Прескочи до съдържание

на море в България


jennie

Препоръчани мнения

И аз като теб , но последните 3-4 години отделям по 3-4 часа за плаж дневно ( винаги следобед) и честно да кажа може да ми стане хоби. После малко релакс в хотела , разходка , вечеря и нататък тайна :lol:

Настанаха времена в които вече се лишавам от нощния живот за сметка на бистрата глава и насладата от природата ...

 

П.С. Созопол ме изненада - бих го нарекъл празен , бабите с квартирите буквално са съсипани от безбройните хотели в новия град. Руснаци навсякъде , но те са в техните си хотели , вечерните заведения и ресторантите в момента са полупразни. Наистина доста странна картинка. Цените са по-евтини спрямо София.

Презастрояването вече се усеща драматично.

Созопол е пълен повече през август, тогава е пикът му. Аз всяка година го посещавам и тази не пропуснах. То, изглежда никой не ходи по квартири вече. Цените са като в София по заведенията. Преди "тайната" ходя на вечеря и после идва ред на нощния живот. :) Някой бар или клуб. Пропуснах тази събота ОАЗИС до Лозенец и "By the way", понеже се контузих балъшки и глезенът ми даде фира. :(

А тази твоя тайна вечерна, май е всеобща. :)

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към мнение

Иначе за онези плажове във Франция, той даже и Луи дьо Фюнес ги вмъкна в полицейската си поредицата. ;)

Е, аз имам предположение, че Stenk има предвид не просто нуди-плажове, като тези от филмите с Луй дьо Фюнес, а едни нуди плажове за суингъри ;) , или "ешанжисти", както им казват франсетата, щото те нали даже за компютър си имат тяхна си дума :biggrin: .

А по тия плажове има и доста ексхибиционисти, които не се притесняват особено и се занимават и с по- ...как да кажа ... с по-специфични забавления на плажа :biggrin: , освен игра на волейбол и петанк .. 

 

 

ако с georgiev сте на нуди тема , мога да препоръчам едно място във Франция , но не знам докъде ви стигат фантазиите и разкрепостяването   ;)

Stenk, я издай местата :P , че сигурно от 100г. не съм ходил във Франция  и вече не ми е актуално инфото :unsure:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За кво им е да ходят чак до Франция. За мен най-яките нуди плажове  в България са на север Дуранкулак-Крапец-Калиакра. Да не говорим какви има и в Южна Румъния на север от границата.

 

Иначе за онези плажове във Франция, той даже и Луи дьо Фюнес ги вмъкна в полицейската си поредицата. ;)

Как за какво, нали трябва да бележим и там територията, да ни запомнят. :P

Връзка към мнение

Е, аз имам предположение, че Stenk има предвид не просто нуди-плажове, като тези от филмите с Луй дьо Фюнес, а едни нуди плажове за суингъри ;) , или "ешанжисти", както им казват франсетата, щото те нали даже за компютър си имат тяхна си дума :biggrin: .

А по тия плажове има и доста ексхибиционисти, които не се притесняват особено и се занимават и с по- ...как да кажа ... с по-специфични забавления на плажа :biggrin: , освен игра на волейбол и петанк .. 

 

 

Stenk, я издай местата :P , че сигурно от 100г. не съм ходил във Франция  и вече не ми е актуално инфото :unsure:

 

 

Moже да не си ходил отдавна , но си доста запознат . Имах предвид "голият град" 

http://en.wikipedia.org/wiki/Cap_d'Agde

 

le-cap-d-agde.png

:)

Taм навсякъде може да си щъкате голи . Практикува се секс , но само на едни по-закъттани плажове . където непълнолетни нямат достъп. Вие си цакате белот например , до вас някой прави там каквото прави , има и такива които сами си го правят ... Иначе на централния плаж много от хората са си семейно с децата. В някой от нощните клубове също се събират суингъри и се забавляват свободно , но те винаги са със специален вход и случайно човек не може да попадне . Тоест отиват хора които са наясно за какво са там , та няма опасност ако сте с децата да се натресете на нещо подобно нито на плажа , нито в клуб

 

 

P.S. Aха , то си имало и родна статия :

http://www.hobyto.com/post/1441

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Що да съм мръсник ? Тия неща ако спрат да ме впечатляват тогава ще започна да се притеснявам  :lol:

Дето се вика ако не искаш да се виждат няма да ги показваш ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някъде преди 10-ина години за първи път отидох на къмпинг на морето и оттогава за нищо на света не можете да ме закарате в квартира. Случвало се е епизодично да нощувам в някоя чужда, но дето се вика само целево  :) Та преди по къмпингите около Созопол - Златна рибка, Градина, Смокиня, Веселие си беше рай за нудистите. Там повечето къмпингари си ходеха чисто голи и на никой не му правеше впечатление. Отделно имаше по едно-две заведения и толкова. Сега вече тия къмпинги са толкова комерсиални, така ги презастроиха и толкова много хора се изсипват там, че просто не е останало нищо от предишното очарование. Дивите и пусти плажове са набодени с чадъри и заградени от хотели. На всеки 20м има бар (включително и чалга бар, което направо ме потресе) и се е напълнило със стойкаджии, които ходят там защото е модерно. Созопол се е разраснал до самите къмпинги (няма вече скалички за скачане) и нудистите мигрираха от тия места. Аз все още ходя на Каваците, но само защото там е позиционирана караваната, а тя не е моя и не мога да си я местя както ми харесва. Пък и вече сме с бебешор, което изключва възможността да си разположим палатка направо на дюните и да си устроим лагера там (преди карахме по 2 месеца така). Между другото, Жоре, разпъвай тента пред палатката и така си гарантираш сянка и сън поне до 9. Айде че се отплеснах нещо. Мястото за нудистки плаж е на дългата плажна ивица след Дюни. Старият път там стига само до някакво ново курортно селище и не продължава към Приморско, което означава че няма кой знае колко любопитни преминаващи, а има и високи дюни за по-срамежливите. Плажът е огромен и на 50-100м от вас може да няма други хора. Лошото там е, че морето е открито и обикновено има големи вълни и течение, така че внимателно. Другото лошо е, че както на много други диви плажове има едни малки нахални мушички, които се завират навсякъде където могат по кротко плажуващия нудист. Този проблем се решава като сложите някъде наоколо един-два кочана от предварително изядена царевица, които мушичките явно предпочитат повече от аполоновото ми тяло. Други любими места за плаж по южното черноморие са плажът на Силистар - може би най-красивото място за мен на юг от Бургас, каменистото плажче на Резово - много хубаво място за гмуркане и наблюдение на морските твари, къмпингите Корал и Нестинарка, където вероятно в скоро време ще мигрирам и аз, плажът на Аркутино. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моля всеки, който се се сети за някое пусто местенце по нашето Черноморие, където има възможно най-малко хора, да го сподели с мен. Не търся нудистки плажове, просто не много посещавани такива.. Може и на лични, ако не му се разпространява.

Толкова ми е писнало от хора  и глъчка, че ми се ще да открия самотен остров и да се преселя (за известно време поне) :unsure:

Връзка към мнение

 Между другото, Жоре, разпъвай тента пред палатката и така си гарантираш сянка и сън поне до 9. Айде че се отплеснах нещо.

А и парашути ползвахме, които се опъват над няколко палатки и така става още една сянка ;)

Връзка към мнение

Що да съм мръсник ? Тия неща ако спрат да ме впечатляват тогава ще започна да се притеснявам :lol:

Дето се вика ако не искаш да се виждат няма да ги показваш ...

Намекваш за баджаци ли? ;)Хахаха, кефиш МА, ш,ти звънна. :D

Редактирано от goldeneyeful
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моля всеки, който се се сети за някое пусто местенце по нашето Черноморие, където има възможно най-малко хора, да го сподели с мен. :unsure:

Покрай Бяла има такива плажове - почти без хора. Силистар на юг е страхотен - преди не беше пренаселен, но сега не знам как е.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Покрай Бяла има такива плажове - почти без хора. Силистар на юг е страхотен - преди не беше пренаселен, но сега не знам как е.

Да, как не се сетих за Бяла, там определено е спокойно. Благодаря!! Силистар трябва да се провери, но предполагам че ще е посещаем, прекалено е известен..

Редактирано от danimarkova
Връзка към мнение

На Силистар съм ходил в началото на юни, имаше отворено барче и петнайсетина човека на плажа. Баш в сезона не ми се мисли как е. (И това преди 3-4 г, сега няма как да е по-ненаселен)

Връзка към мнение

На Силистар съм ходил в началото на юни, имаше отворено барче и петнайсетина човека на плажа. Баш в сезона не ми се мисли как е. (И това преди 3-4 г, сега няма как да е по-ненаселен)

Барчето дървено ли беше или масивна постройка?

Връзка към мнение

И космическите му цени тогава.

 

Мне, не позна. Говоря за автентичния Пъци бар от края на 80-те, а не за лустросаното заведение, в което се превърна след демокрацията... ;)

Връзка към мнение

Барчето дървено ли беше или масивна постройка?

 

Дървено - тръстиково такова. Но това беше преди време.
Връзка към мнение

Мне, не позна. Говоря за автентичния Пъци бар от края на 80-те, а не за лустросаното заведение, в което се превърна след демокрацията... ;)

Е, така де, но пак беше цифра. Помня наште редовно пиеха кафе там. :D

Връзка към мнение

Е, така де, но пак беше цифра. Помня наште редовно пиеха кафе там. :D

 

Въобще не беше цифра, имаше вид на типична соц кафе-сладкарница с насядали хипари по тротоара, нещо бъркаш заведенията или епохите... ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Въобще не беше цифра, имаше вид на типична соц кафе-сладкарница с насядали хипари по тротоара, нещо бъркаш заведенията или епохите... ;)

 

 

А хипарите ги помня, но явно цените... все ми се върти кафе 2.40

Връзка към мнение

По тази тема мога доста да се включа. Но дискът със снимките ми остана в София. Ходих на палатка с родителите си в детството. Децата ми израснаха на палатки лятото. Най-хубавото място, където съм била е Кара борун. Но не съм ходила 7-8 години. Вече сме голяма компания / непрекъснато се приобщават нови къмпингари / и ходим след Шкорпиловци, че е по-лек пътят. Та за Кара Борун. От пощата в Шкорпиловци се хваща наляво по баира. Минава се покрай бунгалата на Солвей соди и се стига до черен път. По пътя само направо. От дясната страна след 5-6 км. остават едни свинарници. И след тях май първата пресечка / черен път / се завива наляво. След още някой километър стигаш да носа - поляна на скала. Долу има малко заливче с кристална вода.Отдясно като на длан е Кара дере / същото, което искат да застрояват и където е сниман голяма част от "Кецове"/. Всяко лято се каним да отидем да видим как е там, но все няма време... Обаче това лято още не сме открили сезона на палатките. Надявам се в събота. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.