всичко къде ти се намира - денонощните закуски, барове, квартири, ресторантите с добра кухня и т.н.

 

Като стана дума за денонощните закуски в Созопол, точно тия до пощата, развалили са една от легендите - пиците Лодка. 

 

Та не знам дали ще е там тая година, някой от компанията може да организира за друго място, аз малко отказвам да се ангажирам в тоя случай, отивам където ме заведат...

Връзка към мнение

Аз не съм ходила на нашето море от 2005 година. До тогава най-любим ми беше Созопол и последните години все там ходехме. Миналата година за малко да се навия да отидем, но в последния момент се отказах. Само като си представя гъчканицата на плажа ми става лошо....

Връзка към мнение

Признавам си, че не съм била по нашето Черноморие от доволно много години. Така или иначе оттогава само негативни коментари чувам: "Прекалено е скъпо!", "Много е грозно всичко!", "Изобщо не си заслужава, ей я Гърция къде е..."

 

Ходите ли все още на море в България? Любими места?

Това е мнението сигурно на повече от 2/3 от хората, аз обаче не съм съгласен! Сестра ми все ме пита, ти след толкова места в чужбина как ти се ходи на нашето море? Еми, на, ходи ми се.

След Бора Бора, Таити, Фиджи, Хавай, Малдивите, Мавриций, Бахамите, Кайманите, Рио и т.н еми на, ходи ми се и си ми харесва! Има една по-особена купонджийска атмосфера, която я има само в Рио от гореизброените.

Така че и тази година се стягаме за там, може да е само за 3-4 дни, но не съм пропускал, откакто съм бил на 1 1/2г.

Готов съм да ме оплюете сега :)

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Тая година отивам на Созопол и никакви приказки за презастрояване и чалга-атмосфера няма да ме изплашат B) От вас очаквам само съвети за хубави барове ;)

 

Т.нар. "Малка текила" е горещото място така да се каже, но на мен ми е малко тийнейджърско и претъпкано, а и техно цяла вечер може да те умори. Има два бара на плажа, които са по-кротки и по-обикновени, но музиката поне на мен ми допада - "Адам и Ева" е единия, другия му забравих името, но е чисто рок бар, пак на плажа и е близо до него. 

 

За хапване най-добрата кухня е в "Алексъ". Сядай и записвай :)

Връзка към мнение

За ядене не ме вълнуват толкова ресторанчетата, защото ще съм на пълен пансион в хотела ;) Колкото до баровете - тази Малка Текила откровенно си замина по течението (мина ми времето да слушам такава музика), другите по-ми допадат (Жоро, да се сетиш как се казва рок бара) :) Значи остават Адам и Ева и Баш бар.

Редактирано от Elena
Връзка към мнение

Значи остават Адам и Ева и Баш бар.

 

Едно време.. в далечната 2006 / да не е било и по-рано/ толкова се опивахме на Адам и Ева.., че с една приятелка бяхме решили ако някой ден се заженим да е на тоя бар, на тоя плаж и в тоя град! Жестоки спомени ;)  :P  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

хахаха значи може да прекарам там цялата си почивка в алкохолно опиянение и чакане на принца....голяма романтика, голямо чудо значи :)

То след определено количество алкохол всички са принцове. Е незнам дали сега пускат тоооолкова яка музика, колкото преди..., но беше супер!

 

ПС -ако видиш принца свиркай да идвам да го зимам  :D .

Връзка към мнение

хахаха значи може да прекарам там цялата си почивка в алкохолно опиянение ...

Че то ходи ли някой все още на почивка и море заради друго...?  :rolleyes:  :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стига сте ме бъзикали :D Да се върнем на темата ;)

Рядко пропускам море в България, доста съм пообиколила северното черноморие и сега съм се насочила на юг да видя как е :)

Връзка към мнение

На море ходя, ама на плаж... от примерно 15 дена, ако се съберат общо 2-3 на плаж, ще е добре :)

За сутришните йодни процедури е ясно, но най-кофти е като се случи към обяд да се прибираш по плажна алея, слънцето напекло здраво, всички хора около теб по бански и хавлии, а ти с нощните дрехи, и единствения плажен аксесоар по теб да са слънчевите очила...ако са оцелели  :D

:ph34r:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На море ходя, ама на плаж... от примерно 15 дена, ако се съберат общо 2-3 на плаж, ще е добре :)

За сутришните йодни процедури е ясно, но най-кофти е като се случи към обяд да се прибираш по плажна алея, слънцето напекло здраво, всички хора около теб по бански и хавлии, а ти с нощните дрехи, и единствения плажен аксесоар по теб да са слънчевите очила...ако са оцелели  :D

:ph34r:

То затова през деня не се ходи по плажа.. там само може да се скатаеш под някой чадър и да си доспиш..., а в най-добрия случай просто да си допиеш в някоя крайбежна кръчмичка... биричките идват чудесно към 11-12ч :) хем утоляват жаждат, хем те доизтрезняват  :P  :blush:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За ядене не ме вълнуват толкова ресторанчетата, защото ще съм на пълен пансион в хотела ;) Колкото до баровете - тази Малка Текила откровенно си замина по течението (мина ми времето да слушам такава музика), другите по-ми допадат (Жоро, да се сетиш как се казва рок бара) :) Значи остават Адам и Ева и Баш бар.

 

Не мога да се сетя как се казва, но е на 30 метра от Адам и Ева...ок, айде не 30, а 50. И имаше последно реклами на Джак Даниълс, музиката която дъни от него не можеш да я сбъркаш :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.