Прескочи до съдържание

дневник Куба през март 2016


Childish

Препоръчани мнения

Така, ходенето до Куба беше под въпрос... за няколко дни, но се върна на дневен ред.

Засега идеята е поне Куба + Мексико за 2-2.5 месеца. После - ще видим.

Та, търся еднопосочни билети Куба - Мексико за втората половина на март. Малко се вдигнаха през последните дни и някой от любов към спорта, ако може да ми помогне да ги "свалим".

 

Кацаме в Куба на 4.03.

Най-евтиното, което намирах снощи беше Хавана - Канкун за 16.03 за 275е, 17.03 - 297е (цената е за двама) през jetcost.es. После цената расте още.

 

Другият въпрос е колко време в Куба, за да не я повтарям.

12 нощучвки ми се виждат малко. Та затова 16.03 ми се струва рано.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Другият въпрос е колко време в Куба, за да не я повтарям.

12 нощучвки ми се виждат малко. Та затова 16.03 ми се струва рано.

На мен 20 нощувки ми бяха ок, но имахме на разположение кола под наем, което е най-бързия и ефективен начин за разглеждане. Ако можеш не я претупвай, отидете до малките градчета селца там е най-готино.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Мексико е ясно априори, че времето няма да стигне, затова и не се опитвам да го покрия. Но все месец и половина-два ще са достатъчни като за начало.

 

Въпросите са около Куба. Засега кола под наем не е опция.

При условие, че единият от двамата се интересува само от Хавана и ферма за крокодили, а другият иска "да види всичко", "компромисът" за мен е Куба да се посети веднъж за винаги.

 

slujitel, знам, че е индивидуално. Съжалявам, че не успях да прочета пътеписа ти - бях едва в началото му.

Но за мен Куба е абсолютно задължителна да я видя и ще търпя дори да не ми хареса, което не го вярвам много.

 

Ако имате препоръки какво да не "изрязвам" от маршрута. Аз напоследък не правя планове, но сега се налага.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аааа, спор няма, трябва да се види, и аз не съжалявам, че отидох. За транспорт, щом не сте с кола единствената опция ви е Виазул, автобусите за чужденци. Имат сайт, виж какво покриват и около тези места с таксита. Малките селца ще е трудно. Препоръчвам ви да си купите билетите предварително, иначе може да няма места. От това, което аз видях номер 1 е Сиенфуегос. Сега, като премина времето, всъщност и другите места не бяха лоши. Нещата, които тогава ме подразниха ги забравих, останаха ми хубавите спомени. Варадеро можете да го пропуснете, не си заслужава скъпотията.

А какъв е маршрута?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аааа, спор няма, трябва да се види, и аз не съжалявам, че отидох.

Сега, като премина времето, всъщност и другите места не бяха лоши. Нещата, които тогава ме подразниха ги забравих, останаха ми хубавите спомени. 

точно така се получава обикновено!

 

Маршрут още няма  :blush:

Връзка към мнение

На мен най-много ми харесаха малките населени места и Хавана, но не знам има ли автобуси до тях. За Хавана ти трябват поне 3, 4 дена. Тринидад е интересен да се види, но е мега туристически, Сиенфуегос също. Ако можеш отиди до Баракоа, Винялес ясно. Ние отседнахме в каса на 5 км от Тринидад, точно до морето и съм много доволна. До града отидохме следобед, когато тълпите с автобуси се бяха поизнесли. Калетон, до залива на прасетата също ми хареса, касата беше много добра.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен най-много ми харесаха малките населени места и Хавана, но не знам има ли автобуси до тях. За Хавана ти трябват поне 3, 4 дена. Тринидад е интересен да се види, но е мега туристически, Сиенфуегос също. Ако можеш отиди до Баракоа, Винялес ясно. Ние отседнахме в каса на 5 км от Тринидад, точно до морето и съм много доволна. До града отидохме следобед, когато тълпите с автобуси се бяха поизнесли. Калетон, до залива на прасетата също ми хареса, касата беше много добра.

Моля да ми дадеш координати на тази каса, че нещо ми е голям проблем намирането на квартира в Тринидат. По принцип решихме да търсим на място, но поне за първата вечер, понеже ще пристигнем късно, ми се иска да имаме нещо резервирано. Някой друг ако има идеи за настаняване в Тринидад, моля да ги сподели. Лили, извинявай, че ти се натресох в темичката :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Лили, извинявай, че ти се натресох в темичката :)

Не се притеснявай, Ели, няма за какво да се извиняваш.

А след пътуването ти, ще си повече от добре дошла да споделяш  :P  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виж в Хостелсклуб. Ние бяхме в центъра, но имахме едно премеждие. Хората въпреки резервацията бяха извън града и ни бяха зарязали, но като видяха местните, че е така ни нападнаха веднага 10 човека с предложения. Ако сте с автобус, там посрещат автобусите много хора с предложения, дори на място ще е по-добре, че ще можете да се пазарите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Виж в Хостелсклуб. Ние бяхме в центъра, но имахме едно премеждие. Хората въпреки резервацията бяха извън града и ни бяха зарязали, но като видяха местните, че е така ни нападнаха веднага 10 човека с предложения. Ако сте с автобус, там посрещат автобусите много хора с предложения, дори на място ще е по-добре, че ще можете да се пазарите.

С кола ще сме, сигурно ще е късно и се притеснявам, да не са се изпокрили.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С кола ще сме, сигурно ще е късно и се притеснявам, да не са се изпокрили.

Ели, ако имаш време сега - колко стува колата под наем и откъде я намери.

Ако нямаш време сега - като се върнеш можеш да ми отговориш.

Връзка към мнение

Ели, ако имаш време сега - колко стува колата под наем и откъде я намери.

Ако нямаш време сега - като се върнеш можеш да ми отговориш.

Колата букнахме от Cubacation. Излиза 52 евро на ден+10 за застраховка, която се плаща на място. Заедно с оставянето на друго място.

If you have made a car reservation we would also like to remind you that, in addition to the price payable to Cubacation, the following fees should be paid directly to the car rental office in CUC (Cuban convertible peso):

 

* Mandatory insurance (for the categories that do not include the insurance):

Economy category (Cubacar): 15 CUC/day

Compact category (Cubacar): 15 CUC/day

Intermediate category (Cubacar): 25 CUC/day

Geely CK (VIA): 10 CUC/day (15 CUC/day during peak season)

Peugeot 207 (VIA): 10 CUC/day (15 CUC/day during peak season)

Peugeot 301 (VIA): 10 CUC/day (15 CUC/day during peak season)

Standard High (REX): 20 CUC/day

Van category (Cubacar/REX/VIA): 20-30 CUC/day

 

* Warranty deposit (This deposit can be made in cash or with a copy of your credit card and will be reimbursed when returning the car):

Economy category (Cubacar): 150 CUC

Compact category (Cubacar): 200 CUC

Intermediate category (Cubacar): 250 CUC

Geely CK (VIA): 200 CUC

Peugeot 207 (VIA): 200 CUC

Peugeot 301 (VIA): 200 CUC

Standard High (REX): 250 CUC

Van category (Cubacar/REX/VIA): 250 CUC

 

* Payment in advance for a full tank of fuel (the vehicle should then be returned with an empty tank since the car rental company does not reimburse any money for leftover fuel)

 

* Supplement of 20 CUC for reservations confirmed at the international airports

 

* If you wish an additional driver: 3 CUC per day per driver

 

* Supplement for returning the car in a different province: 20-130 CUC depending on the distance between the pick-up and return place

 

The above mentioned fees are approximate and Cubacation is not liable for any changes made by the car renter. Please contact the car renter directly to receive an updated list of fees.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моля да ми дадеш координати на тази каса, че нещо ми е голям проблем намирането на квартира в Тринидат. По принцип решихме да търсим на място, но поне за първата вечер, понеже ще пристигнем късно, ми се иска да имаме нещо резервирано. Някой друг ако има идеи за настаняване в Тринидад, моля да ги сподели. Лили, извинявай, че ти се натресох в темичката :)

Касата е Ел Галеон в Ла Бока, на 5 м от плажа, до устието на реката. Самото място е красиво и спокойно и е далеч от лудницата на Тринидад. Хазяинът говори английски и има страхотно чувство за хумор. Едната вечер зет му ни свири на цигулка. Морската храна беше много вкусна, всеки ден ходеха да ни взимат всичко прясно. Това ми беше най-доброто настаняване и най-веселото прекарване в Куба изобщо. В касата се засякохме с двойка канадци и наистина много се забавлявахме заедно. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Колата букнахме от Cubacation. Излиза 52 евро на ден+10 за застраховка, която се плаща на място. Заедно с оставянето на друго място.

If you have made a car reservation we would also like to remind you that, in addition to the price payable to Cubacation, the following fees should be paid directly to the car rental office in CUC (Cuban convertible peso):

 

* Mandatory insurance (for the categories that do not include the insurance):

Economy category (Cubacar): 15 CUC/day

Compact category (Cubacar): 15 CUC/day

Intermediate category (Cubacar): 25 CUC/day

Geely CK (VIA): 10 CUC/day (15 CUC/day during peak season)

Peugeot 207 (VIA): 10 CUC/day (15 CUC/day during peak season)

Peugeot 301 (VIA): 10 CUC/day (15 CUC/day during peak season)

Standard High (REX): 20 CUC/day

Van category (Cubacar/REX/VIA): 20-30 CUC/day

 

* Warranty deposit (This deposit can be made in cash or with a copy of your credit card and will be reimbursed when returning the car):

Economy category (Cubacar): 150 CUC

Compact category (Cubacar): 200 CUC

Intermediate category (Cubacar): 250 CUC

Geely CK (VIA): 200 CUC

Peugeot 207 (VIA): 200 CUC

Peugeot 301 (VIA): 200 CUC

Standard High (REX): 250 CUC

Van category (Cubacar/REX/VIA): 250 CUC

 

* Payment in advance for a full tank of fuel (the vehicle should then be returned with an empty tank since the car rental company does not reimburse any money for leftover fuel)

 

* Supplement of 20 CUC for reservations confirmed at the international airports

 

* If you wish an additional driver: 3 CUC per day per driver

 

* Supplement for returning the car in a different province: 20-130 CUC depending on the distance between the pick-up and return place

 

The above mentioned fees are approximate and Cubacation is not liable for any changes made by the car renter. Please contact the car renter directly to receive an updated list of fees.

Благодаря много, Ели.

Тогава може би ще сме с автобуса, ще видим.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето ги в трипа. http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g2037835-d7317541-Reviews-Hostal_El_Galeon-La_Boca_Mayabeque_Province_Cuba.html

 

А тук има доста снимки от касата и района наоколо. http://www.cuba-junky.com/sancti-spiritus/casa_el_galeon.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Последно може ли някой да ми помогне за смъкване на цената Хавана - Канкун за 24.03.

През jetcost/eDreams доколкото разбирам цената е без багаж или аз пропускам нещо.

Връзка към мнение

 Някой друг ако има идеи за настаняване в Тринидад, моля да ги сподели.

 

Нашата резервация е в тази каса:

 

http://www.casa-bernardo-trinidad.com/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За след 2-2.5 месеца или толкова време ще изкарате в Куба и Мексико ?

Това е за Куба + Мексико. Ако взема виза за САЩ, може последната седмица от това време да е за САЩ.

Вижда ти се много ли? Първоначалните планове бяха за 3-4 месеца в Мексико.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Купих Хавана - Канкун. 20 дни в Куба.   :)  :)  :)

(Стига да не съм объркала нещо)

С 50$/човек по-скъпо, отколкото бяха преди, но важното е, че ще се ходи. Надявам се.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.