Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Здравейте на всички магеланци. Подготвям пътуването си до Япония и искам малко помощ за местенце за пребиваване в Киото. Ако сте доволни от мястото където сте били, моля да го споделите, защото за мен тестваното място е много важно. :)

Връзка към коментар

Здравейте на всички магеланци. Подготвям пътуването си до Япония и искам малко помощ за местенце за пребиваване в Киото. Ако сте доволни от мястото където сте били, моля да го споделите, защото за мен тестваното място е много важно. :)

 

 

Arklead Gojohorikawa - Guest House In Kyoto - ние бяхме тук. Има много разкази, Препоръчвам да ги прочетеш, от голямя помощ са. Включително и аз съм разказала ден по ден за нашето пътуване.

Редактирано от Цвете
Връзка към коментар

Здравейте на всички магеланци. Подготвям пътуването си до Япония и искам малко помощ за местенце за пребиваване в Киото. Ако сте доволни от мястото където сте били, моля да го споделите, защото за мен тестваното място е много важно. :)

Проверете вариянт за спане в Осака. Ние използвахме Осака за базов лагер и пътувахме от там. Киото е на 30-40 мин.

Връзка към коментар

Ние бяхме една седмица в този апартамент през Аирбнб до гара Шин-Осака. Хоста така и не го видяхме, но имахме пълни инструкции за всичко. Чисто, спретнато, тихо и изключително удобно като местонахождение, ако сте за повече дни и ще обикаляте из Кансай региона, а не само Киото. Бих го препоръчал и бих се върнал пак там. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние бяхме в този апартамент в Киото. На възможно най-доброто място според моите търсения. В центъра на Гион, до храма Ясака джинджа, до спирките на автобусите, пешеходен достъп до най-хубавата част на Киото, 3 нощувки за 220 евро.

Нова, много хубава сграда, прекрасен нов и модерен апартамент. Много коректен собственик, лесна комуникация с него, но не сме се виждали. 

Не мога да опиша колко е хубаво в Гион рано сутрин около 7-8 часа преди да дойдат тълпите от туристи. Разликата е невероятна. 

Ако трябва отново да отсядам в Киото без да се замислям бих избрал отново същия апартамент.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, 

 

И аз имам едно конкретно питане относно нощувки в Киото. Към момента съм се српял на следните места:

 

1. https://www.airbnb.com/rooms/6992877?adults=2&s=ldfEUlT8&check_in=2017-04-14&check_out=2017-04-18&guests=2

 

2. https://www.airbnb.com/rooms/16234492?wl_source=list&wl_id=188405062&role=owner&adults=1&children=0&infants=0

 

3. https://www.airbnb.com/rooms/6590386?wl_source=list&wl_id=188405062&role=owner&adults=1&children=0&infants=0

 

4. https://www.airbnb.com/rooms/16164623?wl_source=list&wl_id=188405062&role=owner&adults=1&children=0&infants=0

 

Как ви се струват като локация, достъпност, а и не на последно място цена? :) Доста разглежам последно време, но или не търся където трябва, или просто добрите места са извън бюджета ми. Благодаря за помощта.

 

Поздрави на всички пътешественици!

Връзка към коментар

Здравей,

Какъв е бюджета ти и какви са приоритетите и програмата? Ако ще си в Киото повечето време едно мсто е по-удобно ако ще ползваш Киото за база и ежедневни обиколки - друго. С какъв транспорт? Пасове и какви? Дай ни малко повече параметри. Не мисли Киото като отделен град, а по-скоро целия Кансай като едно цяло - Осака-Киото-Кобе-Нара.

Връзка към коментар

Идеята ми е в Киото да направя 4 нощувки, като от тях поне 2 пълни дена мисля да посветя на самото Киото, а останалите за някои обиколки в околността. Двама души сме и идеята ни е за четирите нощувки да излезе не повече от 300 евро общо. След това обмисляме да направим още 2 нощувки накрая на престоя ни, като обмисляме вариант да бъдат в Осака. Вече имаме резервирани 4 нощувки в Токио и в момента ни предстои да издирим подходящи места за Киото и евентиално Осака и да закупим JR Pass. За целта ми се струва подходящо нощувките ни в Киото да са в близост до повечето забележителности (което изглежда означава Гион), но не съм убеден дали местата, които съм набеляза по-горе покриват този критерии. Благодаря, извинявам се за безпокойството! :) 

Връзка към коментар

При така изложения план аз бих те посъветвала да направиш обратното - две нощувки в Киото и 4 в Осака. Или направо 6 в Осака.

Мотивите :

В Киото ще имаш само два дни от тези 6, през другото време ще пътуваш Гион е удобен и красив за разходки, но е скъп и за да стигнеш до гарата и шинкансена ти трябва автобус, който не се покрива от паса. За да чекнеш аут от едното място (в Киото) и да се настаниш на другото (в Осака) само ще загубиш време, което би могъл да оползотвориш по-полезно. Храмовете затварят рано, а Осака предлага повече възможности за нощен живот. Пътят така или иначе ти е платен с пасовете, ако си от ранобудния тиоп туристи няма причина да не си в Осака и да си хващаш рано влакчето за Киото (точно 30 минути) и да си в Гион още преди туристите. Ако пък предпочиташ да се потопиш в атмосферата - остани в Гион 2 нощи, колкото си определил за Киото, а другите в Осака. Колегите са дали чудесни предложения, прегледай ги - всяко едно би ти свършило работа.

 

Не каза в кой период е пътуването ти, че и това е важно.

 

Успех и весело!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много ти благодаря за информацията. Периодът, който съм избрал за пътуването си е средата на месец април догодина. Предложението ти ми се струва разумно и наистина бих се замислил за вариант 2 нощувка в Киото (Гион) и останалите 4 - другаде с кратки пътувания в областта. Това, което ме притеснява на този вариант е дали няма да изпусна много от must see нещата в Киото, като, разбира се, си давам сметка,че няма как да видя всички храмове, а няма и смисъл. Дори един такъв вариант за по-малко нощувки в Киото би предложил възможност за по-традиционен тип преживяване, като tatami room или нещо подобно. Единственото, което ме притеснява е наистина дали времето ще е достатъчно. Благодаря много, накара ме да разсъдя и над този вариант.

Връзка към коментар

За два дни в Киото "must see" нещата ще ги видиш. Като разпределиш един ден в Хигашияма (Kyomizudera, Gion, Ginkaku ji, Pontocho, Philosophers path) и един ден из Арашияма и Златния павильон и Рьоанджи. Сакурата ще е префъфтяла по това време, но ще има още късноцъфтящи видове, ще е красиво и ...пълно с туристи. Ако държиш на сакура може да отидеш до Йошино, точно по това време цъфтят там. Ще ти отнеме цял ден обаче, така че си прецени.

Химеджи, Кобе, Хирошима - ако искаш да ги видиш и тях по добре 6 дни в Шин Осака като oli_mali. А времето никога не е достатъчно, така че споко! :)  Колкото - толкова. Важното е да е весело.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам дали му е тук мястото, но искам да изкажа огромните си благодарности към Самурайка, а и на всички други отзовали се, за да се получи това наше незабравимо пътешествие в Япония. Няма такава страна, няма такъв народ! 

Моите 5 стинки, смело ползвайте Peach, като алтернатива на JR passa. Да летиш над Фуджи при невероятно ясно и слънчево време си е истински подарък.

С или без промоции ще се върнем в Япония. Минали през "задължителната програма", за да се потопим отново в тази невероятна страна.  

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Хей, радвам се че ви е харесало!

Ако намериш малко време да разкажеш в пътепис или просто в някоя от "плановите" теми ще е супер. Понеже ти беше без пас ще е много ценно да се знае какво си успял да видиш и с какъв транспорт, защото много хора се интересуват точно от това.

Явно сте успели да си хванете полета за Осака без проблем, че ви мислех :)

Връзка към коментар

Беше истинско приключение това с полета. Закъсняхме с основният полет 45 мин. Остана ни време между двата полета и смяната на терминали, плюс всичките му проверки на час и половина. 30 минути ни бяха необходими за да направим всичко това и един час преди полета на Peach бяхме първи на гейта. Няма такава организация. 

 

Какво бих направил ако отново съм в Япония. Според мен е много важно с какво време разполагаме. До 10 дни не бих ползвал jr pass. Peach са идеален вариант. За Токио 2/3 дневната карта на метрото. За Киото, закупихме от Peach промото им 1 500 йени + бонус дневния пас на Кейхан до Киото. Дей тикети за автобусите, свободни билетчета до Нара. Старахотна е Нара. То пък кое не е страхотно в Япония. Запознайте се с гарите, не излизайте на "късмет". Питайте, веднага те упътват.

 

Пътеписите не са ми силната страна. Написах "няма такива хора". Ще разкажа една случка. В Токио на гара Уено, ще пътуваме на север 100км от Токио за Iwama, "меката на айкидото". Купуваме си билети от служителка. Часът е 7.20ч, влакът тръгва в 7.32ч. Казва, че ще успеем, Казва ни само 9 коловоз и....хукваме. Навсякъде табели, но в един момент не виждаме указателна табела. Питам първият ми попаднал пред погледа, най-обикновен чистач. Човекът захвърли всичко и хукна с нас да бяга, може би 4-5 минути. Заведе ни до влака 2 минути преди да тръгне. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Здравейте,

планираме 3 дни в Токио без пас. В единия от дните мислим да отидем до Нико. JR пас ще активираме последния 3-ти ден, в който ще пътуваме до Киото.И в предвид на това моля за мнение за локацията на следните хотели:

 https://www.booking.com/hotel/jp/hotel-empire-in-shinjuku Hotel Empire in Shinjuku

https://www.booking.com/hotel/jp/chisun-ueno.bg.html Hotel Mystays Ueno East

https://www.booking.com/hotel/jp/horidome-villa.bg.html Hotel Horidome Villa

 

Благодаря  :wub:

 

Май не се справих добре  :( 

Редактирано от mariya*
Връзка към коментар

Здравейте,

планираме 3 дни в Токио без пас. В единия от дните мислим да отидем до Нико. JR пас ще активираме последния 3-ти ден, в който ще пътуваме до Киото.И в предвид на това моля за мнение за локацията на следните хотели:

 https://www.booking.com/hotel/jp/hotel-empire-in-shinjuku Hotel Empire in Shinjuku

https://www.booking.com/hotel/jp/chisun-ueno.bg.html Hotel Mystays Ueno East

https://www.booking.com/hotel/jp/horidome-villa.bg.html Hotel Horidome Villa

 

Благодаря  :wub:

 

Май не се справих добре  :( 

За мен втория е  с най-доброто местоположение.

Връзка към коментар

Да, вторият е близо до Уено, което ще ви е удобно за ходенето до Никко. Но пък третият е с по-добри отзиви и е на Хибия линията, която е удобна за разглеждане на Токио (вие така и така ще имате карти за метрото, предполагам). Така че който ти хареса повече. Вторият ми се видя малко далече от гарата, но пък е много основна гара Уено.

Първият е много мизерен и не е на добро място, според мен.

Връзка към коментар

Здравейте,

планираме 3 дни в Токио без пас. В единия от дните мислим да отидем до Нико. JR пас ще активираме последния 3-ти ден, в който ще пътуваме до Киото.И в предвид на това моля за мнение за локацията на следните хотели:

 https://www.booking.com/hotel/jp/hotel-empire-in-shinjuku Hotel Empire in Shinjuku

https://www.booking.com/hotel/jp/chisun-ueno.bg.html Hotel Mystays Ueno East

https://www.booking.com/hotel/jp/horidome-villa.bg.html Hotel Horidome Villa

 

Благодаря  :wub:

 

Май не се справих добре  :( 

Бях във третият за три дни преди 10 дни и съм много доволен. На 2 минути от метро станция. За мен много добра локация. Задължително карти за метрото. Погледни през индийците/makekytrip/ за купони, оттам го резервирах на много добри цени, близо -50% от букинг

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте, магеланци,

 

Весела Коледа на всички ви, много сбъднати мечтани пътешествия, здраве, радост и топлина!

 

Искам да споделя, че вече имам нощувките в Токио и Киото и ми остана да открия местенце в Осака за 4 вечери, което да ни позволи да опознаем града и да бъде отправна точка за пътешествия из Кансай - Кобе, Нара, Химеджи. Бе ми подсказано, че районът на Намба/Шинсайбаши би бил най-подходящ за целта, като след известно разглеждане, се спрях на ето този вариант. Как ми се струва и мислите ли, че си заслужава:

 

https://www.airbnb.com/rooms/13722643?checkin=04%2F16%2F2017&checkout=04%2F20%2F2017&guests=2&adults=2&s=rJTaMoy8

 

Много благодаря, весели празници! :)

Връзка към коментар

Весели празници!

Чудно местенце, особенно ако  не сте с JR pass. Ще можете да се възползвате от Osaka Amazing Pass. За Нара и Кобе имате директен достъп. Ако имате пасс и не ви е изтекъл, обаче може би локация по-близо до JR гара да е по-удобна...

Редактирано от samuraika
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...
На 3.01.2016 г. в 21:55, chandni каза:

Бяхме свалили едно приложение за андроид за влаковете - със задаване на начална и крайна гара, приложението изчислява различни маршрути с всевъзможни влакове, като дава с абсолютна точност не само разписанието, но и на кой коловоз да отидеш за смяната на следващия влак и дори няма нужда да гледате коя е вашата спирка...

Здравейте, бихте ли казали кое е приложението за влаковете?!

 

Връзка към коментар
преди 35 минути , ivi каза:

Здравейте, бихте ли казали кое е приложението за влаковете?!

 

Ние ползвахме Japan Travel. Доста полезно ни беше и сме доволни. Сега се сещам и за free wi-fi имаше Japan Connected - разбиваше паролите на всички гари и веднага се вързваше. :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.