Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 2 минути , Цвете каза:

И от двете има транспорт. Ханеда е по-близко.

Благодаря 🙂 То се оказа, че желаният от нас период неудобно съвпада със Златната седмица и това много намали желанието ми за купуване на билети. Явно ще чакам друга примамка. 

Връзка към коментар
6 minutes ago, Lindt said:

Благодаря 🙂 То се оказа, че желаният от нас период неудобно съвпада със Златната седмица и това много намали желанието ми за купуване на билети. Явно ще чакам друга примамка. 

Не се отказвайте само защото е Златната седмица. Не е чак толкова страшно.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Да, и аз не мисля, че Златната седмица е повод за отказване. Честно, по сакурата е по-страшно.

За златната седмица - единствено ако мислите да летите вътрешни полети - ще са скъпи. Но ако ще сте с пасове - няма проблем. Теее, японците чак цяла седмица не почиват .... само така й викат.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , samuraika каза:

Да, и аз не мисля, че Златната седмица е повод за отказване. Честно, по сакурата е по-страшно.

За златната седмица - единствено ако мислите да летите вътрешни полети - ще са скъпи. Но ако ще сте с пасове - няма проблем. Теее, японците чак цяла седмица не почиват .... само така й викат.

Ами ние мислехме за последната седмица на април и първата на май.  Да видим какво е цъфнало из Seaside park, да научим нещо за Токио и да отиваме да си следим героите от книгите около Киото.  И после около седмица някъде на море в посока Окинава. Не знам какво да очаквам като цени и не ми се иска да се оскъпява и утежнява с почиващи местни. 

Ние не сме градски туристи,  а предполагам,  че и на японците ще им е омръзнало да си седят в града 🙂

Връзка към коментар

Аз бях тази година по това време и сакура видях единствено като отидох да видя Фуджи. Само по влаковете имаше доста хора, но тази година доколкото разбрах Златната седмица беше по-дълга, а и съвпадна с абдикацията на императора. Но в Япония дори тълпите с хора, не ми действаха така, както на други места. А и имах чувството, че повечето туристи бяха Китайци, а не Японци. Но Вие най-добре си знаете. 🙂

Връзка към коментар
преди 6 часа, Lindt каза:

 почиващи местни🙂

🙄 много рядко се срещат индивиди от този вид.

Те ползват по-дългите почивки за пътуване в чужбина. Затова и много авиокомпании имат промоции на билети до Япония по време на GW - билетите от Япония на вън са на двойни и отгоре цени. А и японците старателно избягват местата, посещавани от туристи. Но често си ходят по родните места и затова влаковете може да са по-натоварени, както и някои магистрали.

А като цени на нощувки - ако ползвате airbnb - почти няма разлика в цената. По време на сакура нощувките са по-скъпи и тълпите са много повече.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 31 минути , Goal & Boss каза:

... но наемаш ли се да предвидиш горе-долу кога ще тръгнат нагоре?

Не, не бих могла да предвидя. Никой не може, си мисля. То затова и много хостове и по-малки хотели не са си отворили календарите за догодина още. Освен това организаторите се стараят да повишат максимално броя на предлаганите легла за да няма недостиг. Не мисля, че ще е много страшно.

Единствено airbnb ще е малко по-засегнат поради повишения брой на дългосрочни резервации, които като цяло се насочват към него.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Според мен цените са нагоре от 1 седмица преди до 1 седмица след олимпиядата или кое да е подобно събитие. 

В Южна Африка по време на световното по футбол цените бяха увеличени само и единствено по време на събитието. 

След това "туризмът" се надява на интерес благодарение на събитието, но това е дългосрочно...

 

Въпрос от мен: Ще имаме 2-3 дни в Токио свободни. Мислех през един от тях да отидем до Камакура. Струва ли си? Какво да видим там? Ако не - какво да направим? 

Като се има предвид, че това ни е н-тото посещение в Япония и Токио и си имаме задължителна програма от места, които винаги посещаваме като паркове, пазари, един ден (поне) пазар за разни неща, които си носим от там и т.н. Нещо интересно и забавно, което ви хрумва, каквото и да е то. 

Връзка към коментар

С децата ли ще сте? Гибли музея? Аз бих отишла в Йокохама на Минато Мирай и после в музея на рамена.

Иначе Камакура е приятно малко градче. Има огромна Буда статуя и приятен парк.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!На 11.07летим за Токио с децата,а след това ще имаме въртешен полет и до Фукуока.Въпросът ми е свързан с вносът на лекарства в чекирания багаж-капки,сиропи за кашлица,температуропонижаващи,широкоспектърен антибиотик и др.,Има ли някои забранени за внос лекарства или съставки в страната,защото съм помъкнала две несесерчета с лекарства от първа необходимост?

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 38 минути , Валя7979 каза:

Здравейте!На 11.07летим за Токио с децата,а след това ще имаме въртешен полет и до Фукуока.Въпросът ми е свързан с вносът на лекарства в чекирания багаж-капки,сиропи за кашлица,температуропонижаващи,широкоспектърен антибиотик и др.,Има ли някои забранени за внос лекарства или съставки в страната,защото съм помъкнала две несесерчета с лекарства от първа необходимост?

Аз винаги нося такъв несесер в ръчния багаж. На Фукуока нямах проблем. Успешно и приятно пътуване!

преди 38 минути , Валя7979 каза:

Здравейте!На 11.07летим за Токио с децата,а след това ще имаме въртешен полет и до Фукуока.Въпросът ми е свързан с вносът на лекарства в чекирания багаж-капки,сиропи за кашлица,температуропонижаващи,широкоспектърен антибиотик и др.,Има ли някои забранени за внос лекарства или съставки в страната,защото съм помъкнала две несесерчета с лекарства от първа необходимост?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани

Въпрос към опитните по Япония:

Искам около Нова година да съм на плаж на Окинава. Предложение за хубав плажен хотел или поне район с добър плаж.

Къде е по-добре да съм на 31 - на плажа на Окинава, в Тайпе или Токио? Предложете, моля, добри локации! 

Връзка към коментар
преди 8 часа, Isa каза:

Не е. 

Първия път в Япония и ние бяхме така. 

Видяхме Киото достатъчно за ден с шинкансен, включително императорския дворец. 

За мен Япония, а и не само, не е за препускане, а в Токио мога и повече от 10 дни да изкарам. 

Благодаря много, надявам се че ще успеем да разгледаме и ние.

Връзка към коментар

Многократно съм използвал локърите по гарите, но е било за някакви часове 5-6-7.

Някой знае има ли и ако има колко време е лимита  за използване на тези локъри?

 

Ще трябва да оставя някои неща за 3-4 дни.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 41 минути , Alexander каза:

Многократно съм използвал локърите по гарите, но е било за някакви часове 5-6-7.

Някой знае има ли и ако има колко време е лимита  за използване на тези локъри?

 

Ще трябва да оставя някои неща за 3-4 дни.

Само не залагайте на това на JR Киото. Още от сутринта нито един не беше свободен от стотици. Носихме си багажа през целия ден.

Връзка към коментар
преди 1 час, Alexander каза:

Многократно съм използвал локърите по гарите, но е било за някакви часове 5-6-7.

Някой знае има ли и ако има колко време е лимита  за използване на тези локъри?

 

Ще трябва да оставя някои неща за 3-4 дни.

Локърите по гарите са често заети и са за лимитирано време, мисля максимума е 2-3 дни.

Най-добре е да оставите на багаж на летището. Има си гишета, можеш да оставиш за дълго и не си зависим от това има ли свободни клетки, няма ли...

Другият вариант е да ползваш фирмите за пренос - примерно летиш от Осака за Окинава и изпращаш къфарите до Токио, като пишеш, че ги искаш след 5 дена на Нарите. Отиваш в Окинава, след 5 дена летиш Наха-Нарита и куфарите ти те чакат там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 минути , samuraika каза:

Локърите по гарите са често заети и са за лимитирано време, мисля максимума е 2-3 дни.

Най-добре е да оставите на багаж на летището. Има си гишета, можеш да оставиш за дълго и не си зависим от това има ли свободни клетки, няма ли...

Другият вариант е да ползваш фирмите за пренос - примерно летиш от Осака за Окинава и изпращаш къфарите до Токио, като пишеш, че ги искаш след 5 дена на Нарите. Отиваш в Окинава, след 5 дена летиш Наха-Нарита и куфарите ти те чакат там.

Аз съм изплащала от хотел до хотел. Как трябва да се адресират до Нарита и къде да ги търся после на летището? Мерси за всички идеи! Страхотна си!

Връзка към коментар
преди 1 час, Дани Магелани каза:

Аз съм изплащала от хотел до хотел. Как трябва да се адресират до Нарита и къде да ги търся после на летището? Мерси за всички идеи! Страхотна си!

Ето на сайта на фирмата можеш да видиш цени и обяснения как да изпратиш. Точно както пращаш от хотел до хотел така пращаш от хотел до летище като ти помагат да попълниш бланката и ти казват на кое гише на летището да го търсиш (дават ти и карта с написано ниво, гише и всичко. Пишеш и с кой полет ще летиш). Много е удобно и не е скъпо.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, samuraika каза:

Локърите по гарите са често заети и са за лимитирано време, мисля максимума е 2-3 дни.

Най-добре е да оставите на багаж на летището. Има си гишета, можеш да оставиш за дълго и не си зависим от това има ли свободни клетки, няма ли...

Другият вариант е да ползваш фирмите за пренос - примерно летиш от Осака за Окинава и изпращаш къфарите до Токио, като пишеш, че ги искаш след 5 дена на Нарите. Отиваш в Окинава, след 5 дена летиш Наха-Нарита и куфарите ти те чакат там.

Супер, видях, че на летищата предлагат такива услуги. Аз ще оставя един голям куфар само, 5-6 евро/ден е цената.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.