Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Здравейте!

 

След около месец ми предстоят  около 3 дни , които имаме със съпругата ми за транзитно преминаване през Токио. Заемам се с изчитането на темата .

Ще се радвам на съвет,кои места да не пропусна в този мегаполис! С малкото уточнение , че съпругата ми е бременна в 5-я месец и сигурно няма да сме свръх активни :)

 

Поздрави и лек ден!

Краси

Връзка към коментар

Здравей Краси,

Лесно ще направите програма на принципа "колкото-толкова". Основните неща са в района на Асакуса, Шинджуку и Одайба. Ето ви ги трите дни, лежерно. Препоръчвам тези билети за трансфер от летището до града плюс тридневна карта за линиите на метрото. Избягвайте возенето по влаковете в час пик и всичко ще е наред.

Весело!

Връзка към коментар

Здравей Самурайка!

 

Благодаря ти много за чудесния старт ,който даде на моята подготовка за Токио! Ако имам допълнителни въпроси ,надявам се няма да е проява на нахалство спрямо твоите знания :)

 

Поздрави!

Връзка към коментар

Разбира се, питай спокойно.

Япония е много подходяща за "бременен" туризъм - много на брой, безплатни и чисти обществени тоалтени с разни екстри като дезинфекциращ препарат и затоплена седалка. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

roje, докато заминем, доста честичко се "надъхвахме", гледайки тази камера от Shibuya, както и тази от Minato Mirai в Yokohama  :)

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

България вече присъства физически на туристическия пазар в Япония


Това ние в Магеланци много добре го знаемЕ...  :lol: Не чакаме някой министър да ни осведоми, че присъстваме някъде!  :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, на всички пътешественици! Да се похваля и аз - имам билети за Япония за април догодина. По този повод започнах да чета как да организирам пътуването си и като гледам ще е доста трудна задача. Пиша тук за помощ и съвети. Като за начало се интересувам, с оглед на това, че ще бъда 10 дни в Япония, как да си структурирам пътешествието - дали да започна от Токио или да го оставя за последните дни? Кои градове ще мога да посетя за това време, защото нямам ниакава идея до колко ще ми стигнат тези 10 дни? Кой е най-евтиния и добър начин за нощувки - airbnb, хотели, хостели? Ако може някой да препоръча нещо, ще се радвам.

Хубав ден!

Връзка към коментар

Здравейте, на всички пътешественици! Да се похваля и аз - имам билети за Япония за април догодина. По този повод започнах да чета как да организирам пътуването си и като гледам ще е доста трудна задача. Пиша тук за помощ и съвети. Като за начало се интересувам, с оглед на това, че ще бъда 10 дни в Япония, как да си структурирам пътешествието - дали да започна от Токио или да го оставя за последните дни? Кои градове ще мога да посетя за това време, защото нямам ниакава идея до колко ще ми стигнат тези 10 дни? Кой е най-евтиния и добър начин за нощувки - airbnb, хотели, хостели? Ако може някой да препоръча нещо, ще се радвам.

Хубав ден!

Мнението Ви го преместих в тази тема.

Ако не се получи организацията с този въпрос или имате още много други въпроси, то ще отделя питанията Ви в нова тема.

 

Тук във форума има доста изчерпателна информация - опитайте са да прочетете и тогава или ще се изяснят някои въпроси, или ще станат още повече. :)

 

Питайте, не се смущавайте - със сигурност ще получите отговори.

Връзка към коментар
flavie_pipi, когато аз пътувах до Япония, и навярно до където и да се пътува, първото впечатление е най-важно. В много от случаите най-големият град е и столицата на съответната държава. Така че започнете вашето пътешествие от Токио. Няма да сбъркате.

 

Редактирано от rdd
Връзка към коментар
flavie_pipi

Здравей,

Не етолкова трудна организацията, ще видиш.

Дай малко повече информация - какви интереси имаш, какъв тип турист си (стегната и натоварена програма или по-скоро лежерно попивателна), колко човека сте и какво се цели - бюджетна екскурзия или може и по някоя глезотийка тук-там.

 

Прегледай темите тук - ще намериш много стройни и добре описани програми за всеки вкус, както и много вдъхновяващи разкази. Роже е точно сега в Япония и предава от мястото на събитието.

 

По въпросите ти - започни от където кацаш - ако е в Токио - Токио. Стандартната 10 дневна обиколка е нещо от сорта на Токио,Нико,Каназава,Киото,Нара,Осака,Йокохама,Токио.  Нестандартната може да включва какво ли не - спане в храм на Коя сан, трекинг по поклонническите пътеки на Кумано-Кодо, сакурите в Йошино (ако си в средата на април-препоръчвам) и какво ли още не - от Хоккайдо до Окинава.

 

Успех!

Връзка към коментар

Някой знае ли как може да се стигне с кораб от Япония максимално близо до Европа?

 

Ако имаш предвид круизен кораб, то варианти много и все скъпи - прегледай известните компании за маршрути до Дубай или част от околосветско пътуване.

 

Ако търсиш товарен кораб има възможности също.

Погледни тази страница за ориентация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Самурайке, по повод промоцията за , която писа Костов, а ти напомни преди малко - Рим-Токио-Лондон имам 2 въпроса :) Кой период би препоръчала - средата на Април до Май, средата на Май - началото на Юни и какво мислиш за вариант края на Юли - началото на Август от към климатични условия ? И още нещо сигурно е дискутирано много, но за съжаление нямам свободно време сега - кой и колко горе долу е най-евтиният вариант Токио - Осака и обратно ? Благодаря и поздрави :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Самурайке, по повод промоцията за , която писа Костов, а ти напомни преди малко - Рим-Токио-Лондон имам 2 въпроса :) Кой период би препоръчала - средата на Април до Май, средата на Май - началото на Юни и какво мислиш за вариант края на Юли - началото на Август от към климатични условия ? И още нещо сигурно е дискутирано много, но за съжаление нямам свободно време сега - кой и колко горе долу е най-евтиният вариант Токио - Осака и обратно ? Благодаря и поздрави :)

Всичките периоди от изброените са добри, но май месец най-добрата опция според мен. Хубаво време, лудницата покрай сакурите е отминала, цветно и красиво. Юли Август е пак навалица и жега на всичкото отгоре.

 

До Осака евтино с  Peach  или

Willer

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте отново

Някои от обектите, които много искам да видим са трудно достъпни и за съжаление варианта е с кола под наем.

Та да питам как стои въпроса с шофирането - признават ли издадена в България международна шофьорска книжка? До колкото проучих в нета - в Япония се признава по конвенцията от 1949, а нашата е по стандарт от 1968 г.

Това означава ли че няма да мога да наема и шофирам кола в Япония? Чудя се и до колко ще е проблемно шофирането - ако някой има опит да сподели.

Връзка към коментар

Да, конвенцията е друга и трябва заверен превод на шофьорската ти книжка на японски. Чувала съм, че някои компании правят и тази услуга (за Нисан рентакар в Токио, по-специално) но така и не намерих на страницата им официално обяснение. Може да се пита по мейл.

Ето подробности за колата под наем.

А кои са тези места труднодостъпни изискващи кола?

Връзка към коментар

Самурайке благодаря за отговора, 

Най-проблемни са 

 

Futagoji Temple https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g1023446-d1424978-Reviews-Futagoji_Temple-Kunisaki_Oita_Prefecture_Kyushu_Okinawa.html

 

и Kamishikimi Kumanoimasu Shrine https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g1121537-d9707472-Reviews-Kamishikimi_Kumanoimasu_Shrine-Takamori_machi_Aso_gun_Kumamoto_Prefecture_Kyushu.html

 

второто е в близост до Асо вулкана, който също се надявам да можем да посетим. Планираме две нощувки в региона на Beppu и мисля времето ще е достатъчно. 

Връзка към коментар

Предполагам, че знаеш, че имаше серия земетресения в Кюшу тази година и вулкана е с двукилометрова no entry зона. Затворен е и лифта. Иначе има автобус дотам. Кумамото замъка е много силно пострадал.

Кунисаки полуострова и Беппу са много красиви и незасегнати от земетресението. Ако много държите на храмовете там, има автобусни екскурзии, ако колата под наем се окаже проблемна.

Връзка към коментар

Самурайка, по разписание кацам в Токио на Терминал 2 и след два часа и половина имам полет за Осака от Терминал 1.

Гледам полета Мадрид-Токио ту закъснява с 20-30 минути, ту избързва с толкова.

Според теб, евентуално при какво допустимо закъснение ще мога да си хвана свързващия полет.

Шатълът между двата терминала е на 7-10 минути, пътува 10 минути. Ориентировачно колко време се губи от кацането на самолета до изхода на Терминал 2/до шатъла/ - проверки и тн колко време се губи при тях? 

 

Още по просто с 30 минутно закъснение, 2 часа ще ми бъдат ли достатъчни?

Връзка към коментар

30-40 минути са максималното закъснение, което можеш да си позволиш. Най-сложно е с проверките - не се знае колко ще е дълга опашката. В самолета ще ви раздадат едни картончета за да си попълните при влизане (и излизане, защипват ти изходното в паспорта). Като си готов с него се минава бързо, стига да има достатъчно работещи гишета. Ако няма да чакаш и за багаж още по-добре. До другия терминал се стига лесно, на Прасковите си изпринти билета и се чекираш с баркода. За половин час чекират и товарят целия самолет. Както виждаш имиграционните са единственото хлабаво звено. Ако много закъснееш казваш на чичковците че гониш свързващ полет и се молиш да прередиш опашката.

Ще успееш според мен, спокойно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Та да питам как стои въпроса с шофирането - признават ли издадена в България международна шофьорска книжка? До колкото проучих в нета - в Япония се признава по конвенцията от 1949, а нашата е по стандарт от 1968 г.

Това означава ли че няма да мога да наема и шофирам кола в Япония? Чудя се и до колко ще е проблемно шофирането - ако някой има опит да сподели.

 

 

България е подписала и двете конвенции, но книжки издават по тази от 1968. Поне при нас беше така и не успяхме да наемем кола. Иначе шофирането не е проблем, срига да си ок с дясното движение. 

Връзка към коментар

Здравейте, страхотни съвети и информация има в темата :) В петък летя за Токио, ще бъда две седмици там почти изцяло на couchsurfing. Та въпросът ми е на какъв сувенир от България японците биха се зарадвали най-много (нещо което е по-необичайно за тях). Макар че трудно сигурно може да ги изненада човек с нещо, като чета какви неща има там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.