Прескочи до съдържание

на море в България


jennie

Препоръчани мнения

Веднага ти казвам - Шкорпиловци! Плажа е толкова голям, че съвсем спокойно можеш да си намериш място, където никой не ти скача на главата ;) От самото селце като излезеш на плажа има хора, но като тръгнеш по него...със сигурност ще ти хареса щом си търсиш спокойствие :) Има и доста читави бунгала ако те интересуват ще ти пиша на лични.

Да, интересуват ме. Ще ти бъда благодарна, драсни ми  :)

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Любимото ми местенце е Синеморец.Миналата година бяхме там за почивните дни през септември.Тази година ще повторим.Хотелът е малък от типа семейни и не е кой знае какво,но си струва защото е в страни от шумотевицата и всички стаи гледат към морето.Най близкият плаж е този до устието на Велека.Там обаче е доста бурно и дълбочко,особено към мястото,където Велека се влива в Морето.Тази година мислим да използваме и плажът на Силистар.Дано не се окаже много пренаселено.Харесва ми това,че там все още има места незасегнати от строителната инвазия,кътчета където можеш спокойно да се насладиш на красивата природа, на това райско място.

Редактирано от mmmincheva
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

макар и субективно , още едно мнение ;)

http://www.sofialive.bg/city/frontalno/145-dnevnikut-na-edna-svobodno-plajuvasta.html

 

 

(то пък и аз се изказах :biggrin: , всяко мнение си е субективно ;) )

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Любимото ми местенце е Синеморец.Миналата година бяхме там за почивните дни през септември.Тази година ще повторим.

Приятно ще те изненада направения път след Царево. Вече е истински двулентов, с осева линия ;)

Колкото до Силистар, ужас е от хора. Не е каквото беше... Идете на плажа на Варвара (моят любим).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Приятно ще те изненада направения път след Царево. Вече е истински двулентов, с осева линия ;)

Колкото до Силистар, ужас е от хора. Не е каквото беше... Идете на плажа на Варвара (моят любим).

Къде се намира този плаж?Новият път ще е истинско облекчиние :-))До самият Синеморец ли е ремонтиран?Благодаря за инфото! Редактирано от mmmincheva
Връзка към мнение

Пътят е така чак до границата. И аз щях да падна, като го видях. Миналата година подготвяха нещо, но не вярвах, че ще го направят. Е, един път не е само да го направиш, иска си и поддръжка, но поне засега е добре.

Плажът на Варвара е при село Варвара, тръгва се по ул. Дарданели и през нивите. Малко по-късно ще пусна снимки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Подкрепям изцяло написаното.

макар и субективно , още едно мнение ;)

http://www.sofialive.bg/city/frontalno/145-dnevnikut-na-edna-svobodno-plajuvasta.html

 

 

(то пък и аз се изказах :biggrin: , всяко мнение си е субективно ;) )

Връзка към мнение

Ето и обещаната снимка. За съжаление там вече има и кръчма, на мястото на съборената миналата година от бурите, ама няма начин. Дъното е малко каменисто, влиза се в ляво от буничката.

А ето и как се стига от пътя от Синеморец: https://maps.google.bg/maps?saddr=%D0%BF%D1%8A%D1%82+9901&daddr=%D0%9D%D0%B5%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD+%D0%BF%D1%8A%D1%82&hl=bg&ie=UTF8&ll=42.118631,27.910724&spn=0.024161,0.038581&sll=42.101502,27.926731&sspn=0.024168,0.038581&geocode=FVNvggIdEQ-qAQ%3BFWfPggIdfNGpAQ&t=h&mra=mift&mrsp=0&sz=15&z=15

post-103-0-94862700-1376323701_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето и обещаната снимка. За съжаление там вече има и кръчма, на мястото на съборената миналата година от бурите, ама няма начин. Дъното е малко каменисто, влиза се в ляво от буничката.

А ето и как се стига от пътя от Синеморец: https://maps.google.bg/maps?saddr=път+9901&daddr=Неизвестен+път&hl=bg&ie=UTF8&ll=42.118631,27.910724&spn=0.024161,0.038581&sll=42.101502,27.926731&sspn=0.024168,0.038581&geocode=FVNvggIdEQ-qAQ%3BFWfPggIdfNGpAQ&t=h&mra=mift&mrsp=0&sz=15&z=15

Благодаря.Със сигурност ще отидем до там :-)
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Като стана дума за денонощните закуски в Созопол, точно тия до пощата, развалили са една от легендите - пиците Лодка. 

 

Малко е старо мнението, но исках да уточня за любителите на точно тези закуски, че не са развалили легендите (всъщност не ги ям и не мога да гарантирам напълно), ами са сменили собствениците. Били са само наематели там на ъгъла до пощата, а собствениците явно са решили, че те могат да правят големия бизнес, та съответно нашите герои са се изместили в левия ръкав малко по-нагоре от дясната страна на уличката. Тази година ако някой ги пробва, да каже :) 

 

А за плажовете сред любимите беше Паша дере, но с този Южен поток... Там обаче без кола или палатка е малко трудно достъпно, за сметка на това пък никаква цивилизация :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

хахаха значи може да прекарам там цялата си почивка в алкохолно опиянение и чакане на принца....голяма романтика, голямо чудо значи :)

 

Принцовете на бели коне, вече отдавна са история. Сега идват само конете. Ако имаш късмет.

Връзка към мнение

Малко е старо мнението, но исках да уточня за любителите на точно тези закуски, че не са развалили легендите (всъщност не ги ям и не мога да гарантирам напълно), ами са сменили собствениците. Били са само наематели там на ъгъла до пощата, а собствениците явно са решили, че те могат да правят големия бизнес, та съответно нашите герои са се изместили в левия ръкав малко по-нагоре от дясната страна на уличката. Тази година ако някой ги пробва, да каже :)

 

Да, установихме го този факт че са преместени. Може и миналата година да не сме знаели и пак да са си били там. Точно зад ъгъла, старата табела свети и закуските са си супер, доста лодки отнесох по малките часове на прибиране към хотела, добре че уточни :)

Връзка към мнение

Принцовете на бели коне, вече отдавна са история. Сега идват само конете. Ако имаш късмет.

Еее, айде сега  :) Както казва една приятелка: за всяка принцеса си има принц  ;) Ма аз и на конете се радвам така, че ще стискам палци и за кон!

Връзка към мнение

Да, установихме го този факт че са преместени. Може и миналата година да не сме знаели и пак да са си били там. Точно зад ъгъла, старата табела свети и закуските са си супер, доста лодки отнесох по малките часове на прибиране към хотела, добре че уточни :)

 

По-добрите лодки са в новия град на пешеходната уличка на кръстовището, след което започват заведенията  :P - там има наплив и вечерта.

Иначе истинската легенда на баничарницата при пощата за мен не са лодките, а созополките - с лютеница и пилешко месо :)

 

А в София читави закуски почти няма - банички да, ама закуските са едни убити навсякъде...

 

 

В Слънчев бряг също има една много добра баничарница - на пазара срещу също толкова култовата столова Рио - там опашките наистина са 24 часови и закуските нямат време да изстинат.

Винаги съм гледал  с интерес как в 04:30 англичани, руснаци, скандинавци набиват кашкавалки, принцеси, баници. Някой даже са научили айряна какво е. Виж боза само българи съм виждал да пият  :lol:

Връзка към мнение

В Слънчев бряг също има една много добра баничарница - на пазара срещу също толкова култовата столова Рио - там опашките наистина са 24 часови и закуските нямат време да изстинат.

Винаги съм гледал  с интерес как в 04:30 англичани, руснаци, скандинавци набиват кашкавалки, принцеси, баници. Някой даже са научили айряна какво е. Виж боза само българи съм виждал да пият  :lol:

От миналата седмица тази баничарница е в историята. Събориха всичко новопостроено в цялото каре и се откри площадката от 80-те - облицована с балчишки камък, с арките и какво ли не. Носталгия!

 

Но пък има още от същата верига закусвални из курорта и се радват на подобен интерес :)

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Няма по-хубав плаж от този между Дуранкулак и Крапец! 8 километра дюни и пясък, без 1 кръчма или мутро-барок. Но това не го споделяйте много-много моля! При Крапец има сезонен бар (https://bg-bg.facebook.com/barizgrev), и горичка за къмпинг (незаконно де ;) ). При Дуранкулак - 2 кръчми - една на плажа и една на 2-ра линия в къмпинга на DELL. Tам може да къмпингувате или вземете бунгало http://shabla.be/bungala/camping_cosmos/. Зад носа има друг, по-защитен плаж - Северния. А за рибарите има езеро - точно зад плажа. Района е с много богата история (в читалището на Дуранкулак има музейна експозиция и отзивчива библиотекарка, която всичко ще ви разкаже и упъти). С кола лесно може да си направите екскурзия до Мангалия и Констанца, а веднага след границата има невероятен рай за хипита :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С кола лесно може да си направите екскурзия до Мангалия и Констанца, а веднага след границата има невероятен рай за хипита :)

Vama Veche ;) И е достa по-евтино от нaшето Черноморие. Последните години обaче, местните зaхитряхa, и почнaхa дa се лaкомят и пaзaрят кaто вaрненските бaби в "Гръцкия" зa нaем нa квaртирите (нa който пaлaткa нaпрaво нa плaжa му идвa в повече ромaнтикaтa).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Ще ме прощавате, че не звуча особено патриотично, но от години насам няма сила на света, която да ме накара да почивам на българското черноморие. Според мен е ужасно в почти всяко едно отношение. Кофти продукт на кофти цена.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ще ме прощавате, че не звуча особено патриотично, но от години насам няма сила на света, която да ме накара да почивам на българското черноморие. Според мен е ужасно в почти всяко едно отношение. Кофти продукт на кофти цена.

В рамките на 24 часа за втори път съм на същото мнение като Георги Матеев,но и аз от няколко години спрях да си правя експерименти със себе си и да се наказвам с българско море.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще ме прощавате, че не звуча особено патриотично, но от години насам няма сила на света, която да ме накара да почивам на българското черноморие. Според мен е ужасно в почти всяко едно отношение. Кофти продукт на кофти цена.

И аз приключих с българското черноморие като ходене с цел почивка. Последно ходих през 1996 год., когато някакви мутри идваха всеки ден на плажа да ми искат такса, обяснявайки ми, че за това им право пишело в Държавен вестник. А собствениците на квартирата, където бяхме ни пускаха топла вода само един час на ден, тъй като когато бяхме платили квартирата токът бил по евтин и  това, което разходваме към онзи момент не сме си го платили.

Не знам дали извън България водата е по-чиста, но със сигурност това, което се чува за отходните води на хотелите няма как да ме върне.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще ме прощавате, че не звуча особено патриотично, но от години насам няма сила на света, която да ме накара да почивам на българското черноморие. Според мен е ужасно в почти всяко едно отношение. Кофти продукт на кофти цена.

И аз подкрепям с две ръце това мнение :) ! За последно ходих през 2005г, после открих "чуждите" морета и нищо не може да ме накара да се върна на нашето... Най-вече заради навалицата...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз от десетина години не ходя за почивка на нашето море, но все пак си ме гони някаква носталгия по Стария Созопол и ще трябва да намеря поне два-три да се замъкна натам и да метна някое питие на Пъци бар и да погледам залеза от терасата на някое кръчме от страната на военноморската база, на по бира и чернокоп... :rolleyes:

 

До другата ми носталгично-младежка тръпка - къмпинг "Арапя" - май по-добре да не ходя . :unsure: ..

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък ходя само на българско море, но съм варненка и ми е без пари. То и с пари пак на Албена си ходим. Чисто, хубав парк и плаж, и плитко море за децата. Като съм на ново място хуквам да снимам, а лятото залезите са след 21, изгревите са в 5 и ми идва малко нанагорно почивката.  :girlsigh:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.