Прескочи до съдържание

Каръшки Колумбия, Куба и Каймани по Коледа


macf1an

Препоръчани мнения

Уви, от всичките останали места, най-харесващото ми, със собствен еко-био ресторант, срещу университета, не ми отговаря вече на две съобщения, хем са онлайн периодично ...

Не можеш ли да си направиш нов мейл/регистрация/ ново IP или какъвто там е начина, по който комуникирате, все едно си нов и различен човек, за да стартирате на чисто и този път успешно преговорите?

Връзка към коментар

За Виаула продават еднопосочни билети. Аз така пътувах, но искат от предният ден да си купиш. В Хавана си купих до Синефлегус и като стигнах си купих за след два дена до Тринидат. Явно ти се правят нещо за вдупосочните билети

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не можеш ли да си направиш нов мейл/регистрация/ ново IP или какъвто там е начина, по който комуникирате, все едно си нов и различен човек, за да стартирате на чисто и този път успешно преговорите?

Те ми имат имената и телефона, и че съм българин, трудно ще се представя за друг вече ..

 

За Виаула продават еднопосочни билети. Аз така пътувах, но искат от предният ден да си купиш. В Хавана си купих до Синефлегус и като стигнах си купих за след два дена до Тринидат. Явно ти се правят нещо за вдупосочните билети

Ами, ако не стане, просто ще купя двупосочен до Сиенфуегос за ден 1 и 3 и отделен двупосочен Сиенфуегос Тринидад за ден 2 и 3, и като ги напасна, за прибирането от Тринидад няма дори да слизам от автобуса :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

П.П. Ще да е каса партикулар, т.к. в испанския няма з, както и ц, а л-то е меко.

 

Аз явно съм на италианска вълна, а и си ме влече, какво да правя... :P

 

Ти кажи, моля, как да стигна от летището в Панама Сити до Панамския канал. Ясно че най-удобно е с такси, но имаш ли идея колко ще ми излезе дотам и после обратно до центъра на града?

Връзка към коментар

Мега-схеми, както обикновено :) Ако съм разбрал правилно, на отиване презокеанският е бил от Мадрид, т.е. Авианка полет букнат с М&M точки по партньорската таблица, a на Луфтханза полетът си е пак с М&M точки (които явно не са проблем за тебе:)?

 

Ако е така, имам два въпроса: 1. Избра Авианка "metal" заради липсата на fuel surcharge, и 2. Таксите на Луфтханза не бяха ли по-високи при плащане с точки от една Уизка директно до Мадрид?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

1. Просто нямаше друго..

2. Да, по-високи са, за което и се оплаквам, но проблемът е, че изобщо ги платих, а можеше да не го правя..Билетът ми струва 570 лв, вместо 99, както можеше да го купя.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз явно съм на италианска вълна, а и си ме влече, какво да правя... :P

 

Ти кажи, моля, как да стигна от летището в Панама Сити до Панамския канал. Ясно че най-удобно е с такси, но имаш ли идея колко ще ми излезе дотам и после обратно до центъра на града?

Офибиално от летището до центъра е 30$, nomad го спазари за 20. До Panama viejo, чакане и после до Miraflores Locks ни беше 20$.Важно е кото се пазариш да уточнязаш, че цената е за двамата, иначе вероятно ще те таксеват на човек.

Под център предполагам, че разбираш Casco Viejo.

За Miraflores Locks входът е 15$/човек. Хубаво е да отидеш когато пропускат корабите,

Редактирано от Childish
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ей, жив да те оплаче човек... бизнес класата на 787... Приятно пътешествие, весела Коледа и т. н. Всичко ще бъде наред, После ще разказваш :) Внимавай много, в Куба жените жив ще те изядат, мен ме дърпаха само да останех сам за 3-4 минути.  ;) Че и трудно ще им насмогнеш, носи си някакви енергийни напитки :) :)

  • Харесвам 13
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Мислех и аз да напиша това за кубинките, защото имам инфо от живели там не един и двама мъже, но ме досрамя :).

Лек път и много приятни преживявания!И чакаме много разкази и снимки!

Весела Коледа!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ми, да се надявам екскурзоводката да не е толкова енергична, че съм малко куц в момента :lol:

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ми, да се надявам екскурзоводката да не е толкова енергична, че съм малко куц в момента :lol:

 

Айдееее, уйде коньо у реката, щом в този форум и ти почна да говориш за екскурзоводки... :(

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Хайде лек път и приятно прекарване, Мак. Всичко ще се нареди в движение, нали по Коледа стават чудеса :)

 

За Винялес открих едни пичове /такси и турове в райна на Винялес, имат фиксирани тарифи за превоз до различни места, вкл.Хавана, Тринидад и т.н./, които смятам да ползвам на място и за връщане до Варадеро. Виждам, че си се ориентирал в обратната посока - към Тринидад и Сиенфуегос и най-вероятно няма да ти вършат работа, но ето линк към страницата им за всеки случай,ако решиш да кривнеш и ти се вписват в концепцията: http://taxivinalescuba.com/PrivateTransfersandTours/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сега се сетих, че за да напуснеш Куба се плаща такса на летището, подобна на тази в Колумбия (май в доста държави на юг от Мексико я има) 20-30 кук-а (от скъпата валута и ги приемат само в нея, лепят тинлепенка на бордната карта, че си платил). За билет на Виазул не знм дали

Връзка към коментар

Добре е , с красива мацка и костенурки виждам ;)

А, дано да ти е вярна прогнозата, да не е като на синоптиците за времето:)

Ма щото нали някой рече, че дамите там били много стръвни :(

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Поздрави от дъждовните Каймани. След безумно начало в Куба(има да разказваамм) , най накрая си почивам, като само безбожните цени (70 лв скромна закуска) грозят изкуствения пейзаж..

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.