Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 16 минути , Eva eva каза:

За съжаление не ми върши работа тази промоция. Ние трябва да сме около 1-10 април.

Изтегли малко по-рано - 4-5 дни. Тази година на 5.04 в Химеджи и други места почти бяха прецъфтяли вишните.

Връзка към коментар

Допълвам, ако някой търси по-екзотични места в Япония че брюкселската промоция включва и Ишигаки в Окинава и има интересни полети с престой в Токио и Наха за по 390 евро. Струва си...

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здарвейте!

 

Предстои ми бизнес пътуване до Токио и се чудя какво мога да видя за времето, в което съм там. Кацам на 27 ноември следобед, 28, 29 и 30 ще съм от 9 до 17:30 в срещи и на 1 декември ще съм свободна целия ден. Идеята ми е 27-30 да разгледам каквото мога в Токио (преди и след срещите) и на 1 декември да отида извън града някъде. Засега съм намислила това - за Токио сутрин (Sensoji Temple, Meiji Jingu, Hotel New Otani Garden и Tokyo Sky Tree/Tokyo Metropolitan Government building) и Токио вечер (Одайба, Шибуя, Шинджуку и Акихабара).

 

Ако имате и други интересни предложения, ще се радвам да споделите.

 

Голмото ми чудене и какво да правя в свободния си ден. Искам да излязя от Токио, но не за да попадна на някои супер туристически място, а искам да отида в някое обикновено селце или нещо подобно. Помощ 🙂

Връзка към коментар

Здравей,

Като се има предвид, че ще те мъчи часовата разлика поне ден-два и че Токио е огромен град, не мисля, че сутрин ще можеш да видиш много(нещо). Имай предвид, че за да си "на време" за срещите си, значи да си поне 10 минути по-рано.

Зависи и много къде ти е хотела. Ако си отседнала в Шинджуку ще можеш евентуално да направиш едно сутрешно посещение на кметството, но пак ще трябва да станеш доста рано. Инче вечер ще можеш да разгледаш Шинджуку, Шибуя, Одайба, Гиндза. Храмовете затварят рано, така че вечер не става.

Спокойно и нетуристическо селце ще намериш след часове път навън от Токио, така че не бих те посъветвала да търсиш такова в свободния си ден, по-скоро се разходи до храмовете Мейджи и Сенсоджи и разгледай Янака - старият град на Токио за да получиш малко от предвоенната атмосфера на Япония.

Колкото и малко да видиш, мисля че ще ти е интересно.

Успех!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Благодаря за съветите!

 

Хотелът ни е до Шиодома, където е централата на АНА. Като гледах картата на метрото, доста комуникативно ми изглежда. Явно е и някакъв висок сезон заради есенните цветове, което още повече ме притеснява, защото в единствения ми свободен ден - събота, ще е лудница навсякъде. Ще го помисля още малко и ще питам вече конкретни въпроси, когато съм готова. 

 

Кметството от 9:30 до 18ч ли е? Има противоречиво работно време в нета.

 

Градините - и те с това пусто работно време. Намерих само тази, която споменах по-горе, която работи от 6ч сутринта. И гингко авенюто 😉

 

За онсена в Одайба какво ви е мнението? 

 

 

Връзка към коментар

feel_the_rush, според мен гледайте работното време и таксите в този сайт. Иначе кметството е с две кули, като двете кули имат различно работно време, може би от тук идва объркването Ви.

 

https://www.japan-guide.com/e/e2164.html 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 10.11.2018 г. в 14:32, feel_the_rush каза:

... Искам да излязя от Токио, но не за да попадна на някои супер туристически място, а искам да отида в някое обикновено селце или нещо подобно. 

🙂

Привет и от мен.. 

Може би ще ви заинтригува предложението ми за селище Satagaya - Todoroki Valley(което е и в моята програма)..на 20мин.е от Токио (гара Шибуя).

Надявам се да ви допадне идеята.🙂

Връзка към коментар

Шиодоме е много комуникативен район, лъскавата Гиндза ти е наблизо и вечер ще можеш да правиш разходки там, до императорския дворец и Токио стейшин ще можеш да стигаш пеша (с повече ходене и ползвайки подземнте проходи (те за отбелязани с розово на мапса)). Също и до Шинджуку (от другата страна на кръговта линия) ще може да се разхождаш вечер. Но сутрин...Дори да станеш рано и да отидеш да поогледаш някъде - на връщане ще попаднеш в ада на сутрешния час пик в Токио...Според мен остави си свободния ден за градините в Токио и Сенсоджи и да знаеш, че си разгледала града поне. То...в Токио винаги е навалица. Все едно да дебнеш в Ню Йорк да е спокойно и без много хора...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тоест, ако съм в 6ч сутринта на Meiji jingu и се разходя примерно до 7:30, няма да успея да се прибера с метрото до 8:30? Опитвам се да се ориентирам колко време горе-долу би ми отнело придвижването в час пик.

 

Самурайка, за онсена в Одайба какво ти е мнението? Изглежда ми доста туристически.

 

 

Връзка към коментар
преди 11 часа, feel_the_rush каза:

Тоест, ако съм в 6ч сутринта на Meiji jingu и се разходя примерно до 7:30, няма да успея да се прибера с метрото до 8:30? Опитвам се да се ориентирам колко време горе-долу би ми отнело придвижването в час пик.

 

Самурайка, за онсена в Одайба какво ти е мнението? Изглежда ми доста туристически.

 

 

Ами по Оедо линията на метрото е 23 минути. Гарите са големи и имаш едно десетина минути от храма до самия перон и после от перона докато се ориентираш и излезеш от правилния изход, после и сградата, етажа, зала на срещата трябва да си намериш - стана си един час. И това е без време за ооопс моменти. Влаковете са много редовни, на всяка минута, но човекопотока е голям и ако поспреш да се огеждаш течението те отнася...Ако предната вечер си ходила до Шинджуку и малко си се поориентирала, бих те посъветвала да отидеш сутринта от 6 до 7 и да си оставиш 1.30 минути за спокойно връщане без стрес. Но за целта трябва да станеш в 5 сутринта...

 

За онсена на Одайба - защо не, какво като е туристическо, приятно е. Но на Одайба има много интересни места и не знам дали ще ти остане време. Оедо онсена е малко като увеселителен парк, представящ атмосферата на едновремешно Едо (старото име на Токио). Но и Тойота Мега Уеб си струва, както и още много други места, а и е чудно място за пиене на чай и зяпане на гледки.

 

 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
преди 3 часа, Eva eva каза:

Здравейте! Чудя се - вижда ли се планината Фуджи от Токио? Например от кулите на кметството. Ако е хубав ден, разбира се.

Зависи не само от хубавото време, а и от сезона - през зимата се вижда понякога прекрасно. Но колкото е по-топло, маранята прави видимостта малка и контура на конуса се размзва и скрива. От шинкансена (Токио-Киото) се вижда много хубаво в ясно време.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, samuraika каза:

От шинкансена (Токио-Киото) се вижда много хубаво в ясно време.

Нито от кулата в Токио, нито от влака видях нещо. Лош късмет!😂😋

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, някой има ли идея колко горе-долу е нормалната цена на билет до Токио между средата на юни и края на август, за около две седмици ? Нямам никаква идея как вървят цените и колко да очаквам, в момента при Катарците е около 500 евро, това добра цена ли е или да почакам за по-добри оферти 🙂

Връзка към коментар
преди 3 минути , Eva eva каза:

@mu_ry, според мен това е много добра цена. Не се замисляйте изобщо. От година и половина ежедневно следя цените до Токио 🙂 

мерсиии 🙂

Връзка към коментар
преди 6 часа, mu_ry каза:

Здравейте, някой има ли идея колко горе-долу е нормалната цена на билет до Токио между средата на юни и края на август, за около две седмици ? Нямам никаква идея как вървят цените и колко да очаквам, в момента при Катарците е около 500 евро, това добра цена ли е или да почакам за по-добри оферти 🙂

Провери АлИталия 

Аз през декември летях за 530 евро

 

Връзка към коментар

По повод на последните два поста - мисля, че тези полети са със задължителна нощувка, която оскъпява допълнително. Поне когато аз следих за моите дати нямаше полет на КЛМ и Ал Италия без допълнителна нощувка. Така че, според мен цената на катарците е много добра, тъй като най-вероятно не се налага допълнителна нощувка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Последните години КLM дават най-добрите цени, но трябва да се гледа добре. Понякога ниската тарифа е с преспиване в Амстердам, което добавя едни 100$ одма.

Катарците са с най-удобни връзки и условия. Щом цената и времето пасват -взимай! По-изгодно може да е само грешка или някоя специална промоция до Фукуока или друг град. Но гаранция за дати няма, така че ако излезе нещо по-евтино с 60-80 евро ама занеудобни дати тпгава с какво ти помага...

С Ева сме писали едновременно.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Четох, четох и пак нещо не съм сигурна.... Разбрах, че за Япония ни трябват адаптер. Като за US контакти или са някакви по-различни? Понеже визуално ми изглеждат същите ( а за тях си имам преходници). Ако не, какъв точно адаптер трябва да си купя? 

Връзка към коментар
преди 14 минути , savagejo каза:

Четох, четох и пак нещо не съм сигурна.... Разбрах, че за Япония ни трябват адаптер. Като за US контакти или са някакви по-различни? Понеже визуално ми изглеждат същите ( а за тях си имам преходници). Ако не, какъв точно адаптер трябва да си купя? 

Такъв е - като за САЩ, но не е нужно да си купувате... И в хотелските стаи, и в AirBnb оставят такива на разположение на пътуващите. В Япония се мисли винаги за удобството на чужденеца. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.