Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

В момента, Фичо каза:

При равни други условия, коя АК е за предпочитане  между Jetstar и Peach? 

Гледай и кои са летищата, от които излитат и кацат.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, имам бърз въпрос. Трябва да купя карта за мобилен телефон на Японски оператор. Картата ще се ползва за 11 месеца и предимно за мобилен интернет и евентуално малко разговори за всеки случай .... Разбирам от мой познат /но не знам дали е вярно/, че в Япония си е в сила автоматичното подновяване на договора ако не отидеш да го прекратиш точно в деня когато изтича /не можело по-рано/. Моля дайте ми малко информация от първа ръка. Кой оператор, какви са нормалните условия .... всичко ще ми е от полза!

Връзка към коментар
преди 10 часа, Иванчо М каза:

Здравейте, имам бърз въпрос. Трябва да купя карта за мобилен телефон на Японски оператор. Картата ще се ползва за 11 месеца и предимно за мобилен интернет и евентуално малко разговори за всеки случай .... Разбирам от мой познат /но не знам дали е вярно/, че в Япония си е в сила автоматичното подновяване на договора ако не отидеш да го прекратиш точно в деня когато изтича /не можело по-рано/. Моля дайте ми малко информация от първа ръка. Кой оператор, какви са нормалните условия .... всичко ще ми е от полза!

Здравей,

Твоят познат ти е казал верни неща, но те не касаят твоят случай.

Предполагам, че е имал предвид договорите с мобилните оператори, които сключваш и получаваш евтин (или дори безплатен) телефон към пакета - те са с фиксиран договор, който има наказателна такса, ако прекратиш по-рано (иначе мобилните оператори в Япония щяха просто да раздават айфони на улуцата) и важи автоматичното подновяване, ако не прекратиш.

Но доколкото разбирам твоят случай не е такъв и не се нуждаеш от двугодишен договор с мобилен оператор (за който ще ти трябва и адресна регистрация), а имаш нужда от телефон и нет за 11 месеца докато си в Япония? Просто си купи СИМ карта и ползвай собствения си телефон.

Ето повече информация за видовете и опциите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря! Правилно си ме разбрала, трябва ми само СИМ карта. Но не можах да се ориентирам в офертите, а предплатените изглежда не са вариант. А адресна регистрация ще имам ....

 

Връзка към коментар

Препоръчайте ми приложение за телефона, с което лесно да планирам маршрути в Япония /на първо време в Токио/. Не знам дали Гугъл мапс ще е достатъчно подробно  ... може и да си е ОК ....

Връзка към коментар

Бях за седмица (Токио, Йокохама и Нагоя) и съм доволен от Google maps. Показва метрото до минута. Единственият минус е, че не може да се свали карта за офлайн навигиране.

Местните да кажат и те де.

Връзка към коментар

Здравейте! Наскоро открих форума, изчетох тази тема и информацията ми беше много полезна, затова благодаря на всички, споделило опит. На 3ти септември пътувам към Япония и ще съм там в продължение на една година с цел учене, надявам се ако имам някакви въпроси и затруднения да мога да се допитам до Вас и в последствие и аз евентуално да споделям опит! 

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , Зизи каза:

Здравейте! Наскоро открих форума, изчетох тази тема и информацията ми беше много полезна, затова благодаря на всички, споделило опит. На 3ти септември пътувам към Япония и ще съм там в продължение на една година с цел учене, надявам се ако имам някакви въпроси и затруднения да мога да се допитам до Вас и в последствие и аз евентуално да споделям опит! 

Като се установиш, ще бъде интересно да разкажеш за мястото, където пребиваваш.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Зизи каза:

Здравейте! Наскоро открих форума, изчетох тази тема и информацията ми беше много полезна, затова благодаря на всички, споделило опит. На 3ти септември пътувам към Япония и ще съм там в продължение на една година с цел учене, надявам се ако имам някакви въпроси и затруднения да мога да се допитам до Вас и в последствие и аз евентуално да споделям опит! 

Успех в учението и много да се забавляваш!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много благодаря и със сигурност ще пиша когато пооправя нещата там. Тъй като ще живея и уча в Токио, гарантирано ще има информация и ситуации за описване! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Зизи, а какво ще учиш, ако не е тайна?

Преди години познавах една българка, която в Япония четеше лекции по биохимия, ако не се лъжа. Нищо чудно още да е там.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Goal & Boss каза:

@Зизи, а какво ще учиш, ако не е тайна?

Преди години познавах една българка, която в Япония четеше лекции по биохимия, ако не се лъжа. Нищо чудно още да е там.

Ами, аз отивам на обмен от партньорски университет в Англия, тъй като уча там от 2 години. Специалността ми в Англия е Психология и целта на обмена е да изучавам предмети, поне бегло свързани с нея, но също така и такива, касаещи Японската и по-общо Азиатската история и култура. Университет, в който ще съм, предлага доста гъвкави предмети и програма и записването за всеки курс става след присъствие на първата лекция. Университетът в Токио, за който става на въпрос е Keio University. 

  • Харесвам 3
  • Браво 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, четох във форума но не се ориентирах добре относно магазините в които се пазарува с tax free. Лепят бележки в паспортите от закупените стоки и слагат печат и после на нашто летище трябва 

ли да се плаща нещо? Благодаря

Връзка към коментар
преди 1 час, Stelam каза:

Здравейте, четох във форума но не се ориентирах добре относно магазините в които се пазарува с tax free. Лепят бележки в паспортите от закупените стоки и слагат печат и после на нашто летище трябва 

ли да се плаща нещо? Благодаря

Не плащаш таксите в магазина. Слагат в паспорта фактурата. Длъжен си да покажеш покупките на летището, че ги изнасяш, ако поискат това. Аз бях сложила покупките в чекирания багаж. Никой за нищо не ме пита.

Връзка към коментар
преди 38 минути , Дани Магелани каза:

Не плащаш таксите в магазина. Слагат в паспорта фактурата. Длъжен си да покажеш покупките на летището, че ги изнасяш, ако поискат това. Аз бях сложила покупките в чекирания багаж. Никой за нищо не ме пита.

А на нашто летище пак ли показвам тези неща и плащам ли нещо че ги внасям? В единият магазин не платих такси и си пише даже отстъпката , но в uniqlo нещо не се разбрах ме , няма отстъпка пък м го залепиха и казаха tax free. Благодаря Дани Магелани

Всички ли бележки да пазя и показвам или само за определени стоки ли? 

Връзка към коментар

Аз пазаруваха точно в Uni qlo. Не са ви начислили таксите. Бележките си ги пазех до София. Тук не съм ги показвала. Не зная как е за техниката, не съм купувала. Бележки се пазят само от магазините, които са обявили без такси. Ако е хранителна стока, тя не трябва да се консумира в Япония.

Някъде по темите имаше линк към указания. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравеите Магеланци !!!

В момента сме в Осака ,остават ни още два дни до края на мечтаното пътешествие . Много емоции ,много ,снимки ,много красоти видяхме . Имам въпрос към хора посетили преди Япония - от Токио как най бързо да стигнем до планината Фуджияма ?. Е ,разбира се ,няма да я катерим ,но поне да видим хубава гледка ! 

Благодаря ви 

Връзка към коментар
преди 1 час, Kamelia 1972 каза:

Здравеите Магеланци !!!

В момента сме в Осака ,остават ни още два дни до края на мечтаното пътешествие . Много емоции ,много ,снимки ,много красоти видяхме . Имам въпрос към хора посетили преди Япония - от Токио как най бързо да стигнем до планината Фуджияма ?. Е ,разбира се ,няма да я катерим ,но поне да видим хубава гледка ! 

Благодаря ви 

Здравей, преместих въпроса в темата за бързи въпроси за Япония, където в по-вероятно да получиш отговор

Връзка към коментар
преди 4 часа, Kamelia 1972 каза:

 от Токио как най бързо да стигнем до планината Фуджияма

Планината е Фуджисан (другото четене на "яма" ).

 

Най-лесно е с автобус - ето две от фирмите, които имат най-изгодни цени.

Ето по-подробно за влаковете и опциите. Ако имате JR pass само до Отсу ще ви се покрива пътя с него, после се прехвърляте на частна линия.

 

Иначе се вижда добре от шинкансена Осака-Токио, седнете в ляво. Разбира се, ако времето е ясно.

Може да се види и от Токио - от кметството. Но аз за 4-5 посещения в кметството съм го виждала веднъж. Кофти че се разваля времето идните дни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, samuraika каза:

Планината е Фуджисан (другото четене на "яма" ).

 

Най-лесно е с автобус - ето две от фирмите, които имат най-изгодни цени.

Ето по-подробно за влаковете и опциите. Ако имате JR pass само до Отсу ще ви се покрива пътя с него, после се прехвърляте на частна линия.

 

Иначе се вижда добре от шинкансена Осака-Токио, седнете в ляво. Разбира се, ако времето е ясно.

Може да се види и от Токио - от кметството. Но аз за 4-5 посещения в кметството съм го виждала веднъж. Кофти че се разваля времето идните дни.

Много благодарности @samuraika! И ние ще се опитаме да стигнем дотам, дано само времето да е с нас след седмица. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Даниела6 каза:

Кацаме на Ханеда в 22:30 часа. Ще мога ли с градски транспорт да се придвижа до хотел или само таксита се движат по това време?

В този сайт - https://www.limousinebus.co.jp/en/ можете да намерите автобус до района в който сте избрали хотел и да видите последните часове на автобусите до там ако не успеете да го хванете, можете да вземете такси или да видите до друг район ако има по късен автобус и от там да вземете такси за да ви излезе по-евтино. Гишето за продаване на билетите е веднага като излезете от проверките в ляво, там могат да ви ориентират и да ви покажат други варианти но ще бъде най-добре да се подготвите вие предварително при евентуална забава при кацане и невъзможност да хванете последния автобус за вашата дестинация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, 

Имам бърз въпрос относно Япония, с уточнението, че още не сме наясно какво искаме да видим (дойде ни спонтанна идея за пътуване в Япония):

За тези, които вече са били там, колко дни бихте препоръчали - 10 или 14? 

Благодаря за мненията ви! 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.