Прескочи до съдържание

дневник Каръшки Колумбия, Куба и Каймани по Коледа


macf1an

Препоръчани мнения

Втора странност. Веднага след имиграцията - метал детектор, да не внасяш нещо нелегално в страната. Опашка, още 30 минути.

 

Това го бях пропуснал, но сега препрочитам записките и ми се наби в очите. Нагледен пример за това, което пиша в съседната тема относно условието "възраст" за пълноценно разбиране на дестинация Куба. Ако се замислиш и без жокер, би следвало сам да се досетиш защо е въведена тази странна проверка през скенер преди реалното влизане в страната. Сети ли се? Ами, да, ние сме представители на "империалистическия враг", който може да внесе забранени или взривни вещества в социалистическата република и да направим разни поразии на народното стопанство. Затова е наложително и да минем през скенерите... ;)

 

Впрочем, абсолютно същата история и на летището в Панама. Там пък се пазят от едни конкретни империалисти, но това е друга тема... :P 

 

Ние също чакахме около час за багажа, но имиграцията и проверката по сигурността минахме съвсем спокойно. С багажа беше забавно, защото от дупката над лентата тържествено се появяваха по около пет-шест куфара на интервал от около пет-шест минути. През останалото време празна лента и широко отворени очи на наивни западняци от два широкофюзелажни в очакване на Годо. Очевидно профсъюзите в Куба не спят и следят някой от евентуално тримата щатни хамали на летището да не получи професионално заболяване предвид тежката работа. Едни канадци до нас се шегуваха, че все едно носачите ходят до самолета, за да вземат багажа и ръчно да го доставят на лентата, след което отново до самолета... :lol:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

 С багажа беше забавно, защото от дупката над лентата тържествено се появяваха по около пет-шест куфара на интервал от около пет-шест минути. През останалото време празна лента и широко отворени очи на наивни западняци от два широкофюзелажни в очакване на Годо...

 

Това искрено ме разхили  :lol:

Връзка към мнение

И....тва ли беше Кубата и кубинките?

Или още не си намерил острия интернет?

Докато го донапишеш тоя пътепис май ще отида и ще се върна от Куба:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Човекът, наред с прекрасните си ангажименти, няма и компютър в новия си дом, а в офиса му е лудница ... та ще ме прощавате за забавянето :)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Човекът, наред с прекрасните си ангажименти, няма и компютър в новия си дом, а в офиса му е лудница ... та ще ме прощавате за забавянето :)

Охоооо, казах ли виииии ;)

БигМаГ, да викаме ли честитоооооо ;)нов дом, прекрасни ангажименти, това може да бъде само едно ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, сигурно е кубинка и сега Мак се срамува да продължи с лакърдиите... :P

Мислиш, че вече е научила български ли? ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Може ли да помоля за малко търпение, ясно е че разказа отнема повече време от очакваното, но все пак темата е за престой в Куба, макар и каръшки :), нека не търсим след време пианията на macf1an веднъж на пет страници лафчета и намеци за личния му живот :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

...

Кубинският оператор ми е спрял безжичния Интернет .. да съм си махнел СИМ-картите и щял да тръгне. Викам си, тоя ме взе за пълен туземец.. къде се е чуло и видяло оператор да си позволява такива неща .. Обаче момчето беше категорично, че друго не може да направя, без да си сменям софтуера със "специален", според него. До края на вечерта висях по хотелите, вадих СИм-карти, слагах, правих, струвах .. Нито една мрежа не се виждаше .. явно не беше това ..  А Интернет ми трябваше остро ..

macf1an, дали ще е удобно да кажеш от какво естество беше проблема с интернета на телефона и какво беше решението?  :)

Връзка към мнение

Накратко - не си включвайте телефона (особено Самсунг), докато в него има западна сим-карта, с чиито оператор кубинците имат договор за роуминг. Изпращат грешна настройка и изключват безжичния модул. Или си ползвайте телефона в самолетен режим, или извадете сим-картата. Оправя се с излизане от страната ...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Накратко - не си включвайте телефона (особено Самсунг), докато в него има западна сим-карта, с чиито оператор кубинците имат договор за роуминг. Изпращат грешна настройка и изключват безжичния модул. Или си ползвайте телефона в самолетен режим, или извадете сим-картата. Оправя се с излизане от страната ...

Да разбирам, че не става въпрос за българска сим-карта?

Самолетен режим не е вариант, защото искам да използвам wi-fi.

Връзка към мнение

Wifi работи в самолетен режим. Точно за българска карта говоря :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Накратко - не си включвайте телефона (особено Самсунг), докато в него има западна сим-карта, с чиито оператор кубинците имат договор за роуминг. Изпращат грешна настройка и изключват безжичния модул. Или си ползвайте телефона в самолетен режим, или извадете сим-картата. Оправя се с излизане от страната ...

 

Точно Самсунг имам  :mellow: Наистина работи - току що проверих :) 

П.П. Благодаря за съвета! Няма да изключвам изобщо самолетния режим... 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.