Прескочи до съдържание

Двумесечно пребиваване в Тайланд


Boris Stoyanov

Препоръчани мнения

Здравейте, имам въпросчета към по просветените за 50 дневен посещение на о.Пукет в Тайланд .

Не съм фен на храмове паметници и прочие забележителности,интересуваме съчетание на добър плаж и близост на атракциони предимно за малката ми дъщеря (5годишна).

Имам платени билети София -Банкок и Банкок -Пукет двупосочни и една нощувка в Банкок и 6 нощувки на Патонг в Пукет.Един от най важните въпроси е дали бюджет от 4000 евро е достижим за останалата част от почивката (без 7-те платени вече нощувки и полети).Ще пътуваме със друго семейство без дете и мислим на място да търсим или малка къща или приемливи стаи в някой хотел,(ако може някой да предложи нещо)?

Програмата за момента е следната:

 

 

01.05.2016 г. – Sofia (17.25h) – Doha (22:35h) – Qatar Airways (QR 0228)

01.05.2016 г. – Doha (20.55h) – Bangkok (07.20h) – Qatar Airways (QR 0830)

01.06.2016 г. - Bangkok нощувка

01.07.2016 г .-Bangkok -Phuket (11:00h)

01.07-02.24 2016 г. - Phuket

 

02.24 2016 г. –Phuket - Bangkok (09:00h) AirAsia

 

 

02.24.2016 г. – Bangkok (21.15h) – Doha (00.05h) – Qatar Airways (QR 0833)

 

02.24.2016 г. – Doha (06.55h) – Sofia (12.00h) – Qatar Airways (QR 0227)

Отворен съм за всякакви предложения

Благодаря ви предварително!!!

Връзка към коментар

Два месеца на Пукет няма ли да полудеете от скука? :) Не случайно имаме толкова теми тук за този регион, който е едно от съкровищата на света, но щом така сте си решили няма да се меся с предложения за Сингапур, Индонезия, Камбоджа и Виетнам.

 

Бюджета ви се връзва по около 70-80 евро на ден за хотел, храна и всичко...ще е малко в бюджетната част, но постижимо според мен. Но за толкова дълъг престой със сигурност бих пратил имейли на хотели, вили, къщи, преди да резервирам да предложат индивидуална оферта. При положение, че сте две семейства, наистина по-голям апартамент/виличка звучи доста добре, особено с кухня за да може да си готвите и спестявате. Нищо конкретно не мога да предложа обаче. 

 

С визите ок ли сте, нормалните не бяха ли с по-малък разрешен престой?

 

П.С. Датите явно си ги написал по американски тертип, пиша да не се оплете още някой като мен :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Визите от посолство са с двумесечен престой.  Предполагам са такива. :)

 

Патонг е най-скъпото място в Тайланд в топ сезона, когато отивате, със сигурност. Това е място за парти и нощен живот, малко казусно е за дете. Бих предложил да отидете към Краби (няколко часа сухопътен транспорт или ферибот) с доста по-поносими цени, много по-подходящо за деца, морето и триповете са си същите. Или поне отидете към някой от другите плажове. При всички положения ще намерите голямо в % отношение намаление за такъв дълъг период, ако сте добри в пазаренето. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

 

П.С. Датите явно си ги написал по американски тертип, пиша да не се оплете още някой като мен :)

 

Не знам по какъв тертип са, но нищо не разбирам от тях... :blush:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз бих предложила Самуи- остров разположен огледално на Пукет. Много места да дневни обиколки , прекрасни бели плажове, много добри цени.

Подкрепям идеята да си договорите от тук нощувки . В пукет съм отсядала в бунгала на плажа и в 4 * хотели, доволна съм и двата варианта-зависи кой какво търси. В Тайланд , както и в Азиа , хотелите предлагат промо цени за ранно букване. Преди 2 години цената , която ми дадоха от хотела, беше уникална на фона на обяваената в сайта на хотела.

Имайте предвид още , че се на банкоматите има задължителна такса ( независимо от вида на картата и банката издател) и плащането с карти е доста лимитирано и на места има лимит на сметка, над която можете да платите с карта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Карти ще имам но мисля цялата сума да е кеш -чужденката ми е каква валута е по добре да нося евро или долари? На място може да решиме да обиколиме и други дестинации,визите са 60 дневни да.Кой друг плаж е по спокоен и евтин Сурин или Ката?

Връзка към коментар

На Сурин не съм ходил, но го водят по-скъп от Ката като цяло. Където и другаде да отидете с дете извън Патонг е по-добре. :)

 

Ако сменяш през лев, по-добре носи евро. Ако имаш доларова сметка, долари. На Патонг лесно ще намерите да ги смените на добър курс, поне това е разумно на фона на цялата ценова мафия там. 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Все пак обмисли и част от сумата да не я носиш кеш. Не са малко пари, да не стане някоя изцепка. Колкото по-голяма сума теглиш от банкомат от дебитна, толкова по-малко ще те удри таксата на теглене и ще платиш горе-долу колкото читавия курс на бюрото, без да се притесняваш че имаш толкова кеш в себе си или в хотела. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Все пак обмисли и част от сумата да не я носиш кеш. Не са малко пари, да не стане някоя изцепка. Колкото по-голяма сума теглиш от банкомат от дебитна, толкова по-малко ще те удри таксата на теглене и ще платиш горе-долу колкото читавия курс на бюрото, без да се притесняваш че имаш толкова кеш в себе си или в хотела. 

Също подкрепям Георги - преди 1 год таксата на банкоматите беше 180 бати (ок.6 долара), таксата от БГ страна на дебитна карта Виза Електрон ми беше 1.5% от сумата, която теглиш+3 лв.(Дебит Мастер Карт имаше такса от 3%+10 лв. вероятно като на кредитна). Максималната сума за теглене беше 10 000 бати. 2 месеца сме теглили само от банкомати, не сме обменяли валута по чейнджовете.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички които са отговорили ,сега се чух с един познат и те ще са голяма група с деца там и ще има компания за дъщеря ми,а и колкото повече познати толко по добре те за 5 -та година карат зимата в тази част на Азия и доста обикалят и ще е голям плюс за нас!!

Връзка към коментар

60 дена с 4000 евро...трябва да си готов на много, ама много компромиси.

Цените са все едно в България, ама трябва и хотел да плащате, и по кръчми да се храните, и да се придвижвате...

Според мен, минимум по две, ако поне малко от малко искаш да имаш условия и забележителности да разгледате.

Бил съм 3 пъти на Пукет, става за 2 месеца, особено ако сменяте плажовете на 10-15 дена.

Само за Патонг....брррр, ужас ми е там

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Карти ще имам но мисля цялата сума да е кеш -чужденката ми е каква валута е по добре да нося евро или долари? На място може да решиме да обиколиме и други дестинации,визите са 60 дневни да.Кой друг плаж е по спокоен и евтин Сурин или Ката?

По отношение на парите в брой- най-добрите обменни курсове са на летище директно като излезете с багажа, има многооооо наредени едно до друго гишета, които предлагат обмяна, курсовете са най-добри там. Аз лично в Азия винаги нося щд - курса обикновенно е по-добър, спрямо еврото.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте ,има ли някой ползвал мед.застраховка със асистънс на ЗАД Виктория ,покритие от 75хил. Евро на лице добре ли е или трябва да се търси по голям лимит.

Връзка към коментар

Принципно ти търсят International Driving License ако те спрат. Може да опиташ да покажеш българската книжка. Въпреки че всичко е възможно и се тълкува спрямо момента и "клиента". Препоръчвам винаги да караш с каска въпреки, че потчи никои от местните не го прави. Глобата за каране без книжка е 500 бати (25лв), а за каската 200 бати.
Също така имай в предвид, че в Пукет повечето скутер-рентъри искат да задържат паспорта ти по време на наема. Но има вариант и да оставиш няколко хиляди капаро.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз за парите да се изкажа.Три зими съм бил в Югоизточна Азия по два месеца и това ми е излизало по около 5бона(всеки от триповете).Това е със самолетните билети,визи и всичко.(в периода 2009-2012,ама не вярвам цените да се променили драстично,въпреки че всяка година ставаше малко по-съпо).Прекарвах по месец на Тон Сай(от Краби се ходи с лодка)и месец обиколки на др. места и държави.Колкото повече пътуваш(се движиш)толкова по-скъпо.Та ако си на едно място(и местиш само наоколо),би трябвало да си ок с парите.

Другото е-мисля че Пукет е ужасно място за почивка(а и за всичко др.)Незнам защо е толкова популярно и всички ходят там.Имам доста приятели(чужденци),които са ходили и отзивите са....Мисля че има много по-яки места наоколо.

Редактирано от malkia
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За мотопеда - преди няколко седмици си наехме мотопед в Chiang Mai. Никой не ни попита дали въобще имаме някакви книжки и дали можем да караме мотопеда. Каски ти дават задължително и ние ги носехме, като гледахме, че и всички туристи си бяха с каски. Паспортите ги дадохме, защото иначе искаха някаква невероятна сума вместо тях като депозит. Но в интернет има описани много случки, в които после не искат да ти го върнат. Спукахме гума, но за щастие бяхме близо до гумаджийница. Взеха ни 120 бата за нова гума и естествено се оказа, че застраховката на мотопеда не покрива спукана гума :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте , имам следния въпрос едно от момичетата е бременна и е разбрала днес в 7-8 седмицата е сега ,дали на Пукет има болница където може да направи биохимичен скрининг ? Защото е дълго чакана бременност но вече всичко е платено и не мислят да пътуват въпреки всичко.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте , имам следния въпрос едно от момичетата е бременна и е разбрала днес в 7-8 седмицата е сега ,дали на Пукет има болница където може да направи биохимичен скрининг ? Защото е дълго чакана бременност но вече всичко е платено и не мислят да пътуват въпреки всичко.

 

С толкова специфично изискване ще е трудно някой да каже от опит. На Пукет има по-западни болници, ето тази например: http://www.phuketinternationalhospital.com/ или тази http://www.phukethospital.com/

 

Само, че май като специализирани за чужденци за повече ориентирани към проблеми на почиващите - хранителни натравяния, слънчеви изгаряния, счупвания, контузии и т.н. Все пак вярвам, че ако им драснеш едно имейлче, ще могат да те насочат на правилното място. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ей тия болници намирам в Пукет, не е ясно какви дейности извършват, но можеш да ги провериш едно по една - по интернет или по телефона:

 

post-116-0-93497200-1450822962_thumb.jpg

 

Когато наемаш мотор в Тайланд, не забравяй, че липсата на валидно СУМПС (или липсата на съответната категория МПС в него) автоматично води до отказ на застрахователя да изплати каквито и да било щети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Поред на номерата на въпросите, понеже има и доста подвеждаща информация тук:).

За болницата - не бойте се, нивото на тайските болници е в пъти по-високо от не само българските, а и доста европейски.

За щастие или нещастие сме ползвали услугите им не малко пъти.

 

На Пукет съм ползвал Phuket International Hospital, нещо като Хилтън в болничен вариант е.

Преглед+манипулация за възпалено ухо - 40 долара, възстановени от застрахователя в Бг - Виена Иншурънс груп, чрез Булстрад.

 

В Бангкок сме ползвали Bangkok International Hospital, също е много качествена.

 

Да не се учудите от любезността на тамошните "лелки", т.е. обслужващият персонал:).

 

За моторите и книжката - международна книжка се изисква само ако престоя ти е по-дълъг. Мисля, че за Тайланд беше 3 месеца, провери си го. Мен са ме спирали полицаи надървени с мерак да ме глобят, но след като им обясних, че съм турист, а не швед, женен за местна, ме пуснаха.

За каската глобата навсякъде е различна, на Пукет рядко и обръщат внимание, само между Патонг и Карон бийч има засилени проверки, всичко останало е либърти.

Голямата тънкост е при наемане да правите задълбочен оглед на мотора за драскотини и да им ги покажете, че след това дерат яко мамицата им, а другата е да не си давате паспорта за залог, че после при евентуална щета, няма връщане. Аз съм го ял веднъж и вече се пазаря - плащам 2-3000 бата кеш депозит, но паспорта не си давам.

И пак ти обръщам внимание за парите, няма да ти стигнат, освен ако не сте супер хипарски настроени и не спите по плажовете. Пукет не е евтина дестинация.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,сега забелязах че са сбъркали фамилията на един билет от Бангкок до Пукет дали е проблем ,след като дата на раждане и година съвпадат трябва ли да им пиша или не,да не остане жената в Банкок ?

Връзка към коментар

Ами зависи колко е сбъркана, ако е правописна грешка (една-две букви) няма проблем, ако е напълно различна фамилия вероятно няма да я пуснат, ако проверяват, така че я коригирайте.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.