Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Миналата година по това време, от 10 дни престой валя само един (цял ден, но не беше студено). През останалото време беше около 27-28 градуса денем, вечер беше малко по-хладно.

Връзка към коментар
преди 30 минути , Eva eva каза:

Здравейте! 

 

Дали някой случайно знае къде е снимана тази сцена? 

 

 

 

Благодаря предварително 🙂 

Според мен е в храма на 47 Ронина. Прекрасно място, което препоръчвам. Писала съм за него в дневника ми.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А според мен си е просто декор. Бяхме в Sengakuji temple и няма такова място. Има гробище в двора на храма, където са погребани 47-те самураи. Освен това, бърза справка с IMDB показва, че нито една от локациите, на които е сниман филмът, не е в Япония.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , chandni каза:

А според мен си е просто декор. Бяхме в Sengakuji temple и няма такова място. Има гробище в двора на храма, където са погребани 47-те самураи. Освен това, бърза справка с IMDB показва, че нито една от локациите, на които е сниман филмът, не е в Япония.

Въпреки това, храмът е впечатляващ. Имаше свежи цветя на гробовете. Показателно е как се почитат предците и героите в Япония.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Цвете каза:

Въпреки това, храмът е впечатляващ. 

Да, така е. Ние ходихме с мъжа ми, тъй като той беше много впечатлен от историята. Точно тогава обаче имаше някакъв голям строеж в съседство и от храма събираха подписка за спирането му, тъй като щеше да го закрие... Не знам какво се е случило след това.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, ще бъда в Токио, Киото, Осака, Нара, Каназава, Никко и Кобе за 18 дни. Необходим ли ми е постоянен интернет според вас? Разгледах за два варианта за ползване на постоянен мобилен интернет - предплатена сим карта на (simcard geek) 6000 yen за 16 дни без ограничение в мобилният интернет или да поръчам pocket wi-fi(това което намирам е малко по-скъпо от сим карта, ако знаете за някакви варианти моля дайте линк)? Ще използвам интернета основно за навигиране, притесняват ме огромните спирки на метрото и пътя към правилните изходите.

Връзка към коментар

Аз минах без да ползвам мобилен интернет. На много места има безплатен достъп. В местата в които съм спал също. Освен това някои от домакините оставяха и мобилна бисквитка за ползване (pocket wi-fi). Самите влакове и в метрото всичко е направено много лесно за навигиране. Показва ти връзките на съответните спирки, описват ти изходите и кой на къде води. Доста са напред в технологиите и няма как да се объркате. Само трябва да имате едно наум, че движението в Япония е обратно на нашето. След един ден престой там, ще се ориентирате много лесно и без проблем. Аз съм ползвал само офлайн навигация и то само за вървенето пеша. 

 

Иначе ако си решил да ползваш мобилен интернет може би си видял този сайт каква е процедурата и има цени: https://www.japan-wireless.com/en/how-to-rent

Редактирано от plamenk
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Можеш да си навигираш и с maps. me или нещо друго оф лайн с което си свикнала. Интернет има по местата за спане. Достатъчно бърз. Има Вайбър. Няма как да се объркаш в гарите и спирките на метрата. 

Прочети темите тук за транспорта и ще добиеш представа как ще се справиш - с английските надписи, с цветовете или със стрелките. По своята си интуитивност. 

Освен това виж от сега Hyperdia.com (така мисля се изписваше ). На който коловоз е влакът днес - на същия ще бъде и през пролетта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако е само за навигиране - не е необходим. Има много офлайн вариянти, много безплатен нет по спирки и много указателни табели (които са много по-добър ориентир.

Аз, като човек древен и технологичен скептик, си правя планче за идния ден вечер, в хотела. Гледам си маршрута, пиша си на лиХче гарите и номерата на изходите и ползвам нетЯ само при нужда. Като си въведа картата в главата и вътрешния GPS ме води добре.

На гугъл мапс като зумнеш върху всяка голяма гара, ще видиш, че подземното ниво на гарата е също показано - с бледо розово. Има ги и номерата на всички изходи. Виж ги, запиши си ги. Пък нека си имаш и мобилен нет, и бисквидка, и безплатно wi-fi. Като на летище - номера на гейта ти го пише на бординг паса. Пък нека има и светлинни табла да ти го показват. Големите японски гари са като летища с много изходи. Не че не би могъл да си намериш самолета на Франкфурт, ако не знаеш гейта, но ще трябва голямо гледане и питане. Много по-лесно е по номер. Същото е и на гара Шинджуку.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Някой знае ли как стои въпросът със средносрочно наемане на апартамент в Токио - каква цена може да се докара, по какви сайтове и търсачки да се рови и какви специфични условия има? Интересува ме наемане на боксониера за 5-7 седмици, по възможност на не повече от час път от Синджуку. Гледах в AirBnB 2-3 предложения, кажи-речи отговарящи на условията, с цени около 600-650 евро на месец. Нещо по-евтино може ли да се намери и как? Благодаря предварително.

 

Връзка към коментар

Не съм живял толкова дълго време в Токио, за да мога да дам точна информация, но 600 евро за месец ми се струват изключително добра оферта, още повече на хотелски принцип без да плащате допълнително за консумативи. При това в центъра на града.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Meidj каза:

 Нещо по-евтино може ли да се намери и как? Благодаря предварително.

 

Кратък отговор - не!

 

Ако трябва да обяснявам по-подробно - има сайтова, на японски, които предлагат краткосрочни наеми на мизерно обзаведени (легло и хладилник, при късмет - и маса) апартаменти, които искат предплата двумесечен наем като гарамнция (връща ти се) и един месец като такса за фирмата. Ако все искаш да се пробваш :https://www.good-stay.net/?utm_source=yahoo&utm_medium=cpc&utm_content=マンスリーマンション_1語&utm_campaign=(H)S_010)メインワード&utm_term=マンスリー_b

 

А то вече в центъра на София не можеш да намериш обзаведен и обурудван апартамент за 600 евро на месец, камо ли в Шинджуку!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте, имам едно питане за настаняване в Токио. Колебая се между Tokyo Green Palace Hotel и Hamacho Hotel Tokyo Nihonbashi, имам 7 нощи в Токио, според вас кой хотел е ще ми бъде по-удобен за предвижване из града? Кацаме в Ханеда в 22:30 часа до кой от двата хотела ще е по-удобно предвижването?

Връзка към коментар
преди 9 часа, Individuala каза:

Здравейте, имам едно питане за настаняване в Токио. Колебая се между Tokyo Green Palace Hotel и Hamacho Hotel Tokyo Nihonbashi, имам 7 нощи в Токио, според вас кой хотел е ще ми бъде по-удобен за предвижване из града? Кацаме в Ханеда в 22:30 часа до кой от двата хотела ще е по-удобно предвижването?

Не пишеш с какво мислите да се придвижвате из града? С метро или с влакове (ще ползвате ли JR pass или не , с други думи). Първият е по-удобен, с две линии на метрото до него, но от Ханеда ще ви е трудничко. Не съм сигурна дали ще има метро толкова до късно.

Връзка към коментар
преди 3 часа, samuraika каза:

Не пишеш с какво мислите да се придвижвате из града? С метро или с влакове (ще ползвате ли JR pass или не , с други думи). Първият е по-удобен, с две линии на метрото до него, но от Ханеда ще ви е трудничко. Не съм сигурна дали ще има метро толкова до късно.

Първите 3 дни ще вземем дневни карти. След трите дни ще можем да активираме jr pass-а, за да може да ни стигне за следващите дестинации, който сме планували да посетим.

Незнам колко време ще ни е необходимо за излизане от летището и дали ще успеем да хванем последния monorail за града, ако не успеем видях, че има автобуси?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Как стои въпроса, ако имаш видими татуировки и ходенете по храмовете и въобще?

 

Ще бъда в Япония в края на април - началото на май и предполагам, че вече ще е доста топло.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.