Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Дани Магелани

И аз мисля да изпратя чанта от хотел в Токио до летище Нарита за датата  на излитане към Европа. С раничка да отида до Окинава и Тайпе. Сигурно от там ще имам куфар на обратно, в който ще събера всичко изпратено към летището. Проблем ли ще бъде да отворя и окомплектовам куфара  преди чекиране някъде в зала Заминаващи?

Връзка към коментар

Гишетата на багажните фирми са в двата края на летището, в страни от тълпите. Отпред е пълно с хора, които си преопаковат багажа. Можеш да помолиш и да ти го претеглят (то има кантари на повечето места). Удобно е.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

 

Някой има ли представа за колко време се стига от входа на терминал 3  на Нарита до гейта за вътрешни полети? Имам следния проблем - кацам на терминал 1 в Нарита в 19:10 (дано) и искам да стигна до Осака същата вечер. От терминал 3 излита полет на Уестдежт в 20:40. Видях, че стандартното време за прекачване международен към вътрешен полета, терминал 1 към 3 е 2ч, аз имам час и половина, но пък съм само с ръчен багаж. Интересно ми е колко време отнемат проверките за вътрешния полет.

 

Благодаря ви предварително!

Връзка към коментар
преди 8 минути , feel_the_rush каза:

...искам да стигна до Осака същата вечер...

You really like to @feel_the_rush, ha? :laugh:

 

Не мога да ти отговоря какво е разстоянието, но при час и половина между полетите поемаш голям риск. Не забравяй, че първо трябва да минеш immigration и колкото и бързо да действаха японците там, все пак си отнема някакво време. След това трябва да минеш и проверка за сигурност преди да стигнеш гейтовете за следващия полет. Като сложиш в уравнението и че гейтовете затварят 20-30 минути преди полета, времето за стигане от единия терминал до другия (а то ще ти отнеме време и да се ориентираш), риска от закъснение на предишния ти полет... На мен ми изглежда като рецепта за бедствие 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

🙂 Нямам голям избор. Имам само 29ти юли свободен и после на 30ти по някое време вечерта трябва да съм обратно в Токио, защото има и работа да се върши. Да кажем, че кацне на време, ще съм от първите излезли, това поне е сигурно, 15 минути да прелетя през проверката, 10 минути да чакам шътъла, 10 минути път между терминалите и да кажем 30 минути влизане, би трябвало да го хвана точно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани

 Ако го изпуснеш имаш план Б с шинкансен за немного време. Ако хотелът ти е до Шин Осака,ще си там по-бързо, отколкото ако летиш и пътуваш от летището до хотела.

Но нека Самурайка даде експертно мнение.

А ако си за Киото, ще е по-добре, според мен.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 минути , feel_the_rush каза:

Нозомито е последно, в 21:23ч. Но и него не знам дали ще мога да го хвана, все пак си е път Нарита до Токио. 

Ако правиш опит за самолет, може и да не успееш за 21,23. Но ако директно тръгнеш към най-близката шин-гара, може би ще стане. Не е добре да разчиташ на бърза обработка на летището, А и полети закъсняват.

Връзка към коментар

Аз съм в Пусан сега и не мога да разцъкам, но потърси ли нощен автобус Нарита-Осака? Това дпоред мен е най-добрия вариянт. Със самолета почти съм готова да се подпиша, че няма да стане за час и половина. От кацането имаш 15 минути само рулиране до ръкава и придвижване до врата на самолета. За вътрешните полети не можеш да се чекираш сам като в Европа и да минеш с борден пас на телефона. Докато стигнеш до чекин гишетата на лоу костевете те вече ще бордват твоя полет.

С шинкансен също не мисля, че ще стане. 

Търси нощни автобуси.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ем, аз вече го взех билета 🙂 С идеята да не се разубедя. Поне ще пробвам, ако не - 70 евро да са им халал. Уж пише, че има онлайн чекин на Jetstart, ще видим. Летя бизнес класа, ще сляза първа, та поне това трябва да ми спести време. Гледах ги във Flight Radar полетите, кацат доста навреме. За сметка на това, тези на Jetstar винаги закъсняват. Стискайте ми палци 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нямам много избор 🙂 Така, малко инфо - JetStar Japan имат онлайн чек ин за вътрешните полети. Освен това - малък бонус - гейтът затваря 15 мин преди полета. Шансовете ми току-що се покачиха от -10% на -5% 😆 

 

Сега обаче имам нов въпрос - колко са строги с ръчния багаж? Пише до 10кг и от няколко часа се чудя какво да извадя от тоз куфар, така че заедно с лаптопа да вляза в тез килограми.

 

image.png.21a09c5bdfbaa07e1d20589a5de5bcbc.png

Връзка към коментар

Сега като каза, сетих се че и Прасковките имат онлайн бординг, няма за международните полети.

Шансовете ти са почти 50% соред мен. Полетите от Европа често кацат малко по-рано.

 

С Джетстар не съм летяла, не знам колко са строги. Но Ванила, например, бяха педантични циции с техните 7к килограма. Помисли за някой по-тежичък несесер или от сорта, който да можеш да сложиш в джоб. То е лято, жега, ама носи някакво връхно нещо на ръка и му набутай по джобовете туй-онуй.

 

Овечето азиатски компании не го и поглеждат ръчния - вчера летях с Джеджу еар - не ги вълнуваше моя багаж по никакъв начин. Но Токио-Осака е често пълен до последното място и на око може да те накарат да мушнеш в калъпа или да претеглиш, ако визуално ги осъмни багажа ти. Опаковай във вакуумни торби и бъди компактна.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, feel_the_rush каза:

няколко часа се чудя какво да извадя от тоз куфар, така че заедно с лаптопа да вляза в тез килограми.

най-добре махни лаптопа 😀

пътуването по работа ли е или не?

Връзка към коментар

По работа е, мога да махна всичко друго, освен лаптопа 🙂

 

Самурайка, много ли вали в момента? Гледам в прогнозата само дъжд, дъжд... да извидя всички обучки и да си взема джапанките само, освен...

 

Току що получих съобщение от Jetstar, че полетът ще закъснее и ще излети в 22:05. И това ако не е късмет. Сега даже не знам какво да правя със свободното си време на летището.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, feel_the_rush каза:

Самурайка, много ли вали в момента? Гледам в прогнозата само дъжд, дъжд... да извидя всички обучки и да си взема джапанките само, освен...

В момента - много! Но това е защото минава тайфун. По принцип дъждвния сезон свърши, така че не мисля, че ще те вали, освен ако не нацелиш някакъв кофти атмосферен фронт. Къде ти е хотела?

Връзка към коментар

Акихабара е хубав район, но аз имах предвид в Осака. Видя се, че ще успееш за самолета, но пък става късно за придвижването до града. Има нощни автобуси де, няма да останеш на летището, но затова питах къде ще си в Осака.

Връзка към коментар

Ааа, в Осака ще съм на Намба. Гледах, че двата Airline Express влака вървят до 23:55. Дано ги хвана 🙂 То пък една беда ли е... Цялата ми идея е да разцъкам много набързо региона Осака и Киото и вторник следобед да се кача на Нозомито наобратно за Токио. Оставила съм си половината ден в Осака, главно да отида до Дотомбори и Kuromon Market, че са ми на пешеходно разстояние. И после се чудя заслужава ли си да ходя до Осака замъка или да си бегам към Киото, най-обрацно казано. До аквариума нямам време да ходя, само китовите акули ме блазнят, иначе този в Сингапур не би трябвало да е нещо много по-различно. А и като цяло не съм фен. Както и на високи сгради с гледка. Но приемам всякакви съвети.

Ако питаш после как съм решила да продължа към Киото, това ми е планът - From Hankyu Umeda Station, take a Limited Express train on the Kyoto line bound for Kawaramachi. Хотелът ми е в Гион и ми върши перфектна работа. Но и тук приемам съвети 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Намба е идеално като местоположение, дори да изпуснеш влаковете има нощни автобуси до Nankai Namba station.  Само предупреди в хотела, че ще чекваш по нощите.

Като се разходиш по Доттомбори, не губи време със замъка, а отивай на Умеда (централна гара Осака), разходи се малко там, отбий се до Умеда Скай билдинг - качи се само до гишето за вход към "небесната градина" - то интересното е ескалатора във въздуха между двете сгради. Погледни през прозорчетата и отивай на Ханкю гарата и хващай влака за Киото. Разгледай Киото, колкото можеш. Според мен (лично мнение) до Фушими Инари няма смисъл да се ходи (не е истина каква навалица е). Гион рано-рано сутрин, преди тълпите. Сребърния храм на мръкване. За Арашияма май няма да имаш време. Аз бих се губила из уличките, вместо да преследвам забележителности. Киото е доста по-голямо, отколкото си го представяш, придвижването отнема време.

Айде, стискаме палци!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И така - моментно местоположение, гейт 171, Нарита терминал 3, чакам си полета до Осака, часът е 20:34. Както вече казах, полета го отложиха за 22:05, та всичко ок. Не препоръчвам на бъдещи ентусиасти да правят подобни еквлебристики, хващам този полети поради две причина - Търкиш кацна 40 минути по-рано, в 18:31 и второ - променята на часа на излитане на самолета до Осака. Паспортния контрол в Нарите в момента е в някаква рекострукция, опашките са огромни. Който може, да лети през Ханеда в близките няколко месеца. Все пак, като информация по време, нали затова е цялата тема, мога да предоставя следното:

1. Таксиране писта-гейт - 10 мин

2. От гейт до Паспортен контрол - 10 мин

3. Минаваме на паспортен контрол и митници - 1ч и 10 мин към момента заради ремонта, може да е и повече

4. Придвижване до спирка на безплатния шътъм Терминал 1 към 3 - 5 мин

5. Изчакване на шътъл - 2-10 мин

6. Пътуване с шътъл - 8 мин

7. Придвижване до секюрити проверките - 5 мин

8. Придвижване до гейта - 8 мин

 

Общо на мен ми отне 2 часа без 5 минути. Естествено, ако трябваше да гоня полета в 20:40, щях да направя драматична сцена, че го изпускам и щях да мина по-бързо. Ама знае ли човек. Благодаря на всички за съветите, в крайна сметка нещата се наредиха някак от самосебе си 🙂

 

Самурайка, благодаря за съвета, ще го пропусна значи Осака касъла.

За Киото - на кое казваш Сребърния храм? Kiyomizu dera ли? Планът ми е като стигна Киото да обиколя първо центъра следобеда - Sannen-zaka, Ninen-zaka улиците, Chion-in и Shoren-in храмовете, че са долу до парка и оттам към Kiyomuzi dera, че работи най до късно. Оттам вече по малките улички из Гион, има там разни отбелязани на картата и Nishiki market. На следващата сутрин мисля да стана рано и да отида до Fushimi-Inari, пише че отваря на изгрев, та се надявам да няма хора по това време и оттам към Арашияма. Там главно бамбуковата гора ме интересува и Tenryu-ji храмът. Оттам към Златния храм. И после към гарата и Нозомито за Токио. Нямам време да ходя до Daitoku-ji. Нещо трябваше да отпадне. Какво ще кажеш за този план?

 

И нов въпрос - от коя страна на влака за Токио да седна? Отляво предполагам ще се види Фуджи, но вижда ли се океанът отдясно?

 

Поздрави на всички, благодаря ви, че ви стискахте палци, определено проработи 🙂

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, feel_the_rush каза:

За Киото - на кое казваш Сребърния храм? 🙂

 

Ginkaku-ji - буквално - Сребърният храм.

 

Планът ти за Киото е добър, но всичко преди Киомизудера да отпадне. Киомизу е в ремонт, но аз си го харесвам целия район с цялата променада по хълма и после надолу към Гион.

И пак казвам, според мен пропусни Фушими инари и отиди в бамбуковата гора рано-рано.

Седни от ляво. Океана няма как да го пропуснеш. Ти сега ще кацнеш в него - KIX е на остров.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Отчитам се да кажа, че пристигнах благополучно в хотела в Осака вчера. Самолетът кацна 23:20 и успях да хвана предпоследния влак за Намба в 23:34ч. Тук да вметна, че служителят на гарата ме пусна без билет, защото иначе щях да изпусна влака. Даде ми някакво друго билетче и ми каза да платя, като стигна Намба. Е, да де, ама какво направих, откъде излязох, никой не виждам, на който да платя. Та се върнах назад да ги издирвам. По някакъв начин съм подминала първия изход, където са гишетата и съм излязля от втория, където нямаше никой. Както и да е, спокойно можеше и да не платя, възхищавам им се на японците за доверието, особено към чеждунците, въпреки, че са наясно с нашата култура на дребни далавераджии 😉

 

Разходих се вчера по Дотонбори до 2ч през нощта, беше пълно с хора. Сега щи повторя на дневна светлина, ще ходя до пазара, после до Умеда, както каза Самурайка и към Киото.

 

Поздрави на всички!

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Браво, поздравления за успешното придвижване! И за стоицизма - аз не бих могла да се разхождам където и да било след междуконтинентален полет.

 

Според мен няма какво да му гледаш на Доттомбори на дневна светлина, след като си го видяла нощем. Отивай към Киото, че няма време за там.

 

 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.