Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 14 минути , Toto каза:

Здравейте приятели,

извинявм се предварително ако вее има подобно питане но нямам много време да търся във форума.

Понеже кацам на  Нарита в 22:30 бихте ли ми казали с какво мога да се придвижа до Токио ( централна част).

Нещо разбира се различно от такси и всички прескъпи варианти.

Благодаря Ви!

С автобус - хем удобно, хем не е скъпо. Има много вариянти, ето някои от тях.

Връзка към коментар
На 18.10.2019 г. в 20:10, Capitan Morgan каза:

Запазихме хотел на 1км от Шин-Осака

Страхотно местоположение! 1 км си е пешеходно разстояния, а от Шин-Осака тръгват шинкансените. 

На 18.10.2019 г. в 20:10, Capitan Morgan каза:

Най - вероятно 3 дена и за Токио са малко

Достатъчно. Винаги можеш да се разпростреш и в по-дълъг диапазон от време, но при кратък престой и стройна програма, за 3 дни могат да се видят голяма част от забележителностите на Токио.

На 18.10.2019 г. в 20:10, Capitan Morgan каза:

За Нара и Хирошима можем максимум по ден да отделим и се надявам да са достатъчни.

За Нара точно ден ти е необходим. Хирошима я направихме с тръгване рано сутринта от Осака, до към 14 бяхме разгледали и с върнахме с шинкансена, като използвахме остатъка от деня за разглеждане на Осака.

 

Връзка към коментар
преди 8 часа, samuraika каза:

Благодаря сърдечно!

Повече са въпросите в новата ми тема:

Ще бъда благодарна, ако получа отговори и насоки!

Връзка към коментар
На 18.10.2019 г. в 20:10, Capitan Morgan каза:

Запазихме хотел на 1км от Шин-Осака като имат и безплатен шатъл от и до хотел/гара. 🙂

Здравейте! Бихте ли споделили кой е хотелът, тъй като в момента ровя за настаняване в Токио.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Miralex каза:

Здравейте! Бихте ли споделили кой е хотелът, тъй като в момента ровя за настаняване в Токио.

Този е в Осака, не в Токио. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, предстои ми пътуване до Япония със сина ми на 16 години. Необходимо ли ми е пълномощно от другия родител за влизането в Япония и за настаняването ни в хотела? Ако да трябва ли да е преведено на английски или японски?
Предварително ви благодаря за отговора.

Връзка към коментар
1 hour ago, Vigo said:

Здравейте, предстои ми пътуване до Япония със сина ми на 16 години. Необходимо ли ми е пълномощно от другия родител за влизането в Япония и за настаняването ни в хотела? Ако да трябва ли да е преведено на английски или японски?
Предварително ви благодаря за отговора.

Не, не ви е необходимо. Само за излизането Ви трябва.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз имам въпрос (колко още ще има, охооо) - понеже доста снимам, пък в същото време съм и относително добре възпитан от мама и тати, та да попитам следното: Как стои въпросът със снимане на хора в Япония? Учтиво ли е да питам дали мога да снимам някого? Не е ли? Изобщо как да се държа при силно напиращото желание за снимки на интересни персонажи? Или ако искам с някого да се снимам?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , Божидар каза:

Откъде мага да си купя билет за влак или автобус от Нарита до гара Уено 

Обикновено в паса за метрото има опция за включване на бързият-скъп влак.

Аз лично и двата пъти си купих пас за метрото от летището и отделно билет за по-бавният влак от самата гара, по-евтино е така, а се губят 15-20мин в повече.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 19.12.2019 г. в 6:54, andongatev каза:

Как ще препоръчате да се придвижа от:

1. Летище Haneda до Токио

2. От Токио ( ще пристигна със Shinkansen) до летище Narita ?

 Двама човека сме. 

1. Има две частни линии - Кейкю и Монорейл. С Кейкю се стига до Шинагава - голяма гара, и шинкансена спира там, кръговата линия Яманоте също. С монорейла - до Хамамацучо и от там на кръговата. По-подробно.

 

2. От Токио, щом ще идваш със шинкансен, значи с Нарита експрес, особенно ако имаш валиден пас и цената не те притеснява. Иначе със Скайлайнера от Ueno или Nippori. Много подробно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 3 часа, stefanrusev каза:

За кой град си заслужава hop-on hop-off автобуса ?

Много важен въпрос. Защо аз не го зададох?

За Киото - никак. Спира далеч от забележителностите и не си струва ползването. Гадовете крещят като ненормални на лош английски и заглушават аутогида. Само открити са. Студено е сега.

За Осака - долу горе стават. Половината бусове са закрити, половината открити. В закрития имаше добър гид. На гида в открития трудно му се разбираше.  Круизът е само  еднопосочен и е  основно по каналите. Има и двупосочен, само по реката,  но беше след 18 и реших, че няма да се вижда. Май той е по-добре. Еднодневният пас за метрото, в комплекта с билетите, може да се активира в друг ден, и круиза също. На 1 спирка слизате задължително -  почива дълго, може да се отиде до замъка и да се качиш пак на 2. Времето е достатъчно.

В Токио май най-заслужаваше. Добри, внимателни гидове, не пречат да слушаш, обясняват , като питаш, дават одеало, торбичка за топлене на ръце. Двете линии покриват основното, че и до Одайба ходят някои сини. Автобусите са само открити. Ако си с ваучер на Експедия, не ходи на сп 1 да го активираш. Качваш се където те устройва. Гидът ти издава билет и той си го носи на касите. Проверено.

Ако имаш въпроси питай, докато ми е прясно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Дани Магелани каза:

Ако имаш въпроси питай, докато ми е прясно.

Някой има ли идея дали на  Oji (Nara) station за планината Shigi-san има къде да се остави багажа?

Дали е възможно да се праща багажа между различните гари - примерно от JR Tokyo Station  до JR Namba Station в Осака?

Връзка към коментар
преди 1 минута , stefanrusev каза:

Някой има ли идея дали на  Oji (Nara) station за планината Shigi-san има къде да се остави багажа?

Дали е възможно да се праща багажа между различните гари - примерно от JR Tokyo Station  до JR Namba Station в Осака?

Малко не ми е ясно защо ти е от гара до гара. Аз съм изпращала от хотел до хотел в различни градове, а също и от летище Осака  до хотел в Токио.

Второто излезе 1800 йени.

Връзка към коментар
На 23.12.2019 г. в 12:52, samuraika каза:

1. Има две частни линии - Кейкю и Монорейл. С Кейкю се стига до Шинагава - голяма гара, и шинкансена спира там, кръговата линия Яманоте също. С монорейла - до Хамамацучо и от там на кръговата. По-подробно.

 

2. От Токио, щом ще идваш със шинкансен, значи с Нарита експрес, особенно ако имаш валиден пас и цената не те притеснява. Иначе със Скайлайнера от Ueno или Nippori. Много подробно.

Мерси 🙂 Имах JR pass и по този начин се придвижих. На летище Haneda, JR офисът отваря в 6:45, в 7:10 отидох и вече имаше опашка от 20 човека, но става сравнително бързо - 30 минути чаках да ми активират JR pass-а.

За Narita express се вадят безплатно запазени места от билетния офис на JR - не е задължително де, може и без места, но е 50 минути пътят и може да стоите прави.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Дани Магелани каза:

Малко не ми е ясно защо ти е от гара до гара

Ще сме 5има ,настаняването е в апартаменти и в повечето са с контрол на достъпа т.е. влиза се с код - няма да ни чакат или посрещат. След Токио мислим да спим в манастир в тая планина и затова искам да пратим багажа директно в Осака от предния ден за да не го разнасяме. Още повече че ни предупредиха да сме само с ръчен...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако и в двата града сте с такова сложно настаняване, наистина нямате избор. Боя се, че офисите им са малки и едва ли ще складират багаж да ви чака няколко дни, но може и да има решение. При хотелите е ок. Пратих го на 29.12, а се настаних на 3.01 рано сутринта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Дани Магелани каза:

Ако и в двата града сте с такова сложно настаняване, наистина нямате избор. Боя се, че офисите им са малки и едва ли ще складират багаж да ви чака няколко дни, но може и да има решение. При хотелите е ок. Пратих го на 29.12, а се настаних на 3.01 рано сутринта.

Няма проблем с багажа и доставка когато заявите. Офисите са малки, но багажа минава през огромни транзитни халета, не е проблем. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При базиране в Осака чудя се кькво да изберем за 1 ден: Асука или Кавачинагано. Важното е да можем да обикаляме пеша /четох за Асука, че се препоръчват колела, но аз не карам/. За съжаление, няма време и за двете, тъй като искам 1 ден да видим храмовете в Исе.   

Връзка към коментар

Асука е красиво селце в префектура Нара, по пътно към Иде може да се разгледа. Кавачинагано е по-скоро предградие на Осака, нищо няма там, очудвам се защо е попаднал в списъка ви, предполагам заради гробниците "кофун". Но те са едни зелени хълмчета, нищо за гледане. Асука е много по-интересно и красива, има атмосфера.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.