Прескочи до съдържание

Престой Доха 10 часа какво да планирам от сега


paskaleva

Препоръчани мнения

Не, complimentary doha tour се полага на първите 22ма записали се и включва безплатна визапи развеждане из основните забележителносни на Доха с гид и автобус, всичко безплатно. Хотела и нащувката, които обсъждате са друго нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не, complimentary doha tour се полага на първите 22ма записали се и включва безплатна визапи развеждане из основните забележителносни на Доха с гид и автобус, всичко безплатно. Хотела и нащувката, които обсъждате са друго нещо.

10x. Сега се информирах по-подробно:

http://www.qatarairways.com/global/en/offers/doha-city-tour.page

 

За съжаление часовете ни на пристигане и заминаване не ни позволяват да се възползваме. Но... "ще мрънкаме" за хотел и нощувка, най-вече за да си организираме подобна разходка из основните забележителности. 

Връзка към мнение

Аз като взимах моя билет, умишлено направих престоя на връщане 15 часа, за да опитам да се запиша за първия тур, понеже с хотела ми се виждаше мисията невъзможна. Почти винаги имаш опция за престой под 8 часа, която няма да те устройва ценово, за да могат да ти откажат хотел :) Та ако вися на Доха 15 часа и не успея да се запиша за тура, просто ще умра от яд, голямо прецакване ще е :D

Връзка към мнение

Ние бяхме с 15+ часа на Доха и се надявахме, че ще успеем за тура, но...уви! Закъсняхме и китайците бяха окупирали вече опашката. Гишето отваря в 6 часа, ние отидохме в 5:30 и вече бяхме 25-ти - 26-ти, а отстрани се подпираха още китайци, които вероятно щяха да се присъединят отпред към други техни роднини на опашката. Ако искате със сигурност да успеете да се запишете, отидете още в 5.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кацам в 01 и мисля директно да си спретна лагер пред гишето, стига някой да не ме разрита. Ще изглежда жалко и отчаяно сигурно, но по-добре така мисля :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кацам в 01 и мисля директно да си спретна лагер пред гишето, стига някой да не ме разрита. Ще изглежда жалко и отчаяно сигурно, но по-добре така мисля :)

Освен на пода да седнеш, в непосредствена близост нямаше места за сядане. Мисля, че е по-добре да си потърсиш място в някоя от тихите стаи и към 4:30-5:00 да се насочиш към гишето. Обикаляйки летището не видяхме хора, седнали, легнали по земята, така че може и да те гледат странно... Приготви ли се за температури 40+? ;) Редактирано от chandni
Връзка към мнение

Освен на пода да седнеш, в непосредствена близост нямаше места за сядане. Мисля, че е по-добре да си потърсиш място в някоя от тихите стаи и към 4:30-5:00 да се насочиш към гишето. Обикаляйки летището не видяхме хора, седнали, легнали по земята, така че може и да те гледат странно... Приготви ли се за температури 40+? ;)

 

Аз на идване видях хора спящи по земята, така че не вярвам да е проблем. Тук на Малдивите е около 30 градуса, но се усеща като 40, така че съм готов. В Доха наистина беше адска жега, задух и имаше пясък във въздуха като че ли, макар и да кацнахме към 01 сутринта. Това усетих само по пътя от самолета до автобуса. Вътре в летището беше студ обаче, ако нямах хавлия в ръчния багаж за да се завия във въпросните тихи стаи, щях бая да я закъсам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм член на Privilege Club, аз карам с членството на American, че преди време ми се струваше най-изгодно, сега вече не е така, ама карам по интерция. Сега им писах на някакъв ценрален имейл, дано не го завъртят пак през българския офис. АКо има развитие ще пиша, би било полезно и за хората след мен, но нямам големи очаквания.

Имаше ли развитие? Можеш ли да ми го дадеш този централен имейл ако е бил полезен, за да опитам да им пиша и аз? Утре пътувам обратно за БГ - от нашия офис ми бяха казали - безплатна нощувка НЕ. Както казва Георги (и не само) обаче, няма да им се доверя и ще питам на място, ако не стане с имейл. Тези гишета не ги видях на идване, но сигурно просто не съм гледал добре. Ако са преди транзитния секюрити чек, наистина няма как да се объркам.

Връзка към мнение

Имаше ли развитие? Можеш ли да ми го дадеш този централен имейл ако е бил полезен, за да опитам да им пиша и аз? Утре пътувам обратно за БГ - от нашия офис ми бяха казали - безплатна нощувка НЕ. Както казва Георги (и не само) обаче, няма да им се доверя и ще питам на място, ако не стане с имейл. Тези гишета не ги видях на идване, но сигурно просто не съм гледал добре. Ако са преди транзитния секюрити чек, наистина няма как да се объркам.

Никаква полза, получих някакъв копи/пейст отговор с общите положения.

Георги Матеев предложи някакъв телефон/скайп, на него не съм пробвал още, че пътувам Декември, ако искаш опитай.

Връзка към мнение

Никаква полза, получих някакъв копи/пейст отговор с общите положения.

Георги Матеев предложи някакъв телефон/скайп, на него не съм пробвал още, че пътувам Декември, ако искаш опитай.

Не, нямам време да се занимавам. Пътувам утре и ще питам направо на място. Ако стане - стане. Ако не - живот и здраве да е.

Връзка към мнение

Няма да ви дадат безплатна нощувка. Нас ни отрязаха дори за complimentary dinner, въпреки че бяхме с близо 16-часов престой. За нашата тарифа не се полагало. За complimentary dinner гишетата са точно преди да минете security check, когато пристигате на летището - на втория етаж срещу скенерите. Де факто като отивате към проверките остават зад гърба ви.

 

За complimentary hotel пък гишето беше на долния етаж - кръгло гише, ако не се лъжа, като застанете с гръб към гърба на мечката, ръкавът, който тръгва надясно - май терминал Е се водеше.

 

post-2276-0-16525900-1471007131_thumb.jpg

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз да се включа с малко опит за безплатната обиколка - Doha City Tour.

Кацнахме около 1 през нощта и към 2 вече бяхме на гишето. Нямаше никой, но на плота намерихме 1 бял лист с ръчно написан списък от хора. Гласеше нещо от сорта "Здравейте, ние сме група от 20 души от Испания и дойдохме в 00:30 ч, та моля ви нека ние сме с предимство"... Ние бяхме 8 човека и този списък изобщо не ни зарадва, т.к нямаше никакъв шанс да ни съберат в 22-местното автобусче. Но все пак никой не чакаше от испанската група и се наредихме на опашка около гишето. Оставяхме по 1-2 от групата да чакат, а останалите се разхождахме по магазините. Към 5:30 вече всички се бяхме наредили в опашка по един, зад нас имаше и други европейци, които културно си чакаха. И ето че испанската група дойде... Една голяма тумба се заформи около гишето. Веднага настана смут и гюрлотия. Към 6 без малко се появиха и 2-ма служителя. Започна една голяма разправия кой пръв дошъл, кой чакал и т.н.. В крайна сметка служителите отсъдиха в наша полза и оцениха културното ни чакане на опашка по един. Отчетоха и факта, че нашият полет беше по-рано от техния и ни пуснаха ние да минем обиколката в 8:00ч, а Испанците останаха за следващия тур в 11:00.
Много набързо ни взеха паспортите, един младеж ни събра и набързо ни ескортира до изхода от летището (минавате бързо security check). Автобусчето е ново и чистичко, раздават по 1 бутилка вода на всеки. Като цяло няма кой знае какво да се види в Доха. Тази 3-часова обикола е абсолютно достатъчна да видиш всичко важно. Спират ви да си направите снимки на фона на New Doha (чисто нов полуостров с небостъргачи), водят ви в някаква измислена галерия, разглеждате изкуствен "Колизеум" и отивате на техния скромен "Капалъ Чарши"- има разни билки, платове и аромати, но като цяло нищо кой знае какво. Имайте предвид, че в 10:00 сутринта вече е ужасна жега, а за по-късните турове направо не знам...Екскурзоводът разказва малко факти за стандарта на живот, населението, бизнеса и т.н и ви връщат обратно на летището. На влизане в летището този път проверката е доста по-обстойна и много внимавайте да не забравите да декларирате нещо още на първата проверка преди да излезете от летището. Особено за алкохолите за много стриктни, т.к в Катар е забранен и внасянето му в страната е наказуемо. Ако имате нещо за деклариране го оставяте на митницата, дават ви някаква разписка и като се върнете търсите една стая от която да си го вземете...
Общо взето това е, ако имате повече престой в Доха е много добър вариант да си уплътните времето, а и да разберете, че Катар не е дестинация, която си струва самостоятелно посещение.

Ето и официалната страница:
http://www.qatarairways.com/global/en/offers/doha-city-tour.page

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

При мен беше много по-лесно. Пристигнах в 22:30 и спах по пейките и на земята в тихата стая. Наредих се в 5 часа на гишето и бях първия, който се записа за тура. Зад мен в същата минута като ме видяха, че се редя се изви една опашка от поне 30 човека. Всички се записаха мисля, защото отскоро бройката е увеличена от 22 на 33 човека. Казаха ми да се върна на гишето в 6:45. Докато изчистим проверки, визи и тн. и се съберем всички стана точно 8 и тръгнахме навреме. Термометърът навън вече показваше 44 градуса! Оказа се дори, че имаше друг българин в моята група - едно момиче на моята възраст, което също пътуваше само. Та така се заговорихме и се получи супер, защото имаше и кой да ме снима :) Радвам се, че се записах, понеже следващият тур в 11 щеше да е много късен за моя полет и това ми беше единственият шанс г-д да видя това, което наистина не е кой знае какво. Но пък дава добра представа за държавата и е без пари, какво повече да искаш? Апропо, като купувах билетите умишлено направих 15 часа престой заради тура, иначе имах и вариант с по-кратък престой, та щях да бъда много разочарован ако не бях успял. Въпрос на късмет е наистина. И си заслужава - въпреки жегата.

Редактирано от seagull_29
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Още нещо се сетих... имайте предвид, че на летището може без проблем да си плащате с кредитни/дебитни карти или щатски долари, но за доларите по-специалното е, че не приемат банкноти, издадени преди 1999 година. За нас в Европа са си ОК.. change бюрата и банките си ги приемат, но в Катар не важат и няма как да ги убедиш, че са си валидни истински пари :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.