Прескочи до съдържание

Как ли изглежда Мароко в края на януари?


Янко Велков

Препоръчани мнения

Брех, залисах се нещо последните дни и съм пропуснал да следя темата...! Значи си стана съвсем официална магеланска среща :D Ихаа! ...Тъкмо щях да питам как ще се познаем, но едва ли ще е много трудно, дори да не бяхме в (не толкова) далечна африканска държава:) Веднъж, докато сменях терминалите на летище Шерметиево, един непознат мъж, какато си вървеше зад мен, каза "Е това момче е българин!" - и то скоро след като други хора ми бяха разказвали как със същата реплика са се запознавали със сънародници в чужбина:)

 

За всеки случай мисля да си взема един шарен анцунг с цветовете на знамето, а за още по-голяма сигурност - и две девойки с европейски вид;0) Това е и новото при мен - една моя позната от Атина след известно колебание в крайна сметка реши да се присъедини към пътуването, а на 29-ти в Маракеш трябва да посрещнем някаква нейна приятелка, и ще сме си заедно сигурно, ако не сме се скарали и намразили до тогва >:)

 

Защо го казвам? В един от последните случаи, когато пътувах някъде с момиче, в паузата преди последният ни полет от Мюнхен за София, тя реши, че иска да разгледа възможно най-най-далечните магазини на летището, като настояваше, че качването започва в час, който на мен подозрително ми се струваше като часа на излитане... и така се моткахме докато в един момент реших да проверя едно информационно табло, а в същото време по високоговорителите обявиха: "Last call for passengers...(няколко фамилни имена, последните 2 - нашите:)"

В друг случай, в един от последните ми дни като доброволец в Непал, с новодошлата ми замесничка решихме да изкачим един скромен 2725 метров връх в околностите на Катманду, стигнахме до там с наети колела, изкачихме се с 300 зора, и слязохме почти на бегом (слизането си цяла отделна история), успяхме да си вземем колелата въпреки, че офиса на парка където ги бяхме оставили беше затворил (едни добри войници ни ги пазеха, с автомати:), и след всичко това, по едно време въпросното момиче ми се тросна, че не искала да си взима улични закуски от мястото, където спрях за целта, ами същите закуски от едно друго място някъде назад по стръмния хълм, защото било по-чисто - и преди да успея да довърша изречението "хигиената тук е еднакво липсваща навсякъде" - беше отпрашила с колелото напред! Междувременно почна да вали и разкаля всичко, колелата нямаха калници, и аз (за мой срам!) директно я зарязах да се оправя както намери за добре. Прибра се 2 или 3 часа след мен, и не ми говореше до другия ден :D 

 

Да ме прощавате ако съм отегчил някого, но токът спря (лаптопа е на батерия) и трябваше да запълня времето (вече е тук:)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

И аз съм с един приятел и две моми,та женският отбор ще е голям.Явно женският отбор ще е голям.

Редактирано от malkia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Салам алейкум от Марокооо! След ден в Танжер, смея да кажа че вече здраво съм стъпил на Африканска и утре продължавам към Тетуан и Шефшауен>:) Срещата на 1-ви в Маракеш остава в сила, нали? До тук някои неща, за които да внимавате - ако дойде някой усмихнат и добър, честен приятел, да ви помага безплатно, не забравяйте, че безплатно ядене няма и го игнорирайте директно, даже грубо ако трябва;) Когато си поръчате нещо в ресторант, не очаквайте нещо безплатно към него, както направихме ние - поръчахме по един таджин за вечеря, и ни сервираха панер хляб, по чиния мароканска салата и пържени картофки, и накрая вместо 90 дирхама сметката се оказа 190; хотели, поне в Танжер, се намират за 50 дирхама на човек в двойна стая с мивка и обща баня и тоалетна, което е под 5 €, а е чистичко и приятно... И... това са първите впечатления, ще видим утре транспорт и т.н.

И до скоро виждане в Маракеш!:)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Хахахах, сега ти видях историята за момичетата, голям смях :) Честито за Мароко, да му радваш, колко време мислиш да прекараш там ? И какво стана с Малага, как беше там :)


А кажете какъв е климатът февруари-март, който е бил? Щото и мен ме сърбят пръстите нещо, но трябва да измисля. Ходи ми се на топло, но не знам дали Мароко е мястото. А пък тук от Ница си има изиджет до Маракеш и изскачат супер полети директни и двуцифрени за отиване и връщане.

Как са ти цените и полетите до Gran Canaria, и за колко дни искаш да отскочиш на топло Март ? :)

Връзка към мнение

Салам алейкум от Марокооо! След ден в Танжер, смея да кажа че вече здраво съм стъпил на Африканска и утре продължавам към Тетуан и Шефшауен>:) Срещата на 1-ви в Маракеш остава в сила, нали? До тук някои неща, за които да внимавате - ако дойде някой усмихнат и добър, честен приятел, да ви помага безплатно, не забравяйте, че безплатно ядене няма и го игнорирайте директно, даже грубо ако трябва;) Когато си поръчате нещо в ресторант, не очаквайте нещо безплатно към него, както направихме ние - поръчахме по един таджин за вечеря, и ни сервираха панер хляб, по чиния мароканска салата и пържени картофки, и накрая вместо 90 дирхама сметката се оказа 190; хотели, поне в Танжер, се намират за 50 дирхама на човек в двойна стая с мивка и обща баня и тоалетна, което е под 5 €, а е чистичко и приятно... И... това са първите впечатления, ще видим утре транспорт и т.н.

И до скоро виждане в Маракеш!:)

Алейкум салам ;) Разбира се, че остава срещата. Само където не съм намерила конкретно място, на което да си разположим дупетата, но сега се прибирам в Лондон и ще разровя, а и нашите хазяи са рядко гостоприемни и ще ни насочат :)

Връзка към мнение

Честито за Мароко, да му радваш, колко време мислиш да прекараш там ? И какво стана с Малага, как беше там :)

 

Шукран (благодаря!) Обратния ми полет е на 6-ти февруари, т.е. 2 цели седмици! И това заради срещата ни на 1-ви:) Ще видим какво ще излезе, предвид че момичето, с което пътувам е с много ограничен бюджет и ще трябва да пропуснем доста от нещата, за които си мислех...

 

В Малага пристигнах съвсем навреме, спомних си, че имам една позната от тук и тя дойде да ме вземе от летището и после вечеряхме местни специалитети (а аз тайни й се дивях, как само казва това испанско "т":D). Тя и ни разведе из нощна Малага, показа ни един квартал с тесни улички, с изписана по стените на къщите поезия, а на другия ден вече сами обходихме 2-те крепости, послушахме невероятно оперно пеене от улични изпълнители край "едноръката" катедрала (вътре не влязохме, вход от 5 € за да вляза в църква не съм давал и не мисля и за напред да давам:Х), пропуснахме и музея на Пикасо (също твърде скъп:), пихме по едно " бино де Малага" и така... През цялото време не можех да повярвам колко топло е времето:)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ъъъъъ... Всъщност колко човека се събираме? Питам, защото надничам тук там за някоя резервацийка :)

 

Моите сметки показват:

 

Ние с моята спътничка - 2

Още две девойки - 2

Янко - 2

Christuff - 3 или повече?!

Малкия - 3

 

Ще поразровя за опции и ще предложа, а ако нямате възможност - или пък желание, ще се видим на по чаша марокански въздух само.. :)

Връзка към мнение

Да давам ли и моите предложения?  :lol:

 

Дадададададададададаааааааааааааааааа... хахахаа... аз имам едни смътни идеи, които предпазливо ще дам... ;) хаха... За другите не знам, ама ти се приготви да те влача на купон  :blush: хаха

Връзка към мнение

Дадададададададададаааааааааааааааааа... хахахаа... аз имам едни смътни идеи, които предпазливо ще дам... ;) хаха... За другите не знам, ама ти се приготви да те влача на купон  :blush: хаха

Защо пък си помисли, че ми трябва подготовка? :P

Само, ако ми трябва специално облекло можеш да ми кажеш! :lol:

Връзка към мнение

Защо пък си помисли, че ми трябва подготовка? :P

Само, ако ми трябва специално облекло можеш да ми кажеш! :lol:

 

Хахахаххахаха... Бе да си кажа какви ги мисля ;) Всъщност, един вариант на планче за вечерта ми се спретна в главата току що, ама да те замоля първо за твоите предложения, че моите решения ги взимам много на юруш, тоест накъдето ме поведат емоциите  :lol: Това докато чакаме останалите да си рекнат бройките хора.. хах

 

P.S. Идеята ми е да седнем някъде на екзотично местенце на местна (не скъпа) храна и бърборене, а после - който има мерак (и бюджет) - да се завлачим в един местен клуб, който на прима виста много ми хареса. Скъп е, но като ми хареса нещо... пффф... ама нали едни 26 години имам да посрещам, та :blush:  :lol:  

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Хахахах, сега ти видях историята за момичетата, голям смях :) Честито за Мароко, да му радваш, колко време мислиш да прекараш там ? И какво стана с Малага, как беше там :)

Как са ти цените и полетите до Gran Canaria, и за колко дни искаш да отскочиш на топло Март ? :)

В Гран Канария спането ми се вижда скъпо :( иначе може да се изнамери нещо евтинко, но пак е около 200 евро. Ще ми се поне месец да обикалям, страхувам се да не ми отеснее остров. 

Връзка към мнение

Хахахаххахаха... Бе да си кажа какви ги мисля ;) Всъщност, един вариант на планче за вечерта ми се спретна в главата току що, ама да те замоля първо за твоите предложения, че моите решения ги взимам много на юруш, тоест накъдето ме поведат емоциите  :lol: Това докато чакаме останалите да си рекнат бройките хора.. хах

 

P.S. Идеята ми е да седнем някъде на екзотично местенце на местна (не скъпа) храна и бърборене, а после - който има мерак (и бюджет) - да се завлачим в един местен клуб, който на прима виста много ми хареса. Скъп е, но като ми хареса нещо... пффф... ама нали едни 26 години имам да посрещам, та :blush:  :lol:  

Ние имаме ли си наша тема? Искаш ли да пуснеш такава? :)

За да не спамим тази?

Аз сега ще измъкна заведенията, които ми харесаха, а може и нещо повече да пуснем. :)

Връзка към мнение

Ние имаме ли си наша тема? Искаш ли да пуснеш такава? :)

За да не спамим тази?

Аз сега ще измъкна заведенията, които ми харесаха, а може и нещо повече да пуснем. :)

 

Имаме си! :) Веднага :) Ама това не е спам, а творческо разискване... хахаха... Прегръдки бе!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

В Гран Канария спането ми се вижда скъпо :( иначе може да се изнамери нещо евтинко, но пак е около 200 евро. Ще ми се поне месец да обикалям, страхувам се да не ми отеснее остров. 

 

Еее на теб ти е широко около врата, цял месец, евала :) Мислех да ти кажа, ако искаш да дойдеш средата на Март към Gran Canaria с ваучера ти от 50 евро - аз отивам сам, ама за 3 дни :) 

Връзка към мнение

И така:) Планът е утре да оставим Казабланка и морето зад гърба си, и като едни порядъчни, но притискани от бюджета си щъркели, да отпрашим на юг с железницата, вместо летейки:) Маракеш ще ни е първата продължителна спирка (там сме поне до срещата ни на 1-ви) и ще имам време да поразгледам наоколо и да подбера някое лесно откриваемо място за сборен пункт, и евентуално да кача снимки и/или някакви насоки как се стига до него;)

Иначе до тук пътуването е доста вълнуващо и общо взето следваме модела: пристигане в даден град-->обикаляне от хотел на хотел докато намерим най-евтиния-->кратка обиколка по тъмно и вечеря-->спане до късно-->няколко часа разглеждане-->гарата, и към следващата дестинация:) Ако зависеше изцяло от мен на няколко от местата (като гр. Фес например) бих отделил поне един цял ден, но нали бързаме да сме в пустия Маракеш на 29-ти...:)

Междувременно една моя приятелка от Словения, която уж на шега ми беше подхвърлила предложение да се разходим до някъде през април, например Малта, и аз все така на шега й предложих да види билети до Бразилия (на мен въобще не ми е приоритет, но знам, че й е мечта) - и хоп - не съм сигурен как точно стана, но в момента имам самолетни билети за Сао Паоло на отиване, Рио де Жанейро на връщане, и 12 дни между тях, които ми се иска да запълним по най-добрия начин (т.е. Игуасу с Аржентина и Парагвай,мисля че са задължителни) и сега и за това си мисля:D Но стига толкова, до ден-два ще пиша пак с резултатите от предварителното разузнаване на Маракеш(;

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз само да кажа, че ще бъдем в Riad Abaca Badra :)

 

http://www.riad-abaca.com/badra/

 

Иначе срещата сме си я определили вече - 19.30 пред Медината.. хахах.. направо ми е забавно! Но вие проучвайте ;)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

В крайна сметка се настанихме в риад "Киф-Киф", за скромните 60 дирхама (11 лв.) на вечер, с включена закуска:) След снощната разходка в мен се породиха някои съмнения, които кратко проучване затвърди - в Маракеш се намира най-голямата медина в Мароко! В 19:30 тук вече е тъмно и намирането на портите може да е трудно за новодошлите, затова може би е по-добра идея да се срещнем или в основа на минарето на джамията Кутубия (тя се извисява над всичко наоколо, красиво осветена е и се вижда отдалеч, а и местните ще могат да ви упътят, дори да не сте уверени в познанията си по френски (или арабски):) Друга възможност е големият площад, в чийто край (в посока към споменатата джамия) има една поща, която също се намира лесно, и можем да се открием край пощенската кутия да речем;) Какво мислите?

Редактирано от Янко Велков
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Aз имам малко въпроси на тези, които вече са в Мароко: как е времето? Топло ли е през деня, по  къс ръкав ли сте? 

И как е със сигурността вечер? Чувствате ли се спокойни и сигурни на улицата? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бях през октомври - топло, като за плаж... Вечер - акосе разхожда сама жена, ужасно много я заксчат, за мъже и жени с мъже или в групичка - няма праблем... Разнира се, като във всеки град си има места, които не е добре да посещаваш, но като цяло Мароко е не по - опасна държава от Рим или Барселона например...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.