Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 9 часа, samuraika каза:

За ноември мисл, че има надежда. Но за по-рано бих била скептична. Тук е някакво велико туткане с вакцините - правят се независими тестове, изследвания, наблюдения...Само на Пфайзър е приета за сега (отскоро) но има много малко дози. Говори се, че до септември ще се проточи ваксинирането. Така че ноември ми се види добре.

Дано да не те излъжа.

Добре де, аз четох някъде, че ще отварят от април натам, главно заради Олимпиядата. Няма как да не пуснат зрители на своя територия. Струва ми се абсурдно.

Връзка към коментар
преди 3 часа, mariya* каза:

Оо, дано! Започвам плахо да подготвям програма 😜 В краен случай ще отложа за пролет 2022, но никак не ми се иска. Не държа да гледам сакури, искам просто Япония, ако може веднага 😊 Благодаря за отговора 😊

И за пролетта да остане ... всяко зло за добро 🙂 

 

 

DSC00008.JPG

DSC00052.JPG

DSC00172.JPG

DSC00686.JPG

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
На 26.02.2021 г. в 16:29, feel_the_rush каза:

 Няма как да не пуснат зрители на своя територия. Струва ми се абсурдно.

От Април натам ще пускат атлети. За вътрешна публика още се обсъжда, а за външна публика е почти нереално при 80% от населението, които искат игрите да се отменят или отложат.

Учудвам се как нещо може да те Учудва още. Аз вече претъпнах.

 

@Роца за шанс - има шанс. Ама колко точно...дай да видим как ще потръгне ваксинирането, когато най-сетне потръгне. Те си провеждат независими изследвания, но паралелно се подготвя стройна организация и сухи тренировки. Надявам се като тръгне да върви бързо и по план. Лично, в моя тефтер, съм я писала "щета" и тази година...

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, samuraika каза:

 

@Роца за шанс - има шанс. Ама колко точно...дай да видим как ще потръгне ваксинирането, когато най-сетне потръгне. Те си провеждат независими изследвания, но паралелно се подготвя стройна организация и сухи тренировки. Надявам се като тръгне да върви бързо и по план. Лично, в моя тефтер, съм я писала "щета" и тази година...

Мерси! 😘

Както гледам, ще трябва да последвам съвета на граф Монте Кристо: "Чакай и се надявай" 🙂 

Признавам, че мнооого би ме устроило да можем да осъществим пътуването тази есен, понеже догодина щерката ще държи матури и първите изпити би трябвало да са около пролетната ваканция. Пък и тази година 1-ви ноември, който е почивен ден във Франция се пада понеделник, та така бихме имали 16 дни в Япония по време на есенната ваканция...

Но, важното е да сме здрави, пък билети се купуват и резервации се правят.

Междувременно натъманявам програмата... и колкото повече чета, толкова повече неща ми се иска да видя. Ей на, мислех да пропуснем Никко, ама колкото повече снимки гледам, толкова повече ми се ходи И там 😂😂😂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, Роца каза:

Междувременно натъманявам програмата... и колкото повече чета, толкова повече неща ми се иска да видя. Ей на, мислех да пропуснем Никко, ама колкото повече снимки гледам, толкова повече ми се ходи И там 😂😂😂

Колко добре те разбирам 🙄 Не ме питай с моите 10 дни какво чудене пада 😆

 

Едно въпросче моля: Би трябвало да кацнем на Ханеда в 22.30ч /билетите са от София с Qatar Airways/.

Направила съм резервации с безплатно анулиране за следните хотели в Токио:

https://www.booking.com/hotel/jp/art-hotels-hamamatsucho.bg.html?aid=349081;label=wizz-homebanner;sid=2383cb184a923494fb7e0b0e96e821a7

и

https://www.booking.com/hotel/jp/la-gent-hotel-shinjuku-kabukicho.bg.html?aid=349081;label=wizz-homebanner;sid=2383cb184a923494fb7e0b0e96e821a7

 

Кой би бил по-удобен? Предвид късния час на кацане ще има ли транспорт до Shinjuku? Смятам, че е по-добрата локация.

 

Благодаря предварително 🙂

 

Връзка към коментар
преди 9 часа, mariya* каза:

 

 

Едно въпросче моля: Би трябвало да кацнем на Ханеда в 22.30ч /билетите са от София с Qatar Airways/.

 

Знам го този полет. Моя приятелка посрещах с него. Колко дни сте си предвидили за Токио и ще включвате ли Никко?

И двата хотела са на удоно място и има вариянти да се стигне до тях. До Шинджуку и нощен автобус има, до Хамамацучо също се стига относително лесно. Като сглобиш програмата и ще видиш кой ще ти е по-удобен в крайна сметка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Може да видите и Remm на Акихабара за хотел. Точно върху метростанцията е (буквално), до него имa 7/11 и Starbucks. Има и страхотна гледка, както и масажен стол в стаята. Ползвах го при една от командировките и много го харесах 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 21 часа, samuraika каза:

Колко дни сте си предвидили за Токио и ще включвате ли Никко?

Само 2 пълни дни, на третия пътуваме към Киото.

Като че ли клоня към този в  Хамамацучо с надеждата да хванем монорейла от Ханеда. 

А иначе Шинджуку смятам за по добрата локация, но не мога да се ориентирам как може да стане придвижването от летището късно вечерта. 

Четох някъде, че с около 30 минути е съкратено разписанието на транспорта заради пандемията. Това ме притеснява. В колко часа се очаква да изляза от летището при кацане в 22.30? 

 

преди 12 часа, feel_the_rush каза:

Може да видите и Remm на Акихабара за  хотел. 

В букинг няма стаи в момента 😊

Връзка към коментар

Загледах и аз хотела в Акихабара (понеже там сигурно ще изкараме поне 1 ден 😉 ), запазих си го, ще погледна отново като отворят резервациите, ако дотогава още се чудя в кой район да е настаняването...

 

Та като почнах да гледам за хотели, установих, че на много места няма тройни стаи, а предлагат двойна и единична, като задам критерии за търсене за настаняване на 3 възрастни. А в един хотел, даже имаше и формуляр за попълване от родителите, пътуващи с непълнолетни (под 19 години), че ще си държат отрочетата под око (няма да им позволяват да пият, да пушат, да пречат на другите гости и ще поемат всички материални щети).

Та се замислих - ние ще пътуваме с щерката, която ще бъде почти на 17 (ако е през октомври), или на навършени 17 (ако е догодина през март-април), тоест, непълнолетна по всички стандарти. Та, тъп въпрос - ще може ли тя да ползва самостоятелно единична стая в хотел? Във Франция правим това упражнение, откакто беше на 15 и никога не са ни правили проблем... ама в Япония как би стоял въпросът?

Да знам дали да се записвам в Airbnb, докато е време 😂.

Връзка към коментар
преди 11 часа, mariya* каза:

Само 2 пълни дни, на третия пътуваме към Киото.

Като че ли клоня към този в  Хамамацучо с надеждата да хванем монорейла от Ханеда. 

А иначе Шинджуку смятам за по добрата локация, но не мога да се ориентирам как може да стане придвижването от летището късно вечерта. 

Четох някъде, че с около 30 минути е съкратено разписанието на транспорта заради пандемията. Това ме притеснява. В колко часа се очаква да изляза от летището при кацане в 22.30? 

 

Така, като гледам, и монорейла и Keikyu линята вървят до полунощ. Дори в момента да има намалено работно време, ние изхождаме от предположението, че ако вие сте на летището в 22:30, то вече пускат туристи и влакчетата трябва да оперират нормално. Аз лично на Ханеда никога не съм кацала, винаги на Нарита. Но дори там, не вярвам да ви отнеме повече от час да излезете. Късните полети, освен това, редовно кацат по-рано. Опитайте да седнете максимално напред в самолете, за да сте и по-напред на опашката за паспортния контрол.

 

Относно локацията, според мен, Хамамацучо е с по-добрия избор. Близо сте до Shiodome метростанцията, която е връзката с остров Odaiba, както и сте близо до Daimon  метростанцията, която пък е на линията за Асакуса, JR линията за Tokyo Station и обиколната Oedo, която пък ви извежда на Shinjuku (JR също, ама по-бавно). Имате доста повече възможности да обикаляте наоколо и пеша. Оттук може да отидете на гледката в Caretta Shiodome на 46-47 етаж. Има няколко ресторанта, но може и само да се снимате отвън и да си тръгнете. Напълно безплатно, ако не ви се дават пари за Tokyo Skytree. Също така на пешеходно разстояние е Hamarakikyu gardens, точно зад Shiodome. Много са красиви на есен, имат водни канали през тях и много приятна чайна в центъра, където можете да пробвате чай Матча и японски сладки в традиционна обстановка. Пак на пешеходно разстояние е и Tsukiji market или Рибния пазар. Там едно време са били търговете за риба тон, но сега са преместени. Пак си заслуава да се отиде, главно заради невероятно прясното суши, а изаради самия пазар. Имат много хубави японски стоки за дома. Пък и по пътя може да минете през театър Kabukiza. Пак пеша - цялата търговска улица на Ginza. Shinjuku и околностите могат да се разтледат за половин ден, зависи какво ви е интересно там. Предполагам кръстовището на Shibuya, статуията на Хачико, Meiji Jingu shrine и улицата Takeshita.

 

преди 10 часа, Роца каза:

Та се замислих - ние ще пътуваме с щерката, която ще бъде почти на 17 (ако е през октомври), или на навършени 17 (ако е догодина през март-април), тоест, непълнолетна по всички стандарти. Та, тъп въпрос - ще може ли тя да ползва самостоятелно единична стая в хотел? Във Франция правим това упражнение, откакто беше на 15 и никога не са ни правили проблем... ама в Япония как би стоял въпросът?

Да знам дали да се записвам в Airbnb, докато е време 😂.

Просто резервирайте едната стая на вас и другата на съпруга ви. И пак пратете дъщеря ви да спи сама в едната. Така хем няма да притесните японците, хем ще постигнете желаното разпределение 🙂

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, mariya* каза:

Четох някъде, че с около 30 минути е съкратено разписанието на транспорта заради пандемията. Това ме притеснява.

Не, не това те притеснява. Ако си в Япония, това значи, че всички ограничения поради пандемията са премахнати. Тоест, ако приемем че отворят за туристи, това значи че и влаковете ще си пътуват нормално.

До Шинджуку има нощни автобуси. A сега има и други хитри опции. Харесай си хотел, придвижването е лесна работа. Аз като посрещах приятелката си отседнахме в Тойоко Ин който има безплатен шатъл от летището. Удобен е, но не и с JR Pass.

 

@Роца мисля, че може. И нищо не ви пречи да сте ти и щерката в едната стая, а мъжа ти в другата....за ако пита някой. Няма проблем. Взимате двойка и единичка и това е. Бизнес хотелите са с малки стаи, нормалните хотели са с големи, има и тройки, но цените са по-соленки. APA хотелите са добра комбинация и от двете - имат и японска баня в хотела.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря за отговорите по моите хотелски чудения! Ще взема две стаи и ще се разпределяме на място, накрая нищо чудно, аз да спя в единичната, ако ми писне от фамилията 😉 . От време на време си задавам такива екзистенциални въпроси, понеже искам да съм съблюдаващ правилата гражданин (последният път разучавах британското законодателство дали непълнолетни лица могат да посещават пъб. Да си имам терзанията! 😂).

@samuraika, благодаря за хотелите! Ще ги погледна. Май все повече се ориентирам към настаняване някъде около Шинджуку.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
  • 7 месеца по-късно ...

Един малко странен въпрос, понеже не във всички хотели имат перални за общо ползване, някой налагало ли му се е да ползва обществени такива и ако да, да препоръчате нещо в Токио/Киото? Срещат ли се често, цените заслужават ли си, всякакво инфо ще е от полза 🙂

Връзка към коментар
  • 7 месеца по-късно ...
Дани Магелани

Най-добре ще каже @samuraika.

Аз бях в края на декември и началото на януари. Времето в Осака, Които и Токио не се различаваше от времето в България като температури. Нямаше сняг, само дъжд и вятър. В Окинава беше за къс ръкав, а вечер за по-леко яке.

Връзка към коментар
На 12.11.2021 г. в 16:15, Kosta Grudov каза:

Един малко странен въпрос, понеже не във всички хотели имат перални за общо ползване, някой налагало ли му се е да ползва обществени такива и ако да, да препоръчате нещо в Токио/Киото? Срещат ли се често, цените заслужават ли си, всякакво инфо ще е от полза 🙂

Има много обществени перални навсякъде из градовете, с прилични цени. Няма да ви е проблем да си намерите такава, питайте в хотела ще ви опътят най-добре.

 

На 14.06.2022 г. в 15:00, stanislavpp каза:

1. Колко поносимо е времето в самият край на февруари и началото на март ? 
 

2. 18 дни много ли са като престой по това време на годината с жена и дете?

1. Времето е съвсем поносимо, може да има студен вятър край морето и наличието на шапка да е препоръчително, но зимите са меки като температури.
2. Не са много, никак даже. Дори и да нямате пасове пак са си съвсем добре. Като се почне от аквариуми и паркове (с нинджи!) и се стигне до храмове и ресторанти - всичко е интересно и различно, детето няма да скуче.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , samuraika каза:

2. Не са много, никак даже. Дори и да нямате пасове пак са си съвсем добре. Като се почне от аквариуми и паркове (с нинджи!) и се стигне до храмове и ресторанти - всичко е интересно и различно, детето няма да скуче.

Чудесно , благодаря . 
 

Междувременно вече съм взел билети (бизнес ) с Еър Таити Нюи , нон стоп полет PPT-NRT на 23.02.  Обаче само съм мислел, че разбирам часовата разлика , това как 11часов нон стоп полет тръгва от Таити в 7.50ч сутринта и пристига в 14.05ч на следващият ден  е свръх интелектуалните ми възможности …


 

293AFA1D-0A3A-4E2F-82BF-9DACF7EC4E63.jpeg.637980226c71f26c332eb9527110e3e1.jpeg


 

 

Тръгването от Япония е отворено засега , но го планувам за 14-16 март.

Връзка към коментар
преди 2 часа, stanimir каза:

Тогава откъде дойде учудването ?

Може и с атласа по география , но с Гугъл става по-бързо.

Ти верно ли не разбра ? Таити и Япония са само през четири часови зони , и при подобен полет се пренасяш във времето напред ден и половина  вместо назад , както изглежда логично , ако следваш географските дължини и самолетната траектория … , не забравяй и щипката самоирония/сарказъм.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Вече трябва виза за Япония ли ?

 

Попаднах на новият им портал за електронни визи и четейки тук-там ми изглежда , че вече ще се влиза в Япония с е-виза , което щяло да влезе в сила още през април 2020г

 

https://www.mofa.go.jp/ca/fna/page22e_000921.html#section2

 

https://www.japantimes.co.jp/news/2018/10/14/national/japan-introduce-electronic-visa-system-tourists-april-2020/

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.