Прескочи до съдържание

Пловдив - красота и история


AlexandraKo

Препоръчани мнения

  • 3 месеца по-късно ...

Брей, вече и Пловдив ще използва ИИ за нарушителите в синята зона 😀

Пилотно в Пловдив: Кола с изкуствен интелект хваща нарушителите в Синя зона в града!

Иновативен проект, който да лови нарушителите в Синя зона стартира в Пловдив. От близо месец колата Viscar обикаля зоната за платено паркиране и заснема всички спрели автомобили. В реално време тя обработва данните на колата, както и дали е заплатена Синя зона, или има талон за местодомуване. Въпросната кола е оборудвана с две 45-градусови камери, които успяват да заснемат  и двете страни на улицата, както и всички паркирали автомобили по тях. Тя също така притежава изкуствен интелект и автоматизиран видеоконтрол, който обработва данните и ги изпраща към сървъра.

413160488_1750036818813404_6625582431547344285_n.jpg

 

За повече инфо цък.

Връзка към коментар
На 1.04.2024 г. в 10:09, jul каза:

Модерна работа 😆 Аз още не съм я засичала тая кола, тя мен - също 😜

Нали 😀

По-добре и да не я засичаш 😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

На 26 и 27 април Лара Фабиан има концерти в Пловдив, в зала Колодрум. Около въпросната зала не виждам опции за настаняване и търся съвет. Ако се вземе нощувка в центъра, районът безопасен ли е за разходка пеш след концерта? Дали може да е толкова задръстено, че да няма таксита? Какви таксита ползвате вие в Пловдив? 

Благодаря предварително 🙂

Връзка към коментар
преди 5 минути , Lindt каза:

На 26 и 27 април Лара Фабиан има концерти в Пловдив, в зала Колодрум. Около въпросната зала не виждам опции за настаняване и търся съвет. Ако се вземе нощувка в центъра, районът безопасен ли е за разходка пеш след концерта? Дали може да е толкова задръстено, че да няма таксита? Какви таксита ползвате вие в Пловдив? 

Благодаря предварително 🙂

Безопасен е, и е на около 30 минути пеш от центъра.

  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , Lindt каза:

На 26 и 27 април Лара Фабиан има концерти в Пловдив, в зала Колодрум. Около въпросната зала не виждам опции за настаняване и търся съвет. Ако се вземе нощувка в центъра, районът безопасен ли е за разходка пеш след концерта? Дали може да е толкова задръстено, че да няма таксита? Какви таксита ползвате вие в Пловдив? 

Благодаря предварително 🙂

Районът е безопасен. Най-близко ти е Park Hotel Plovdiv, но пък цената от 86€ вероятно ще те откаже. Aqualend в Тракия също е относително близо (пешеходно разстояние) - 46€. Вървите по основен булевард, който е осветен и безопасен. Иначе от центъра вече са ти казали, че са ви максимум 30 минути, като аз бих добавила "ако много се мотаете" 🙂

 

П.С. 26-27 са петък и събота - дни, в които е изключително вероятно да няма таксита, не защото е задръстено (това е гарантирано), а защото са пълни всички! Относно таксиметрови фирми - Зелените, Еко такси, Виайлет...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Сега се сещам и за хотел Йегерхоф до едноименната бирария, който е близо до Акваленд (в жк Тракия). Не знам каква е цената на стаята, но хотелът е нов и приятен.

Връзка към коментар

Като видя гора от панелки (в Тракия и т.н.) и се депресирам. Така че ако бях аз - хотел в ЦГЧ или около Военна болница (в квадрата по-долу), достижим при желание пеша за под половин час по Найчо Цанов или Менделеев.

 

Screenshot.png.63c33118c50178b50751b1309dea07f7.png

 

За такси съм ползвала напоследък Трафик такси или както са там сега 032 9999, но само късни курсове до Асеновград и преди няколко месеца последно – колите им са хибриди и досега не съм попадала на прост, пушещ или досаден шофьор, но пък може такъв да ми е късметът.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Lindt каза:

На 26 и 27 април Лара Фабиан има концерти в Пловдив, в зала Колодрум. Около въпросната зала не виждам опции за настаняване и търся съвет. Ако се вземе нощувка в центъра, районът безопасен ли е за разходка пеш след концерта? Дали може да е толкова задръстено, че да няма таксита? Какви таксита ползвате вие в Пловдив? 

Благодаря предварително 🙂

Ти за Пловдив ли питаш или за Афганистан? Ай да си имаме уважението 😁

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Argentique каза:

Като видя гора от панелки (в Тракия и т.н.) и се депресирам.

Няма как да ме депресира такъв градски пейзаж, аз съм част от него и това значи ежедневно да си ходя депресирана 😀

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Колодрума си е в центъра на града, както са ти казали, и е точно срещу ритейл център с голямо Хепи, Лидъл, Хоумакс, Спорт депо и пр. И е до оживен булевард. В района - на 15- 20 минути пеш (там живея в Пловдив) , е хотел Норис (до стадион Ботев). Не знам колко струва, но е на еднакво разстояние от суперцентъра, и от Колодрума. 

Такси ползвам всяка седмица - или 032/ 6665, или 032/ 6155. Шофьорите каквито- такива. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Lindt каза:

На 26 и 27 април Лара Фабиан има концерти в Пловдив, в зала Колодрум. Около въпросната зала не виждам опции за настаняване и търся съвет. Ако се вземе нощувка в центъра, районът безопасен ли е за разходка пеш след концерта? Дали може да е толкова задръстено, че да няма таксита? Какви таксита ползвате вие в Пловдив? 

Благодаря предварително 🙂

Аз, ако съм от Пловдив направо ще си метна лаптопа в мига в който го прочетох това.

Не, първо ще го скърша и после ще го метна.

 

@Lindt, ти не ходи ли в Индия?!

 

Ей, тези полени как влияели.

:biggrin:

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сещам се за Бизнес хотел Пловдив, който е малко популярен, но е на ул.Найчо Цанов и ще ви е много удобен като местоположение. Нямам представа как е като обзавеждане и цени, но ми изглежда градски хотел. На ваше място бих заложила на хотел на пешеходно разстояние, защото малкия ми опит с таксита не е добър. Но пък може аз да не съм случила.

Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

 

 

@Lindt, ти не ходи ли в Индия?!

 

Ей, тези полени как влияели.

:biggrin:

 

 

Какво искаш да намекнеш с тази вметка за Индия в пловдивската тема? :girl_wacko:

  • Смея се 3
Връзка към коментар

@Lindt, аз ще съм в петък на концерта. Мога да предложа да бъда бодигард до хотела след концерта.

Бих се срещнал и с магеланци от Пловдив, защото още в четвъртък сутринта ще пристигна и ще започна обиколки из града (и още не знам къде, какво).

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, ven62 каза:

Аз, ако съм от Пловдив направо ще си метна лаптопа в мига в който го прочетох това.

Не, първо ще го скърша и после ще го метна.

 

@Lindt, ти не ходи ли в Индия?!

 

Ей, тези полени как влияели.

:biggrin:

 

 

Полените и Индия нямат общо, за всяка моя неадекватност следва да се обвинява Армения 😄

 

За майка ми избирам и си бях решила да минават през един парк до хотела си, но едно птиче каза, че това не е добра идея вечер. Пловдив не е малък град и не виждам защо да си няма места, неподходящи за сами жени вечер.  

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 часа, Граф Вронски каза:

@Lindt, аз ще съм в петък на концерта. Мога да предложа да бъда бодигард до хотела след концерта.

Бих се срещнал и с магеланци от Пловдив, защото още в четвъртък сутринта ще пристигна и ще започна обиколки из града (и още не знам къде, какво).

Благодаря 🙂

Аз на твое място бих се поослушала за пловдивска сбирка, но по-добре заложи на четвъртък като ден 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 44 минути , Lindt каза:

Полените и Индия нямат общо, за всяка моя неадекватност следва да се обвинява Армения 😄

 

За майка ми избирам и си бях решила да минават през един парк до хотела си, но едно птиче каза, че това не е добра идея вечер. Пловдив не е малък град и не виждам защо да си няма места, неподходящи за сами жени вечер.  

Избирай хотела с опцията да се върви пеша. Почти съм сигурна, че след концерта да се намери свободно такси ще бъде кауза пердута. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Lindt каза:

Полените и Индия нямат общо, за всяка моя неадекватност следва да се обвинява Армения 😄

 

За майка ми избирам и си бях решила да минават през един парк до хотела си, но едно птиче каза, че това не е добра идея вечер. Пловдив не е малък град и не виждам защо да си няма места, неподходящи за сами жени вечер.  

При положение че след концерта на излизане ще е лудница, колко да е опасно да се разходиш в пловдивската вечер. Такситата също следят културния календар и по всяка вероятност ще има доста около залата.

За кой парк до кой хотела става дума?

Връзка към коментар
преди 1 час, Lindt каза:

 

За майка ми избирам и си бях решила да минават през един парк до хотела си, но едно птиче каза, че това не е добра идея вечер. Пловдив не е малък град и не виждам защо да си няма места, неподходящи за сами жени вечер.  

:clapping:

Еи това са истинските късметлии в живота - тези с дъщери.

И в нашето семейство го виждам всекидневно - тъщи, свекърви, ...:wink:

Горко ми...

:biggrin:

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Аз се чудя дали да не отида на Техническия панаир в Пловдив, който ще е през 25-28 септември. Никога не съм ходил на подобно нещо 😊

Но се чудя кой хотел да си взема, какво ще ми препоръчате?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.