Прескочи до съдържание

American Airlines - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

AA са завели иск в съда срещу 2 синдиката на механиците им. А/к твърди, че синдикатите кооридинирано са забавили операциите по ремонт на самолетите и това е довело до отмяна на 650 полета и засегнати над 120 000 пътници. Синдикатите само казват, че според а/к предпочита да ходи в съда ,вместо да седне и да се договаря с тях. Анализатори смятат, че може да влезне друг синдикат на мястото на настоящите два, който да се разбере с АА:

https://thepointsguy.com/news/american-airlines-files-lawsuit-against-its-mechanics-accusing-them-of-1500-flight-delays/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 Нови полети до Мадрид и Париж от Далас, както и множество допълнителни полети за АА:

https://www.usatoday.com/story/travel/flights/todayinthesky/2018/12/13/american-airlines-new-routes-summer-2019/2292275002/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

И ако лятото на България Ер е в рамките на обичайното за компаията, то в Америкън имат лято, коео никак не им е п вкуса

https://www.usatoday.com/story/travel/airline-news/2019/07/12/american-airlines-summer-flight-woes-los-angeles-philly-flight-delayed-21-hours-mechanics-dispute/1700690001/

 

Един от полетите е закъснял с 21 часа след поредица от механични проблеми и изтичане времето на пилотите. Един от пътниците е споделил с вестника, че единия ден са обявяваи закъснение поне 13 пъти...

АА има приземени МАХ, пенсионира МД-та и има разногласия с механиците си - все предизвикателства, които не помагат на компанията.

Връзка към мнение

АА са постигнали промяна в TRO-то и съдията е добавил нови изисквания към синдикатите:

https://crankyflier.com/2019/07/15/unions-slapped-for-not-obeying-restraining-order-in-american-case/

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

От лято 2020 АА пускат нови директни полети до Европа и Африка:

image.png.aa4527285935a433547c90a850cab20c.png

 

http://news.aa.com/news/news-details/2019/American-Airlines-Increases-International-Presence-Makes-First-Entrance-Into-Africa/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ей изнервих се със техния сайт . След безумното избиране на полет, тарифа , въвеждане на данни за пътници , избор на места и накаря при плащане след въвеждане на номера на кредитната карта иска страна на издаване и впиша ли България ми казва , че трябва да избера сайт на държавата в която е издадена картата и ме връща в началото , разбира се държава България сред сайтовете няма . Някой плащал ли е с българска кредитна карта директно от техния сайт ? 

Връзка към мнение

Може да направете резервацията през Икспидия (цената ще е същата), друг вариант (евентуално) е да минете през US версията на aa.com и попълните Бг данни, като на пощенски код въведете пет нули..

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, stanislavpp каза:

Може да направете резервацията през Икспидия (цената ще е същата), друг вариант (евентуално) е да минете през US версията на aa.com и попълните Бг данни, като на пощенски код въведете пет нули..

Много благодаря ! Петте нули минаха 😂😂😂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Историята с механиците на АА има развитие. Федералният районен съд в Тексас е отсъдил, че механиците не могат да нарушават нормалната дейност на а/к. По-специално, механиците не могат да отказват да работят извънредно (overtime):

Quote

Monday’s order prohibits employees from “calling, permitting, instigating, authorizing, encouraging, participating in, approving, or continuing any form of disruption to or interference with American’s airline operations,” including a refusal to accept overtime or complete any maintenance repairs in the normal course of work.

Синдикатите са отрекли да са виновни за каквото и да било.

Един от синдикалните лидери публично е обявил как той няма да подпише договор, който предвижда премахване на някои придобивки за членовете на синдиката.

По-интересното е, че според отсъденото от съдията, механик за а/к е работа, за която служителите не могат да отказват да работят overtime. Още по-интересното е, че ако служителите продължат да го правят, синдикалните лидери може да бъдат арестувани за неизпълнение разпорежданията на съда.

Ситуацията става все по-заплетена и нелицеприятна.

 

https://www.reuters.com/article/us-american-airline-unions/american-airlines-wins-permanent-court-block-against-alleged-disruption-by-mechanics-idUSKCN1V220P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Нови дестинации за Америкън:

ALASKA FLIGHTS

Dallas/Fort Worth-Fairbanks

Daily service on Airbus A321 aircraft. Begins May 7 and runs through Oct. 6.

Chicago O’Hare-Fairbanks

Daily service on Boeing 737-800 aircraft. Begins May 7 and runs through Oct. 6.

Chicago O’Hare-Anchorage

Daily service on Boeing 737-800 aircraft. Begins May 7 and runs through Oct. 6.

MONTANA FLIGHTS

Philadelphia-Bozeman

Saturday-only service on Boeing 737-800 aircraft. Begins June 6 and runs through Sept. 5

Los Angeles-Bozeman

Daily service on Embraer E175 aircraft. Begins June 4 and runs through Sept. 8.

New York LaGuardia-Bozeman

Saturday-only service on Boeing 737-800 aircraft. Begins June 6 and runs through Sept. 5.

New York LaGuardia-Kalispell

Saturday-only service on Boeing 737-800 aircraft. Begins June 6 and runs through Sept. 5.

 

Отварят се много добри опции за посещение на Аляска - полет до Чикаго и после директно Анкъридж или Феърбенкс.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На 4-ти септ Америкън ще изпълнят последен полет с МД-80. Полет АА80 ще започне в Далас и ще завърши в Чикаго. А/к издава специални бордни карти по случая:

image.png.d8cd6f68b6570e40d605f9fddcbfdb82.png

 

Ето тук всеки може да си направи негова:

EDPgk2HWsAAy77W.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Придужаващите животни на хора в неравностойно положение са (почти) винаги добре дошли на борда на самолета. Но какво става, ако нуждаещият се от такова животно е алергичен към кучета, които са верни помощници на глухи и незрящи? Може да получат... конче. Полет от Омаха до Чикаго:

 

 

 

Екипажът е приел нетипичния пътник добре. А Флирти вече има инстаграм профил....

https://thepointsguy.com/news/back-in-the-saddle-service-animal-horse-flies-on-american-airlines/

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

По-назад в темата бях писъл, че АА съди синдиката на механиците си.

Излезнала е публикация и ако написаното в нея се докаже в съда, нещо съвсем се е объркало в тази а/к...

Според този материал: https://www.miamiherald.com/news/local/article234766107.html

механик на АА съзнателно е нарушил работата на една от системите за сигурност на самолет на а/к, който е трябвало да изпълни полет от Маями до Насау, Бахамите, на 17 юли. Механиците в хангара са намерили твърда гъбеста субстанция в един от конкторите на кабелите на въпросната система. Въпросната субстанция е направила връзката хлабава. За щастие, пилотите са получили аларма от компютрите на борда на самолета, че системата не работи, преди да излетят. Механикът е арестуван.

 

И излитането на последния търговски полет на Super 80 от Далас до Чикаго на 4-ти септ. В този ден а/к пенсионира последните 26 "бесни кучета", които работиха вярно в продължение на 36 години

image.thumb.png.e4574f1d561c2f0c5eebd510d34f43fe.png

https://www.airliners.net/photo/American-Airlines/McDonnell-Douglas-MD-83-DC-9-83/5667489/L

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, akair каза:

Super 80

 

преди 1 час, akair каза:

бесни кучета

Най-добрият самолет, на който съм летял! За първи път като застанах до крилото направо се стреснах от малката му и компактна площ. Но като започнах да летя редовно и още повече като понатрупах малко часове, бях възхитен от възможностите на тази машина. Сега, след близо 1000часа нальот отново мога да повторя, че това творение на човешката мисъл и ръка е най-доброто, с което съм работил. Разбира се след него има и много по-добри, но на тях аз съм само един пътник от многото. Жалко. че Боинг купуват Дъглас Корпорейшън и дават превес на B-727 и B-737 за сметка на MD. Единственото развитие на кучето е по-големият му брат MD-90. Но той се работи и експлоатира основно в Китай. Виждал съм голямото братче по летищата на Иран ( Машхад основно ) под флага на Сауди. Изглежда доста добре. Но... Оставам с прекрасни спомени от незабравими моменти в пилотската кабина на този самолет!  

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

Благодаря на @akair за отговора в другата тема.

Закупих билети от American Airlines /проблемът със страната на издаване на картата го реших по друг начин - адреса в САЩ- където се отива - прие го, прие и плащането/.

Избрах Main Cabin с безплатни места, багаж от 23кг и т.н. 

Имам два въпроса:

1. Не мога да избера места, тъй като полетите се администрират от British Airways - ако им пиша - предполагам, че ще свършим работа?

2. Не мога да разбера от сайта дали мога да чекирам и полета от София до Лондон с Бг Еър и кога въобще мога да чекирам - ако е 24 часа преди полета - не ми харесва, те нискотарифните са по-добри в това отношение...

Връзка към мнение

1. Надали - Бритиш имат такса за предварителен избор на места

2. Опитайте, но надали ще стане. На гишето на България Ер на летището в София трябва да могат да ви чекират чак до крайната дестинация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 51 минути , ines4002 каза:

ако е 24 часа преди полета - не ми харесва, те нискотарифните са по-добри в това отношение...

Чекиране 24 часа преди полета е стандартно за ненискотарифните компании, би било странно да е повече. А може и на гишето, безплатно. Аз лично това бих направил, при сложен маршрут с няколко компании и България Еър вътре просто няма начин всичко да мине онлайн предварително.

Връзка към мнение

Нови полети за АА, след раздялата с ЛАТАМ:

Miami-Lima, Peru

От 7-ми април 2020 полетите стават 3 дневно. Новият полет ще бъде изпълняван със самолет Боинг 757

Miami-Santiago, Chile

Полетите стават 2 дневно и промените влизат в сила от зимното разписание за 2020. Самолет - Боинг 777-200

Miami-Sao Paulo, Brazil

Полетите стават 3 дневно и промените влизат в сила от зимното разписание за 2020. Самолет - Боинг 777-200

Boston-London Heathrow

Полетите ще започнат на 29 март 2020. Самолет - Боинг 777-200. АА са купили свободен слот за LHR

New York JFK-Rome

Този сезонен полет се връща - от 29 март до 23 октомври 2020

Dallas/Fort Worth-Dublin, Ireland

Този сезонен полет се връща - от 7 май до 23 октомври 2020

Chicago O’Hare-Barcelona

Този сезонен полет се връща - от 6 април до 23 октомври 2020

 

https://thepointsguy.com/news/american-bolsters-capacity-on-key-latam-routes-adds-boston-europe-flight/

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тръгнали са слухове,че Скот Кирби ще се върне от Юнайтед обратно в АА. Той ги отрича, казвайки, че предпочита да работи с Oscar Munoz в Юнайтед. По-важното е, че явно бордът на АА търси промяна в лидершипа на компанията:

https://finance.yahoo.com/news/united-president-quashes-rumors-might-060033027.html

Това идва след разочароващи резултати поне 2 тримесечия, разправии със синдикатите на техниците, "временно" замръзяване на проект Оазис, след недоволство от клиентите, че са намалили междуредието на 28 инча, малките мивки в 737 МАХ и едно доста лошо лято откъм отменени и закъснели полети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Привет,

 

първо благодаря отново за отговора преди в темата. Купих билети от София до Маями /отиване и връщане/ с American Airlines, опериран от British Airway.  След дълго и упорито звънене и писане на имейли и на двете компании уредих и места за дългите полет - хип-хип ура - официално отразени в резервацията - ако някой има нужда от помощ в тази насока - как да си уредим безплатни места при положение, че сме си платили Main Cabin съм на разположение да помагам. 

Но имам един тъп въпрос: влизам в American Airlines с номера на резервация, виждам си полетите, вече и местата, пише Ticketed, но няма от къде да изтегля билети, има бутон Print trip and receipt - оттам излиза бележка с баркод и пише, че с него може да се получи бординг пас на самообслужващите машини на American Airlines. Само това ли трябва да носят моите хора?

 

Връзка към мнение

Само това стига, а по принцип билетите са електронни и може и нищо да не носиш освен паспорти

Връзка към мнение

Я да използвам, че темата излезе отгоре...

Много мразя такива въпроси, ама ми се иска малко предварителна информация.

Имам полет с АА до Мексико, доколкото разбирам това се води почти вътрешен полет и няма включен багаж, за сметка на това имам право на 1 багаж и 1 personal item. Та много стриктно ли гледат размера? Аз ще си платя един, ама не ми се ще да са повече...

Цената еднаква ли е на гише и онлайн, че аз само една цена от $30 на куфар видях...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.