Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Накратко - ДА, до 23:59 на 1-ви трябва да старира последното пътуване.

 

Ето и по-подробно:

HOW ARE THE DAYS OF USE COUNTED?

The validity of the Japan Rail Pass is counted in full days and not in periods of 24 hours. Regardless of the time at which you start using your pass on the 1st day, its validity will end at 11:59PM on the last day.
For instance, if you have a 7 day Japan Rail Pass and start using it at 1PM on January 6th, it will be valid until 11:59PM on January 12th (and not at 1PM on January 13th)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Марин каза:

Някой ползвал ли е чобен wifi в Япония? С какви впечатления останахте?

 

преди 4 минути , Марин каза:

Джобен*

 

Ползвахме, да. Впечатленията бяха отлични. В шинкансен влака. при 300 км/ч, с мъжа ми изгледахме цяло Formula 1 състезание без насичане. Интернетът си работеше дори и под земята в метрото.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дай и аз да кажа. Ние си наехме този, който излиза в сайта на JR часа като реклама, за 7 (8) дни струваше около 50 Евро и на нас също ни свърши много хубава работа. Получихме го в хотела, направо ни чакаше там, дадоха ни го от рецепцията при настаняване, а за връщане беше придружен с надписа плик с марка, в който трябваше да го сложим и да го пуснем в някоя пощенска кутия. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Марин каза:

Може ли да споделиш от къде си наехте

и колко платихте?

На 3.01.2016 г. в 21:55, chandni каза:

В Япония не продават SIM карти за разговори на чужденци (забранено е по закон). Можете да закупите единствено data SIM карта или да наемете "бисквитка" и да използвате Viber/Skype за безплатни разговори, както и за обаждания до нормални телефони чрез Viber out или Skype call според техните тарифи.

 

Нашата беше горната вдясно , връзка имахме абсолютно навсякъде, включително в метрото под земята и то на LTE скорост, а в шинкансена Токио - Осака изгледахме цялото състезание от Формула 1 в Сепанг без насичане. Трафикът е абсолютно неограничен и е изключително удобно. Бяхме свалили едно приложение за андроид за влаковете - със задаване на начална и крайна гара, приложението изчислява различни маршрути с всевъзможни влакове, като дава с абсолютна точност не само разписанието, но и на кой коловоз да отидеш за смяната на следващия влак и дори няма нужда да гледате коя е вашата спирка... Щом в приложението пише, че пристигате на вашата гара в 9:37, значи ще пристигнете в 9:37...  :lol: Видите ли, че е 9:37, а влакът спира, значи е дошла вашата гара...  :P По спомен платихме около 47€ за 9 дни, но определено си заслужава.

Имай предвид, че тази цена е от 2015 г. В момента 10 дни излизат около 58€.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз в момента съм със сим карта за Интернет. Платих около 25 Евро за 16 дни и мога да кажа, че обхватът и бързината са много по-добри дори от Интернета, който имам в България. Но ако сте повече хора, може би WiFi бисквитката, ще Ви свърши по-полезна работа. 

Имайте в предвид, че в Япония в момента се редуват много горещи дни и такива, които изискват и по-топли дрехи, но като цяло е доста топло. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Plamsi каза:

 

Имайте в предвид, че в Япония в момента се редуват много горещи дни и такива, които изискват и по-топли дрехи, но като цяло е доста топло. 

...а от другата седмица става трайно доста топло, клонящо към жега.

СИМ карти продават навсякъде по летищата, още щом излезеш. А и все повече са местата с безплатен интернет (гари, паркове, забележителности, заведения...).

Връзка към коментар
2 hours ago, Марин said:

Ще го имам на предвид. Аз мисля да взема едно от тези https://www.ivideo.com.tw/english/wifi/49803

 

От къде и каква сим карта си купи?

http://www.japan-rail-pass.com/

 

Това е сайта. Поръчах си я заедно с паса. 

Връзка към коментар

Ол браво на теб! Точно това търсех- 15 дни, 50лв. Излиза по 3,33лв. на ден.  Имаш мегабайти на ден или едно общо количество за изразхотване в рамките на 15дни? На мен ми трябва само за GPS. 

Връзка към коментар
3 hours ago, Марин said:

Ол браво на теб! Точно това търсех- 15 дни, 50лв. Излиза по 3,33лв. на ден.  Имаш мегабайти на ден или едно общо количество за изразхотване в рамките на 15дни? На мен ми трябва само за GPS. 

Аз не усетих разлика през целия престой като качество. И аз навигация и за браузване я ползвах без проблем. Само в метрото ми се е случвало да се забави нещо, но е било за кратко. Аз имах по-голям проблем с ползването на техния WiFi, отколкото с тази карта. Днес като си тръгва видях, че на летището също продават такива карти, но ако си поръчвате пас ще е ок да се комбинира с картата. 

Връзка към коментар
преди 13 часа, Марин каза:

Ол браво на теб! Точно това търсех- 15 дни, 50лв. Излиза по 3,33лв. на ден.  Имаш мегабайти на ден или едно общо количество за изразхотване в рамките на 15дни? На мен ми трябва само за GPS. 

само за GPS не е ли по-добре да си свалиш карта офлайн? Самото позициониране през спътниците не изисква интернет връзка

Връзка към коментар

Ами  доста по-добре е НО заради някакви тъпотий с Японското правителство добрите GPSи нямат карти  за там. Тествах maps.me но работи отвратително! Не успах да намеря гарата в Осака. Просто я няма!  Не успях и да намеря един от храмовете. Правих тестове на google maps. Техните офлайн карти са много зле. Реално ти сваля една снимка на картата сиреч никаква полза. Все едно имаш хартиена карта. ОБАЧЕ онлайн навигацията им е ок. 

Ползвам от 2014 насам HERE maps. Не съм имал никакви проблеми. Офлайн всичко e ток.  Пробвах още 10GPS-a (GoPiliot, Genius maps, OsmAnd.......) но нищо не се доближава до HERE maps!  Определено има известен момент на субективизъм но се постарах да им дам шанс на другите карти и пак ми се струват зле.👎

 

П.С.

Извинявам се ако има правописни грешки!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Марин каза:

Ами  доста по-добре е НО заради някакви тъпотий с Японското правителство добрите GPSи нямат карти  за там. Тествах maps.me но работи отвратително! Не успах да намеря гарата в Осака. Просто я няма!  Не успях и да намеря един от храмовете. Правих тестове на google maps. Техните офлайн карти са много зле. Реално ти сваля една снимка на картата сиреч никаква полза. Все едно имаш хартиена карта. ОБАЧЕ онлайн навигацията им е ок. 

Ползвам от 2014 насам HERE maps. Не съм имал никакви проблеми. Офлайн всичко e ток.  Пробвах още 10GPS-a (GoPiliot, Genius maps, OsmAnd.......) но нищо не се доближава до HERE maps!  Определено има известен момент на субективизъм но се постарах да им дам шанс на другите карти и пак ми се струват зле.👎

 

П.С.

Извинявам се ако има правописни грешки!

Извинявам се за спамът но имам едни  въпрос😃. Дойде момент с обмяната на парите. Запътил съм се към Tavex. Някакво по-добро предложение?

Не знам как си тествал Maps.me, но ние две седмици се оправихме повече от превъзходно с него. Никакъв проблем сме нямали с намирането на храмове или гари, или каквото друго сме търсили. Не сме си купували интернет, разчитахме само на този който хващахме по гарите и други обществени места.

преди 5 минути , Марин каза:

Извинявам се за спамът но имам едни  въпрос😃. Дойде момент с обмяната на парите. Запътил съм се към Tavex. Някакво по-добро предложение?

Ако си от София може да пробваш един чейндж на Графа, между пл. Славейков и църквата. 

Връзка към коментар
5 minutes ago, Linderoth said:

Здравейте,

 

 

Този тип  преходник  ще ми свърши  ли работа в Япония?

 

Благодаря!

20190512_153007.jpg

По-скоро не. Трябва да е само с тези двете тънките пластини.

Връзка към коментар
преди 10 часа, Linderoth каза:

Здравейте,

 

 

Този тип  преходник  ще ми свърши  ли работа в Япония?

 

Благодаря!

20190512_153007.jpg

Не, никаква работа няма да свърши. На рецепция в хотела ще ти услужат. Можеш да си купиш от всеки по-голям магазин за 100 йени.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой може ли да ми каже в края на юни има ли тайфуни около Япония(всяка година)? Последния път като ходихме в района юни/юли пътуванията бяха кошмар с отменени полети и огромни закъснения навсякъде в Япония, Китай, Тайван... 

Връзка към коментар

Никой не може да каже. По принцип юни е рано за тайфуни, това е дъждовния сезон, може да има тежки дъждове. Но в последните години тайфуните се формират все по-рано и продължават до все по-късно. Така че...

Днес и утре е над 30 градуса, а сме още май месец. Очертава се дъждовния сезон да е относително сух, но за тайфуни никой не може да даде гаранция. Както и за внезапни дъждове. Миналата седмица в Кагошима валя толкова силно, че евакуираха хора от планината. Но на други места нямаше нито капка.

Все по-непредвидимо е времето за съжаление.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар

Ние също използвахме portable wi-fi и бяхме много доволни. Без проблем навсякъде си имахме интернет и не се притесняваш да го ползваш. Ние си го имахме включен към квартирите, които наемахме, това ни беше изискването и за това не знам коя фирма е най-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

В катарското промо няма никаква разлика в цената между две летища на Токио - Haneda и Narita. Кое и защо да си изберем?  Проблем ли би било да се настаним, ако кацаме в 22:40?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.