Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

здравейте 

имам следния въпрос. кацам на Нарита в 19,40. какъв е най бързия начин за предвижване до Осака? предвид факта че последния Шинкансен тръгва  от Токио стейшън в 21.22. имам ли шанс да го хвана? Два часа ще ми стигнат ли за митница активация на JR paa и предвижване до Токио стейшън????

Връзка към коментар
преди 20 минути , bora77 каза:

Два часа ще ми стигнат ли за митница активация на JR a и предвижване до Токио стейшън????

Привет. Моето пътуване в Япония предстои, но трансфер за час и половина (дори не са 2, освен ако не кацне по-рано самолета) ми се струва непостижимо. Доколкото знам, само Нарита експрес до Токио стейшън е един час, а за активацията на JR паса обикновено се чака на опашка (хора бяха писали, че около половин час). 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
35 minutes ago, bora77 said:

здравейте 

имам следния въпрос. кацам на Нарита в 19,40. какъв е най бързия начин за предвижване до Осака? предвид факта че последния Шинкансен тръгва  от Токио стейшън в 21.22. имам ли шанс да го хвана? Два часа ще ми стигнат ли за митница активация на JR paa и предвижване до Токио стейшън????

И аз мисля, че е невъзможно. При нас самолетът закъсня 40 минути, след това чакахме багажа 30 минути /това беше на Ханеда, но все пак/, освен това се попълват едни декларации на влизане, отнема време митница, граница.

Освен това активацията на паса си отне време, търсих доста време къде точно е офиса за пасовете, попълвах бланка, чаках на опашка  ....

Не рискувайте! Нямате шанс.

Връзка към коментар
преди 20 часа, samuraika каза:

Асука е красиво селце в префектура Нара, по пътно към Иде може да се разгледа. Кавачинагано е по-скоро предградие на Осака, нищо няма там, очудвам се защо е попаднал в списъка ви, предполагам заради гробниците "кофун". Но те са едни зелени хълмчета, нищо за гледане. Асука е много по-интересно и красива, има атмосфера.

 

Много ти благодаря, samuraika! Интересът ме в Кавачинагано е старият поклонически път до Коя сан. Ако успеем, може да скочим и до там. В Асука може ли да се обикаля пеша? Четох, че трябвало колела и това ми е основният проблем. Иначе, определено имам желание да стигна до там.   

Връзка към коментар
1 hour ago, bora77 said:

здравейте 

имам следния въпрос. кацам на Нарита в 19,40. какъв е най бързия начин за предвижване до Осака? предвид факта че последния Шинкансен тръгва  от Токио стейшън в 21.22. имам ли шанс да го хвана? Два часа ще ми стигнат ли за митница активация на JR paa и предвижване до Токио стейшън????

Здравей,

 

За час и половина е почти невъзможно да се оправиш. На мен горе-долу толкова ми отне излизането от летището до хващането на Нарита Експрес.

Връзка към коментар
преди 5 часа, bora77 каза:

здравейте 

имам следния въпрос. кацам на Нарита в 19,40. какъв е най бързия начин за предвижване до Осака? предвид факта че последния Шинкансен тръгва  от Токио стейшън в 21.22. имам ли шанс да го хвана? Два часа ще ми стигнат ли за митница активация на JR paa и предвижване до Токио стейшън????

Дори с ръчен багаж не съм сигурна дали времето е достатъчно. Можеш да си видиш на картата къде е гишето за активиране на часа и да отидеш право там. Но е въпрос на колко хора ще има пред теб. По- добре помисли за нощен автобус до Осака.

 

@Ushakal Изобщо няма нищо интересно останало от пилигримски те пътеки в Кавачинагано. В префектура Нара (на юг в планините) е много по- запазен и въобще наоколо е много красиво. И храмът Хонго , има и музей на пътеките. Но за там може би кола под наем трябва. А за Асука - от гарата пеша се разглежда, но наистина за да се усети красотата на селцето колела е по-добре. 

За Уакаяма не сте ли мислили? Тана е, Ширахама?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 10.01.2020 г. в 0:07, samuraika каза:

 

 

За Уакаяма не сте ли мислили? Тана е, Ширахама?

Уакаямя беше първата ми идея, но за 3 души бяха доста скъпи нощувките, мъжът ми накрая с някакви точки намери доста добър хотел в Ширахама. Ако не сменим, ще сме там. Добре че успяхме да осигурим и нощувките в Начи, че за нашете дни беше трудно. Благодаря, че ми каза за пътеката - ще се ориентираме към Асука. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Приятели, някой може ли да ми препоръча храм в Koyasan, където да пренощуваме? С жена ми се чудим за Hongakuin, Daienin, Henjokoin... Отсядали в тези места има ли ?

Връзка към коментар
На 9.01.2020 г. в 19:55, bora77 каза:

здравейте 

имам следния въпрос. кацам на Нарита в 19,40. какъв е най бързия начин за предвижване до Осака? предвид факта че последния Шинкансен тръгва  от Токио стейшън в 21.22. имам ли шанс да го хвана? Два часа ще ми стигнат ли за митница активация на JR paa и предвижване до Токио стейшън????

Здравей!

 

Аз имах абосюлтно същия въпрос това лято и реших да взема самолет от Нарита до Осака. По-назад съм описала подробно по минути кое колко ми е отнело - виж на 31 страница от същата тема.

 

1. Таксиране писта-гейт - 10 мин

2. От гейт до Паспортен контрол - 10 мин

3. Минаваме на паспортен контрол и митници - 1ч и 10 мин към момента заради ремонта, може да е и повече

 

Поздрави!

Връзка към коментар
преди 4 часа, feel_the_rush каза:

Здравей!

 

Аз имах абосюлтно същия въпрос това лято и реших да взема самолет от Нарита до Осака. По-назад съм описала подробно по минути кое колко ми е отнело - виж на 31 страница от същата тема.

 

1. Таксиране писта-гейт - 10 мин

2. От гейт до Паспортен контрол - 10 мин

3. Минаваме на паспортен контрол и митници - 1ч и 10 мин към момента заради ремонта, може да е и повече

 

Поздрави!

На 26.12 беше доста дълго чакането на паспортния контрол. Аз не бързах, защото имах време до следващия полет. Заложи 2 часа за излизане.

След изхода, в салон Пристигащи , завиваш на дясно и вървиш до Туристическия център. Там ще те ориентират за следващия транспорт, достигане до доместик терминал, влак, автобус, ще ти продадат карти за градски транспорт. Много са любезни.

Има JR автобуси - нощни, от JR гара Токио. Пътуват 8-9 часа до Осака. Не са най-доброто, но стават ако нямаш JR пас. Цената е различна - до към 8000 йени между гарите Токио и Осака.

От летище Нарита до Токио е 2900 йени с лимузини бусове. От летище Итами до гара Осака 650 йени.

20200109_070343.jpg

Много са удобни. До доста хотели и други точки пътуват, има различни линии. 

Връзка към коментар

Привет, Мисля да поръчам JR Pass от този сайт: https://www.japan-rail-pass.com/. Също така виждам, че предлагат SIM карта на много добра цена (34 евро за 31 дни), която е доста по-евтина от почти всички други оферти - sakura mobile (9000 yen), mobal (7500 yen) и т.н. Видях през търсачката, че може би 2 ма съфорумци са си я поръчвали. Питането ми е дали е добра, има ли проблеми с нея и има ли друга оферта ? Трябват ми поне 5 гб за 18 дни. Поздрави 🙂

Връзка към коментар
11 hours ago, koletoo said:

Привет, Мисля да поръчам JR Pass от този сайт: https://www.japan-rail-pass.com/. Също така виждам, че предлагат SIM карта на много добра цена (34 евро за 31 дни), която е доста по-евтина от почти всички други оферти - sakura mobile (9000 yen), mobal (7500 yen) и т.н. Видях през търсачката, че може би 2 ма съфорумци са си я поръчвали. Питането ми е дали е добра, има ли проблеми с нея и има ли друга оферта ? Трябват ми поне 5 гб за 18 дни. Поздрави 🙂

Здравей! Аз я ползвах и смея да кажа, че дори интернетът беше по-добър от Wi-Fi. Моята беше за две седмици. Така, че поръчвай смело. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

@samuraika, честит рожден ден! 🎂🍾🎁

Бъди жива и здрава още дъъъъъълги години! Благодарим ти за всичката помощ, която оказваш на съфорумците 😊

 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към коментар

Два пъти съм кацал на Нарита и двата пъти минах паспортен контрол и проверка багаж единия път за максимум 1 час общо. Единият път беше преди обед, втория към 7 вечерта.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

JR pass на място при взимането ли се казва кога ще се активира или още при поръчването ? Искам да го поръчам през klook, но там има само дата на пристигане в Япония.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте. Моля за малко разяснение за пътуването от Токио до Никко и обратно. Разглеждам двата вида пасове - Nikko world heritage area и Nikko all area. При закупуването на един от двата, кои влакове можеш да ползваш до Никко и обратно? Разбрах, че ако искаш да пътуваш с limited exp. трябва отделен билет ( с 20% намаление ) , но като симулиран маршрут в Hyperdia  ми излизат само предложения с JR Pass и Limited exp. от Асакуса. 

Вашия съвет за най-оптимално предвижване - С пас и по-бавно или без пас но по-бързо?

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 13 минути , DRusev80 каза:

Здравейте. Моля за малко разяснение за пътуването от Токио до Никко и обратно. Разглеждам двата вида пасове - Nikko world heritage area и Nikko all area. При закупуването на един от двата, кои влакове можеш да ползваш до Никко и обратно? Разбрах, че ако искаш да пътуваш с limited exp. трябва отделен билет ( с 20% намаление ) , но като симулиран маршрут в Hyperdia  ми излизат само предложения с JR Pass и Limited exp. от Асакуса. 

Вашия съвет за най-оптимално предвижване - С пас и по-бавно или без пас но по-бързо?

Благодаря!

Според мен с пас, но по-бавно.

Няма смисъл от допълнителните пасове за Никко, ако е само за един ден. Ето оптималният начин за придвижване с JR pass:

 

If you want to use your JR Pass, the best way to get from Tokyo to Nikko is to take the JR Tohoku Shinkansen from Tokyo or Ueno Station to Utsunomiya Station, then transfer to the JR Nikko Line, which will deposit you at JR Nikko Station (a short walk from Tobu-Nikko). The whole trip takes about 100 minutes

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, samuraika каза:

Според мен с пас, но по-бавно.

Няма смисъл от допълнителните пасове за Никко, ако е само за един ден. Ето оптималният начин за придвижване с JR pass:

 

If you want to use your JR Pass, the best way to get from Tokyo to Nikko is to take the JR Tohoku Shinkansen from Tokyo or Ueno Station to Utsunomiya Station, then transfer to the JR Nikko Line, which will deposit you at JR Nikko Station (a short walk from Tobu-Nikko). The whole trip takes about 100 minutes

Благодаря за информацията. Пропуснах да поясня, нещо важно.  JR Pass-овете няма да са ми активни все още. 

Остават ми два варианта. Или Nikko пасовете с включен транспорт, който все още не мога да се ориентирам какъв е или отделни билети за Limited exp. влакове. ???

Връзка към коментар
преди 1 час, DRusev80 каза:

 Пропуснах да поясня, нещо важно. 

Да, това коренно променя картинката.

За еднодневно посещение аз продължавам да смятам, че паса е излишен. Можеш да си вземеш Тобу линията от Асакуса и да прецениш дали да дадеш 2700 в посока за лимитирания експрес или да вземеш обикновен експрес, който излиза наполовина като пари и добавя едно 30тина минути към пътуването.

Дори да вземеш Никко пас - ще трябва да доплащаш бързите влакове, а за един ден няма да можеш да обикаляш толкова, че да се налага пас из самото Никко.

Връзка към коментар

Здравейте, ние си взехме от Асакуса  с Тобу лайн NIKKO PASS world heritage area 2040¥ на човек двупосочен. Билетът важи за 2 дни, като включва и автобус в Никко.  Ние го разгледахме спокойно за 1ден, даже и като стигнахме седнахме да обядвахме.

https://www.tobu.co.jp/foreign/en/pass/twoday.html

Пътуването е около 2 часа и половина с 2 прекачвания. Могат да се опитат да ви продадат по-скъпия  билет, но наистина не мисля, че си заслужава двойната цена за разлика от около 30мин. Иначе обясняват много добре и ви дават разписание. Отбележете си или снимайте разписанието което ви показват за вашето пътуване, защото на брошурата, която ви дават има много графи и ако не сте си отбелязали може би трудно ще се ориентирате. Пътят не е малко и трябва да има някой буден да следи за прекачването или да си направите аларма малко преди да трябва да се прекачите (затова ви трябва и разписанието, за да се ориентирате).

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

Да препоръчате някой конкретен парк за Сакурата в Токио? Там ще сме 2-4 април и се надявам да уцелим цъфтежа на вишните. Засега май съм се спрял само на Yogogi Park тъй като ще го комбинираме с Meiji Jingu. За още 1-2 ще може и да отделим време ако успеем да но навържем в програмата. 

 

Връзка към коментар
преди 16 минути , Capitan Morgan каза:

Здравейте,

Да препоръчате някой конкретен парк за Сакурата в Токио? Там ще сме 2-4 април и се надявам да уцелим цъфтежа на вишните. Засега май съм се спрял само на Yogogi Park тъй като ще го комбинираме с Meiji Jingu. За още 1-2 ще може и да отделим време ако успеем да но навържем в програмата. 

 

Shinjuku Gyoen, Meguro River и Ueno Park

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.