Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Capitan Morgan каза:

Здравейте,

Да препоръчате някой конкретен парк за Сакурата в Токио? Там ще сме 2-4 април и се надявам да уцелим цъфтежа на вишните. Засега май съм се спрял само на Yogogi Park тъй като ще го комбинираме с Meiji Jingu. За още 1-2 ще може и да отделим време ако успеем да но навържем в програмата. 

 

Best hanami spots in Tokyo

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моля, да ми препоръчате, какво непременно да посетим в Киото. Утре пътуваме до там и ще имам около 6 - 8 часа за разглеждане. Не ми се иска да го губим в път, а нямам време за подробен план

 Нямаме претенции, може храмове, музеи, паркове. Просто да усетим вастроинието на града и задължително магазина за кимона втора употреба на Самурайка

Връзка към коментар
45 minutes ago, iraJon said:

Моля, да ми препоръчате, какво непременно да посетим в Киото. Утре пътуваме до там и ще имам около 6 - 8 часа за разглеждане. Не ми се иска да го губим в път, а нямам време за подробен план

 Нямаме претенции, може храмове, музеи, паркове. Просто да усетим вастроинието на града и задължително магазина за кимона втора употреба на Самурайка

На нас най-много ни хареса Златния павилион и Гион - квартала на гейшите.

 

 

DSC00734.JPG

DSC00779.JPG

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, iraJon каза:

Моля, да ми препоръчате, какво непременно да посетим в Киото. Утре пътуваме до там и ще имам около 6 - 8 часа за разглеждане. Не ми се иска да го губим в път, а нямам време за подробен план

 Нямаме претенции, може храмове, музеи, паркове. Просто да усетим вастроинието на града и задължително магазина за кимона втора употреба на Самурайка

Здравей,

Няма да може да посетиш магазинчето, че то е в Нара, няма да имаш време. А и не е необходимо - в Гион също има много интересни магазинчета.

 

Както и Ева ти е казала - от гарата с автобус до Киомизу дера, от там пеша до Гион Шиджо и от там пак с автобус до златния храм. За актуална информация питай на гарата - има огромен инфо-център с много услужливи хора - казваш им имам 6 часа на разположение и те ти дават карта, рисуват маршрут, продават билет за автобус и всичко каквото ти е нужно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Самурайка, Благодаря. Така направихме. Посетихме само Киото.

На информационен център ни дадоха карта и насоки. За билет за автобуса ни пратиха в туристически център, на горния етаж. За информация на бъдещи посетители на Киото, дневния билет за автобус е 600 йени.

Самурайка, да попитам, утре национален празник ли е? Ако отидем в Нара, дали магазинчето и атракцийте ще работят?

Връзка към коментар

Рожденият ден на императора е. Но ще си работят повечето атракции. 

Магазинчето май също е отворено, дано да не те излъжа. 

Храмовете също са отворени. 

Весело да си изкарате!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въпроса ми е дали на летище Нарита мерят ръчния багаж, като килограми имам предвид, в размерите влизаме, но имаме право на 12 кг. ръчен багаж?

Самурайка, благодаря! И аз се отчетох в магазинчето с кимона и кукла.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, 

 

Бих искала да попитам, според вас кога е най-удачно да се поръча JR Pass, например 2 седмици преди заминаване достатъчно време ли е, за да пристигне ваучера до тук. Също така ако можете да ми препоръчате сайта, който сте ползвали и със сигурност доставят до България. Предварително благодаря. 

Връзка към коментар
преди 41 минути , Eli Lilova каза:

Здравейте, 

 

Бих искала да попитам, според вас кога е най-удачно да се поръча JR Pass, например 2 седмици преди заминаване достатъчно време ли е, за да пристигне ваучера до тук. Също така ако можете да ми препоръчате сайта, който сте ползвали и със сигурност доставят до България. Предварително благодаря. 

По принцип няма значение кога ще ги поръчате, а кога ще ги активирате.

Ние поръчахме от този сайт: https://www.japan-rail-pass.com, мисля че 2 месеца по-рано от пътуването ни, пристигнаха за 2 дни

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Eli Lilova каза:

Здравейте, 

 

Бих искала да попитам, според вас кога е най-удачно да се поръча JR Pass, например 2 седмици преди заминаване достатъчно време ли е, за да пристигне ваучера до тук. Също така ако можете да ми препоръчате сайта, който сте ползвали и със сигурност доставят до България. Предварително благодаря. 

Здравейте,

аз поръчах от https://www.jrpass.com/. Ваучерите пристигнаха за два дни с UPS (InTime). Честно казано условията (поне според мен) са идентични при всички компании. При посочената компания цената за доставка бе 15 Евро. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте хора! 

Как ви вървят плановете за пътуване през април. Май стана почти невъзможно 😞 Не съм сигурна къде се коментираше въпросът, не мога да открия темата. 

Връзка към коментар

Нашият полет беше на 15.04 с Qatar. 

Ясно е, че полет няма да има. 

Хотелите ги отказах. 

Сега започва борбата с Qatar за минимизиране на щетите. 

Добре, че не купихме пасовете за японските влакове. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Плановете се отложиха за по-добри времена.
Аз бях резервирала единствено хотелите, всичко с безплатна анулация, там грижи нямам.
Остават "борбата" с Qatar и надеждата да сведем загубите до минимум.

Връзка към коментар
преди 1 час, rangel_k каза:

Нашият полет беше на 15.04 с Qatar. 

Ясно е, че полет няма да има. 

Хотелите ги отказах. 

Сега започва борбата с Qatar за минимизиране на щетите. 

Добре, че не купихме пасовете за японските влакове. 

Коригирам се - важат три месеца от датата на закупуването - в този срок, трябва да се активират.

Мислех, че е 1 година, но направих справка, за да не подведа някого.

На летището, също може да се купи, малко по- скъпо.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.