Прескочи до съдържание

на море в България


Препоръчани мнения

Благодаря! Трябваше ми някакъв разумен ориентир, ако се стигне до договаряне на твърда цена какво да очаквам. Иначе това ми е план Б, резервирала съм хотел с безплатен трансфер(единственият, който намерих с безплатен трансфер!), но незнам защо някак си очаквам да не дойде никой да ме вземе :). По ми е спокойно , като имам план Б , В...което за нашето море ми се струва задължително.

Връзка към коментар
преди 6 минути , Таньо каза:

Разстоянието е 24 - 26 километра и за деня цената е около 25 лева, вечерно време - около 35 лева. Опитай да договориш предварително около тази цена, като изрично е ясно, че ще ви отведе до хотела ви.

Такава е цената. Можеш да си викнеш такси от Варна след като кацнеш на летището. Ние сме ползвали такси многократно от летището до Албена и от Албена до Варна. Миналото лято си харесахме един шофьор, взехме му номера и от тогава все на него звъним да ни вози.

 

В последните 10 години всяко лято почиваме в Албена, ползваме плажа, а спим във вилната зона отгоре (Златна рибка). За всичките тези години плажът и морето в Албена винаги са били перфектно чисти. Комбинацията от море и гора е уникална и въпреки всички недостатъци на албенския мениджмънт, чест им прави, че пазиха и продължават да пазят природата.

Преди 5-6 години, когато детето ми беше малко, почивахме 2 пъти в албенски хотели на ол инклузив. В х-л "Калиакра" сме почивали (много добре) и в х-л "Добротица" (много зле). Като цяло качеството на ол инклузива в Албена стабилно пада. Освен това с всяка изминала година изпитват все по-големи трудности с персонала, както навсякъде по морето всъщност. Това лято в Албена има много руско говорящ персонал, молдовци, украинци и подобни, без никакъв опит и почти не говорят български. С временни работни визи са за летния сезон. Тази година за първи път с дъщеря ми посетихме Аквапарка на Албена и много ни хареса. Отвориха го 2014 г., но е много чисто и запазено, като ново е мястото. Цените за вход са доста високи обаче.

За Албена и региона мога още да споделя, ако някой се интересува.

Това лято и в Ахтопол бях, след 6-годишна пауза. Видях положителни промени в града, но не харесах плажа и морето - за пореден път ги намирам мръсни и то в края на юни, което е много скоро след началото на сезона.

И в чужбина ходим на море и много ми харесва, намирам по-вкусна храна и много по-добро обслужване, но въпреки това обичам да се връщам на нашето си море.
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Наскоро бях по Хърватско и си мислех, че техните курорти с нашите плажове и цени щяха да са раят на земята. Единственият им недостатък (освен плажовете и цените), че нагоре по Истрия много жабареят, ама се преглъща някак.

 

Иначе като изпечен роден нихилист съвсем доскоро считах нашето Черноморие за най-клошарското място на света, докато един хубав летен ден не попаднах в прехваленото Римини насред сезона. Такава отврат, ама такава отврат! Не мога да опиша и най-вече да обясня чувството на отвращение, което ме обхвана тогава за едни кратки 30-40 минути разходка по плажа и крайбрежната. Уж на пръв поглед едно такова чистичко, спретнато и излъскано, а щеше направо да ме задуши някаква необяснима непоносимост към мястото. Оттогава гледам с други очи на родната цигания, която дори в най-черните краски си има някакво очарование. Както каза някой по-горе, за всеки има по нещо, въпросът е да търсиш и да намериш :) 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Не знам какво му е прехваленото на Римини, за мене това е презастроен хотелски курорт за руснаци, минавал съм само извън сезона и не знам как е морето, но не бих се изкушил да отида на плажна почивка там. Хубавите плажове на Италия са най-вече  в Пуля,  Сардиния и Сицилия.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 12 часа, bobole4e каза:

Благодаря! Трябваше ми някакъв разумен ориентир, ако се стигне до договаряне на твърда цена какво да очаквам. Иначе това ми е план Б, резервирала съм хотел с безплатен трансфер(единственият, който намерих с безплатен трансфер!), но незнам защо някак си очаквам да не дойде никой да ме вземе :). По ми е спокойно , като имам план Б , В...което за нашето море ми се струва задължително.

052 644444 Триумф

052 500000 Ласия

052 388888 Омега

Ето няколко номера на нормални таксита, които можеш да си поръчаш по телефона, ако се случи нещо с трансфера. Весело изкарване:)

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 18/08/2017 в 13:18, cybersimo каза:

Ко речИ, Ко? Кристално чисто е, досущ като... какао /puke

Имаше си всичко - найлони, хартии, фасове и тонове водорасли

 

 

IMG_7590.JPG

IMG_7591.JPG

Браво бе, колега!

Интересен сарказъм!

Само това ли видя от кратката си почивка на Черноморието?! И нищо хубаво?

Да си чувал, че поради по-ниската соленост на морето ни растителният свят е много по-богат и че след няколкодневно лошо време, придружено с мъртво вълнение, водораслите и пластмасовите отпадъци излизат наяве? Но те, вторите съвсем не са от последните години и след още 50 пак ще ги има. Няма как да се разложат и изчезнат. 

 

Като казвах, че морето ни никога не е било толкова чисто, имах предвид, че ги няма вече фекалните и мазутни замърсявания. Всичко вече се следи изключително стриктно, па макар и не по наша инициатива.

 

Жалко е да дойдеш само за няколко дни и да видиш само лошото!

Язък ти за почивката!

 

Аз пък нашето море го виждам така:

 

Съвсем прясна снимка :)

IMG_1051.JPG

  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
На 19.08.2017 г. в 2:28, Алекс каза:

052 644444 Триумф

052 500000 Ласия

052 388888 Омега

Ето няколко номера на нормални таксита, които можеш да си поръчаш по телефона, ако се случи нещо с трансфера. Весело изкарване:)

За моя изненада и радост, трансфера ми дойде и не се наложи да ползвам алтернативен транспорт. Е, в началото всъщност не дойде, но след разговор с хотела и 20 минути чакане все пак ни взеха. На връщане отидохме с автобуса-409-много удобно и евтино, даже и панорамна обиколка на Варна получих, да си припомня кое къде беше :).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 44 минути , bobole4e каза:

Е, в началото всъщност не дойде, но след разговор с хотела и 20 минути чакане все пак ни взеха

От Златни до летището за 20 минути, трябва да се преквалифицира на автомобилен съзтезател

Връзка към коментар
преди 6 минути , tch каза:

От Златни до летището за 20 минути, трябва да се преквалифицира на автомобилен съзтезател

Не, той беше отишъл да си мие колата и не беше разбрал, че самолета  е кацнал. Не е тръгвал тепърва от Златните :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 години по-късно ...

Да подбудим малко темата, че е време за море. 🙂

1920x1080.jpg?_=1620212330

Безплатни чадъри на плажа в Свети Влас до края на май.

На плажа ще има патрулиращи спасители, някои от заведенията вече работят.

 

До края на май чадърите на плажа в Свети Влас ще бъдат безплатни. 

За повече инфо цък.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 минута , Zaro каза:

Безплатни, сигур щото няма кой да плаща за чадър до края на май.

Да, има логика в това, което казваш 🙃

 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Приятел е бил предната събота и неделя в Созопол и се е уплашил от цените, въпреки, че кръчмите си седят празни в момента.

Шопска салата нямало под 7-8лв, но забележете за 200гр.

 

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Alexander каза:

Приятел е бил предната събота и неделя в Созопол и се е уплашил от цените, въпреки, че кръчмите си седят празни в момента.

Шопска салата нямало под 7-8лв, но забележете за 200гр.

 

 

То това не е нещо ново. А и като пише 300, тя пак е 200. С чинията.

  • Смея се 3
Връзка към коментар
В момента, Zaro каза:

То това не е нещо ново. А и като пише 300, тя пак е 200. С чинията.

Е смятай сега като пише 200, колко ще е.

 

Между другото ми разказаха и за друг трик, макар да е по планините. Влизаш в кръчмата гледаш цените нормални, но накрая сметката страшна.

Оказва се, че много кръчмари пускат нормални цени на стандартните неща, които се гледат, но примерно петорни и десеторни на филия хляб, люти чушки и разни от сорта и накрая те надуват яко сметката.

 

Връзка към коментар
преди 6 минути , Alexander каза:

Приятел е бил предната събота и неделя в Созопол и се е уплашил от цените, въпреки, че кръчмите си седят празни в момента.

Шопска салата нямало под 7-8лв, но забележете за 200гр.

 

 

След три седмици ще проверя лично за Созопол. 🙂 Още ми е любимо място за море в България.

 

Все пак той е град на контрасти, стара част - нова част, Джак/Джини - Веселата уличка, веселите палачинки - шопска салата от 10 лева и т.н Има за всеки по нещо. 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 37 минути , Alexander каза:

 

 

Между другото ми разказаха и за друг трик, макар да е по планините. Влизаш в кръчмата гледаш цените нормални, но накрая сметката страшна.

Оказва се, че много кръчмари пускат нормални цени на стандартните неща, които се гледат, но примерно петорни и десеторни на филия хляб, люти чушки и разни от сорта и накрая те надуват яко сметката.

 

Този номер в Банско  е от поне 10 години. Филия хляб - 2 лева са ни таксували.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Още ми нагарча в устата от миналогодишното ми тридневно българско море, но тази година пак ще направим опит. 

На първо време, половинката ще прави проучвания в Бургас, докато аз поработя малко 🙂 Ей, пенсионер да си в наше време.... 

След това ще разкажа неговите впечатления 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Понеже в темата за ограниченията при пътувания, @adreno изказа мнение, че не е лоша идея да понапълним август-септември големите курорти, да вкарам малко реклама🙂

За нашето дете най-хубавото море е най-близкото море😄 Миналата година останахме доволни от 3-дневната почивка в Св.Св. Константин и Елена и тази година ще я увеличим на 5-дневна в последните дни на август🙂 Астор гардън го харесахме, но сега е с по-високи цени, детето ни навърши 12 години, т.е. счита се като възрастен и не е опция за нас.

Направих резервация за този апартамент в новия жилищен комплекс Азур

https://www.airbnb.com/rooms/49811838?source_impression_id=p3_1626592488_%2BA0reMUV4rhHUgy1&guests=1&adults=1

Допълнителен бонус е паркомясто и басейн, като алтернатива на обедните жеги на плажа🙂

Гледам вече се е напълнило и след средата на август до началото на септември, но момчето предлага и още един малко по-скъп апартамент. Цената ни излезе 80 лв. на нощувка, неотменима резервация, но сметнах, че и нещо да се случи, все ще има желаещи около мен да отидат🙂. Има опция и за отменима резервация, която се оскъпява с 10 лв. на ден.

Този апартамент, както и други в района, се предлагат и в Букинг и в Олх, но когато я направих най-добра цена ми даде Airbnb, а и си ги харесвам като платформа🙂

Като осъществим престоя, ще кажа и в действителност как е🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И нашите деца, това лято, едните бяха на Смокините, другите отиват утре в Созопол, третите - в края на месеца - в Обзор.

А мама и тате- по-надалеч:)))))

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@ДиянаВ Може ли да споделиш инфо за плажовете в курорта и дали има прилични заведения за хранене? Сега гледам студио в този Азур и много ми допадна 🙂
 

Търся препоръки за хотел, без значение от курорта, но ако може да не е all inclusive. Може и апартамент, но на пешеходно разстояние от плаж. От няколко дни гледам хотели и чета ревюта, но предпочитам да потърся мнение от магеланци. 
 

@AlexandraKo Може ли да ми кажеш твоите деца от кои хотели са доволни, ако се сещаш за имената? 

Връзка към коментар
преди 26 минути , DenitsaS каза:

@ДиянаВ Може ли да споделиш инфо за плажовете в курорта и дали има прилични заведения за хранене? Сега гледам студио в този Азур и много ми допадна 🙂
 

Търся препоръки за хотел, без значение от курорта, но ако може да не е all inclusive. Може и апартамент, но на пешеходно разстояние от плаж. От няколко дни гледам хотели и чета ревюта, но предпочитам да потърся мнение от магеланци. 
 

@AlexandraKo Може ли да ми кажеш твоите деца от кои хотели са доволни, ако се сещаш за имената? 

Ако случайно имаш време попрегледай тая тема. След 3-4 страница спамът намалява значително

https://magelanci.com/forums/topic/16022-на-почивка-в-българия-през-2020/page/3/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , tch каза:

Ако случайно имаш време попрегледай тая тема. След 3-4 страница спамът намалява значително

https://magelanci.com/forums/topic/16022-на-почивка-в-българия-през-2020/page/3/

Благодаря, ще я видя днес 🙂

Връзка към коментар
преди 39 минути , DenitsaS каза:

@ДиянаВ Може ли да споделиш инфо за плажовете в курорта и дали има прилични заведения за хранене? Сега гледам студио в този Азур и много ми допадна 🙂
 

Миналата година бяхме малко в Балчик средата на юли с неорганизирано хранене - там всичко ми хареса и плажа и храната по заведенията и разходката в ботаническата градина и до нос Калиакра /има и много други скалисти гледки в този край/, а в началото на септември в Св.Св. Константин и Елена - хотел Астор Гардън, ол инклузив. Плажът, включен към хотела е малък, едно гьолче, като за деца и неплувци като мен 🙂. Събота и неделя и на двете места доста се пълнеше с хора и само това беше малко дискомфортно, но ... лято е, едно е морето ни 🙂

Били сме и по хотелчета над плаж Кабакум - за заведенията е въпрос на късмет с обслужването, а и година с година не си приличат. Тук винаги е без забележки един турски ресторант над Варненския свободен университет, но лошото е че нямат открита градина, иначе храната и обслужването бяха супер.

Бялата лагуна между Балчик и Каварна също ми хареса за кратък престой от 3-4 дни. 

Ако скоро не си обикаляла около Балчик, мисля че ще ти хареса този район. 

Четох, че тази година от България единствено плажът в Златни пясъци е включен в класация на тридесет и някое мяст от 50. @antea беше доволна от условията на плажа при миналогодишната си почивка.

В Дружба пред Азур гледам, че се пада южния плаж. В Гугъл мапс попаднах на коментар за него от @Radnev 🙂. Забележката му е пак свързана с многото хора, но както казах това е трудно да се избегне през лятото, особено почивните дни🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.