Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Със сигурност няма пътуване, най-малкото стъпи ли се на японска територия, трябва задължително 14 дни карантина. Щях да пътувам от 30.04 до 17.05 но уви няма да е. Изместих всичко за септември, но ще видим. С Туркиш еърланс щях да летя, с тях много лесно и приятно се разбрах. Билета просто стана Open ticket.

Връзка към коментар
преди 1 час, Ushakal каза:

samuraika, би ли ми казала от кои магазини мога да си купя масло от оризови трици с добро качество и как се пишат/казват на японски?  

Казва се "коме абура" こめ油, което значи оризово олио. Има различни видове - от такова за готвене, до такова за козметита. Аз в Япония не съм виждала (може би щото не съм търсила) само масло за козметика да се продава (олио за готвене съм виждала и ползвала). Има го като съставка в много козметични продукти.

Ако ме питаш за магазини в Япония - големите дрогерии, както и тази верига, но там нямат много персонал и обикновенно не са много в час...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Просто чудесно! Имам ходене до Япония по работа, което ако ще света да свърши, трябва да се изпълни. Беше за края на април, но сега го изместиха за средата на юни. Дано дотогава поне падне тази 14 дневна карантина, че иначе 2 дни път, 14 дни карантина, 5 дни работа и после пак 2 дни път и 14 дни карантина в България.... ще дойде време да се пенсионирам 🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Да де, като тръгне процесът наобратно, ще позволят да се влиза, но с карантина от 14 дни и накрая би трябвало всичко да отпадне. Та стискам палци да стане то средата на юни 🙂

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
преди 15 часа, feel_the_rush каза:

@samuraika, как върви карантината в Япония? Някакви индикации да я свалят след 1 юни?

Кратък отговор - никъФ шанс.

 

Дълъг отговор - има план да се разрешава поетапно влизане на чужди граждани, като забраната се вдига на групи от по 10 (в момента със забрана са над 100 страни), като се дава предимство на бизнес пътуванията. Ей го де е 1 юни, няма да стане до тогава. И говорим за забрана за влизане - карантина ще има ли, няма ли не се обсъжда.

https://www.japantimes.co.jp/news/2020/05/19/national/reopening-borders-coronavirus/#.XsdjT8CRXIU

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 47 минути , samuraika каза:

Кратък отговор - никъФ шанс.

 

Дълъг отговор - има план да се разрешава поетапно влизане на чужди граждани, като забраната се вдига на групи от по 10 (в момента със забрана са над 100 страни), като се дава предимство на бизнес пътуванията. Ей го де е 1 юни, няма да стане до тогава. И говорим за забрана за влизане - карантина ще има ли, няма ли не се обсъжда.

https://www.japantimes.co.jp/news/2020/05/19/national/reopening-borders-coronavirus/#.XsdjT8CRXIU

 

 

Samuraika, този сайт и аз го следя, та съм се насочил за ноември - та малко съм в чуденка за времето тогава. Дават го уж като не лошо - средно хладно, може да превали, ама май не е силен дъждовен сезон. Ти няма как да ми кажеш какво ще е през ноември времето, но може ли да кажеш какво да очаквам от есента в Япония по досегашните ти наблюдения. Иначе купувам един билет с опция за смяна на датата (те сега повечето компании са така) и ако не стане ноември, ще е 2021.

 

Връзка към коментар

@ivailo_radev ноември е прекрасен. Най-популярните месеци за посещение са април - заради вишните и ноември - заради алените кленове. Вече не е жега, няма тайфуни, градините са мистично красиви...любим сезон.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз като ходил есента - началото на ноември и през сакурата, мога да кажа, че ми хареса малко повече есента. Примерно 55/45 в полза на есента.

 

От 10 дни, само един ден имаше слаб дъжд и  пак си обикаляхме.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Много ви благодаря и на двамата - грабвам едни билети тогава и ще се надявам до ноември да са поотворили и да няма карантини. Пък ако нещо се обърка, ще сменя датите 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, samuraika каза:

Кратък отговор - никъФ шанс.

 

Дълъг отговор - има план да се разрешава поетапно влизане на чужди граждани, като забраната се вдига на групи от по 10 (в момента със забрана са над 100 страни), като се дава предимство на бизнес пътуванията. Ей го де е 1 юни, няма да стане до тогава. И говорим за забрана за влизане - карантина ще има ли, няма ли не се обсъжда.

https://www.japantimes.co.jp/news/2020/05/19/national/reopening-borders-coronavirus/#.XsdjT8CRXIU

 

 

Ама аз точно по бизнес... Време е да отварят вече. Бавят ми проекта 😞

 

Относно времето, аз първия път бях началото на декември, времето беше страхотно. Само слънце, температури около 12-15 градуса, идеално за разходки. 

Връзка към коментар

Чета публикации разни, че японското правителство обсъжда с цел рестарт на туризма да поема 50% от разходите. Вероятно от юли. Има ли такава работа реално и за кого се отнася, щото има дуализъм в информацията? @samuraika, знаеш ли нещо? 

Връзка към коментар
преди 17 часа, jul каза:

Чета публикации разни, че японското правителство обсъжда с цел рестарт на туризма да поема 50% от разходите. Вероятно от юли. Има ли такава работа реално и за кого се отнася, щото има дуализъм в информацията? @samuraika, знаеш ли нещо? 

И аз я следя тази информация от 2-3 седмици и малко почва да се поизяснява ситуацията там. Май ще е под формата на ваучери за сувенири, ресторанти и т.н. Но доколкото разбирам, това е ако се направи екскурзията през японска агенция или директно се запази през хотела (тук не е много уточнено дали от сайта на хотела или през букинг също). Целият пакет не е и одобрен още, така че не е сигурно.

 

https://english.kyodonews.net/news/2020/05/760e11ac3146-japan-aims-to-revive-virus-hit-tourism-industry-by-footing-bill.html

И за да ни охладят страстите, ето и съвсем актуална информация:

 

https://www.japan.travel/en/note-japanese-government-to-start-travel-campaign-within-japan/

 

Ама аз не искам нищо да ми дават, само да ме пуснат да влезна през ноември, пък нека не ми дават ваучери 😄

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 26.05.2020 г. в 20:11, jul каза:

Чета публикации разни, че японското правителство обсъжда с цел рестарт на туризма да поема 50% от разходите. Вероятно от юли.

Тая работа е като един брадат виц.

Верно ли, че Петров от третия етаж спечелил Мерцедес от лотарията?

Абе верно е, ама не е баш тъй. Не Петров от третия, а Иванов от петия етаж. Не Мерцедес, а Москвич, и не го спечелил, ами го сгазил на паркинга...

 

Та така. Май няма да е за чуждестранни, а за местни туристи. И няма да е от юли, а по-натам. И няма да "се поемат разходи", а ще се дават талони, отстъпки и субсидии...

 

И аз като @ivailo_radev не искам да спонсорират - искам само да отворят границите. И хванах мазоли на ушите да се напъвам да слушам по новините какво кават - ама ни дума по този въпрос. Кина, караоке барове, боулинг зали - какво ли не, но нищо за летища и полети. Ще държа в течение щом има нещо.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Опитах се да прочета малко новини за Япония и текущата ситуация с коронвируса, но май скоро няма да може да се пътува в тази посока. Имах резервациий за първите седмици на Май. За сега съм ги преместил края на Август, началото на Септември, но така като гледам, до 2 месеца ме съмнява да отворят границите за Европа. Освен в сайта на нашето външно министерство, къде можем да намираме 100% достоверна информация (че на нашето не им вярвам много много) ?

Връзка към коментар
На 23.06.2020 г. в 20:56, koletoo каза:

 Освен в сайта на нашето външно министерство, къде можем да намираме 100% достоверна информация (че на нашето не им вярвам много много) ?

Ето от тук, обновява се много редовно.

 

Но, уви, не се вижда на хоризонта отваряне на границите в скоро време.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Аз се надявах на Коледа и Нова година за Япония, но като гледам колко стегнато държат едва ли ще може ей така просто да се иде 😕 Освен ако не направят някакви супер бързи тестове и проверяват всички.

Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...
На 20.07.2020 г. в 8:14, PizzaVegetariana каза:

Аз се надявах на Коледа и Нова година за Япония, но като гледам колко стегнато държат едва ли ще може ей така просто да се иде 😕 Освен ако не направят някакви супер бързи тестове и проверяват всички.

А за Сакура 2021г.дали ще са възможни пътувания?От кои сайтове може да се информираме?

ps.Много от хотелите в буукинг приемат резервации, но не смеем още да предприемаме стъпки за полети и резервации по градове..

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте! 

И против здравия разум, след като толкова ме сърбяха ръцете 😜, не устоях и купих билети за ноември 😊 Има възможност за промяна, но аз не я искам. Искам просто да пътувам. Мислите ли, че има шанс да отворят страната за туристи? @samuraika има ли надежда 🙄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За ноември мисл, че има надежда. Но за по-рано бих била скептична. Тук е някакво велико туткане с вакцините - правят се независими тестове, изследвания, наблюдения...Само на Пфайзър е приета за сега (отскоро) но има много малко дози. Говори се, че до септември ще се проточи ваксинирането. Така че ноември ми се види добре.

Дано да не те излъжа.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, samuraika каза:

За ноември мисл, че има надежда. Но за по-рано бих била скептична. Тук е някакво велико туткане с вакцините - правят се независими тестове, изследвания, наблюдения...Само на Пфайзър е приета за сега (отскоро) но има много малко дози. Говори се, че до септември ще се проточи ваксинирането. Така че ноември ми се види добре.

Дано да не те излъжа.

А за втората половина на октомври? Да знам дали да търся билети 🙂 (самостискам си палци)

А за ваксините не ме учудва. Процесът на одобрение на нови лекарства в Япония е доста специфичен и задължително искат проучвания с участието на японски пациенти. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, samuraika каза:

За ноември мисл, че има надежда. 

Оо, дано! Започвам плахо да подготвям програма 😜 В краен случай ще отложа за пролет 2022, но никак не ми се иска. Не държа да гледам сакури, искам просто Япония, ако може веднага 😊 Благодаря за отговора 😊

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.