Прескочи до съдържание

бързи въпроси Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Как стои въпроса с мобилните оператори и използването на GSM в Япония? Има ли предплатени карти, подходящи за туристи?

Някакви особености на мобилната мрежа?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Free wi-fi и SIM карти. 

За видове телефони и особенности на мрежата не мога да съм от полза. Буквално има експлозия на местата с безплатен нет - предполагам заради оимпиадата и ъвеличения брой туристи. Много airbnb апартаменти са с мобилен нет, който гостите могат да ползват, а може и да се наеме от летището и да се върне там/или прати по пощата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мери, ние използвахме бисквитка за мобилен интернет, както саму е казала, понякога я дават заедно с апартамента,но ние бяхме в хотели. Поръчахме я в сайта,в който поръчахме паса, струваше 50 евро за 8 дни,чакаше ни в хотела, а последния ден я изпратихме по пощата,идва си с надписан плик. Към нея се вързват 10 устройства. Супер удобна джаджа, по хубава работа ни вършеше от сим карта. Ние сме с уиндоус фони и това е вид проблем в япония,там такива не съществуват, притеснявах се нещо да няма проблем с мрежи и свързаност, но нямаше.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В Япония от няколко години няма 2G мрежа. Т.е. стандартните телефонни апарати просто не работят там и за разговори и за данни. Трябва телефонът да може да се свързва 3G или нещо по-модерно. Първите iPhone апарати (преди няколко години), макар и смартфони, нямаха 3G съответно не се и продаваха в Япония. Така, че независимо от марката телефончето ви трябва да е по-ново, за предпочитане от това десетилетие на века :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
luba_rizova , как се поръчва тази бисквитка и какво представлява? 50 евро за 8дни е неограничено интернет и разговори ли ?

Мисля си, че като има толкова много wifi точки дали направо да не заложим на Viber или Скайп разговори?

Връзка към мнение

samuraika,  а кои са  сим картите за интернет? Аз си имам мобилен/ джобен рутер и обикновено си купувам карта. По - евтина опция ли е или са на една цена?

Връзка към мнение

Ето за картите, много видове има. Не съм ползвала и не знам. Не мога да съм от полза по този въпрос - нямам грам опит.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

luba_rizova , как се поръчва тази бисквитка и какво представлява? 50 евро за 8дни е неограничено интернет и разговори ли ?

Мисля си, че като има толкова много wifi точки дали направо да не заложим на Viber или Скайп разговори?

 

ето го https://www.japan-rail-pass.com/services/pocket-wifi,ние го поръчахме от тук, може би има и други, които го предлагат, но на мен тук ми беше по-лесно. Плаща си се с кредитната карта и да, имаш неограничен безплатен интернет, общо взето спокойно може да си правиш каквито искаш разговори. Сега, уж пише , че има някакъв лимит, който като се надвиши , може да се свържеш с тях и да ти го увеличат,но няма смисъл, нашия свърши /бяхме забравили да нагласим снимките, които правим с телефона да не се качват автоматично в облака и това изразходи адски много данни, щото стотици снимки съм качила в скай драйв/ и пак продължихме да си ползваме,само понамалиха скоростта малко, но ние филми така или иначе не сме гледали, докато сме там. Много хора казаха, че имало на много места уай фай, ние освен в хотелите, другаде не успяхме да хванем, дори и в Нарита експрес и в шинкансена не се получи /смятам, че беше заради уиндоус телефоните, колкото и да е странно ... /

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

На мен ми се стори скъпа бисквитката и сим картата само за данни и не си купих нищо. Нет има във всеки по-голям магазин, на всяка спирка на метро, влак, на много автобусни спирки дори. По хотели и апартаменти-къщи от airbnb навсякъде имаше нет. Сега, ако трябва да реша дали да купувам сим карта, пак няма да купя.

Ако на някой му трябва постояннен нет е друг въпрос вече.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

В Япония не продават SIM карти за разговори на чужденци (забранено е по закон). Можете да закупите единствено data SIM карта или да наемете "бисквитка" и да използвате Viber/Skype за безплатни разговори, както и за обаждания до нормални телефони чрез Viber out или Skype call според техните тарифи.

 

Нашата беше горната вдясно , връзка имахме абсолютно навсякъде, включително в метрото под земята и то на LTE скорост, а в шинкансена Токио - Осака изгледахме цялото състезание от Формула 1 в Сепанг без насичане. Трафикът е абсолютно неограничен и е изключително удобно. Бяхме свалили едно приложение за андроид за влаковете - със задаване на начална и крайна гара, приложението изчислява различни маршрути с всевъзможни влакове, като дава с абсолютна точност не само разписанието, но и на кой коловоз да отидеш за смяната на следващия влак и дори няма нужда да гледате коя е вашата спирка... Щом в приложението пише, че пристигате на вашата гара в 9:37, значи ще пристигнете в 9:37...  :lol: Видите ли, че е 9:37, а влакът спира, значи е дошла вашата гара...  :P По спомен платихме около 47€ за 9 дни, но определено си заслужава.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз имам питане за нощувки в Киото. Първо да кажа, че ще се придвижваме с JR пасове та гледам уж да е до такава гара. Набелязал съм тези 2 апартамента: линк1 и линк2. Кажете кое е по-добро според вас или предложете нещо друго пък било то и по-евтино. ;)

Връзка към мнение

Като ги гледам и двата са близо (относително близо до JR гари, което е добре), но това, което е до Фушими инари е доста по-отдалечено от останалите забележителности - и от Kinkaku-ji, и от Kyumizudera... Не знам, нека samuraika да каже - тя по-добре познава района, но аз по-скоро бих избрала втория вариант, който е до Kyoto station.

 

Пак казвам - моето лично и субективно мнение е такова, samuraika по-добре би те насочила. Както вече си забелязал, в Kyoto е доста по-скъпа нощувката, отколкото да речем в Osaka. Ние предпочетохме да отседнем в Osaka и да пътуваме до Kyoto - пътят беше около 50 мин. с шинкансен.

 

П.П. Гледам, че този апартамент, който е до Киото стейшън е на 9 мин. с автобус. Имайте предвид, че за автобус също се чака на опашка, както за влака, а не се втурвате през глава да се качите :) Малко е странно, защото може да се окаже, че никой друг не чака за този автобус, но стоиш и чакаш на опашката...като видиш, че никой вече не се качва, а има място, тогава вече тичаш отпред и се качваш :) Също така имайте предвид, че автобусите са претъпкани, особено по време на сакурата, така че го предвидете и това с багажите. Ние пътувахме с два малки куфара тип салонен багаж, но с по-големи куфари може да си е приключение само по себе си :)

Редактирано от chandni
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Напълно съм съгласна с chandni.

Първо си прецени какви са ти изискванията - това са пълни 6 дена, как смяташ да ги употребиш? На кое държиш повече - удобство или цена?

Конкретно по твоите питания - първия апартамент ме притеснява, че го држи китаец (не от предразсъдъци, но чистотата му леко куца и описанието му е на японо-китайско-английски, не знам дали комуникацията ще тече добре).  Фушими не е лош район, но за самото Киото ще то бъде малко неудобно. Второто е с още по-лоши звездички и района не е удобен за влак, с автобус не е много практично.

Аз харесах това. Хареса ми че хоста е дал карта, отбелязал е ресторанти (суширо ти го препоръчвам) и е на една гара от Киото стейшън. С колело може да се види много - това е един от най-приятните начини за разглеждане на града. В отзивите пишат, че и квартала е традиционен и приятен, има магазини. Май му липсват малко условия за готвене, но ако не държите е ОК.

Това ми хареса до Шин Осака - ако ще пътувате повечко и ще делите времето през деня за храмове а вечер за нощен живот в големия град, или ако ще имате пътувания до Хирошима, Химеджи и т.н. - много удобно. Пак са китайци хостовете, но отзивите за комуникация с тях са много добри. А и е по-евтино от Киото и си до шинкансена.

Края на март и април са много пълни, явно всички се възползват от промоциите на превозвачите, не го мисли дълго, където и да отседнете ще е добре.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

...първия апартамент ме притеснява, че го држи китаец (не от предразсъдъци, но чистотата му леко куца и описанието му е на японо-китайско-английски, не знам дали комуникацията ще тече добре...

Точно същото бях написала, но го изтрих. :) Ако решат да останат в Киото, апартаментът, който си предложила, изглежда страхотно, а и мястото е комуникативно.

 

От друга страна, до Шин-Осака ще им е много по-удобно за транспорт с шинкансена, а 6 дни в Киото са си множко според мен, та е добре да отидат и до Химеджи, и до Хирошима... 

 

Oli_mali, по време на сакурата Хирошима е много красив - има страшно много череши. Снимката на профила ми е от череша пред Hiroshima-jo, около който има много череши. От там се открива и гледка към реката, покрай която също има много дървета. Под атомния купол покрай реката е същото положението. Вие, доколкото си спомням щяхте да сте там две седмици...  2-седмичен пас ли ще си вземате или 1-седмичен?

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

Ето че след след промоцията на Qatar и аз се оказах с билети до Япония. :) И в мен вече напират въпроси.

 

Тъй като планирам да отседна в Осака имам няколко питания за града. :)

 

Къде мога да видя разписанията на влаковете от летище Кансай към Осака? Особено ме вълнуват късните влакове (кацам в Осака към 22.00, с полет на Jetstar). Единствено видях, че последният Haruka е в 22.40, което явно не ми върши работа. Какъв влак мога да хвана, за да съм в Осака преди полунощ?

 

Някой може ли също така да сподели впечатления за квартал Tennoji? На места в интернет го описват като "най-опасното място в Япония", може би поради това цените на хотелите там са доста добри. Безопасно ли е да се върви по улиците там късно вечер ? 

Връзка към мнение

За съжаление апартамента, който бях харесала са оказа по някакъв начин зает. Какъв вариант за настаняване бихте препоръчали за района на Киото - В Киото, примерно до Ниджо касъл, т.е. не до Киото стейшън,  или в Осака до Шин -Осака? Ще се посещават Киото, Нара и Химеджи с JR пас.

Връзка към мнение

За съжаление апартамента, който бях харесала са оказа по някакъв начин зает. Какъв вариант за настаняване бихте препоръчали за района на Киото - В Киото, примерно до Ниджо касъл, т.е. не до Киото стейшън,  или в Осака до Шин -Осака? Ще се посещават Киото, Нара и Химеджи с JR пас.

Съвсем определено ти препоръчвам района на Osaka - Shin-Osaka. Ако си до Shin-Osaka, директно ще хващаш шинкансена, ако си до Осака, ще трябва да хванеш влак за една гара до Шин-Осака и там вече се прехвърляш на шинкансена. Както вече многократно коментирахме, цените в Киото са много по-високи от Осака, а след като сте с JR pass, отсядането в района на Осака или Шин-Осака ще е много по-удобно откъм логистика.

 

@tonik Не сме били в района на Tennoji по тъмно, през деня обикаляхме и ходихме до Shitenoji Temple, но не ми се видя опасен районът... В интерес на истината, никъде в Япония не съм се чувствала застрашена нито през деня, нито през нощта. Относно логистиката ти препоръчвам да ползваш Hyperdia. Като се има предвид обаче, че кацаш в 22:00, едва ли ще излезеш преди 23:00 от летището - все пак трябва да имате време да слезете от самолета, да минете имиграционни власти, да си вземте куфарите... Трябва да търсите транспорт за след 23:00 часа. В Hyperdia излизат само автобуси, някакъв монорейл и метро по това време. Както беше писала самурайка, много малко нощни влакове се движат в Япония. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За съжаление апартамента, който бях харесала са оказа по някакъв начин зает. Какъв вариант за настаняване бихте препоръчали за района на Киото - В Киото, примерно до Ниджо касъл, т.е. не до Киото стейшън,  или в Осака до Шин -Осака? Ще се посещават Киото, Нара и Химеджи с JR пас.

Цвети, виж този хотел на Toyoko Inn, близо е до Ниджо касъл...и мисля , че за вашите дати е свободен..

http://www.booking.com/hotel/jp/toyoko-inn-kyoto-shijo-omiya.bg.html?aid=368032;label=2253_city-banner_photo-1_v2-;sid=6d9445dfe47db3c03dd3ead4035f6726;dcid=1;checkin=2016-05-16;checkout=2016-05-19;dist=0;group_adults=2;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=418e5abbacbaef1129dfb30651ae40fb8bee81f1X2;type=total;ucfs=1map_closed

 

този guest house също е с много добри отзиви и цената е супер..178 $ за 3 нощувки ..

http://www.booking.com/hotel/jp/hommachi-sanjusangendo-guest-house-in-kyoto.bg.html?aid=368032;label=2253_city-banner_photo-1_v2-;sid=6d9445dfe47db3c03dd3ead4035f6726;dcid=1;checkin=2016-05-16;checkout=2016-05-19;dist=0;group_adults=2;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=418e5abbacbaef1129dfb30651ae40fb8bee81f1X13;type=total;ucfs=1map_closed

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Златни сте, много благодаря! Бързо ме отказахте от моя избор и ме насочихте в правилната посока.

 

Oli_mali, по време на сакурата Хирошима е много красив - има страшно много череши. Снимката на профила ми е от череша пред Hiroshima-jo, около който има много череши. От там се открива и гледка към реката, покрай която също има много дървета. Под атомния купол покрай реката е същото положението. Вие, доколкото си спомням щяхте да сте там две седмици...  2-седмичен пас ли ще си вземате или 1-седмичен?

 

Chandni - да, две седмици ще сме в Япония, но смятаме да си вземем 1-седмичен JR пас. От 3-6.04 и 12-16.04 ще сме в Токио и региона и там ще го караме с дневни пасове. JR паса смятам да го използваме от 06.04 до 12.04 вкл. за пътуване до Киото и обратно и там обикаляне из района (Осака, Нара, Йошино, Коя Сан, Химеджи). Ако вкараме и Хирошима в програмата мисля, че ще стане малко претоварена, а не ми се иска да е просто едно търчане напред назад колкото да кажем, че сме били и там. Иначе с тези твои идеи и разкази... малко ми трябва да се навия ;)

 

Аз харесах това. Хареса ми че хоста е дал карта, отбелязал е ресторанти (суширо ти го препоръчвам) и е на една гара от Киото стейшън.

 

Самурайка, вече се свързах с хоста и ми потвърди. Май там ще сме, пък и политиката за кансеринане позволява до една седмица преди настаняване фул рефънд.

Като цяло ми се иска да сме в Киото, защото колкото и да обикаляме през деня насам натам, пак вечер се връщаме на едно място и си правим вечерна разходка в района. А пък повечето градове, които сме посещавали са ми харесвали много повече вечер отколкото през деня. Другото е, че за Киото смятам да отделим 2 пълни дни и няма да губим време в пътуване от друго място. Ей така си разсъждавам аз, не знам, може и да бъркам, все пак вие сте минали по този пък и знаете повече :)

Връзка към мнение

Аз букнах вчера един гестхауз, но ме притеснява, че се изисква плащане чрез Paypal. Не, че е кой знае какво, но предпочитам чрез кредитна карта. Има доста време, мога да го откажа, за това се чудех кой град е по- добра отправна точка. Ето това е:

http://www.booking.com/hotel/jp/guest-house-in-kyoto-arklead-gojohorikawa.bg.html?aid=368032;label=New_English_EN_ALL-GBIECAUS_5226333385-zrfE0CU6K_HWeoloJw%2APrQS73336492345%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=1571c7058ea235bd257ce6231cba1f21;dcid=1;checkin=2016-05-18;checkout=2016-05-21;dist=0;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=694f60a78700ff2641f578fd0aae0ad3a695b6e5X1;type=total;ucfs=1&

 

Цената е много приятна и по-скоро удобството на достъп до градовете и обектите е важно. За Киото по програма имаме 2 пълни дни, един Нара и отпътуваме към Химеджи и от там към Йокохама за последната нощувка (приемам предложение за местоположение за нощувка тук). Благодаря ви!

 

А Токио ин е зает за нашите дати -  18 - 21.05, Тина, благодаря ти.

Връзка към мнение

tonik, само автобуси по това време. Ето ти опциите. Тенноджи си е много добър район , най-високата сграда - Харукасу е там, голяма гара, големи храмове, удобен аксес до всичко - с метрото си директно на Намба, Умеда и Шиносака - всички основни точки на града. За JRpass също става, макар да е по-удобно да си в северната част на кръга (Тенноджи е в южната).

 

clete твоят гест хаус и този дето Тина ти го предлага са на една и съща компания - това са къщи с реновирани студиа вътре, удобни са като място, добри като условия. Само до гарата се ходи с автобус, но това не е болка за умиране. За по-кратък престой Киото е по-добре, а ако остане време за разглеждане - тогава и до Осака може да се отиде. Но за 2-3 нощувки - Киото, според мен.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

така, билетите с Иберия за декември май оцеляха, почвам да планирам логистиката, че сме 4-ма :) имаме шест дни, пристигаме на Нарита 7-ми дек. на обяд, отлитаме пак оттам на 14-ти дек. на обяд; изчетох темите за Япония и логично ми стана хаос в главата :) засега мисля следното:

 

1. След пристигането на Нарита директно оттам да пътуваме към Киото или Нара; има ли директни влакове от летището или трябва да ходим до Токио? пак ще чета, не ми стана ясно кое е по-добре за нощувка - Киото или Нара... ще дебна и полети, ама дали ще има на добри цени ще видим; пък и се чудя дали не е по-добре с влакче за да разглеждаме докато пътуваме :)

 

2. Изкарваме 3 дни там и се връщаме на 11-ти сутринта за 3 дни в Токио

 

Някакво мнение за това разпределение на времето? Кога да се мятам за резервации на спане? Доколкото прочетох за повечко хора намиране на спане е по-трудно, но по това време май няма някакви празници...

Връзка към мнение

така, билетите с Иберия за декември май оцеляха, почвам да планирам логистиката, че сме 4-ма :) имаме шест дни, пристигаме на Нарита 7-ми дек. на обяд, отлитаме пак оттам на 14-ти дек. на обяд; изчетох темите за Япония и логично ми стана хаос в главата :) засега мисля следното:

 

1. След пристигането на Нарита директно оттам да пътуваме към Киото или Нара; има ли директни влакове от летището или трябва да ходим до Токио? пак ще чета, не ми стана ясно кое е по-добре за нощувка - Киото или Нара... ще дебна и полети, ама дали ще има на добри цени ще видим; пък и се чудя дали не е по-добре с влакче за да разглеждаме докато пътуваме :)

 

2. Изкарваме 3 дни там и се връщаме на 11-ти сутринта за 3 дни в Токио

 

Някакво мнение за това разпределение на времето? Кога да се мятам за резервации на спане? Доколкото прочетох за повечко хора намиране на спане е по-трудно, но по това време май няма някакви празници...

Хахахаха...същите въпроси си задавам и аз, за същите дати. 7 нощувки са И аз съм ги разпредилил 3 дни Киото, 3 дни Токио и една в чудене, двама сме.

Два часа и половина след кацането в Токио има полет за Осака, та и моята чуденка е същата 

Редактирано от Kamen
Връзка към мнение

Първо - и на двамата честито!

В наалото на декември няма толкова навалица, имате време за нощувките много. Ако искате удобни нискоб'джетни хостели или airbnb - около 3 месеца предварително е добре, няма смисъл от по-рано.

 

За придвижването - Jr pass или не? Ако не - полет до Осака или автобус. Ако избирате шинкансен Токио-Киото-Токио - по-добре си вземете пасс. Ако искате да отидете с шинкансен до Киото/Осака и да се върнете със самолет пак е леееко на кантар работата.

 Има вариянт да пътувате от Токио до Нагоя и да направите нощувка там (с шинкансен е 6200 йени) а от там да си купите Кинтецу пасс за 3800 йени, с който да стигнете до Нара или Осака и да разгледате трите града. За 5 дена е, но ако ви покрие отсечката Нагоя-Нара-Киото-Осака и примерно да си литнете от Осака или да пътувате с нощния автобус до Токио - се изплаща. Не важи за вътре в Киото и Осака, вижте картата на линиите. Но с него ще можете да се установите на едно място и да се придвижвате между трите. Ако нямате против да нощувате по една вечер в трите - може и без пас - мааалко по-скъпо ще излезе, но не сте ограничени откъм линии и влакове за ползване.

По принцип Киото е по-добре за нощувка, но внимавайте къде в Киото - то е като Пловдив - много е красиво в стария град, но гледайте да не се забиете в Тракия и да платите цена като за "Пловдив". От трите Киото е най-скъпо, Осака е по-евтина, Нара е много приятна и за разглеждане пеш, но там не спира шинкансена и ако искате да пътувате с него - не е удобна. Лошото е, че Нара е малка и няма много избор за нощувки. Откъм избор - Осака е най-добре, също предлага и интересен нощен живот - за след като затворят рамовете в 4.30.

 

Разпръснах ли мъглата - не знам. Първо решете как ще пътувате, че да се нагласят другите стъпки. Нощните автобуси са най-евтини, но имайте педвид, че след толкова летяне едва ли ще са ви комфортни - не искате да си прекарате времето тук като полузаспали зомби, нали?

 

От Нарита няма директни влакове до Киото/Осака - трябва да се отиде до гара Токио. И за автобусите - тоже.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

По принцип Киото е по-добре за нощувка, но внимавайте къде в Киото - то е като Пловдив - много е красиво в стария град, но гледайте да не се забиете в Тракия и да платите цена като за "Пловдив". От трите Киото е най-скъпо, Осака е по-евтина, Нара е много приятна и за разглеждане пеш, но там не спира шинкансена и ако искате да пътувате с него - не е удобна. Лошото е, че Нара е малка и няма много избор за нощувки. Откъм избор - Осака е най-добре, също предлага и интересен нощен живот - за след като затворят рамовете в 4.30.

 

 

Като локация в Киото?

https://www.booking.com/hotel/jp/fujitaya-kyoto.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-15CAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQTIAQTYAQPoAQE;sid=5a8cb01277ad91bbc0b2d6ab59319688;dcid=5

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.