Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 1 минута , samuraika каза:

Има 

Здравей,

Имам желание да купя интересна кукла за внучката ми, която е на 6 месеца. Къде е добре да търся? В какъв диапазон са цените?

Връзка към коментар

Във всички магазини за сувенири се продават кукли тип "кокеши". Цените варират доста , но са от 1000 до 6000 йени.

Магазините за 100 йени са с удивително високо качество, нямащо нищо общо с тези за едно евро. Идеално място за сувенири.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 7 часа, samuraika каза:

Във всички магазини за сувенири се продават кукли тип "кокеши". Цените варират доста , но са от 1000 до 6000 йени.

Магазините за 100 йени са с удивително високо качество, нямащо нищо общо с тези за едно евро. Идеално място за сувенири.

Благодаря! Тази е по-скоро сувенирна. Имах предвид кукла за игра- да плаче, пее, говори... Такива неща.

Връзка към коментар
преди 1 час, Дани Магелани каза:

 Имах предвид кукла за игра- да плаче, пее, говори... Такива неща.

Ами ...аз сега навлизам в света на куклите, на 3 е мойта госпойца и няма предпочитания - всяко бебе или плюшена играчка й върши работа.

Licca е вариянта на японското Барби (произнася се Рика-чан) , като разбира се, идеята е в тоалетите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани

Мерси!

Япония е страна на иновациите и високите технологии. Все ще намеря нещо по-интересно да прави самата кукла.

А ако може да пее приспивни песни вместо баба - супер, че не съм много музикална.:lol:

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
Евгени Димитров

Откъде купувате билети за Tokyo Tower и SKYTREE? За първата намирам за $8 на човек, за втората $30 до 350 метра високчина, на следващото ниво 350-450 метра ми дава цена ¥4000 йени. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Евгени Димитров каза:

Откъде купувате билети за Tokyo Tower и SKYTREE? За първата намирам за $8 на човек, за втората $30 до 350 метра високчина, на следващото ниво 350-450 метра ми дава цена ¥4000 йени. 

От входа на Tokyo Skytree. До 350 е 2000 йени и от 350 до 450 е 1000 йени

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Евгени Димитров

Утре смятаме да отскочим до Йокохама. Освен Minato Mirai, Tower Sky Garden и Yokohama Port Osanbashi (изглежда интересно като архитектура), каква улица или район бихте препоръчали за замотаване?  @samuraika

Снимката е от върха на Кметството (северната кула) 

AE4FDE97-1D6B-49CB-917A-B2234DB79CA8.jpeg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 42 минути , Евгени Димитров каза:

Утре смятаме да отскочим до Йокохама. Освен Minato Mirai, Tower Sky Garden и Yokohama Port Osanbashi (изглежда интересно като архитектура), каква улица или район бихте препоръчали за замотаване?  @samuraika

Снимката е от върха на Кметството (северната кула) 

AE4FDE97-1D6B-49CB-917A-B2234DB79CA8.jpeg

Китайския квартал е интересен и с много места за хапване. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Евгени Димитров снимката от кметството е уникална!

Както и Люси е казала - китайския квартал е интересен и вкусен. Ако се интересувате от архитектура е хубаво да разгледате сградите през деня, после отидете до китайския и се върнете за нощни гледки на порт района - също е много красиво и различно от през деня.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Йокохама до Osanbashi pier е музеят на рамен. Ние го пропуснахме, но просто бяхме за кратко и не остана време. Иначе и аз китайския квартал щяк да препоръчам.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Пускам малко информация за днешното земетресение:

Беше малко преди 8 сутринта, в севрната част на Осака. Магнитуда по Рихтер е 5.3, дълбочина 15 км. Поради много плиткия епицентър Шиндо магнитуда е 6 (японската Шиндо скала мери как се усеща труса, а не силата му).

Сериозни поражения няма - разпиляни и изпочупени стоки по рафтовете на магазините, няколко паднали огради, паднал комин, пожар и скъсан водопровод на няколко места. Има 3ма загинали (затиснати от паднали бетонни огради). Влаковете и шинкансена са спрени (линиите тръгващи от Оскака и Шин-Осака). Също полетите от Кансай и Итами са отменени. Спрял ток и газ в няколко общини. Днес е малко лудница в придвижването из Осака, ако на някой му е в плановете - по-добре сменете маршрута/плана за днес.

Няма опасност от цунами.

  • Шок 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Някой да ми препоръча офлайн карта на Токио, която да инсталирам на телефона и да върши работа. 

Иначе като моя препоръка - вече се свалих такава на Киото от CityMaps2Go, но за втора такава /исках на Токио или Осака/ ми иска допълнителни ъпгрейди, съответно и плащане.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

 

Молба за съдействие. Хотелът ни в Киото е запазен още месец април, плащането е направено и имаме потвърждение.

Вчера сърфирах в нет-а, подготвяйки програмата за Киото и като написах адреса на хотела, излезе следния надпис от дясната страна на екрана:

 

https://www.google.bg/search?q=hotel+libre+tofukuji+kyoto&oq=libre+tofuku&aqs=chrome.5.69i57j69i60l3j0l2.12291j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Хотелът е затворен за постоянно. Самите снимки в гугъл са от 2016, а хотелът е отворил 2017г., така че е вариант инфото да е старо, но все пак.

Събота написах мейл на хотела, а вчера на ''агода'', през които ги запазих. Още няма отговор, пробвах на телефона, който има, но нищо не разбрах от казаното, на много развален английски ме питаха дали говоря китайски или японски и до там.

Въпросът ми е как мога да съм сигурен, че хотелът работи?

Като факти в негова полза - има отзиви за него от месец юли, а и парите за резервацията не са върнати в кредитната карта.

Като факти, че може да е затворен - информацията в гугъл, липсата на опции за резервация за 3 месеца напред /не че не е невъзможно стаите да са изчерпани/,а и все още нямам отговор по запитването ми.

 

 

 

 

 

Редактирано от Toyotomi Hideyoshi
Връзка към коментар
На 14.08.2018 г. в 21:08, Toyotomi Hideyoshi каза:

Здравейте!

 

Молба за съдействие. Хотелът ни в Киото е запазен още месец април, плащането е направено и имаме потвърждение.

Вчера сърфирах в нет-а, подготвяйки програмата за Киото и като написах адреса на хотела, излезе следния надпис от дясната страна на екрана:

 

https://www.google.bg/search?q=hotel+libre+tofukuji+kyoto&oq=libre+tofuku&aqs=chrome.5.69i57j69i60l3j0l2.12291j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Хотелът е затворен за постоянно. Самите снимки в гугъл са от 2016, а хотелът е отворил 2017г., така че е вариант инфото да е старо, но все пак.

Събота написах мейл на хотела, а вчера на ''агода'', през които ги запазих. Още няма отговор, пробвах на телефона, който има, но нищо не разбрах от казаното, на много развален английски ме питаха дали говоря китайски или японски и до там.

Въпросът ми е как мога да съм сигурен, че хотелът работи?

Като факти в негова полза - има отзиви за него от месец юли, а и парите за резервацията не са върнати в кредитната карта.

Като факти, че може да е затворен - информацията в гугъл, липсата на опции за резервация за 3 месеца напред /не че не е невъзможно стаите да са изчерпани/,а и все още нямам отговор по запитването ми.

 

 

 

 

 

Стаите може и да не са изчерпани, а просто да не са заредени в системата. Върти ми се из главата, че точно такава ситуация с хотелите в Япония сме я дискутирали и друг път, че не предлагат запазване много напред във времето. @samuraika може би може да удари едно рамо тук. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето ме,

бях малко ивън обхват, извинете.

Може да са много работи - и да няма причина за тревога. Ако не ти отговорят до ден-два ще опитам да им звънна аз и да видя какво ще разбера. Само ми дай един ден, че сега се върнах от пътуване и е лудница...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 57 минути , samuraika каза:

Ето ме,

бях малко ивън обхват, извинете.

Може да са много работи - и да няма причина за тревога. Ако не ти отговорят до ден-два ще опитам да им звънна аз и да видя какво ще разбера. Само ми дай един ден, че сега се върнах от пътуване и е лудница...

Ок, предварително ти благодаря за съдействието!

Нощувките са от 14-ти до 16-ти включително, на 17-ти септември заминаваме за Нара.

Ако е необходимо още нещо, като имена на запазилия стаята и номер не резервацията, пиши на лични и ще ги пратя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обадих се.

Този хотел в Тофукуджи вече не е под шапката на веригата Дапанинг хотели. Искат име и номер на резервацията и ще проверят и ще ми кажат на кой друг номер да се обадя...моля прати ми ги. Дано да оперира под друго име и всичко да е наред.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, samuraika каза:

Обадих се.

Този хотел в Тофукуджи вече не е под шапката на веригата Дапанинг хотели. Искат име и номер на резервацията и ще проверят и ще ми кажат на кой друг номер да се обадя...моля прати ми ги. Дано да оперира под друго име и всичко да е наред.

Благодаря за бързата реакция, изпратих ти преди минута на лично номер на резервацията и името.

Връзка към коментар

За съжаление хотелът е в ремонт...на лични ти пратих мейл на който да пратиш запитване за друг хотел от веригата им. Но пусни едно търсене и за други места, Осака, Нара, airbnb...че е трон уикенд тогава и е пълно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , samuraika каза:

За съжаление хотелът е в ремонт...на лични ти пратих мейл на който да пратиш запитване за друг хотел от веригата им. Но пусни едно търсене и за други места, Осака, Нара, airbnb...че е трон уикенд тогава и е пълно.

Странното е,че не са ни върнали парите, при положение че няма как да отседнем там. Да не говорим, че никой не си е направил труда да ни информира.

Ако това поне бяха сторили, щеше и ние да се усетим по-рано. Чист късмет, че се загледах в гугъл, защото какво щеше да правим при това положение, ако се изсипехме там и хотелът се окажеше в ремонт, а ние без резервации.

Сега ще е голяма мъка с търсенето.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.