Прескочи до съдържание

дневник Япония през април


chandni

Препоръчани мнения

Ще напиша тук няколко думи относно нашето пътуване до Япония в началото на април 2015 и програмата, по която си движихме. Правихме корекции на място, разбира се, но съм архивирала първоначалния вариант, който слагам тук (Хирошима не си спомням точно кой ден беше вмъкната в плана). Може на някой да е полезно. Ние сме много дисциплинирани туристи, на крак сме всеки ден от 6 часа до късно вечер, предполагам не всеки е склонен на такова препускане няколко дни подред. Но обикновено се движим в рамките на няколко дни отпуск и нямаме никакво време за размотаване ;)

 

За мен посещението в Япония си беше сбъдната детска мечта. Затова всичките ми впечатления от там са силно повлияни от тази ми първоначална нагласа. Със сигурност ще се връщам там отново. Изключително много съвети по организационни въпроси получих от отзивчивата и любезна самурайка (отново сърдечни благодарности към нея!). 
 
Програмата ми при това първо посещение в Япония прецених, че ще изобилства от храмове, тории, ще вмъкнем нещичко от модерна Япония и в паузите ще се отдадем на безцелни разходки из градини, паркове, улички ... А цел номер едно бяха прекрасните цъфнали вишни...  
При нахвърляне на програмата използвах изключително полезния http://www.japan-guide.com/  и си набелязах точките на интерес. Въпреки часовата разлика ние бяхме на линия всяка сутрин от 6 часа, за да изпреварим огромния поток от хора, заминаващи на талази да се трудят и бързащи във всички посоки. 
 
Кацнахме на Narita International Airport. Регистрирахме си Пас-а. От Terminal 2 Station взехме JR Narita Express, покрит от JR Pass-a. 
Първо нощувахме в Осака, бяхме резервирали приятен хотел в непосредствена близост до Osaka Station. Пристигайки там го отчетохме като грешка, защото се оказа, че по-удачно е отсядането около Shin-Osaka Station. Влаковете, които ни бяха нужни, тръгваха от Шин-Осака и ни се наложи два пъти дневно един допълнителен курс – Шин Осака – Осака Стейшън. 
Първи ден:
От Осака до Киото с Шинкансен Хикари, покрит от JR Pass (1 час). В Киото се придвижвахме с автобуси. Използвахме за ориентация ето тази карта: http://inst.uno.edu/japan/docs/bus_navi_en.pdf
- Замъкът Ниджо (Nijōjō) – до него стигнахме с локален JR влак от Kyoto Station до Nijo Station.
- От Ниджо до градините на Kyoto Imperial Palace и Sento Imperial Palace вървяхме пеша (около половин час), ориентирайки се по карта. Тур вътре в Kyoto Imperial Palace не сме резервирали, бях чела от АлександраКо и други, че не е нищо особено и сметнах, че може да го пропуснем, предвид краткото време, с което разполагахме като цяло.
- Kinkakuji (Златният павилион) – с  Kyoto City Bus номера 101 или 206. 
Да вметна за автобусите в Киото - 1-дневен пас, цена 500 йени за възрастни. Може да се закупи и от шофьора в автобуса, но имайте предвид, че трябва да си подготвите точно пари - пише, че не могат да връщат ресто. Без пас билетчето е 230 йени. Качването става от задната врата, слизането през вратата на шофьора, където се чекира паса или IC картата/билетчето. Съобщенията в автобуса вървят и на английски, има и дисплей над предното стъкло, на който се изписва името на следващата спирка. (мисля, че в Киото основно използвахме номер 101, защото неговия маршрут обхваща доста от туристическите обекти).  
От Киото стейшън до Fushimi Inari, Byodoin Temple и Нара може да се стигне с JR Nara line.
До Gion и Kiumizu-dera Temple от Киото стейшън стигахме с автобус 206 - последователни спирки. Автобусните спирки са точно пред централния вход на гара Киото. Автобусите са на кратък интервал, но въпреки това в сезона на сакурата бяха винаги препълнени. 
- Fushimi Inari Shrine
Втори ден:
Киото
- Kiyomizudera (храмът на чистата вода)
- Daigoji
- Byodoin Temple (Byōdōin) 
- Разходка из уличките на Gion и Higashiyama 
- Връщане в Осака - Umeda Sky Building – намира се северно от  Осака Station.
Трети ден: 
Нара – От Osaka Station с JR Osaka Loop Line 
Много от основните атракции в Нара се намират в централния Нара парк и могат да се разгледат пеша. Самият парк е огромен. Именно там са сърничките, които можете да нахраните с бисквитки, които се продават наоколо. Много са мили сърничките. 
- Нара Парк, Kofukuji Temple, Todaiji Temple, Kasuga Taisha Shrine
Четвърти ден:
Отпътуване за Хирошима (Осака – Хирошима – около 2 часа) - Hiroshima's Peace Memorial Park (Heiwa Kinen Kōen), Hiroshima Castle (Hiroshimajō). Излизайки от гарата в ХирОшима,  веднага вляво,  пред хотел Granvia Hiroshima има спирка на Hiroshima Sightseeing Loop Bus.  Безплатен с JR Pass,  достига до музея,  парка,  Хирошима касъл и т. н.,  на всеки 15 минути тръгва такъв автобус от гарата.  Пасът се показва при качване на шофьора. 
Връщане в Осака – транспортът там е лесен ако използвате JR Osaka Loop Line
- Ōsakajō – най-близка JR спирка до Osaka Castle е Osakajokoen Station на JR Loop Line – тук опашката на входа беше огромна.
- Shitennoji – отново с JR Osaka Loop Line
- Sumiyoshi Taisha - намира се на няколко крачки от Sumiyoshi Taisha Station на Nankai Main Line. Ако решите да го посетите, стигате с JR влак до спирка Shinimamiya Station (малка гара),  излизате от изхода и свивате веднага вдясно.  Заобикаляте около сградата на гарата,  на гърба й е миниатюрна спирка на частната линия Nankai Main Line.  Билетът е 210 йени,  около 10 спирки се пътува (слиза се на спирка ND 10). Храмът е на няколко крачки от спирката на влака.  
- Разходка до Tempozan Harbor Village и посещение на Аквариума в Осака (Kaiyukan) – до него можете да стигнете от Осака стейшън с JR Osaka Loop Line до спирка Bentencho, където се качвате на метрото (следвайте стрелките като слезете вляво, те ще ви отведат до спирката на метрото). Линията на Метрото е Chuo line, JR Pass не важи - трябва ви билет или IC карта. Слиза се на спирка Osakako от там ориентирът е Виенското колело - аквариумът е в съседство.
- Разходка по улица Shinsaibashi и наоколо
Пети ден:
От Токио до Никко - до Nikko ходят две линии – държавната - JR (която използвахме ние, влакът хванахме от Shinjuku Station) и частната – Tobu line. 
Обектите обикаляхме с туристическия автобус на частната компания Tobu. Излизайки от JR - гарата, вляво от входа й, има спирка на този автобус. Aко пристигате в Никко с частната - Tobu Line въпросната спирка е точно срещу гарата. Билет за автобуса купихме от гишето в JR-гарата. Първата спирка на автобуса e JR Nikko Station, втората е Tobu Nikko Station. Автобусите са на принципа хоп-он, хоп-оф, обикалят храмове, Chūzenjiko, водопадите Кегон, моста Shinkyō. Слизате където ви хареса. Ние видяхме моста Shinkyō, Rinnoji Temple, в който течеше цялостна реновация, Tōshōgū, Taiyuinbyo. За  огромно съжаление прочутата Yomeimon Gate в момента се реновираше и бе покрита (ремонтът в комплекса е до 2019), а за нея бях чела, че е може би най-богато украсената постройка в Япония.
Връщане в Токио
-Zōjō-ji Temple 
-до него е Tokyo Tower
Шести ден:
Разходка из Токио. След изтичането на JR Pass-a, Tokyo One-Day Free Ticket (Tokyo Free Kippu) свърши страхотна работа - важи за JR, Tokyo Metro, Toei Subway, Toei Bus. За възрастен цената е 1590 йени, но ако обикаляте много обекти се "избива".
- рано сутрин посещение на Tsukiji маркет
- Roppongi Hills
Отпътуване за Yokohama (40-50 min) 
- Разходка в крайморската зона Minato Mirai („пристанище на бъдещето“), Osanbashi Pier, Landmark Tower, Cosmo World. 
- Пеша до Yokohama Chinatown (Yokohama Chukagai) - най-големия китайски квартал в Япония, разположен в централната част на Йокохама. 
Седми ден:
- Imperial Palace (Kōkyo)
- Meiji Shrine и прилежащият му Yoyogi парк
- разходка по Ginza Street
- към изкуствения остров Odaiba – до там ходи компютърно управлявания влак на линия Tokyo Waterfront New Transit Yurikamome. Цената е 380 йени в посока и тръгва от гара Shimbashi в посока Toyosu. В Одайба може да се види огромен шоурум Тоyota Mega Web, Daikanransha, много приятен ми се стори търговския център Venus Fort - в стила на южноевропейски град от 18 век, Decks Tokyo Beach, DiverCity Tokyo Plaza и др.
- Tōkyō Tochō - високата 243m сграда има две кули, всяка с обсерватория на височина от 202m (входът е свободен).
Осми ден:
- Sengakuji Temple, известен със своeто гробище, където са погребани 47-те ронини
- Sensoji (храма Асакуса Канон) - на няколко крачки от Asakusa Station, която се  обслужва от Ginza Subway Line и Asakusa Subway Line
- разходка по намиращата се в съседство улица Nakamise с множество магазинчета за сувенири, местни храни и др.
- Токио Solamachi ("Tokyo Sky Town") и Tokyo Skytree - билет може да се закупи на 4-ти етаж. 
- вечерна разходка из квартал Shibuya и кръстовището със статуята на Хачико, разходка из Хараджуко и Yurakucho district
 
С паса си ползвахме Шинкансен Хикари (с червен надпис върху влака и на информационните табели, най-бързият от тези, които се покриват от Паса) и Кодама (син надпис). Редовни, бързо се придвижваш, не губиш време за транспортиране. Шинкансени Нозоми (с жълт надпис) и Мизухо не се покриват от паса, но и Хикарито си е достатъчно бърз.  Обикновено от 1 до 5-ти вагон са нерезервираните места: 
 
25f29za.jpg
 
347v8di.jpg
 
2ufamuw.jpg
 
2ewdr85.jpg
  • Харесвам 16
  • Браво 1
Връзка към мнение

Karamon Gate — в/във Kyoto Nijo-Jo Castle.

21693_840853062648584_747459547862048669

 

11062111_840859752647915_498637167968763

 

11140246_840865302647360_782184630856949

 

Koyasu pagoda — в/във Kyomizu Temple, Kyoto.

11150943_840873685979855_650943104183500

 

10423950_840897319310825_468277207827576

 

Kinkakuji, Kyoto

11130205_840905585976665_488155756209163

 

Fushimi Inari-taisha

11150183_840917432642147_591631417358304

 

11133828_840924279308129_457647205495654

 

JR Kyoto Station

11118499_840931449307412_710466125232093

 

Byōdō-in

11115708_840929825974241_332626181215868

 

Todaiji

11150873_840938555973368_235143505068008

 

Kasuga-taisha

10917123_840953112638579_101038438847545

 

Hiroshima - Жеравите-оригами на Садако

11148642_840972705969953_129754239392191

 

11141181_840971029303454_741027095582483

 

Osakajo

11136682_840978432636047_140747142532826

 

Minato mirai (Пристанище на бъдещето) Yokohama

11133666_841016119298945_866191601304926

 

Roppongi Hills - Tokyo

11027452_841037799296777_701675881986041

 

Tokyo Skytree

1555561_841048512629039_7003768346570241

 

А това е прословутото окономияки, за което спомена samuraika (много беше вкусно :))

11133919_841049675962256_532052184266695

 

Yurakucho district - Tokyo

11150751_841056809294876_205562733270852

 

Shibuya - Tokyo

11130295_841058862628004_553138152044903

 

Колекцията ни с печати

11039319_846804962053394_104864195551143

 

1796887_846805022053388_3599629465350355

Редактирано от chandni
  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Със съгласието на chandni, отделих програмата и снимките от нейното пътуване, защото мисля, че така ще бъдат много по-лесно достъпни.  

 

Всички въпроси, които имате по нейната програма, можете да ги задавате тук.

 

chandni, също може да допълва всичко което се сети или да добави нови снимки! :)

Връзка към мнение

chandni , наистина сте видели доста неща. Въпросчета:

Между ден 4 и 5 как и кога точно пътувахте Осака-Токио ?

Не видях да сте писали за Фуджи, може би само от влака сте го мернали ?

В ден 4 кога си тръгнахте от Хирошима и успяхте и в Осака да разглеждате?

В Токио на практика сте имали 4 дни и всеки ден сте гледали по нещо от Токио и нещо наоколо.

Връзка към мнение

chandni , наистина сте видели доста неща. Въпросчета:

Между ден 4 и 5 как и кога точно пътувахте Осака-Токио ?

Не видях да сте писали за Фуджи, може би само от влака сте го мернали ?

В ден 4 кога си тръгнахте от Хирошима и успяхте и в Осака да разглеждате?

В Токио на практика сте имали 4 дни и всеки ден сте гледали по нещо от Токио и нещо наоколо.

Осака - Токио пътувахме с шинкансен Хикари.

На Фуджи не сме отделяли специално внимание.

Комбинирахме Токио с Йокохама, защото е в близост и един ден пътувахме до Никко, което е доста отдалечено. 

Не си спомням нещата в детайли вече, но програмата, както е изписана беше изпълнена и то не с голямо препускане от обект на обект. Излизахме рано сутрин, защото храмовете работят до 17-18 часа и трудно се съчетават няколко храма за един ден. С приложението, с което планирахме транспорта се ориентирахме прекрасно и не сме губили никакво излишно време по гарите. Преди да слезем от единия влак бяхме наясно на коя платформа чакаме следващия и директно се отправяхме към нея. Имахме JR Pass и зареден кредит в IC card и не сме отделяли време за купуване на билети и търсене на връзки с влакове на място. Всяко движение от една до друга точка беше предварително планувано доста детайлно. Но ние сме си такива - програмата изработвам по часове, с предвидено време за транспортиране и така уплътняваме максимално времето. Остана ни време дори и за шопинг. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Благодаря много! Със сигурност ще те разпитвам по- нататък.

Ако можеш да си спомниш или някой друг да предложи хубаво заведение за специална вечеря, ще съм благодарна. Аз мога да живея само на суши/ потвърдено за 5 дни в Хонг Конг/, но мъжът ми не е голям фен. По- скоро телешкото ще е неговия приоритет.

Връзка към мнение

Благодаря много! Със сигурност ще те разпитвам по- нататък.

Ако можеш да си спомниш или някой друг да предложи хубаво заведение за специална вечеря, ще съм благодарна. Аз мога да живея само на суши/ потвърдено за 5 дни в Хонг Конг/, но мъжът ми не е голям фен. По- скоро телешкото ще е неговия приоритет.

Самурайка предполагам ще се намеси със съвет за хубав ресторант. 

Връзка към мнение

chandni , наистина сте видели доста неща. Въпросчета:

Между ден 4 и 5 как и кога точно пътувахте Осака-Токио ?

Не видях да сте писали за Фуджи, може би само от влака сте го мернали ?

В ден 4 кога си тръгнахте от Хирошима и успяхте и в Осака да разглеждате?

В Токио на практика сте имали 4 дни и всеки ден сте гледали по нещо от Токио и нещо наоколо.

Току-що говорих със съпруга ми, който има по-добри спомени от логистиката :)

 

Първите ни 4 нощувки бяха в Осака, а хотелът ни се намираше на 5 минути пеша от Осака стейшън. До Хирошима отидохме сутринта рано - в 9 вече бяхме там, започнахме обиколката си от Hiroshimajo, след което минахме покрай атомния купол, мемориала на Садако Сасаки, Peace memorial museum и до към 1 следобед бяхме приключили с разглеждането на набелязаните обекти, след което хванахме обратно шинкансена до Шин Осака и доуплътнихме деня с рзаходка към виенското колело и Kayukan. Както вече казах - на крак сме от ранно утро до тъмни доби :) По спомени Kayukan затваряше към 20:00 или 20:30 и ние стояхме до края, след което се помотахме и около виенското колело и направихме няколко нощни снимки. Между другото колелото е огромно - мисля, че беше в топ 5 по големина в света и е наистина внушително.

 

post-2276-0-14222600-1452072591_thumb.jpg

 

Последния ден в Осака освободихме хотела и оставихме багажите в локърчетата на гарата в Осака, след което обикаляхме из града и към 17 хванахме шинкансена към Токио. 3 часа път и малко след 20 ч се настанихме в хотела, който беше на 2 крачки от Камата стейшън.

 

Първите 2 дни в Токио все още имахме JR pass, затова използвахме да обиколим околностите - Никко и Йокохама, а вечер след като се върнехме, уплътнявахме времето с разходки из Токио. Последните два дни в Токио вече нямахме пас и не сме пътували извън града, тъй като шинкансените са скъпи когато нямаш пас, а ако не пътуваш с тях, губиш изключително много време в път и затова бяха посветени изцяло на обиколки из Токио, като там вече си купихме 2-дневен Kippu pass, който покрива JR, Tokyo Metro, Toei Subway, Toei Bus.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Благодаря много! Със сигурност ще те разпитвам по- нататък.

Ако можеш да си спомниш или някой друг да предложи хубаво заведение за специална вечеря, ще съм благодарна. Аз мога да живея само на суши/ потвърдено за 5 дни в Хонг Конг/, но мъжът ми не е голям фен. По- скоро телешкото ще е неговия приоритет.

Люба беше хвалила ресторант в Одайба - звучеше много подходящ за специална вечеря и не много скъп. А ти за колко специална вечеря и за каква сума питаш?

В Осака препоръчвам Куроан, точно на изход 6 на гара Намба. Храната е без забележки, обстановката - също, особенно ако успеете да си резервирате сепаре. Резервацията за вечеря е задължителна.

За Нара препоръчвам Ciel Bleu. Морски дарове и телешко на плоча. Скъпо е, но си струва.

За Киото мога да ти препоръчам само къде да не ходиш, нещо не уцелвам в последно време добри попадения там. Последно бях тук - храната не ми хареса - сашимито беше добро, но всичко друго беше малко и посредствено, целия ресторант е като за гайджини - много презентация-малко субстанция. За този съм правила резервация една седмица напред за мои гости и знам, че е много популярен, но честно, не ми се е дощяало да отида - почне ли едно заведение да е популярно в китайските социални мрежи - пиши го бегАло...

 

chandni, а защо отчиташ като грешка отсядането ви до Осака стн.? От там до Шин Осака е една гара - отвъд реката, влакове много, увеличило ви е времето за път с 10 минути, не повече. А като район е доста по-приятно и с много повече възможности и за други дестинации. От Осака до Киото се ходи с експресния влак за 29 минути (тръгва на всеки 15 минути и струва 540 йени), а иначе - от Шин Осака с шинкансен до Киото - за 14 минути (струва 1380 йени) - като стартово време от Осака няма разлика :)

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Чакам luba_rizova да се включи, защото ми трябва в Токио ресторант. Е, не много специална вечеря, за семеен повод и то точно вечерта на пристигането ни. Никак не е задължително, но и ние като sun4o сме кулинарни фенове. :)

Връзка към мнение

А в кой район ще спите? Щото може да ви е далечко до Одайба в деня на пристигане. На и около Дървото има хубави ресторанти и не всички са скъпи, Роппонги хилс също е елегантен район с много ресторанти, там е и на сина на Джиро ресторанта (но за там е с месеци напред за резервация, а и честно, не бих препоръчала - висш пилотаж). 

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е стига де, сега в 5 теми ли ще пишем за неща, дето ни интересуват? :(

И аз се интересувах от кулинарната част, но я бях оставил за по-нататък, да си попочинат малко информаторите :)

Не стига, че ми оглозгахте темата модерарите, а сега трябва и няколко теми да следим... :angry:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не се ядосвай Сънчо! Аз ще ти синтезирам и изпращам инфото за кулинарната част .  :) А и тоя сайт за ресторантите от Самурайка ще свърши работа.

Ние сме за сега до гара Уено. Не ми се иска да се занимавам с резервации, защото не мога да съм сигурна  с пристигането как ще са нещата. Като се има предвид, че за вчерашния ми рожден ден си поръчахме  една "тава" суши и ми беше супер, се изясни, че можем да  боднем по едно суши и тогава. За плануваното парти през уикенда ще се подготвя мнооого сериозно, щото само със суши нЕма да мина. :lol:

Връзка към мнение

Е стига де, сега в 5 теми ли ще пишем за неща, дето ни интересуват? :(

И аз се интересувах от кулинарната част, но я бях оставил за по-нататък, да си попочинат малко информаторите :)

Не стига, че ми оглозгахте темата модерарите, а сега трябва и няколко теми да следим... :angry:

Сънчо, не виждам с какво е "оглозгана" "твоята" тема?

Отделих от нея пост, който ще бъда полезен на много хора, а така ще се намира много по-лесно, отколкото на N-та страница в някоя тема!

 

Не е ли по-важно, че изобщо има кой да дава информацията наготово?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

дали да си пусна тук програмата :

ще пребивавам 1-12 май, имали други по това време ?

2,3,4,5 - Токио

6, до 11 - Киото

на 11-ти една нощувка в Токио и после хващам самолета.

Пасовете ще ги ползвам  естествено от 6 до 11 за района Киото, Осака,Нара, Miyajima i Хiroshima - този район още не съм подредила реда на посещение , но спане в Киото и от там всеки ден на някъде, нали е удобно с пасовете.

 

Ако отида до Койя евентуално ми се ще да направя една  нощувка в будиски храм, доколкото виждам са на по отдалечени места  и са в гората , опасно ли е за сами жени , ще пътувам с  дъщеря ми - 20 годишна госпожица.

В плана ми влиза Кanazawa дали да го направя на връщането.

Искам още  like Мотоsuко, това e  едно от 5 езера и е най трудно достъпното , поне така гледах. Самурайка, дай идеи с какво можем да отскочим до там и мога ли да го съчетая по пътюм без нощувка, знам какво ще ми кажеш...., но много го искам. Изпущам ""Sakura ",  а там по това време е "shibazakura", онези розовите цветенца, май месец ще са нацъфтели точно, умирам за нещо такова. По календар гледах  30 април - Аомори и ако знам, че ще уловя тази красота на 2-ри май.....за "шепа  вишнев цвят" бих отишла до Аомори - само 1117 км в посока от Токио .....колко  е.... за моята лудост?.

Мога ли да ползвам JR пасовете и да пътувам през нощта, скъпи ли са кушет- вагонитe? 

Чета ви с интерес и Предварително Ви благодаря на всички!... Благодаря ти Самурайка! тe първа ще те атакувам с въпроси и аз.... :)

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако отида до Койя евентуално ми се ще да направя една  нощувка в будиски храм, доколкото виждам са на по отдалечени места  и са в гората , опасно ли е за сами жени , ще пътувам с  дъщеря ми - 20 годишна госпожица.

Япония е може би държавата с най-ниска престъпност в света. Не, не е опасно. Никога и никъде не сме били толкова спокойни, когато обикаляме. :)

 

В плана ми влиза Кanazawa дали да го направя на връщането.

Ти си решаваш кога да го посетиш. Пътят от Kyoto до Kanazawa station е 110 до 141 минути с Thunderbird express, който е директен и се покрива от JR Pass - можете да видите точни разписания в Hyperdia или приложението за Android, което бях пуснала в темата на Suncho - зависи по кое време искате да тръгнете, но примерно в 8:10 тръгва влак, който пристига в Kanazawa в 10:23

 

Искам още  like Мотоsuко, това e  едно от 5 езера и е най трудно достъпното , поне така гледах. Самурайка, дай идеи с какво можем да отскочим до там и мога ли да го съчетая по пътюм без нощувка, знам какво ще ми кажеш...., но много го искам.

Motsu lake ти е на 3 часа и 15 минути от Tokyo и само последната отсечка от Ogaki station не се покрива от JR Pass, но билетът е евтин - 520 йени.

post-2276-0-40842400-1452174329_thumb.png

 

За Aomori проверих и не излиза опция за нощен влак, опциите са силно ограничени, а цената е от порядъка на 14000 йени в посока на човек, така че ако смяташ да ходиш до там, по-добре си купи 2-седмичен пас - така хем ще ти излезе по-евтино, хем ще си с пас от ден първи. 2-седмичният пас е със 17000 йени по-скъп от 1-седмичния, така че ако ходите до Aomori само с отиването "излизате на 0", а с връщането вече ви излиза по-евтино... Отделно пък, че в дните в Tokyo ще можете да отидете до Никко и Йокохама с пас и тогава е съвсем оправдан по-скъпият пас.

 

post-2276-0-40587900-1452174726_thumb.png

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние сме 26.04-6.05. В района на Киото 1-6май. Може пък тази година сакурата да закъснее, нали всяка година е различно .

Връзка към мнение

Silvia_b, не целя да те обезкуражавам, но едва ли ще закъснее чак толкова сакурата :) Ние 2015 бяхме в Япония между 29 март и 7 април и към края на престоя ни в Токио, черешите вече бяха започнали да окапват, а до 26 април едва ли ще се задържи цвят.

 

Около 29-30 април е цъфтежът на вишните в Хакодате, което е мноооого на север от района на Киото, където ще бъдете вие.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

Всъщност аз още при купуването на билетите се примирих , че сакура няма да гледаме, но поне едно дърво да е останало ще се радвам.

Връзка към мнение

Ами дано, пожелавам ви го! Хубаво е, че си се "примирила", защото по този начин ако няма, няма да се разочароваш, а ако пък е останала някоя късна череша, ще си два пъти по-щастлива :) При всички положения обаче - със или без череши, престоят ви в Япония ще бъде незабравим, защото има мнооого какво да се види :)

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

Сънчо, не виждам с какво е "оглозгана" "твоята" тема?

Отделих от нея пост, който ще бъда полезен на много хора, а така ще се намира много по-лесно, отколкото на N-та страница в някоя тема!

 

Не е ли по-важно, че изобщо има кой да дава информацията наготово?

Не така с черното де....не е в добрия тон, съпътстваш форума.

Просто темата от една се пренесе в друга, но явно ще трябва да ги следя и двете, мир да има.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

дали да си пусна тук програмата :

ще пребивавам 1-12 май, имали други по това време ?

2,3,4,5 - Токио

6, до 11 - Киото

на 11-ти една нощувка в Токио и после хващам самолета.

Пасовете ще ги ползвам  естествено от 6 до 11 за района Киото, Осака,Нара, Miyajima i Хiroshima - този район още не съм подредила реда на посещение , но спане в Киото и от там всеки ден на някъде, нали е удобно с пасовете.

 

Ако отида до Койя евентуално ми се ще да направя една  нощувка в будиски храм, доколкото виждам са на по отдалечени места  и са в гората , опасно ли е за сами жени , ще пътувам с  дъщеря ми - 20 годишна госпожица.

В плана ми влиза Кanazawa дали да го направя на връщането.

Искам още  like Мотоsuко, това e  едно от 5 езера и е най трудно достъпното , поне така гледах. Самурайка, дай идеи с какво можем да отскочим до там и мога ли да го съчетая по пътюм без нощувка, знам какво ще ми кажеш...., но много го искам. Изпущам ""Sakura ",  а там по това време е "shibazakura", онези розовите цветенца, май месец ще са нацъфтели точно, умирам за нещо такова. По календар гледах  30 април - Аомори и ако знам, че ще уловя тази красота на 2-ри май.....за "шепа  вишнев цвят" бих отишла до Аомори - само 1117 км в посока от Токио .....колко  е.... за моята лудост?.

Мога ли да ползвам JR пасовете и да пътувам през нощта, скъпи ли са кушет- вагонитe? 

Чета ви с интерес и Предварително Ви благодаря на всички!... Благодаря ти Самурайка! тe първа ще те атакувам с въпроси и аз.... :)

ZORI ти си направила най-важното - решила си какво искаш да видиш. Сега остава малко да се поподреди, малко да се замени и доуточни и си готова!

Първо да кажа и на теб и на Силвия, че от 29.4 до 5.6 се падат празниците от златната седмица, когато цяла Япония е в почивка и в движение. Много трудно ще намерите хотели, това трябва да ви е приоритет веднага щом нагласите програмата.

 

По програмата на Зори споделям някои размисли и предложения, ти си прецени.

От 2-4 Токио (лудница, резервирай каквото намериш, приготви се за компромис)

5 потегляне от Токио с новия Шинкансен за Каназава

6 потегляне от Каназава за Киото с експреса.

6-7-8-9 района на Киото-Осака-Нара и Хирошима с Мияджима (Осака ще трябва да я разглеждаш вечер за да имаш сутрин време за храмовете в Киото и Нара).

на 9ти вечерта ти предлагам следното нещо :

вариянт 1 разглеждане на връх Йошино (имаш шанс за по-късните сортове в най-горната част на планината) и нощувка на Коя сан.

вариант 2 - да отседнеш тук и да разгледаш Йошино и Катсураги - цяла планина с азалии, които цъфтят по това време. Все едно си в храм - от прозорците ти се открива гледка към красивия Таймадера, който е известен и с божурите си, които цъфтят през май, но си на гости на много мило семейство с много хубав ресторант, ще ви откарат до разни гари, ще ви покажат много неща, ще ви заведат на традиционна минерална баня...

11ти да посветищ на Фуджи, като те съветвам да не държиш точно на това от езерата. Шибазакура (в превод - тревна сакура) е много популярна сред местните също и са стълпотворения от коли. И да, както сама предположи, няма да мине без нощувка - логистиката е тегава. Ако искаш потърси нещо из района в airbnb за да имаш местен, който да те опъти за места с гледки и най-добър транпорт (а току виж те откарал?), но Мотосу е вдън горите тилилейски, отдавна ми е мечта да къмпингувам там, но освен къмпинги няма много нещо наоколо. Гледката е прословута, но не евинаги на разположение - фотографите дебнат със седмици и месеци за перфектния шот - няма как да ти се открие за час-два. Но и другите езера са красиви. От Токио има един тур, който е из красивите местности наоколо и друг който включва онсен с гледка - те са най-доброто средство да видиш най-много за един ден и имат водач, който обяснява и разказва много неща.

Нещо примерно за всички любители на тоз вулкан, казвам ти Зори, сещай се Сънчо. ;)

До 11 януари има промоция на Peach за периода април-май и след Йошино може да се лети до Токио (ако си отседнала при моите хора хазяйката ще те откара до автобуса за летището) и да ползваш после тур до Фуджи. Така ще можеш да си активираш паса по-рано, още в Токио и Каназава и да го оползотвориш добре из Кансай. Ако не намериш нощувка около Киото гарата (мнооого вероятно) не дръж на това - пробвай Шин Осака, Осака, че и Кобе даже - с паса ще си джиткаш между тях.

С много малки изключения, в Япония няма нощни влакове и нощни шинкансени, само нощни автобуси. Ако Йошино не ти върши работа като заместител на Аомори и държиш да стигнеш и до там - не знам как да разпънеш едноседмичния пас...аз съм пътувала с нощен автобус Токио-Сендай (Аомори е още по-на север) - тежко си е, нощувката е задължителна дори и да ходиш с Шинкансен до там.

Мечтая си и аз с моята госпожица да обикалям :) остават ми още 18 години и ще сме двойка изтребители като вас :wub:

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Mного Ви благодаря момичета!

Благодаря ти Shandi ......ще ги разгледам аз тези влаковете много подробно...

Благодаря ти Samurika!

за сега се "покланям като малка японка" само.....:) :) :) ,,като се видим някой ден имам да черпя....и това ще стане скоро....Samuraika за Великден ще ти нося Великденско яйце или направо с яйцата и боята там на место ще демонстираме Бг обичай  ...:)... как улучвам само и аз незнам .Винаги сам на някой национален и традиционен празник някъде, няма лошо.... така и аз се потапям в истинската същност на нещата , ама по трудно ми е пътуването и хотелите .

В Shina миналата година бях на 1 Май, по влаковете и гарите беше чудо" целия китайски народ се беше изнесъл по тях , те нали са комунистическа държава и го празнуват, в Дубай бях за националниая им празник- оцветиха Бурдж Халифа  в нашия триколиор, не съвсем , нооо о о  о...в  техния 4-ри багреник, пък нали черното е долу , така приехме , че е в наша  чест...:)   Израел пък улучихме дни, в които вичките религии празнуват, нищо не работеше 2-3 дни даже градския им транспорт.... нещо се отплеснах...Да знаете колко ме улеснихте само.

Да хотелите сам ги букнала още в началото, почти като си купих билета.В Токио сме в Asakusa, близо до Ueno, нали на тази стейшън има и там Shinkansen, чe там толкова много линии имаше , трябва по подробно да го разгледам. Взех го защото е удобно от Нарита да се пътува  до него, ние ще пристигне вечерта. А в Киото имам хотел в центъра и близо до гарата , историческия музея...там е по лесно гледам.

Samuraika много хубаво си ми дала насоките за Коя сан и твоите хора там. Искам точно нещо такова, месни хора, затънтено в планината, че и нацъфтяло...мммм...виртуално вече съм там....но ползвала съм  хотели, апартаменти от booking и др сайтове и arbnb, където виждам какво ще ползвам, колко струва и т.н. тук нещо не се справих, не ги видях тези неща и карта задължително искам  да го видя местото.   

За Aormori, знам къде  е и колко на север..поне на картата...да много е ..ще остане за следващия път. Но има едни лилави такива, които цъфтят май месец в Токио мисля да посетя тази алея или парк или  Garden ще ги разучавам тепърва..казвам го като инфо за тези , които ще бъдат май там.

Така се отнесах в тези цъфтежи, а колко работа ме чака....

Връзка към мнение

Чакам luba_rizova да се включи, защото ми трябва в Токио ресторант. Е, не много специална вечеря, за семеен повод и то точно вечерта на пристигането ни. Никак не е задължително, но и ние като sun4o сме кулинарни фенове. :)

Ние ядохме на Одайба в единия от моловете с прекрасна и супер романтична гледка. Вечерята струваше около 45 евро - омари, телешки неща и така, но ресторанта май се казваше Червения лобстър и не съм убедена, че имаше точно кобе бийф, беше специализиран в омарите, но имаше и телешки яденета, американски тип според мен, такива бяха и десертите, както се вижда. Яденето беше супер, сервитьорките те посрещат с топли мокри хавлиени кърпички да се освежиш, абе .... невероятно си изкарахме там. post-2186-0-82790300-1452256672_thumb.jpgpost-2186-0-90866900-1452256660_thumb.jpgpost-2186-0-82180900-1452256649_thumb.jpgpost-2186-0-72206400-1452256639_thumb.jpgpost-2186-0-48509600-1452256624_thumb.jpgpost-2186-0-64478800-1452256614_thumb.jpg

И само да допълня, ние не пием алкохол, може би и за това ни се струваха доста ок цените по повечето заведения. Но, цлете, няма как да сгрешиш, там лошо не сме яли, а сме яли и в някакви супер обикновени местни квартални "кръчмички", в които се поръчва на автомат и са без сервитьор например. В Нара пък ядохме в старото градче в едно заведенийце, където готвеше собственика на къщата /под нея беше то/ и жена му сервираше. И пак беше страхотно вкусно! Това е най-вкусна откъм храна дестинация, в която  съм била, да не говорим, че няма лошо попадение. Няма!!! В Киото ядохме единия път в нещо като немски тип бирария, сервитьорките бяха японки с баварски носии, супер яко, там пихме японска бира, бирата е много добра наистина,  беше страхотна храната и там. Та, четеш кое колко струва, виждаш менюто дали ще ти е ок и влизаш, няма лабаво.

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Чакам luba_rizova да се включи, защото ми трябва в Токио ресторант. Е, не много специална вечеря, за семеен повод и то точно вечерта на пристигането ни. Никак не е задължително, но и ние като sun4o сме кулинарни фенове. :)

Това Окономияки от снимката го ядохме в Tokyo Solamachi (под Tokyo Skytree) и ресторантчето беше страхотно - както се вижда - традиционен стил с гореща плоча, готвачът сам дойде да ни се представи и да ни сервира окономиякито. Освен него ядохме и предястие от октоподчета, а съпругът ми поръча морски деликатеси с нудъли и всичко беше мното вкусно. Освен него пък имаше и още доста други ресторанти, включително и индийски и навсякъде изглеждаха страхотни нещата... 

 

П.С. Имайте предвид, че в Япония се чака на опашка, за да влезете в ресторант. Дори и да не са пълни масите (рядко явление) и да няма опашка, не се нахлува директно, а се чака на входа (някъде има и столове), за да ви покани хостесата и да ви настани. Ние първия ден като видяхме опашката и се чудехме какво е това чудо, да чакаш на опашка за ресторант, но там е така... :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.