Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

От хотела бяха с много извинителен тон и много учудени, че не сте информирани от агода. Казаха, че са ги уведомили отдавна.

Аз бих звънила по разни телефони и чатове и бих вдигнала валянка на агода. Търсенето няма да е лесно, но все ще се намери нещо.

Чист късмет, че си видял наистина! Пак добре, можеше с куфарите пред хотела да го констатираш, че е в ремонт.

Дано развръската е успешна!

Връзка към коментар

Ами направо съм бесен, сега ще им напишем няколко хубави и-мейла, особено на агода.

Такава ''хубава реклама'' ще има направим, че свят ще им се завие. 

Сега ще ме накарат да си проверявам всичките хотели и да им пиша мейлове дали всичко с резервацията ни е окей, защото досега нямаме възстановени суми, но явно това не е достатъчна причина да съм сигурен, че всичко е 100%.

 

И последно, сигурно стана досадно да се повтарям като папагал, но без твоята помощ все още щяхме да се плетем като патета в кълчища.

Огромни благодарности за всичко, което правиш за нас!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Toyotomi Hideyoshi каза:

Огромни благодарности за всичко, което правиш за нас!

 

Е, моля ти се, не ми представлява никакъв проблем, радвам се че съм била от полза.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Четох доста неща в цялата тема за Япония, но винаги остават някакви въпроси.

В случая става дума за преходите с JR pass между градовете.

Маршрутът е ясен, но не съм 100% сигурен за транспорта.

 

1. От Токио до Йокохама ще сме без Пас-а, активираме го ден по-късно. За тук според мен най-добрата линия е JR Tokaido Line:  1) About 25 minutes and 470 yen from Tokyo Station 2)About 20 minutes and 290 yen from Shinagawa Station.

 

2. От Йокохама до Нагоя нещо ми е трудно ориентирането обаче, специално за  JR pass. Виждам, че ни дава Нозоми шинканзен, а той не е част от Japan Railways

 

3. След това пътуваме от Нагоя до Киото. Там виждам, че се обслужват от JR Tokaido Shinkansen.

Като в нета се препоръчва да ползваме Hikari and Kodama trains, част от JR.

 

4. От Киото отиваме за един ден в Нара. Тук всичко би трябвало да е ясно с Nara JR Line и по-специално Miyakoji Rapid train.

 

5. От Нара до Осака пак през JR Station с JR Kanjo-Yamatoji Line.

 

6. От Осака до Токио. Връщане през Shin-Osaka Station с Hikari trains

 

Ще съм благодарен за препоръки и съвети, ако съм на грешен път.

Като особено нужно ми е съдействие как би трябвало да стане прехода от Йокохама до Нагоя с JR?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Toyotomi Hideyoshi каза:

Като особено нужно ми е съдействие как би трябвало да стане прехода от Йокохама до Нагоя с JR?

Oт Yokohama хващаш JR Yokohama line local до Shin Yokohama и от там с Hikari Shinkansen до Nagoya

 

Nagoya.png.96025dc76e1e122ee27e87aff73dbe1b.png

 

Използвай Hyperdia за планиране, като изключваш отметката за Nozomi/Mizuho, които не се покриват от паса.

 

 

Преди 1 час, Toyotomi Hideyoshi каза:

Hikari and Kodama trains, част от JR.

Точно с тях...

 

Kyoto.png.5627f5fcd7b1798441a0d3fe2fca3ed4.png

Ето и как трябва да са отметките в Hyperdia

 

JR.png.0e246f509e7b58301472d95a92306b98.png

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , chandni каза:

Oт Yokohama хващаш JR Yokohama line local до Shin Yokohama и от там с Hikari Shinkansen до Nagoya

 

Nagoya.png.96025dc76e1e122ee27e87aff73dbe1b.png

 

Използвай Hyperdia за планиране, като изключваш отметката за Nozomi/Mizuho, които не се покриват от паса.

 

 

Точно с тях...

 

Kyoto.png.5627f5fcd7b1798441a0d3fe2fca3ed4.png

Ето и как трябва да са отметките в Hyperdia

 

JR.png.0e246f509e7b58301472d95a92306b98.png

Супер си, вече ще знам, че трябва изключвам отметките на Nozomi/Mizuno и sleeper express/sleeper limited express

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Бях наскоро в Япония и реших да запиша поредица от видеоклипове за посещението ми ето един за пътуването от Великобритания до Токио.


https://www.youtube.com/watch?v=UJR2bwmaLIw

 

 

 

Редактирано от lordm
  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Имаме резервация в хотел в Киото от 2 до 7 Октомври. Мислех, че ще изтеглят пари директно от картата ми, която съм оставил в букинг като наближи резервацията. Да, ама не. Изпратиха ми някакъв мейл (през букинг), в който ми изпращат някакъв линк, където да си въведа данните от картата и да платя цялата сума предварително.

 

Страницата изглежда така:

 

image.png.ab7985edae9f9216b383270c1b1c166c.png

 

Виждам, че има такъв уебсайт и пише нещо за разплащания, но не знам доколко мога да му се доверя.  https://smbc-gp.co.jp/ 

Сега като погледнах по-добре условията в букинг, наистина пише, че ще се свържат с мен за предварителното заплащане 1 месец преди датата на настаняване. Нещо, което не съм догледал, а си мислех, че след като на условията на стаята пише "You will be charged a prepayment of the total amount of the stay" означава, ще просто ще изтеглят пари от картата, която съм предоставил.

 

Какво мислите, да плащам ли през този сайт?

Това, което аз си мислех е да платя с Револют защото мога да отреагирам бързо, ако видя някакви фалшиви транзакции след това. Също така там няма да държа средства след като се върнем в България поне няколко месеца и ще видя дали някой ще направи опит за теглене.

Другата ми опция е да търся друг хотел, но един месец преди настаняването всички цени са с 50% отгоре на това, което имам запазено към момента и са на по-неудобна локация...

 

П.С. Другата опция за плащане е UnionPay, която също не съм използвал...

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Заради тайфуна в Япония в началото на месеца има много отменени полети от и до Осака. Включително и нашият полет, с който трябва да летим на 1-ви Октомври.

 

image.png.3c535b1d9ac0405a9bbb3ad4a6a90326.png

 

Интересува ме дали има някаква информация в Япония относно това кога летището ще оперира нормално, т.к. в интернет не открих нищо конкретно?

Знам, че вероятността до тогава да е ОК е голяма, но все пак, ако ни отменят полета имаме ли право да поискаме да ни преместят на полет до съседен град? Коя би била най-добрата алтернатива за да се доберем до Киото защото там ни е нощувката на 2-ри?

 

Всъщност дори и да ни пренасочат до Токио пак ще сме съгласни, т.к. така или иначе ще активираме JR пасовете в деня на пристигането, така че просто ще закъснеем с пристигането в Киото с няколко часа. Стига да имаме право на такова пренасочване...

 

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Ами някои полети вече са възстановени, но летището ще има затруднения още доста време. Има наводнени терминали и две писти. Също и единствения мост за достъп е в полу-режим , движението е в една лента и влаковете не вървят, само автобуси.

Алтернативно трафика се поема от Итами и Кобе летищата, които са даже по-близо до Киото. На което и от двете кацнете - добре.Но и Токио не е зле, както сам отбелязваш.

Връзка към коментар

Ясно, ще се надяваме да пуснат летището до тогава. Иначе единствената ни опция е Токио,Нарита от това, което прочетох в интернет за Malaysia Airlines относно отменените полети.

 

Друг въпрос, свързан с градския транспорт в Токио. Т.к. JR Pass-a ще ни изтече на втория ден ще трябва да се придвижваме с една от предплатените карти - Pasmo или Suica.  Доколкото разбрах, Pasmo се взима само от станции, които не са JR и съответно се връща там. Suica се взима от JR станции и отново се връща там.  Коя ще бъде по-удобна за нас, като се има предвид, че ще отседнем до Ueno Station и ще излитаме обратно от Haneda Airport, където искаме да върнем картата и да си получим оставащия баланс?

 

 

 

Връзка към коментар
преди 7 минути , П.Кръстев каза:

Suica се взима от JR станции и отново се връща там.

Да се има предвид, че ако Suica се вземе от JR West (в Осака примерно), а се опитате да я върнете на JR East (примерно в Tokyo), за да си върнете депозита от 500 йени на карта, няма да ви ги вземат. Карта, закупена от JR West, се връща само на тях. Същото важи и за JR East. За Pasmo нямам представа как е, иначе не мисля, че има каквото и да е значение коя ще вземете - те са си просто предплатени карти, в които зареждате пари.

Връзка към коментар

П.Кръстев, има и едни други карти, които обхващат пътуване в метрото и след това транспорт до летището. Все пак прочетете си внимателно, да не ви подведа нещо, но ми се струват супер удобни. Аз мисля тях да ползваме:

https://www.tokyometro.jp/en/ticket/travel/index.html

Връзка към коментар
преди 9 минути , chandni каза:

Да се има предвид, че ако Suica се вземе от JR West (в Осака примерно), а се опитате да я върнете на JR East (примерно в Tokyo), за да си върнете депозита от 500 йени на карта, няма да ви ги вземат. Карта, закупена от JR West, се връща само на тях. Същото важи и за JR East. За Pasmo нямам представа как е, иначе не мисля, че има каквото и да е значение коя ще вземете - те са си просто предплатени карти, в които зареждате пари.

Няма значение, ако си сметнем всички пътувания предварително и заредим картата с точно толкова пари. Ако обаче искаме да вкараме по 2000 йени и да не мислим и смятаме всичко, а да си получим оставащия баланс на летището - това май няма да може да се случи със Suica.

 

@Eva eva ние ще използваме предимно JR Yamanote Line и изобщо (или много малко) метро.

Връзка към коментар
В момента, П.Кръстев каза:

Няма значение, ако си сметнем всички пътувания предварително и заредим картата с точно толкова пари. Ако обаче искаме да вкараме по 2000 йени и да не мислим и смятаме всичко, а да си получим оставащия баланс на летището - това май няма да може да се случи със Suica.

 

Няма проблем за получаването на оставащия баланс. Единствено не можете да си вземете 500-те йени депозит за картата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, П.Кръстев каза:

 

 

@Eva eva ние ще използваме предимно JR Yamanote Line и изобщо (или много малко) метро.

И аз ползвах основно тази линия, защото  Токио беше между две големи пътувания Осака-Токио-Фукуока. 

Ако кацате на Токио, по-добре е да ползвате дневни, тридневни,... карти, за които писа Александър. А да активирате паса при тръгването си от Токио. 

Връзка към коментар
преди 36 минути , Дани Магелани каза:

И аз ползвах основно тази линия, защото  Токио беше между две големи пътувания Осака-Токио-Фукуока. 

Ако кацате на Токио, по-добре е да ползвате дневни, тридневни,... карти, за които писа Александър. А да активирате паса при тръгването си от Токио. 

Не, кацаме в Осака и активираме паса веднага. Завършваме пътуването си в Токио, където първите 2 дни ще доизползваме паса, а останалите - някоя от горните карти. 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте! Моля, кажете дали този хотел е ок като местоположение. Ще сме с карта за метрото. 

 

https://www.booking.com/hotel/jp/ici-hotel-ueno-shinokachimachi-by-relief.bg.html?aid=368032;label=wizz-homeSB-click;sid=79ab4a7e04983d134d2abbb488d3604b;age=16;atlas_src=sr_iw_btn;checkin=2019-03-31;checkout=2019-04-04;dist=0;group_adults=3;group_children=1;nflt=pri%3D1%3Bpri%3D2%3Bpri%3D3%3Bpri%3D4%3B;no_rooms=1;room1=A%2CA%2CA%2C16;sb_price_type=total;type=total&

 

Чудя се и колко струва едно кафе в Токио 🙂 

Връзка към коментар

Добро е местоположението на хотела - на няколко линии на метрото, на кръговата Яманоте и само на една спирка от Уено - Кейсей линиите за Нарита и шинкансените за Никко.

Едно кафе струва от 100 йени в Макдоналдс до 500-600 йени в разни засукани модерни заведения. Еспресо се намира рядко, но там, където го има е хубаво. От машинки може да си купите топли или студени кенчета, в магазините тип 7/11 има не лоши латета, капучино и т.н. за по 250-350 йени тип "направи си сам". Има и приятни кътчета за сядане, където можеш да си хапнеш купения сандвич, сладкиш и кафе.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вчера имаше билети за под 400 евро от Брюксел бяха реални оферти, стигаше се до плащане. Пътува се е Ana с 2 чекирани куфара, доста ценно за Япония.

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/cheap-5-ana-non-stop-flights-from-brussels-to-tokyo-for-only-e379/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес я разшириха, има и Окинава 😉

Спънката е, че евтините Раян летят до Шарлероа и после трябва прехвърляне до другото летище. И е мааалко преди сакурата. До 19 март има ниски цени, после скачат.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.